sierpniowy bukiet dla elizypj - chaos gorszy niz w pkncie wyjscia

Zaczęty przez elizapj, 25 Kwi 2008, 03:19:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

nie wiem czy chce fiolet czy amarant:( fiolet w tym irysowym bukiecie mi sie bardzo podobal...tzn gl podoba mi sie jak sie robi bukiety z 1 koloru ale w wielu tonach..z mala domiesza jakiego innego koloru tak jak tam byl zolty (to wnetrze irysow)

a hiacynty tylko w kwietniu/maju:( szkoda bo pieknie pachna..

i dzieki za ta strone:) nie znalam, widze ze ma ogladania na cala noc:) polalam!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

moje upodobania bukietowe sie zaczynaja krystaliuzowac:

1. odkrylam ze podobaja mi sie wylacznie grube dlugie lodygi - bez wzgeldu na gatuenk kwiatow..taki chce dol bukietu - gdzies trzeba zaczac;)

2. podobaja mi sie biale anemony z czarnym srodkiem i zielone wczesniej niewidziane orchidee

3. moze obwine lodygi koronka


co do gatunkow nadal podobaja mi sie gl tylko te w palecie. musze jedynie dorzucic tam anemony - mayi sugestia:) i ewentualnie orchidee...ale jesli to tylko takie zielone jak na fotce
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

eliza, mi tez sie podobaja grube lodygi :D anemony rowniez :D

kompletnie nie znam sie na kwiatkach i ci nie pomoge, ale sekunduje, bedzie pieknie, bo suknia cudna!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

elizapj

Cytat: panikarola w 04 Maj 2008, 18:33:14
eliza, mi tez sie podobaja grube lodygi :D anemony rowniez :D

kompletnie nie znam sie na kwiatkach i ci nie pomoge, ale sekunduje, bedzie pieknie, bo suknia cudna!!!
hhaha dzieki
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

ok wlasnei luknal na fotke bukietow moj maz - i mi odswiezyl pamiec, amarylis out, bo brudzi:(((( tzn moglby pofarbowac suknie na zolto!!:((

perche?!?!?!? :'(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

panikarola

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: panikarola w 04 Maj 2008, 18:57:54
eliza to wez anemony. tez piekne!

wez anemony, wez anmony  jupi jupi jupi jupi


Kiedys usmarowalam sie na zolto lila, wachalam ja przez cala droge do domu. Dopiero w domu zauwazylam moja zolta twarz i wiedzialam dlaczego mijacy mnie przechodnie tak milo sie do mnie usmiechali ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

eliza brudzące pręciki kwiaciarka zabezpiecza w taki sposób że nie brudzą :)
albo sie je całkowicie usuwa :)

zwierzatko_mojej_mamy

Kasia piszesz znowu to samo co ja chcialam :D

z lilii i takich tam z precikami to zawsze jak kupuje bukiet w kwiaciarni to kwiaciarka urywa te preciki i wtedy nic nie brudzi!!! :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elizapj

no to skoro preciki brudzace sa no problem, to amarylis zostaje.
ale wczoraj znalazlamtyle fajnych inspiracji na anemony, ze chwilowo nie widze sie w innych kwiatach!!!
zalaczam kilka fajniejszych
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

ranunculus, ( czyli nasz jaskier, ale nie wiem kt to odmiana, bo jaskry jak szukam po polsku  to mi wychodza inne...a mi sie podobaja tylo takie jak na fotkach nizej) podobaja mi sie jedynie 1% mnije niz anemony
wiec bukiet kompozycja z obu gatunkow to chyba dobry pomysl

anemony, czyli nasze zawilce, tez wole z obca nazywac, bo zawilce w wyszukiwarkach wychodza mi jakies polne kwiatki, a mi sie podoba tylko ta odmiana z fotek:)

i zupelnie przypadkowo udalo mi sie znalezc kilka fajnych tortow z anemonami, jeden z ranunculus oraz deko glowy:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cudne te kwiatki Eliza! Niektore zdjecia tez mialam w ulubionych
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

moim zdaniem jeśli chcesz anemony to tylko zmieszane z innymi kwiatami, będą bardziej pasować

elizapj

Cytat: nionczka w 05 Maj 2008, 18:47:06
Cudne te kwiatki Eliza! Niektore zdjecia tez mialam w ulubionych
mowisz?:)
wydaje mi sie ze od czsu peonii, zaden inny kwiat mnei tak nie omotal jak te anemony:D

wiec chyba sie nastawiam na nie..a poza tym e czarne srodki mi sie BARDZO podobaja:)

chyba blady roz z czarnym srodkiem najbardziej.
nie moge sie doczekac spotkania z kwiaciatka..bo sie obawiam ze sie napalam a ona znowu mi powie, ze cos tam nie tego..
:(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

