tort w Warszawie - namiary na sprawdzone cukiernie

Zaczęty przez aureola, 21 Kwi 2008, 15:54:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elizapj

#50
anemonowy tort od bliklego

kolor wybrali sami..weselnego nie planuje rozowego;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aja


elizapj

Cytat: aja w 22 Maj 2008, 07:28:21
ładny a jak ze smakiem
;)
Cytat: elizapj w 20 Maj 2008, 16:13:10
za to smak jak smak..niezly..ale b slodki wg mnie, tzn ta masa cukrowa w miejsce marcepanu..b slodka:( wszyscy (mama, tata, swiadkowa i maz) mowia zeby sie nie martwic..zeby wyglad przedkladac;) z reszta wszyscy ze smakiem jedli moj anemonowy tort...:D ale korci mnie zeby kogos jeszcze wyprobowac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vansen

 :hmm: dawno nikt tu nie zaglądał...
Muszę Wam powiedzieć, że nie myślałam iż kupno tortu ślubnego to takie ciężkie zadanie i wyzwanie  :zly: Po wczorajszej wizycie w cukierni Batida troszkę się podłamałam :( ceny wysokie. Porcja tortu kosztuje 11zł, oczywiście jak się wspomni, że to tort ślubny to wzrasta na 15 lub 16(jakoś panie nie mogły ustalić).Różnica jest tylko taka, że tort ślubny jest dość mocno udekorowany białą czekolada i ma powciskana prawdziwe róże. Kolejne schody to transport  :padam: 150zlł na terenie Warszawy, a 300 poza Warszawą. Ja mam wesele w Konstancinie więc pewnie policzą 300. Szczerze mówiąc nie dopytałam się co według nich to jest, to poza Warszawą.
Trochę zasmucona, ale kupiłam na spróbowanie miniaturki tortów, żeby zobaczyć, który smak lepszy i.... :thumbdown: mnie niestety nie smakują. Słodkie musy czy pianki(jak kto woli) bez wyrazu :( za kupe $$$
Na swoją osiemnastkę zamawiałam tort w Marriocie, może tam się dowiem. Te 11 lat temu, tam tort był pyszny. Oby nic się nie zmieniło :pray:
Jak macie jakieś sprawdzone miejsca to proszę o namiary  :thankyou:

elizapj

vansen nie przejmuj sie smakiem. jego brakiem
powaga przy slubie i weslu jest tyle spraw..ze akurat to mozna sobie odpuscic
jelsi znjadziejsz dobra cene i ladny wyglad to juz sie dalej nie klopocz, bierz i idz dalej do koljenego punktu na liscie:)
ja sie zdecydwalam wreszcie na blikle, bo te inne pseudo tansze oferty jakie rozwazalam wcale tansze sie nie okazywaly jak sie pododawalo ze chce miec tort wg wlsnego wzoru i jak mi naliczali dowoz (trasa liczona do i od czyli trzeba odleglosc liczyc 2x!).
okazywalo ze blikle to super oferta i przynajmniej wiedzialam, ze mi zrobia jak bede chciala a nie jak ktos w katalogu zrobil zdjecie 15 lt temu:(
powodzenia :thumbup:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

vansen
nasz wielki tort kosztował około 600zł :)

zamawialismy w Sowie

tylko że my nie mielismy takiego tradycyjnego biszkoptowo śmietanowego
tylko bezowy z masą - wiec ważył bardzo, bardzo mało :)
był PYSZNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




vansen

 :thankyou:
Dzięki dziewczyny...Torty przepiękne :thumbup:

Dodany tekst: 30 Sty 2009, 18:39:45

Może wiecie jak z dowozem? :)

zuzia

vansen
a moze rozejrzyj się za cukiernią w konstancinie?
ja miałam tort zamawiany w małym miasteczku i był pycha. czasami tam są cukiernie z prawdziwymi tradycjami. Batida jest efektowna, ale moim zdaniem koszmarnie droga.

elizapj

w konstancinie wesele miala kamelia i ktos jeszcze chyba po niej nawet w tym samym lokalu. kamelia jesli mnie pamiec nie myli miala wlasnie cukiernie z konstancina i bardzo chwalila, przejrzyj jej watek:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: elizapj w 30 Sty 2009, 18:56:54
kamelia jesli mnie pamiec nie myli miala wlasnie cukiernie z konstancina i bardzo chwalila, przejrzyj jej watek:)

może nie warto ciągnąć tortu z warszawy i płacić 300 zł za transport. są ciekawsze sposoby na wydawanie pieniędzy :)


