Chrzest - prezenty

Zaczęty przez konwalia, 23 Kwi 2008, 09:06:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

maraxela i dlatego Ania dostała modlitwy :)

nionczka

Marax, ja widzialam opowiadania biblijne na kazdy dzien dla dzieci. Do czytania jak bajki. Poszukaj w necie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


mayagaramond

Na chrzest kupilabym jednak tysiaclatke, a nie Biblie dla dzieci. Wydaje mi sie, ze prezent na chrzest to prezent na cale zycie, a 30-latek chyba nie bedzie czytal Biblii w obrazkach ;)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

#79
http://www.pakamera.pl/inne-aniol-stroz-jedwabna-miniatura-nr263265.htm
ladny :)

Dodany tekst: 14 Kwi 2010, 23:31:35

Cytat: mayagaramond w 14 Kwi 2010, 23:21:44
Na chrzest kupilabym jednak tysiaclatke, a nie Biblie dla dzieci. Wydaje mi sie, ze prezent na chrzest to prezent na cale zycie, a 30-latek chyba nie bedzie czytal Biblii w obrazkach ;)



e tam ja czytam Laurze i duzo wiecej rozumiem lol lol . Kiedys będąc nastolatka wchodze do domu a moj wuj niby spec od biblii i ksiadza Rydzyka siedz z moim tatą . Zagladam a oni tam maja biblie dla dzieci w obrazkach i ostro dyskutują na temat textu (text to srednio 2 linijki na stonę) . Po 20 minutach dalej slusze wuj czyta. Wchodze patrze a moj papa przysypia a tamten mu daje wykladnie pisma swietego na podstawie 5 kartek przeczytanych .

malybob

Cytat: brawurka w 14 Kwi 2010, 20:24:26
jak rodzice są zabobonni to nie kupuj krzyżyka, jak sie daje komus krzyżyk to oznacza (niby) ze dajesz mu krzyz do niesienia przez życie  :crazy:

Moja Majka od chrzestnej dostała łańcuszek z motylkiem. śliczny

Te slyszalam o tym przesadzie : MASAKRA jesli przejmuja sie czym takim wierzacy.

Swoja droga tez popieram pomysl medalika, najlepiej Cudownego Medalika
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


A w mojej rodzinie tradycyjnie prezentem na Chrzest byl ryngraf z grawerem- mam do dzis, maz swoj tez ma i mysle,ze powiesimy kolo siebie w nowym mieszkanku. Moim zdaniem to rowniez piekna pamiatka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


zwierzatko_mojej_mamy

o ja tez mam takie srebrne z komunii, nawet nie wiedzialam, ze sie to ryngraf nazywa ;) powinnam poszukac i przywiezc ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

marax taka biblia tyśiaclecia to sie choćby na kolendę przyda ;)

ja jestem za tym medalikiem z dzieckiem i wodą, bo nie jest aż tak bardzo maryjny, a nie wiem, jak bardzo oni sa praktykujący
poza tym widziałam go na zywo i jest piękny, jest w białym i żółtym zlocie

grawer zwykły, np
Ani w dniu chrztu św. matka chrzestna data

marax

#83
ide go dzisiaj zobaczyc . Rodzice sa wierzący i praktykujący . podoba mi sie tez ten obrazek na sciane z pakamery -niby kazdy aniol jest wyjatkowy i dedykowany specjalnie dla dziecka :) TYlko z tymi rzeczami na sciane to nie czesto mozna nie trafic =pamietacie jak dostalam te dinozaury na tle wodospadu ruszajacego sie lol lol od tesciowej

Dodany tekst: 15 Kwi 2010, 05:43:21

http://www.pakamera.pl/inne-aniol-stroz-jedwabna-miniatura-nr263265.htm

Dodany tekst: 15 Kwi 2010, 06:46:22

ten obrazek tylko jako dodatek

Dodany tekst: 15 Kwi 2010, 08:07:24

http://www.allegro.pl/item978071858_szatka_na_chrzest_sukienka_swieca_profitka_haft.html
wzor A co myslicie ?

Dodany tekst: 15 Kwi 2010, 09:08:45

a moze cos takiego?
http://www.allegro.pl/item996077253_chrzest_biala_szatka_swieca_komplet.html

Kasia

Cytat: maraxela w 15 Kwi 2010, 09:40:21odzice sa wierzący i praktykujący . podoba mi sie tez ten obrazek na sciane z pakamery -niby kazdy aniol jest wyjatkowy i dedykowany specjalnie dla dziecka Smiley TYlko z tymi rzeczami na sciane to nie czesto mozna nie trafic

marax jak rodzina jest wierzaca i praktukyjaca to na pewno znajdzie miejsce aby postawić czy powiesić obrazek
bo tutaj mnie ważne aby pasował! wazne aby był.
to tak jak z krzyzem w domu, nie zawsze pasuje ale jak ktos jest wierzący a tym bardziej praktykujacy to nie bedzie się przejmował że coś nie jest zgodne z dizajnem :D

