sierpniowy bukiet dla elizypj - chaos gorszy niz w pkncie wyjscia

Zaczęty przez elizapj, 25 Kwi 2008, 03:19:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

mialy byc piwonie, i po dlugich poszukiwaniach po roznych firmach okazalo sie, ze sie absolutnie NIE da zalatwic piwonii na 2 sieprnia

potem udobruchano mnie pomyslem bukietu z irysami. juz bylam tak bardzo do niego przekonana, ale wlasnie w wikipedii przeczytalam, ze irysy kwitna do poczatku lipca :'( :'( :'(

mam dosc!   >:D >:D >:( >:( ogladam bukiety od prawie roku i nie moge nic wybrac.

prosza szanowne kolezanki forumki, kt braly sluby w sierpniu, biora sluby w sierpniu, byly na slubach w sierpniu o fotki bukietow z kwiatow, kt na 100% sa dostepne w sierpniu.

oczywiscie bardzo chetnie poslucham rad dziewczyn zajmujacych sie tych fachowo. kwiaciarnie mam odwiedzic w polowie maja i chce sie wybrac z konkretnymi pomyslami. obecnie ma jedynie bol glowy, poczatki zalamania przedslubnego:(

aha dodam, ze marza mi sie kwiaty pachnace. na razie nie wiem jaki ksztalt,..chwilowo mam kompletny metnik:( bukiety na fotkach moga byc nawet brzydkie, zalezy mi na tym by zaczerpnac tu inspiracji odnosie z czego moj bukiet moglby sie skladac, oczywiscie jesli bedzie piekny i w moim stylu to mi bardziej pomoze:) ale przede wszytskich chodzi o dostepne kwiaty:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

i kalendarz ogrodniczki:

http://www.kobieta.wp.pl/kat,26269,title,Kalendarz-ogrodniczki-sierpien,wid,8978139,wiadomosc.html

#  Kwitną róże krzewiaste i pnące, fuksje, tawuły, budleja Dawida, hortensje, aralia, hibiskus.
# Kończą kwitnienie kasztanowce: drobnokwiatowy i krwisty.

Kwitną acidantery, alstromerie, astry, czosnki, czyściec wełnisty, dalie, dzielżan, eukomis, floksy, funkie, kroksomie, kurkumy, lawenda, liatry, lilie, mieczyki, mydlnica, ostróżki, pacioreczniki, rojniki, rozchodniki, tawułki, ubiorki i zawilce jesienne.
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

maroonbug

Eliza, rozumiem frustracje  przytul. Dla mnie piwonie to wymarzone kwiaty na slubny bukiet...Ale ja tez w siepniu slubuje. Dla siebie stawiam na jasnoczerwone roze, polaczone z kremowymi kwiatami (gatunek to be confirmed) i zielona hortensja, moze jaskrawozielona margerytka do tego (chce te trzy kolory w bukiecie- jasniutke zielen, jasna czerwien i krem).
Mam jednak dla Ciebie rozwiazanie, ktore moze Ci sie spodobac: LEWKONIE -pachna zabojczoi bardzo intensywnie, kwitna od czerwca do sierpnia (a slub masz zaledwie 2 sierpnia!!!!), sa bardzo trwale i jeszcze bardziej niedoceniane. Wygladaja pieknie, wystepuja w bieli, kremie, i odcieniach rozu i fioletu, czerwieni.
Drugi sierpniowy pachnacy kwiat to dalia, zwana w PL georginia. Dalie w bukiecie wygladaja pieknie (ale nie same, na przyklad z rozami), sa trwale i jakos tam pachna (nie tak jak piwonie, to pewne, ale pachna i pachna ladnie :) )
Proponuje stare, dobre roze polaczone z lewkonia, jako glowne skladniki bukietu. Oba kwiaty pachna, oba sa piekne i dostepne w siepniu.
Zdjecia lewkonii i dalii zalaczone :)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

zwierzatko, maroonbug, mayaG, dzieki Wam serdecznie:)

teraz ide w googlach i wikipedii ogladac kazdy kwiat po kolei, bo wiekszosc nazw jest mi obca, albo dzowni, ale nie wiem w kt parafii...
musze sobie stworzyc nowy katalog za kwiatkami dostepnymi w sierpniu, i potem porownac wszystkie swoje zarchiwizowane bukiety pod katem kt ma w sobie te pewne kwiaty:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Majeczka

