sierpniowy bukiet dla elizypj - chaos gorszy niz w pkncie wyjscia

Zaczęty przez elizapj, 25 Kwi 2008, 03:19:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

katgoli

elizapj a moze Hortensja? wydaje mi sie ze kwitna od czerwca do sierpnia

elizapj

Cytat: katgoli w 08 Maj 2008, 12:03:43
elizapj a moze Hortensja? wydaje mi sie ze kwitna od czerwca do sierpnia
czesc katgoli, hortensje sa jak najabrdziej w mojej palecie gatunkow, kilka wypowiedzi wczesniej w tym watku.
ale robiac ta ostatnia plansze, kierowalam sie po prostu tymi buietami, kt najbardziej, jako calosc, zawrocily mi w glowie. wiec nie koniecznei skladaja sie one z moich ulubionych gatunkow.

jednak bukietu z hortensji, kt bylby moim faworytem nie znalazlam:(
ale florystce potrzebuje poazac 2 rzeczy, z 1 str efekt koncowy o jaki mi chodzi. jakie wrazenia ma oddawac bukiet, oraz jakies wskazowi odnosnei ksztalu. z 2 str potrzebuje jej pokazac swoje ulubione gatunki. i powiedziec, zeby polaczyla oba elementy:)

a, justyna, Ciebie nie wiem czy nei zbanowac ze swojego watku:( same zle wiesci ;) ;)
tzn ja bardzo dziekuje za info o tulipanach, bylam przekonan, ze te holendrzy nam podsylaja okragly rok. ale w tamtej wiazance tez bardziej o efet koncowy chodzilo, nie o gatunek. z reszta o ile uwielbiam tulipany, mam swoje obawy do wykorzystania ich jako jedynego skaldnika bukietu. troche chyba wypada malo podniosle:( niby anemony sa prawie makami, daleko im do salonow;) ale przez swoja rzadsza wystepowalnosc wydaja mi sie mniej pospopolite i przez bardziej odpowiednie na bukeit slubny. ale teb bukiet z tulipanow bardzo misie podobal ichcialam sie jej spytac z czego innego mozna osignac efekt takiej samej prostoty...kalie nie, kt ksztaltem bylyby najb podobne.. nie wiem... to jest wlasnie dobry przyklad na to, ze moje inspiracje gatunkowe i buietowe nie mam ze sobia wiele wspolnego, a zadaniem florystki bedzie 2 marzenia polaczyc:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Rany, rany to nie tak, że ja chcę Cię zniechęcić czy neguję Twoje pomysły :(
wręcz przeciwnie, bardzo mi się podobają (szczególnie ten pomysł z peoniami - też je uwielbiam), ale uważam, że lepiej uprzedzić Cię przed ewentualnym rozczarowaniem, bo potem, dzień przed może być płacz :'(
Piszę z doświadczenia: ja w zeszłym tygodniu robiłam wiązankę i różne inne rzeczy i wydawałoby się, że wszystkie wybrane i zaakceptowane kwiaty będą dostępne (zresztą pod tym kątem były robione ustalenia) a tu lipa - nie ma :( o ile z bzem sobie poradziłam (ogołociłam komuś kawałek krzewu) ale z inną rzeczą już miałam problem, bo zeszłam całą giełdę i nic (a wiem, że teraz to na bank występuje, ale akurat tego dnia nigdzie nie było) no i musiałam się ratować innym rozwiązaniem - na szczęście się udało :). Także zawsze lepiej mieć jakieś awaryjne wyjście. No chyba, że masz taką kwiaciarnie, która ma jakieś super kontakty i uda się im sprowadzić coś co normalnie byłoby trudno dostępne.

Hmmmm ciężka sprawa z tą Twoją wiązanką, dobrze, że jeszcze masz trochę czasu.
Mam nadzieję, że w końcu na coś wpadniesz, albo dziewczyny coś jeszcze podpowiedzą.

Ja też będę się starała coś kombinować. Tak swoją drogą to zamówiłam sobie jakieś różne katalogi, może tam coś mnie natchnie, tylko muszę się pofatygować na pocztę.

elizapj

Cytat: justynaaaa2 w 08 Maj 2008, 19:14:40
Także zawsze lepiej mieć jakieś awaryjne wyjście.

ja bardzo sobie cenie Twoje rady:) wiec no worries:)
problem moj polega na tym,ze wszytskie moje awaryjne buiety okazuja sie byc tak samo niedostepne jak piwonie hahah! po prostu wybralam zly miesiac na slub
ale jestem alergikiem i maj, czerwie oraz czesciowo lipiec mam za duze ryzyko miec jeden ze swoich ostrych atakow...nie moge sie tez leczyc, bo mam tez alergie na anythistamine :'( :'(
jesli cieply miesiac, to musial i mogl byc jedynie sierpien.. a 02082008 wydawalo mi sie taka ladna data:((
za raz sie okaze, ze pojde z rozga

florystki nie mam, mam jedna na oku..z kt rozmawialam raz rok temu..wydawal sie sensowna..zobaczymy jak w tym roku:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cumberland

