Badania prenatalne

Zaczęty przez aja, 25 Kwi 2008, 10:29:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

twinnie77

maraxela, popieram w 100%!!!  :drunk:

Osobiście byłam tylko raz u innego lekarza, właśnie na badaniu usg ze względu na to, że moja lekarka posiada jakiś starszy sprzęt. Sama mnie skierowała do tego lekarza.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

A w Polsce mozna usunac ciaze?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Cytat: nionczka w 06 Cze 2008, 14:28:35
A w Polsce mozna usunac ciaze?

Teoretycznie do któregoś tygodnia można.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

tak jezeli plod obraczony jest wadami genetycznymi-lista chorob uprzawnijacych do tego zabiegu jest gdzies w internecie dokladna no i przypadek nr 2-gwalt

twinnie77

I chyba w przypadku, kiedy zagrożone jest życie matki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Znalazłam w wikipedii


"można dokonywać legalnej aborcji przy zaistnieniu jednej z określonych przesłanek:

1. ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej); wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż przeprowadzający zabieg aborcyjny
2. badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej); wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż przeprowadzający zabieg
3. zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od poczęcia); wystąpienie tej okoliczności stwierdza prokurator.
Od 1996 ustawa dopuszczała przerywanie ciąży również gdy kobieta ciężarna znajduje się w ciężkich warunkach życiowych lub trudnej sytuacji osobistej; wymagane ma być złożenie oświadczenia przez kobietę ciężarną i odbycie konsultacji z innym lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub inną osobą uprawnioną niż mającą przeprowadzić zabieg; zabieg można byłoby przeprowadzić, jeżeli kobieta podtrzymuje swój zamiar po upływie 3 dni od konsultacji"
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

w przypadku wad letalnych dopuszczalna jest tzw. terminacja ciąży - czyli przedterminowe jej zakończenie - decyzja zawsze zależy od matki.................

ale nie myślcie tu o tym..... wyniki są ok - trzeba się cieszyć ciążą :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

nionczka

Nie myslimy. Tylko sie zastanawialam czy w ogole mozna. Bo pamietam taka babke w Pl co miala wszelkie przeciwskazania i zgode sadu,a le nie udalo jej sie dokonac aborcji w terminie ze wzgledu na odmowe wspolpracy ze strony lekarzy. I biedna stracila wzrok, urodzila chore dziecko i cos tam jeszcze.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

lekarz ma prawo zaslonic sie klauzula simienia i nie wykonac zabiegu w takim wypadku powinien wskazac osrodek w ktorym mozliwe jest wykonanie zabiegu-takie jest prawo

goga

nionczka Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał orzeczenie, w którym nakazał Rzeczypospolitej Polskiej wypłacenie Alicji Tysiąc 25 tys. euro odszkodowania oraz 14 tys. euro na pokrycie kosztów sądowych. Trybunał przyznał odszkodowanie, jako zadośćuczynienie za naruszenie przez Polskę Art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (prawo do poszanowania życia prywatnego).
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

kamu2

Cytat: vobiRobilyscie/planujecie badanie USG 3D? Myslicie ze warto?
Ja robiłam to badanie,na pewno nie po to żeby sobie obejżeć małego,gdyż oglądać go będę jak się urodzi.A u nas to badanie jest dosyć drogie bo od 250-350 zł. Chciałam aby dokładniej były zbadane narządy,serce,przepływy itd.Zdecydowałam się na to badanie gdyż mojej przyrodniej siostry dziecko urodziło się z genetyczną wada serca.Profesor w Poznaniu powiedział im że gdyby było zrobione usg na dobrym sprzęcie to wada powinna była być widoczna,dziecko nie powinno było się urodzić drogami natury tylko przez cc.Na szczęście po bardzo powaznej operacji jaka przeszła Julka wszytko jest w jak najlepszym porządku ale było nieciekawie.Także to była jedna z głównych przyczyn.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

konwalia

Cytat: maraxela w 06 Cze 2008, 15:01:58
lekarz ma prawo zaslonic sie klauzula simienia i nie wykonac zabiegu w takim wypadku powinien wskazac osrodek w ktorym mozliwe jest wykonanie zabiegu-takie jest prawo

