Chrzest - prezenty

Zaczęty przez konwalia, 23 Kwi 2008, 09:06:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mary

no, jeśli po rozwodzie (wiadomo, że cywilnym ;) ) żyje się samotnie to oczywiście można ;)

konwalia

Postanowione, na chrzest kupuję małej matę.
Chcę taką:
Nie wiecie ile takie cudo kosztuje?
Może warto jakąs inna?

mika

konwalia my prezenty dla dzieci, głównie zabawki kupujemy na allegro bo jest spoooro taniej. Dla bliźniaków kupiliśmy taką matę http://www.allegro.pl/item359265426_taf_toys_mata_interaktywna_druga_gratis.html
tylko nasza jeszcze była z pałąkami bo to była brytyjska wersja, kupiliśmy taką bo jest bardzo duża. Dla chrzśniaka mojego męża kupiliśmy kiedyś taką http://www.allegro.pl/item357312556_mata_edukacyjna_tropikalna_wyspa_tiny_loveb_bonusy.html
ale nie bawił się nią zbyt długo, poprostu nie lubił
a ta Twoja to ta
http://www.allegro.pl/item355678825_fisher_price_k4562_mata_edukacyjna_rainforest.html
też wygląda fajowo

gatka2804

Ja też na chrzciny kupiłam matę edukacyjną. Wybrałam firmy Conpol, jest tańsza niż wymienione przez mikę. Oczywiście kupowałam na allegro. Małej mata bardzo się podobała. Teraz moja siostra będzie miała dla kolejnego dziecka.

http://www.allegro.pl/item362836861_mata_edukacyjna_canpol_babies_8_wzorow_najtaniej_.html


rozanamama

Tiny Love, np. Świat musyki. Moja mała pół roku z maty korzystała, póżniej pół roku korzystała z niej inna dziewczynka, naprawdę polecam. Na Allegro ze 150 zł, w Smyku ponad 200.

rozanamama

Oczywiście Świat Muzyki,

marax

Jestem chrzesną w rodzinie ktora ma generanie duzo pieniedzy i maja dla dziecka wszystko  :crazy: :crazy: :crazy:. Chrzest za 2 tygodnie i musze cos kupic . Kwota to ok 1000 zl moze troche wiecej max 1500 zl . Macie jakies pomysly . Myslalam nad wozkiem maclaren XT bo nie maja spacerowki . Matka jest lekko wybredna . Sama juz nie wiem jakos nie chce dac poproastu pieniedzy - a moze powinnam? Oni mojemu dziecku dali pieniadze .

brawurka


aniak1211

Cytat: brawurka w 14 Kwi 2010, 16:54:29
1000zł?  :padam:
:padam: :padam: :padam:

W czerwcu moj maz bedzie chrzestnym u swojej siostry i przeznaczymy na to 300-400zl nie wiecej.
Prwdopodobnie kupimy jakas pamiatke typu koc z imieniem czy srebrny obrazek i 300zl w koperte.

Jezeli chcesz tyle przeznaczy to mysle ze spacerowka moze byc,tylko czy trafisz w wybredny gust mamusi???

Anupka

Eee.. my ostatnio bylismy gośćmi na chrzcie - daliśmy dwie książki z dedykacją dla dziecka.. jedna miała imię dziecka w tytule, druga to zbiór baśni Andersena, braci Grimm i Perrault`a....

Chrzestną byłam już 13 lat temu.. wtedy kupowałam małej ubranie do chrztu i płaciłam za jakieś tam ogólnochrztowe rzeczy...
Nie wiem co teraz sie daje... masz w sumie spora kwotę do rozdysponowania... więc jeśli nie mają wózka, to czemu nie?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#35
Cytat: maraxela w 14 Kwi 2010, 16:50:07
Jestem chrzesną w rodzinie ktora ma generanie duzo pieniedzy i maja dla dziecka wszystko  :crazy: :crazy: :crazy:. Chrzest za 2 tygodnie i musze cos kupic . Kwota to ok 1000 zl moze troche wiecej max 1500 zl . Macie jakies pomysly . Myslalam nad wozkiem maclaren XT bo nie maja spacerowki . Matka jest lekko wybredna . Sama juz nie wiem jakos nie chce dac poproastu pieniedzy - a moze powinnam? Oni mojemu dziecku dali pieniadze .