Cytat: mika9983 w 05 Maj 2008, 18:49:21
moim zdaniem jeśli chcesz anemony to tylko zmieszane z innymi kwiatami, będą bardziej pasować
?
czemu? tzn, w jakim sensie bardziej? bo kilka bukietow z tych wyzej to sa wylacznie anemony..i na moje oko wygladaja git. ale moze o czyms nie wiem..

przede wszystim nie wiem jak pachna ;D najpierw musza przjesc test zapachu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

moim zdaniem same anemony to kwiaty stricte polne lub wygladające jak polne i nie bardzo zgrywają się z Twoją suknia - zaznaczam że to tylko moje zdanie - nie można porównywać anemonów do np. amarylisa ktory jest niezwykle eleganckim kwiatem i szlachetnym... coś jak storczyk... jeśli zmieszasz anemony z czymś to bukiet będzie baaaardzo atrakcyjny i nabierze innego, bardziej niezwykłego charakteru, takie jest moje zdanie... zaznaczam że widziałam bukiet z samych różowych anemonów, ale miała go PM ktora była stylizowana na nimfe wodną, lekka zwiewna romantyczna rusałka

elizapj

Cytat: mika9983 w 05 Maj 2008, 19:00:21
moim zdaniem same anemony to kwiaty stricte polne lub wygladające jak polne i nie bardzo zgrywają się z Twoją suknia - zaznaczam że to tylko moje zdanie - nie można porównywać anemonów do np. amarylisa ktory jest niezwykle eleganckim kwiatem i szlachetnym... coś jak storczyk... jeśli zmieszasz anemony z czymś to bukiet będzie baaaardzo atrakcyjny i nabierze innego, bardziej niezwykłego charakteru, takie jest moje zdanie... zaznaczam że widziałam bukiet z samych różowych anemonów, ale miała go PM ktora była stylizowana na nimfe wodną, lekka zwiewna romantyczna rusałka
tzn do wygladu ruslaki mi bedzie daleko, fakt. ale stylizacji sztywnej ksiezniczki tez nie chce..i jakos mi sie te dotychczas widziane bukiety z anemonow nei kojarzyly z polnymi..ale ja ich nigdy na zywo nie widzialam.
na serio myslisz, ze np te ponizej dodadza polna nute?:(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

ale Eliza, Twoja suknia wcale nie wymusza stylizacji księżniczki, moim zdaniem bukiet wielokwiatowy przy niej będzie się pięknie komponował, a anemony no cóż... na żywo to takie prawie maki, tylko w innym kolorze... w zestawieniu z czymś bardziej "szlachetnym" będą wyglądać pięknie

elizapj

Cytat: mika9983 w 05 Maj 2008, 19:17:14
ale Eliza, Twoja suknia wcale nie wymusza stylizacji księżniczki, moim zdaniem bukiet wielokwiatowy przy niej będzie się pięknie komponował, a anemony no cóż... na żywo to takie prawie maki, tylko w innym kolorze... w zestawieniu z czymś bardziej "szlachetnym" będą wyglądać pięknie
prawie maki nie brzmi dobrze:( musze czekac w takim razie az je zobacze na zywo...i powacham..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

Eliza a może coś takiego (tam gdzie są peonie można wstawić anemony)



elizapj

mika! rozkrecilas sie!!! dzieki  :flowers:

w pierwszym poscie najabrdziej podoba mi sie naszyjnik - super jest. ja choc nie chce zadnego na slub, upilabym sobei taki na inna okazje;)

co do calego zielonego bukietu...nie wiem..chyba, ze taki jak wyzej caly z orchidei

a piwonie jelsi juz czyms zechce zastepowac to raczej rozami piwoniowatymi (jesli znajde to tymi david austin), lub ranunculusem..bo najb piwonie przypominaja...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Majeczka

Anemony sa swietne. nie znalam tych kwiatkow wczesniej. napewno beda pasowaly. tak jak pisalam wczeniej z grubymi i dlugimi lodygami :)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login