Anupka

A dokladnie ja jeszcze mialam wesele w Konstancinie. I powiem tak - Blikle, Blikle i jeszcze raz Blikle!
Tort zrobili wedlug podeslanego im mailem zdjecia, chociaz nie mieli go w katalogu. W ogole wszystko - poza platnoscia zalatwialam mailowo. Zamawialam z tej samej cukierni co elizapj, czyli na Nowym Swiecie. Dzwonilam wczesniej do oddzialu Bliklego w Konstancinie, ale tam mi powiedzieli, ze takie pietrowe zamawia sie tylko w siedzibie glownej (Nowy Swiat wlasnie).
Transport do Konstancina gratis, tort przywiezli do 15:00 chyba.
Musialam wplacic zaliczke, a reszte w ciagu tygodnia od przyjecia.

Jak cos jeszcze to pytaj :) A gdzie masz wesele?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vansen

Cytat: zuzia w 30 Sty 2009, 18:42:07
vansen[/b]
a moze rozejrzyj się za cukiernią w konstancinie?
Znam jedną cukernię w Konstancinie :) Jadam od nich często tort węgierski, bardzo dobry. Dowiem się, mimo urazów z dzieciństwa... Rodzice zamówili mi tort na urodziny(w czasach kiedy torty nie stały w cukierni tylko robiło się na zamówienie :)), a że to znajomy dziadka to pogadał, pogadał, kartę schował do kieszeni i... zapomniał Przyjechaliśmy po tort a tu tortu nie ma ;)

Dodany tekst: 30 Sty 2009, 19:10:36

Cytat: Anupka w 30 Sty 2009, 19:02:29
A dokladnie ja jeszcze mialam wesele w Konstancinie. I powiem tak - Blikle, Blikle i jeszcze raz Blikle!
Tort zrobili wedlug podeslanego im mailem zdjecia, chociaz nie mieli go w katalogu. W ogole wszystko - poza platnoscia zalatwialam mailowo. Zamawialam z tej samej cukierni co elizapj, czyli na Nowym Swiecie. Dzwonilam wczesniej do oddzialu Bliklego w Konstancinie, ale tam mi powiedzieli, ze takie pietrowe zamawia sie tylko w siedzibie glownej (Nowy Swiat wlasnie).
Transport do Konstancina gratis, tort przywiezli do 15:00 chyba.
Musialam wplacic zaliczke, a reszte w ciagu tygodnia od przyjecia.

Jak cos jeszcze to pytaj :) A gdzie masz wesele?

Cześć Anupka :) Wesele mam w Alicji, a ślub w Skolimowie :)
A Ty gdzie miałaś? ;)

justynaaaa2

vansen a tak z ciekawości ile płacisz w alicji od osoby? może być na pw ;)

Anupka

Czesc vansen  :beer:

Wesele bylo w CPK, baaardzo polecam :)


I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vansen

Cytat: Anupka w 30 Sty 2009, 19:20:45
Czesc vansen  :beer:

Wesele bylo w CPK, baaardzo polecam :)


Dziękuję, również  :beer:
A CPK znam, :hmm: i jak szukałam sali to gapa zapomniałam o nich :blush:
Pewnie i tak by był problem z terminem bo na ślub zdecydowaliśmy się jakoś po Sylwestrze, więc wyboru dużego nie było :( A w Alicji nam się fartem udało bo ktoś zrezygnował. Nam pasowały tylko dwa terminy 6 czerwiec lub 18 lipiec, bo tak był wolny fotograf  :dance:

elizapj

o Anupka to Ty, no wlasnie....cos mi sie tak zdawalo, ze to Ty bylas tam gdzie kamelia:D

co do moich cen to az musialam sprawdzic, nie pamietalam - 73 za kg i moj transport byl za 150. tylko nie pamietam, czy blikle liczyl za km od granic wawy czy to byla stala oplata za dowoz poza wawe. konstancin wlasnie jest poza ta regula oplat za dostawe, przez to ze maja tam cukiernie...
polece tylko negocjowac, stac przy swoim i pilnowac ustalen:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

hipcia

ja tort weselny zamawiałam w http://ale-tort.pl/ - wyglądał cudnie i był przepyszny waniliowy spód z nadzieniem tiramisu - rozpływał się w ustach, poza tortem zamówiliśmy jeszcze śliczne ślubne muffinki