Prawo prawem, a życie swoją drogą...niestety.

wrobelek0403

Cytat: maraxela w 06 Cze 2008, 15:01:58
lekarz ma prawo zaslonic sie klauzula simienia i nie wykonac zabiegu w takim wypadku powinien wskazac osrodek w ktorym mozliwe jest wykonanie zabiegu-takie jest prawo

marax, dobrze wiesz, ze prawo prawem, a praktyka - praktyką. Alicja Tysiac nie była pierwsza i nie ostatnia ze wskazaniami, któej odmowiono wykonania aborcji. Tylko ze ona się postawiła i poszla do Trybunału.

Przypomne chocby zgwałconą 14-latke z dzisiejszego artykułu na...  onecie (??)

A co do badan prenatalnych - zrobiłabym je, jesli rzeczywiscie wykrycie wady umozliwiłoby wczesne rozpoczecie leczenia. Inaczej - chyba nie, bo nic by to nie zmieniło.

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

#38
postawila sie i w tej chwili jest atakowana przez srodowiska tzw. prorodzinne, ze jak moze dziecku w oczy spojrzec, skoro ono wie, ze chciala je zabic. rzeczywiscie, z uwagi na wade wzroku spogladanie jest znacznie utrudnione.

artykul byl na wyborczej:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5288282,Odmowili_aborcji_zgwalconej_14_latce.html

a co do badan prenatalnych to pewnie jakbym byla w ciazy to bym chciala miec wszelkie mozliwe badania wykonane.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

sonja

Panikarola, ja wszystko rozumiem, ale temu dziecku będzie kiedyś bardzo bardzo ciężko, prędzej czy później:( w takich przypadkach powinno byc dozwolone podwiązanie jajowodów. Jak zwykle odbiegłam od tematu.

brawurka

ja chyba zdecydowałabym sie na badania prenatalne, gdyby na zwykłym USG lekarz miał jakieś podejrzenie że np dziecko ma zespół downa. chciałabym sie poprostu przygotować, usunięcie ciąży nie wchodziłoby w gre.

marax

ja tylko napisalam jakie jest prawo

marax

ja sama jako lekarz chyba nie bylabym w stanie usunac ciazy - chyba ze matka bylaby w ciezkim stanie i to byloby wskazanie nagle inaczej chybapsychicznie nie dalabym rady tego zrobic

brawurka


aja

zauważyłam, że bardzo ciężko i z niechęcią lekarze kierują na dodatkowe badania - jak się  spytałam o test Pappa to gin. do mnie a po co?
nie wiem o co chodzi...

brawurka

a prywatnie czy państwowo?

aja

ogólnie chodzę do gin. prywatnie więc i badania robiłabym prywatnie! nie nawet nie prosiłam o skierowanie tylko powiedziałam że chciałabym zrobić! " po co"
wiem, że po tych proszkach,które sobie zapodałam nie wyjdzie nic na żadnych badaniach (bo wychodzą ewentualnie tylko wady genetyczne) ale chciałam zrobić!

brawurka

hmm może lekarz uważa, że to troche przereklamowane? no nie wiem. ja nie miałam, nic takiego gin mi nie proponował, a ja sama za pono sie dowiedzialam

goga

często lekarze stosują taką taktykę - pytając jeszcze "a jak pani dowie się że coś nie tak to co??? - usunie??. Może dlatego?? taki tekst usłyszały dwie moje koleżanki pytając właśnie o badania
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

twinnie77

Ja jestem ten typ, że nie chciałam robić dokładniejszych badań, bo i co z tym dalej zrobić, gdyby było coś nie tak. Ale uważam, że kobieta ma prawo do badań.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login