Bardzo ucieszyla mnie wiadomosc ze w sierpniu dostepne sa mieczyki. Chce nimi udekorowac stoly, sa strojne i do tego wysokie, co ladnie mis ie widzi na stolach, i nie bedzie zaslanialo gosci :)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

Cytat: mayagaramond w 25 Kwi 2008, 16:54:19
podoba mi sie tez glorioza, ale nie wiem kiedy kwitnie.
moge sie mylic ale to to chyba storczykowate wiec moze dostepne prawie caly rok + rozne  ceny?

ja mam kilka takich stron ale na Twoim miejscu nie polegalabym na forum tylko zdecydowalabym sie na kwiaciarnie gdzie zamowie kwiaty i takiwe szczegoly dogadalabym z konretna babka. W koncu to ona przyjmuje zamowienie i wie jakimi kwiatami dysponuje.

http://web.iwebcenters.com/tlweddings/SeasonalFlowers.ivnu
http://www.lilylanedesigns.com.au/flowertip_flowers_season.htm
http://forum.e-wesele.pl//index.php?topic=3908.msg133551#msg133551

a oprocz tego ze chcesz pachnące kwiaty to masz jakies wymagania co do kolorow? bo moze lepiej zrobisz podajac kolor i sposrod zaproponowanych twoja florystka wybierze gatunki, ktore kwitna wlasnie wtedy?

aha, b. intensywnie pachną frezje. 
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

elizapj


Dzieki Gioseppe, za wszytskie linki i rady.
mam sie zamiar wziac za rozgryzienie tematy...ale chwilowo ogarnal mnie chyba niesmak do kwiatow...widac wynik napalenie sie 2x i rozczarowanie 2x.
wiec musz ekilka dni od tematu odpoczac. kwiaciarnie mam zamiar odwiedzic w polowie maja. i licze ze do tego czasu cos mi sie wyklaruje.

i nie, nie mam kolorow. no moze poza brakiem checi do czerwonego lub bordo. chce tez by bukiet nie wygladal zbyt polno, lub zabawnie. raczej klasycznie i ponadczasowo ale nie nudno i staro.
kolory maxymalnie 2, i jezeli juz to kilka tonow jednego.wole zapach niz jego brak, ale nie intensywny.

tylko tyle udalo mi sie sprecywac na razie...na reszte na serio potrzebuje chyba najpierw urlop od myslenia:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

Cytat: elizapj w 27 Kwi 2008, 08:16:19
chce tez by bukiet nie wygladal zbyt polno, lub zabawnie. raczej klasycznie i ponadczasowo ale nie nudno i staro.
kolory maxymalnie 2, i jezeli juz to kilka tonow jednego.wole zapach niz jego brak, ale nie intensywny.

tylko tyle udalo mi sie sprecywac na razie...na reszte na serio potrzebuje chyba najpierw urlop od myslenia:)
zatem polecam chwile wytchnienia i powrot z nowymi pomyslami :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

goga

Eliza - ja co prawda ślub brałam dawno, ale miałam frezje + coś jeszcze chyba jakieś chińskie różyczki to były  :( ale pachniał obłędnie ::)  może w tym kierunku ??? pokażę ci mój - co prawda stylistyka jest teraz zupełnie inna i szczerze mówiąć  gó..o widac bo zdjęcie ze zdjęcia ale może to jakaś inspiracja będzie ?
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

elizapj

dzieki Goga:)
frezje moglabym miec jako element ale nei kwiat glowny, kojarzy mi sie za bardzo z kwiatami wreczanymi wychowawcom w podstawowoce:(
sloneczniki piekne tez lubie, ale w bukieci enei chce, wyjdzie chyba wlasnie w strone kwiatow polnych

wiem ze troche wybrzydzam...ale po prostu chce by mnie cos tak poruszylo jak te piwonie...

wlasnie usiadlam do studiowania stron podanych przez dziewczyny...strasznie duzo mam okiene otwartych, tu wikipedia, tu google obrazy, tu ich strony...ahh normalnei czuje jak bym sie szykowala do egzaminu z ogrodnictwa!