zrseztą taki obrazek zawsze mozna schowac na pamiątkę, on nie musi byc wywieszony jak ktos nie chce, tak samo jak łańcuszka ze chrztu nie trzeba nosić czy bibli trzymać na widoku :)



dodatkowo pewnie wiesz lub masz sie kogo podpytać jakie są meble w pokoju dziecka, dla swojego spokoju :)


marax

kasia ten obrazek mi sie tak sredmio podoba ,brzydki nie jest ale ja jakos nie lubie takich rzeczy i sama bym go nie powiesila.POmysl z medalikiem upadl bo daje medalik chrzesny :(:( Pieniedzy absolutnie nie chca .......... Matka dziecka owiedziala mi ze potrzebny jej jest fotelik do karmienia dziecka (dziecko ma problemy z ukladem pokarmowym i musi byc karone pod specjalnym kontem wiec [rzyda sie taki z regulacja oparcia. POwiedziala ze podoba jej sie taki jak mam dla Laury wiec chyba kupie ten fotelik . Do tego kupie biblie szatke i swiece i chyba bedzie ok ?

Kasia


marax

matka dziecka mowila zebym ja kupila to i gromnice. na allegro sa takie zestawy ze to jest lacznie  i nie ma jak kupic oddzielnie .

marax

#88
Cytat: golinda w 15 Kwi 2010, 19:08:42
to dziwne, zwyczaj jest inny, zwłaszcza, że podczas ceremonii chrzestna proszona jest o szatkę, a chrzestny o zapalenie gromnicy

dam mu tą gromice niech sie chlopak cieszy :) dopytam sie jeszcze moze poprostu ja kupie a jemu dam zeby to juz byl komplet

Dodany tekst: 15 Kwi 2010, 19:11:38

http://www.allegro.pl/item978071858_szatka_na_chrzest_sukienka_swieca_profitka_haft.html
wzor A chce zamowic jak nie znajde nic ciekawszego

Kasia

Cytat: golinda w 15 Kwi 2010, 19:08:42
to dziwne, zwyczaj jest inny, zwłaszcza, że podczas ceremonii chrzestna proszona jest o szatkę, a chrzestny o zapalenie gromnicy


ja sama kupiłam i szatkę i świecę bo tak chciałam :) przed wyjsciem do kościoła chrzestna wzięła szatkę a chrzestny świece i w kościele każdy trzymał co należy :D

marax

kasia i dobrz zrobilas Laura dostala taka szatke ze ................ ehh jak scierka

Kasia

Cytat: maraxela w 15 Kwi 2010, 19:28:35
kasia i dobrz zrobilas Laura dostala taka szatke ze ................ ehh jak scierka

ja chciałam aby Michał miał komplet a nie chcialam kombinować aby chrxesni musieli się dogadywać
tym bardziej że oni sa z dwóch róznych bajek :)



Ja znam jeszcze taki zwyczaj że chrzestna kupuje ubranko do chrztu ale to też wg uznania :D

marax

kasia :) przestan jakby mi kupila jeszcze ubranko w stylu tej szatki to bym sie zalamala calkiem . Ja sie nie pchalam do kupna ubranka .Moim zdaniem nie mozna matce zabierac tej przyjemnosci .Kazdy ma inny gust i ja wole jak sobie matka sama kupi niz pozniej ma robic dobra mine do zlej gry

Kasia


malybob

Maraxela, tez mysle,ze bedzie ok.

A swoja droga to zaskoczyla mnie ta szatka. Jedyna jaka widzialam z bliska (jakies 6/7 lat temu) to byla po prostu kwadratowa biala "chustka". Praktyczne sa te z rekawkami?

marax

#95
maly bob haha tego sie nie ubiera l :dance: :dance:to jest taka miniatura . Kladzie sie to poprostu na dziecku podczas chrztu w odpowiednim momencie chyba (juz nie pamietam dokladnie). Dalej na rynku dla chlopcow sa te takie kwadratowe .

Kasia

Cytat: malybob w 15 Kwi 2010, 21:30:41A swoja droga to zaskoczyla mnie ta szatka. Jedyna jaka widzialam z bliska (jakies 6/7 lat temu) to byla po prostu kwadratowa biala "chustka". Praktyczne sa te z rekawkami?
Takie proste kwadratowe też są i dzisiaj :) My dla Michała własnie taka kupiliśmy :)

Sa jeszcze takie w kształcie sliniaka

malybob

No wlasnie kojarze,ze sie nie zaklada dziecku, dlatego zakoczyly mnie rekawki :)

Anupka

No ja kupiłam dla mojej chrześnicy ubranie do chrztu, ale dokładnie wiedzialam, co chciała matka dziecka. Nie wyobrażam sobie inaczej.
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Alka

Cytat: Kasia w 15 Kwi 2010, 19:26:33
ja sama kupiłam i szatkę i świecę bo tak chciałam :) przed wyjsciem do kościoła chrzestna wzięła szatkę a chrzestny świece i w kościele każdy trzymał co należy :D

ja też tak zrobiłam, sama kupiłam
mały dostał w dniu chrztu między innymi srebrną łyżeczkę z grawerem (data urodzenia, godzina,imię), złotą bransoletkę z imieniem