sierpniowy bukiet dla elizypj - chaos gorszy niz w pkncie wyjscia

Zaczęty przez elizapj, 25 Kwi 2008, 03:19:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Dla mnie anemony tez sa git! A jak z piorkiem to juz w ogole :D

(zaraz mnie zwierzak za te piorka zbanuje)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Cytat: Majeczka w 05 Maj 2008, 22:48:37
Anemony sa swietne. nie znalam tych kwiatkow wczesniej. napewno beda pasowaly. tak jak pisalam wczeniej z grubymi i dlugimi lodygami :)
tez ich wczesniej nie znalam, choc nazwa zawilce obija mi sie o uszy. ale skoro mika mowi ze to prawie jak maki...poczekam az je zobacze na zywo..i do tego czasu musze tez miec plan B. na wypadek gdyby sie okazaly klapa...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Majeczka

masz racje eliza :) lepiej sprawdzic, wiec daj znac jak juz bedziesz widziala
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

dam dam:)

a czy to sa wgf Was anemony? te pierwsze?
bo wczoraj odkrylam, ze przez ten rok naogladlam sie cala mase sukni w necie wlasnei z anemonami i ranunculusami...ale nie zdawlama sobie z tego sprawy!:) olsnilo mnei wczoraj jak pisalam kolejny post na blogu:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

te pierwsze wyglądają mi na jakieś lekko zmutowane frangipani

mika

chociaż nie, to nie frangipani, to chyba anemony... ale jakieś takie dziwne

mika

a właśnie Eliza a może bukiet z frangipani??

mika


elizapj

no te frangipani ladne. ale u nas nei kwitna...tzn w wiki pisza, ze wyustepuja w strefie miedzyzwrotnikowej glownie. wiec czuje, ze u nas im zimno:( nic nie udalo mi sie na forach ogrodniczych wyczytac o miesiacach kwitnienia...choc niekotrzy pisali, ze cha sobie posadzic na balkonie etc..a przewiezionych z bardzo daleka, odkad mnie przestraszyla swiadkowa, sie boje:(

co do tych pierwszych one takie zmutowane bo to chyba sztuczne;) wydaje mi sie, ze chieli zrobic krzyzowke czeresni japonskiej i anemona..tak przynajmniej wyglada to drzewo haha
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

Eliza ale przeciez możesz mieć bukiet ze sprowadzanych

elizapj

Cytat: mika9983 w 06 Maj 2008, 18:38:56
Eliza ale przeciez możesz mieć bukiet ze sprowadzanych
na sprowadzan skusilabym sie jedynie piwonie - gdyby bylo skad. bo to marzenie.

innych nei chce, bo 1 - przyczyniaja sie do zanieczyszczen, kt mozna uniknac
2 - bo swiadkowa straszyla, ze ja przed jej slubem straszyla kwiaciarka, ze przywiezione w lodowce z bardzo daleka moga klapnac, szczegolnie w cieple, ze wzgledu na szok terminiczny:( nie bede eksperymentowac
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Nie chcę Cię martwić, ale jeśli chodzi o te ranunculusy (po polsku nazywane też pełnikami) to one nie kwitną w sierpniu  :( Teraz można je kupić i to też już powoli się będą kończyć.
Podobnie sprawa się ma z anemonami :(

elizapj

Cytat: justynaaaa2 w 06 Maj 2008, 22:15:40
Nie chcę Cię martwić, ale jeśli chodzi o te ranunculusy (po polsku nazywane też pełnikami) to one nie kwitną w sierpniu  :( Teraz można je kupić i to też już powoli się będą kończyć.
Podobnie sprawa się ma z anemonami :(
ale jak to?
juz teraz nie pamietam gdzie, ale czytalam ze oba wlansie kwitna w sierpniu. po niewypale z piwoniami i irysami, pozwalalm sobie wrzucac na palete jedynie te gatunki, kt w sierpniu sa....:(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


elizapj

Cytat: justynaaaa2 w 06 Maj 2008, 22:34:40
Przeczytaj to:
http://dom.gazeta.pl/ogrody/1,72157,3210107.html

i to:
http://www.floraland.pl/teksty.php?id=cebwio

A może eustomy by Ci się spodobały - tylko są strasznie delikatne:
http://kwiatek.i5.pl/images/fullsize/lilie+eustoma.gif
http://seeds.thompson-morgan.com/pix/m/seeds/2/2562.jpg

Jak mi wpadnie coś jeszcze do głowy to napisze :)
no to przykre...teraz nei potrafie odszukac gdzie znalazlam info, ze jednak oba gatunki w sierpniu u nas kwitna:(
z Twoich linkow wynika, ze oba kwitna w lipcu, skoro moj slub 2 sieprnia, pozostaje mi jedynie liczyc, ze to na tyle blisko lipca, ze sie zalapie.
poza tym mocno licze, na to co mi  napisala mam6lat:
"zawilce - te sa z upraw sterowanych i mimo, ze to wiosenne kwiaty sa dostepne okrągłym rokiem
ze spokrewnionymi jaskrowatymi - pełnikami (Ranunculus) podobnie"

z tego drugiego linka przejrzalam wszystko co napisane bylo, ze kwitnie w sieprniu, i jedyne co zwrocilo moja uwage to tygrysowka:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tu znalazlam, ze sa zawilce jesienne w sieprniu:) ale nie ma zadnej fotki by potwierdzic, ze to te, kt mi sie podobaja najb...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Przejrzałam swoją magiczną książeczkę z rodzajami kwiatów i okresem ich kwitnienia (dostępności) i nic mi się szczególnie nie rzuciło w oczy podobnego do wyglądu i zapachu :) peonii.