ale przebrne...wi wroce z wnioskami. taki mam zamiar!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

przejrzalam kazda polecan wyzej strone. kliknelam na wszystie kwiaty, t maja w sieprniu wystepowac.
udalo mi sie zebrac garstke kwiatow t mi sie podobaja.

jesli macie teraz jakies propozucje bukietow, kt zawieraja te gatunki...chociaz bukiety mieszane z wybranych gatunkow chyba nie mozliwe ..

a no i ciesze sie bardzo, ze odkrylam odmiane roz david austin, bo to sa chyba wlasnei te kt sa tak bardzo podobne do piwonii:) musze spytac, czy one sa w polsce dostepne, bo co wiki pisala, ze to nie jest oficjalnie uznana odmiana...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

maroonbug

ciesze sie Eliza, ze wracasz do rownowagi (kwiatowej, ekhem...). Piekne kwiaty wybralas i bedzie z nich cudny bukiet :)

elizapj

Cytat: maroonbug w 28 Kwi 2008, 09:25:40
ciesze sie Eliza, ze wracasz do rownowagi (kwiatowej, ekhem...). Piekne kwiaty wybralas i bedzie z nich cudny bukiet :)

dzieki:) mylse ze z aksamitkami i bratkami moze byc problem, tzn z namowieniem kwiaciarni na ich udzial w bukiecie,,,zaraz sie zacznie, ze kwiatki rabatowe powinny byc na rabatkach, a nie w bukietach..musze jeszcze na chlodno na calosc popatrzec.

no i obejrzec zarchwizowane bukiety pod katem obecnosci tych kwiatkow, moze akurat cos ominelam:)

i mam jeszcze pytanie o gatunki. bo tysiac nazw wczoraj poznalam, ale akurat jednych kwiatow nei znalazlam, a chce je wyorzystac do dekor sal.
na zalaczonej fotce to pierwsze a prawej - wiecei co to?

pozostale, jesli po wczorajszym 1dniowym doktoracie dobrze rozpozanje to od lewej gora:
zielone orchidee, waxflower (nie sprawdzalalm jako po naszemu), lodygi of kalii, te nieznajome,
dol od lewej: amarylis, kolejne niewiem co, znow zielone storczyki
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


elizapj

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

to jesli ktos tu zaglada, a jeszcze reszty stylizacjio nie widzial zapraszam http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,1903.0.html

dolaczam i tu zaktualizowana palete:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elizapj

oraz bukiet z irysami, kt wygral 'wew' konkurs ;) zanim zasiegnelam wiedzy, ze niestety nie da sie go w sierpniu zrobic.

taki styl jednak by mi bardzo odpowiadal
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: elizapj w 30 Kwi 2008, 21:04:28
oraz bukiet z irysami, kt wygral 'wew' konkurs ;) zanim zasiegnelam wiedzy, ze niestety nie da sie go w sierpniu zrobic.

taki styl jednak by mi bardzo odpowiadal


ten jest git. A nie da sie go zrobic z amarylisu?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elizapj

Cytat: mayagaramond w 30 Kwi 2008, 22:30:32
Cytat: elizapj w 30 Kwi 2008, 21:04:28
oraz bukiet z irysami, kt wygral 'wew' konkurs ;) zanim zasiegnelam wiedzy, ze niestety nie da sie go w sierpniu zrobic.

taki styl jednak by mi bardzo odpowiadal


ten jest git. A nie da sie go zrobic z amarylisu?
chyba nie wyszloby to samo...bo amarylis raz ze nie ma takich fajnych zoltych srodkow, to jeszcze chyba w fiolecie w gole nei wystepuje. przynajmniej moj weekondowy phd nie wykazal;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: elizapj w 30 Kwi 2008, 22:41:08
chyba nie wyszloby to samo...bo amarylis raz ze nie ma takich fajnych zoltych srodkow, to jeszcze chyba w fiolecie w gole nei wystepuje. przynajmniej moj weekondowy phd nie wykazal;)

chcesz fiolet? Chcialam ci wcisnac amarant :D

A moze hiacynt? (nie wiem czy w sierpniu do zdobycia)

Znasz ta strone:

http://www.yourweddingcompany.com/index.php/action/createBouquetStyle/planId/2/
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"