marax ja bym kupiła taki srebrny obrazek na pamiątkę a resztę kwoty dała ewentualnie w kopercie :hmm:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


marax

moja Laura dostala od niech 2000 zl na chrzest a nie byli chrzesnymi ........... na roczek dostala chyba 1500 zl

konwalia

marax, ale trochę nie rozumiem, na rpczek chyba nie kupisz jej quada ;)
dla mnie prezent nie powienien az tak zalezeć od zasobności potrfela, bo to ma byc opieka duchowa nad dzieckiem i interesowanie się nim

ale ok, jest okreslona kwota, jak dla mnei ten wózek byłby ok, ale czy będa chcieli mclarena jak ty masz ? może nie lubią jak się ma podobne rzeczy?

mayagaramond

1500 zloty to jest wiecej niz minimalna pensje w Polsce...

Oczywiscie to Twoja decyzja, ale ja tego jaki kupie prezent nie uzaleznialabym od tego co dostalam. Przyklad z brzegu - dostalam od siostry b. kosztowny prezent i nie ma szans, zeby sie jej takim samym zrewanzowala, bo mnie poprostu na to nie stac.

Kupie jej cos w miare moich mozliwosci finansowych, ale b. dobrej jakosci.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia


marax

#40
konwalia ladny ale szczerze nosilabys cos takiego teraz. Przeciez jako dziecko nosic tego nie bedzie . Mogloby to slużyc jedynie jako pamiątka. No wlasnie glupio mi jest bo oni daja takie kosztowne rzeczy sama nie wiem po co tak robią ? czesto dają wrecz z niezerwanymi metkami ........... Chyba zebysmi wiedzieli ile to kosztowalo ? mniejsza o to musze cos kupic .

Kasia

maraxela a nie mozesz z nimi uzgodnić?

marax

wole nie bo pozniej moze mnie na to nie byc stac lol lol

zosia2007

1000 pln na chrzest? :padam:
ja swojemu chrzesniakowi na komunie w tym roku zamierzam kupic prezent do 500 pln

marax

dobra laski nie o kwotach tu dyskutujemy tylko o prezencie :)

zosia2007

#45
Cytat: maraxela w 14 Kwi 2010, 18:54:22
dobra laski nie o kwotach tu dyskutujemy tylko o prezencie :)
jak oni daja tobie kase to i ty im daj, dokup do tego jakas pamiatke, np kocyk z imieniem dziecka czy jakis lancuszek+medalik z grawerem

mayagaramond

maraxela - nie pomoge Ci, bo brat H. dal swojemu chrzeniakowi w prezencie slonia Steiffa, a H. jak sobie moze przypominac szwajcarski scyzoryk (po uzgodnieniu z siostra, czyli mama chrzesniaka) lol

Kupilabym jeden prezen symboliczny - Biblia dla dzieci, medalik i drugi "normalny" - np. kaszmirowy kocyk.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Ja bym kupila Biblie, jakas ladna edycje dla dzieci bo chrzest to jednak powinno byc duchowe wydarzenie  a nie materialne. Ewentualnie jakis medalik, krzyzyk czy cos z tych rzeczy. Moze kocyk wlasnie? Raczej cos pamiatkowo-religijnego niz kase czy cos wartosciowego. Bliska osoba i tak bedzie robic prezenty dziecku,a le chrzest/komunia powinny wrocic do tego czym sa-sakramentami. I mowie to ja osoba neiwierzaca i ktora nie ochrzcila dziecka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Cytat: maraxela w 14 Kwi 2010, 17:29:58
moja Laura dostala od niech 2000 zl na chrzest a nie byli chrzesnymi ........... na roczek dostala chyba 1500 zl

Jak ich stac na taki prezenty to super,
ale nie musisz im "oddawac"prezenttakiej samej wartosci jak nie masz tyle kasy co oni,
jak masz mniejsze dochody to chyba powinni to zrozumiec.
Wozek mysle ze bedzie fajnym prezentem,
najlepiej jakbys podpytala czy podoba im sie maclaren;)