elizapj śledzę Twoje bukietowe rozterki, zresztą sama mam też niemałe w tym temacie ;)
znalazłam coś co może Ci się spodobać, jest trochę piwoniowate a pamiętam, że to byłą Twoja pierwsza miłość...;)
mnie ten bukiet zauroczył

elizapj

Cytat: cumberland w 10 Maj 2008, 21:04:51
elizapj śledzę Twoje bukietowe rozterki, zresztą sama mam też niemałe w tym temacie ;)
znalazłam coś co może Ci się spodobać, jest trochę piwoniowate a pamiętam, że to byłą Twoja pierwsza miłość...;)
mnie ten bukiet zauroczył
cumberland dzieki za trwanie w niedoli ze mna;)
swietne te kwiatki!
ale czy to wlasnie nie sa piwonie?? dalambym glowe uciac ze tak...nie bylo opisu?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Majeczka

Bukiet jest przepiekny ale co to za kwiaty :)???
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


elizapj

dzieki cumberland. dorzucam ten lotos do palety. troche sie jednak obawiam..to chyba nie moze byc latwy do zdobycia w polsce kwiatuszek:(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nantu

ja bralam slub w sierpniu, bukiet z kwiatów ogolniedostepnych: eustoma, róza , gerber, ale wklejam zdjecie, moze sie komus przyda;)

wis

Nantu bardzo ładny :) W sierpniu eustoma jest najpiękniejsza no i niedroga.

elizapj

dowiedzialam sie dzis:
- ze teraz to ja nic nie zalatwie, pani mnie odeslala na polowe lipca, dopiero wtedy moze wiedziec na jakies 98% co bedzie 2 sieprnia
- anemony i ranunculus nie pachna:(
- nie pachna genrelanie juz zadne kwiaty dostepne w kwiaciarniach poza liliami:((((!!!!
- anemony jak maki potrafia sie zamykac i otwierac w zaleznosci od padajacego na nie slonca (moze to plus moze minus...niby kazde zdjecie ma szanse wyjsc inne, ale w sumie jest nie do przewidzenia jak bedzie wygladal bukiet:()
- amarylis jest podobno za duzo do mojej osoby:(
- do mojej sukni ksztalt bukietu jaki planuje jest dobry, czyli proste zwiazanie, grube poldlugie lodygi, kwiatek przy kwiatku ciasno lebkami, tylko pani radzila by go nie niesc 'na pepku' tylko z boku by odlsaniac przod sukni
- sa jakies tulipany (chyba angelika), kt rozkwitniete wygladaja jak piwonie (o rozach w tym ksztalcie nie slyszala, lub nie dalo mi tego do zrozumienia)

czyli kwiatki  :flowers: sobie odpuszczam na poltora miesiaca...bo skoro nie moge nic teraz wybrac...ani zadecydowac...to temat idzie na polke..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wis

Eliza, pachną frezje a są dostępne w kwiaciarniach :)
Ale wracając do tematu, ja też czekam z kwiatami aż będzie wiadomo co jest dostępne a co nie.

elizapj

Cytat: wis w 24 Maj 2008, 10:23:45
Eliza, pachną frezje a są dostępne w kwiaciarniach :)
Ale wracając do tematu, ja też czekam z kwiatami aż będzie wiadomo co jest dostępne a co nie.
tak racja sa jeszcze frezje:)
kilka mi juz osob o nich mowilo..usmieje sie jesli wlasnie z nimi skoncze;) bo wcale sobie nie wyobrazam swojego bukietu z tych kwiatow. nigdy przeze mnie nie byly brane pod uwage a wciaz sie przewijaja;)

nie mam urazu, ale jakos kojarza mi sie na serio z kwiatkami wreczanymi nauczycielkom na koniec roku/dzien nauczyciela..wtedy byly to moje ulubione...i  zawsze je wybieralam ulubionym nauczycielkom:) teraz po prostu nie kojarza mi sie z niczym innym poza podstawowka;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wis

Ja prawdopodobnie będę miała frezje w bukiecie :) Ale tylko kilka, tak symbolicznie. Będę mieć przynajmniej pachnący bukiet.

elizapj

dodam jeszcze tylko, ze mimo, ze pani radzila dac sobie spokoj do polowy lipca, to to jedno co polecala jako (jej zdaniem) pasujace do stylu sukni, i zgodne z charakterem bukietow jakie mi sie podobaja, to bukiet z pistacjowych roz i dziurawca...
mysle i mysle...i czasami mi sie wydaje fajne bo nietypowe, oraz zupelnie inny pomysl niz do tej pory rozwazane...a drugiej nie chce bo wiem ze jej chodzi o to, ze roze to mi moze zagwarantowac zawsze...a inne gatunki podobno w sierpniu klopotliwe..:(

nie udalo mi sie innego przykladu proponowanego bukietu znalezc niz ten:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
oczywisie bylby wiekszy i bez tego mikrofonu, czyli ksztal bylby moj (widoczne poldlugie grube lodygi i gora ksztalt jakby grzybka)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli


elizapj

dzieki katgoli!
musze powiedziec, ze ten buliet w powiekszeniu wyglada 1000x lepiej niz w miniaturce i jest na serio w moim stylu...moze przez to, ze rozne kwiatki w roznych 'katach' bukietu:)

ciekawa jestem tylko ile z tych kwiatkow  nie jest dostepne 2.08 hahah
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

beesok

eliza - ja biore slub 23go sierpnia i mialam na razie jedna szybka rozmowe na ten temat ale Pani w kwiacarni pocieszala mnie ze wlasnie w sierpniu bede miala duzo opcji  :-\

nie nzam sie na kwiatach i nie mam wyszukiwalam nic na razie - zdaje sie na nia...zreszta ona mi powiedziala, ze i tak mozna prawie wszystko sprowadzic jak sie bardzo chec - teraz to raczej kwestia "ceny" niz "dostepnosci"..

Ja chcialam bukiet o intensywynym kolorze pasujacym do zlotego koloru i dosyc prostej konstrukcji. Pani mi zaproponowala orchidee egzotyczna w kolorze pomiedzy fioletem a fuksja ...nie mam zdjecia niestety ale mam z nia wizyte w czerwcu wiec popytam jeszcze i dam Ci znac jezeli zdobede wiecej info o kwiatach sierpniowych

przepraszam, ze niezbyt Ci pomagam postem ale wiesz co - chyba faktycznie odstaw ten temat skoro Cie frustruje. I tak nic nie zmienisz :) najwazniesze zebys miala wybrana dobar florystke i zabukowany termin a potem blizej wesele bedzie miala wiecej info o tym co jest a nie jest dostepne..

Ech rozumiem Twoje uczucia - ja sie dzisiaj prawie poklocilam z S.o miesiac miodowy bo nie wiem gdzie chce jechac i nic mi sie nie podoba wiec....powiedzialam ze niech on wybiera i decyduje!!

:) trzymam kciuki :)

elizapj

dzieki beesok!
kazda rada mi sie przyda:) wiec czekam na wiesci!

ale mysle ze 23.08 moze byc inny wybor niz 02.08:(

kwiaciarnia wydaje sie byc b dobra, kobieta ma duza wiedze...wiec czuje, ze moge jej zaufac...ale z tego co mi tlumaczyla, to z tym sprowadzaniem to nie jest do konca latwo..mowi ze czasami prosi o cos ecru i przychodzi opakowanie z napisem ecru..a w srodku biale czy inne:( i jest juz za pozno na jakekolwiek ruchy...bo kwiat sprowadzony z daleka...a to dzien czy przedzien slubu:(

jesli chodzi o kwiaty 'zdobywane w polsce', no to ich zrodlem jest gielda..i ona mowila, ze jest co jest...sa takie okresy kiedy po prostu bywa gorzej i mimo spodziewania sie, ze cos tam bedzie na 100% czasami tego czegos nie spotykaja...

wiec ja juz kompletnie nie wiem o co chodzi.. wyglada na to ze zamowic sobie czegos tak na mur beton to sie nie da:( wierze jej, bo dokladnie to samo powiedzial mi gosc w kwiaciarni w neapolou, a podobno tesciowie zaprowadzili mnie do najlepszej....wiec oni chyba powaznie nie maja wplywy na to co beda mieli w kwiaciarni...
kupuja chyba po prostu to co znajduja..i to co ladne..

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli

Cytat: elizapj w 26 Maj 2008, 23:00:23
musze powiedziec, ze ten buliet w powiekszeniu wyglada 1000x lepiej niz w miniaturce i jest na serio w moim stylu...moze przez to, ze rozne kwiatki w roznych 'katach' bukietu:)
ciekawa jestem tylko ile z tych kwiatkow  nie jest dostepne 2.08 hahah

mi rowniez sie ten bukiet spodobal bo jest taki pomieszany  :D
ciesze sie ze znalazlkas florystke ktorej ufasz - bedzie dobrze !

Majeczka

dziewczyny dolaczam sie do was, juz myslam ze zostane przy rozach z kolazu elizy a tu taka perelka :D
kwiatki w bukiecie to chyba hortensja, roze i te male kwiatki?? jakby frezje ale nie do konca???
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: Majeczka w 28 Maj 2008, 22:25:25
dziewczyny dolaczam sie do was, juz myslam ze zostane przy rozach z kolazu elizy a tu taka perelka :D
kwiatki w bukiecie to chyba hortensja, roze i te male kwiatki?? jakby frezje ale nie do konca???
majeczka nie wiem czy to nie sa wspomniane tu wczesniej przez mike frangipani...

ale wydaje mi sie ze je mozna spokojnie zastapic jakimkolwiek kwiatkiem o drobnym 'lebku'wlasni enp przez frezje:) bo frezje jako czesc bukietu sobie wyobrazam jak najb:) szczegolnie ze osttanio w jakiejs kwiaciarni wachalam biale i faktycznie im zapchu nie 'usuneli', i pachna cudownie:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Majeczka

Oj frezje polecam bardzo bardzo, to moje kwiatki komunijne :D do dzis kocham ich zapach, piekny
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login