Chrzest - prezenty

Zaczęty przez konwalia, 23 Kwi 2008, 09:06:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

martullek

jak mój Paweł był we wrześniu chrzestnym młodszej córki swojego brata (notabene starszej też jest - dziwny zwyczaj...) to bratowa mu wskazała na allegro taki zestaw szatka i świeca do kupienia. więc ja też powiedziałam jaką chcę świecę od nich - pojutrze brat Pawła będzie chrzestnym W. a szatkę kupuje chrzestna - moja siostra, też jej powiedziałam co chcę. dodatkowo kupiła Małemu koszulę. nie prosiłam jej o to, ale zna mój gust i koszula jest bardzo ładna.

justynaaaa2

martullek a ja myślałam, że ty w święta chrzciłaś a ty dopiero teraz  ;) nie wiem co mi się ubzdurało ;D


aniak1211


martullek

Cytat: justynaaaa2 w 16 Kwi 2010, 18:14:28
martullek a ja myślałam, że ty w święta chrzciłaś a ty dopiero teraz  ;) nie wiem co mi się ubzdurało ;D

w święta chrzciły golinda i elvelve, my specjalnie po świętach. bałam się, że nam odwołają przez tą żałobę, ale na szczęście wszystko się odbędzie.

foszek


marax

foszek sliczne ale juz zamowilam wczoraj to krzeselko . Kupie malej na urodziny cosz bizuterii .

ddu

a ja Wam powiem, że nie podoba mi się pomysł kupowania biżu dla tak maleńkiego dziecka
zazwyczaj to kosztuje majątek, a czy kiedyś będzie noszone?
chyba, że coś prostego, skromnego, mam od babci krzyżyk, kt. dostałam na 1 komunię i zaczęłam go nosić rok temu. dobrze, że w ogóle. a złotego pierścionka, kt. dostałam na 18 nie noszę, bo zwyczajnie nie lubię złota...

brawurka

ddu mam złote łańcuszki i pierścionki z komunii i szczerze powiem, ze nawet nie wiem gdzie są


mobka

Cytat: brawurka w 18 Kwi 2010, 12:22:14
ddu mam złote łańcuszki i pierścionki z komunii i szczerze powiem, ze nawet nie wiem gdzie są

Dlatego ja pierscionek z chrzcin przetopilam na obraczke (wraz ze zlotem od rodzicow). A zlote kolczyki, ktore dostalam na chrzest, zgubilam na koloniach. A tak je lubilam :(

A cieszy mnie to, ze w obraczce mam zloto z pierscionka, ktory dostalam od dziadka. A dziadka w zasadzie nie pamietam.

ishka82

Cytat: brawurka w 18 Kwi 2010, 12:22:14
ddu mam złote łańcuszki i pierścionki z komunii i szczerze powiem, ze nawet nie wiem gdzie są
Ja swoje kiedyś sprzedałam, żeby mieć kasę na wakacje :blush:

brawurka

potrzebuję pomocy :)
w maju mam komunie (generalną) mojego chrześniaka, poza kasą, chce mu kupić prezent, wiem, że chce zegarek. poleciacie jakieś? tak do 200-300 zł?

justynaaaa2

mi też pomysł z biżuterią się nie podoba :( na chrzest nie mam pojęcia co dostałam, na komunię dostałam jakiś złoty pierścionek, leży u mamy w pracy w sejfie razem z całym dobytkiem :D uśmiałam się jak poszłam jakiś czas temu obejrzeć te skarby  :mocking: jakieś sygnety, łańcuszki, medaliki, krzyżyki  :crazy: na co komu takie prezenty i "spadki"
moim zdaniem pomysł z kupnem dla dziecka czegoś co będzie używało, np. to krzesełko co marax kupuje to super prezent :)

goga

mojej chrześniaczce na  komunie kupiłam zestaw do pokoju - foteliki i kanapa, ma 18 dostała zestaw srebrnej - recznie robionej biżu - ale wtedy juz miała gust wyrobiony i wiedziałam, że to bedzie nosic, bo złota nie
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

foszek

a ja uwazam ze na chrzciny dobrym prezentem jest wlasnie klasyka: biblia dla dzieci, jakis medalik czy krzyzyk. Ja nie mialam tradycjnych chrzcin, nie mam zadnych tego typu prezentow, a chcialabym miec jakas pamiatke, chocby miala lezec i byc wyciagana raz do roku, tylko po to aby popatrzec. To sa wpsomnienia, a te sa przeciez bezcenne.
Felix dostal medalik zloty oraz wisiorek, zaprojektowany przez matke chrzestna, zrobiony w bialym zlocie z kamieniem przypisanym do jego daty urodzenia. No i biblia od dziadkow wzraz ze srebna grzechotka :D

niewiemjaka

ja to nie lubie za bardzo takich tam prezentow do kurzenia, no ale wiadome, pamiatka....
i nam sie spodobala specjalnie wykonana recznie robiona wyjatkowa swieca na chrzest W.
wykonana z jakiegos miodu/wosku inna niz wszystkie, nabijana kamieniami szlachetnymi, jakims czyms (ziarenkami czy kamyczkami) miala wtloczone imiona Wiktora i date :)

ddu

brawurka ja polecam swatcha
jakiegoś niezniszczanego, dla chłopaków, coto jak wpadnie do kałuży, to przeżyje
kupiłąm na komunię dla mojej siostry, taki właśnie dziewczyński
faktycznie go nosi do dziś , podoba jej się i nie czeka aż będzie duża

jestynka

ja też mam w tym roku komunie chrzesniaka, od kilku lat marzy o samolocie zdalnie sterowanym więckupię mu coś tego typu :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Laski,
szukam taki pamietnik/album dla dziecka,
pierwszy rok czy nawet dluzej ;)
mozecie cos polecic???

marax

a myslisz ze ktos to bedzie wypelnial . Ja ma takie 2 i leza puste . Moze lepiej normalny album na zdjecia?

aniak1211

#121
Nie wiem :D
chcialam na chrzes zamiast "pamiatki" takiej ksiazeczki ktora jest beznadziejna ;)

Mozesz mi odsprzedac :D ;)

foszek

#122
Cytat: maraxela w 21 Kwi 2010, 10:56:44
a myslisz ze ktos to bedzie wypelnial . Ja ma takie 2 i leza puste . Moze lepiej normalny album na zdjecia?
ja, dostalam jeden i jest wypelniony, ale jest beznadziejny, zaluje ze nie dostalam jakiegos ladnego

Dodany tekst: 21 Kwi 2010, 11:48:13

Cytat: aniak1211 w 21 Kwi 2010, 11:06:22
Nie wiem :D
chcialam na chrzes zamiast "pamiatki" takiej ksiazeczki ktora jest beznadziejna ;)

Mozesz mi odsprzedac :D ;)

Mysmy dostali taka pamiatke-ksiazeczke dotyczaca tylko chrztu, kto byl, kim chrzestni, jaki ksiadz, zdjecia...

brawurka

marax ja mam i wypełniam, no może poza "moja pierwsza gwiazdka" wypełniam takie mój pierwszy zab, pierwszy krok

aniak1211

Ja zaluje ze nie mam,
pisala taki "pamietnik" przez pierwszy rok,moze dluzej :)