Ale pisałaś wcześniej o irysach (ten niebiesko-fioletowy bukiet z irysów, tulipanów i szafirków). No i z mojej książeczki wynika, że irysy są dostępne w sierpniu (i to kilka odmian). Przecież takie działkowe irysy kwitną w wakacje (tak jakoś z działki mi się kojarzy). Do tych irysów (zamiast szafirków i tulipanów) mogłaby być frezja i np. kalla taka ciemno fioletowa (zwana czarną).
Tak mi tylko przyszło do głowy :).

A tak na marginesie ta książeczka jest holenderska, więc niekoniecznie nasza rzeczywistość "kwiatowa" musi być zgodna z tą holenderską hmmm...

elizapj

Cytat: justynaaaa2 w 07 Maj 2008, 09:47:38
Przejrzałam swoją magiczną książeczkę z rodzajami kwiatów i okresem ich kwitnienia (dostępności) i nic mi się szczególnie nie rzuciło w oczy podobnego do wyglądu i zapachu :) peonii.

Ale pisałaś wcześniej o irysach (ten niebiesko-fioletowy bukiet z irysów, tulipanów i szafirków). No i z mojej książeczki wynika, że irysy są dostępne w sierpniu (i to kilka odmian). Przecież takie działkowe irysy kwitną w wakacje (tak jakoś z działki mi się kojarzy). Do tych irysów (zamiast szafirków i tulipanów) mogłaby być frezja i np. kalla taka ciemno fioletowa (zwana czarną).
Tak mi tylko przyszło do głowy :).

A tak na marginesie ta książeczka jest holenderska, więc niekoniecznie nasza rzeczywistość "kwiatowa" musi być zgodna z tą holenderską hmmm...
generalnie jest to bardzo mozliwe, bo ich lato jest duzo chlodniejsze niz nasze i przez to chyab sprzyja kwiatom, kt u nas koncza sie ze wzgledu na 'przegrzanie':)
bylabym zachwycona gdyby mi sie udalo irysy znalezc, bo to po piwoniach, byl moj wybor nr 2!:)
ale wszedzie widzialam jedynie info, ze niestety koncza sie w lipcu:( z reszta w Twpim wczorajszym linku http://www.floraland.pl/teksty.php?id=cebwio tyz:(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

A co myslisz o daliach? Wlasnie zobaczylam w gazecie fote "black wizard", super wyglada. "Dutch explosion" tez sie ladnie prezentuje.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Cytat: mayagaramond w 07 Maj 2008, 17:07:23
A co myslisz o daliach? Wlasnie zobaczylam w gazecie fote "black wizard", super wyglada. "Dutch explosion" tez sie ladnie prezentuje.
ale te nazwy co to sa odmiany dalii?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: elizapj w 07 Maj 2008, 17:09:12
Cytat: mayagaramond w 07 Maj 2008, 17:07:23
A co myslisz o daliach? Wlasnie zobaczylam w gazecie fote "black wizard", super wyglada. "Dutch explosion" tez sie ladnie prezentuje.
ale te nazwy co to sa odmiany dalii?

tak.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

niestety moje goolgle mi zadnych fotek nei podsuwaja:(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


elizapj

dzieki! google dziala in mysterious ways...
nie zawsze podsuwaja takie same wyniki

florystka sie zastrzeli jak do niej pojde z tym wszystkim
jestem bardzo ciekawa na czym sie skonczy;/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

za namowa maroonbug, stworzylam sobie inspiration board - wersja ciut bardziej zaawanzsowana mojej palety

wszystko sie rozstrzygnie po sptokaniu z kwaiciarnia...albo i nie...bo co przykladam jakis bukiet do sukni, to te co mi sie najb podobaja leza najgorzej i vice versa:(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

Tulipany chyba odpadają :( bo małe szanse, że będą i to jeszcze takie ładne różowe, a nawet jeśli to cena będzie kosmiczna. Ja tydzień temu na giełdzie szukałam takich ładnych różowych, ale już był problem, bo było mało różowych, a jak były to średnio ładne.

Największe szanse na akceptację florystki mają te ze storczykami, różami no i chyba te irysy, tylko z innymi dodatkami. No i może faktycznie te anemony, ale to już musisz potwierdzić, bo to, że coś występuje w tym terminie, niekoniecznie musi być do kupienia na giełdzie akurat przed Twoim ślubem. Ja osobiście bym Ci radziła wybrać coś, co będzie na pewno, bo teraz wyobraź sobie, że wybrałaś sobie wiązankę z takich i takich kwiatów a dzień przed ślubem się okazuje, że czegoś nie było i klops... Pewnych rzeczy nie przeskoczysz niestety :(