Wanienki, butelki.... opinie

Zaczęty przez Lwica, 21 Kwi 2008, 15:19:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rozanamama

Aha, moim skromnym zdaniem nie opłaca sie inwestować w wanienkę ze stelażem, która zajmuje pół domu i kosztuje 200 zł. Moja mała poszła do dużej wanny, mając skończone 4 miesiące.

twinnie77

rozanamama, dzięki za porady.
A co do wanienki ze stelażem, to chyba jednak będę musiała taką kupić, bo nie posiadam wanny, w której później mogłabym maleństwo kąpać. A poza tym obawiam się, że mógłby mi kręgosłup wysiąść przy takim schylaniu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

A i jeszcze jedno.
rozanamama, witamy cię w naszej strefie, wpisz się do kalendarza strefowych dzieciaczków http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,981.0.html
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rozanamama

Odnośnie kąpania maluch w późniejszym czasie- my kładliśmy małą na dno wanny, które wykładaliśmy pieluchą flanelową i laliśmy ją prysznicem. Myliśmy ją w ten sposób przez wiele miesięcy.

twinnie77

A ile butelek i jakich rozmiarów kupić na początek??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rozanamama

Jedną jak zakładasz, że będziesz karmić piersią, jak nie masz zamiaru karmić piersią, to więcej, ale nie wiem ile. Ja kupiłam 4, z dwóch nigdy z nich nie skorzystałam,  z dwóch w późniejszym czasie.

twinnie77

Mam zamiar karmić piersią. Ale czy oprócz pokarmu matki nie podaje się dziecku jakiś herbatek czy wody??
Chcę kupić 2 butelki po 150 ml na początek. Na później takie 260 ml, też 2 sztuki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rozanamama

Jeśli chcesz karmić piersią, to przez pełnych 6 miesięcy możesz karmić tylko piersią. Nie podajesz granulowanych herbat, wody, nawet w największe upały. Po prostu dajesz cycka. Ma to swoje plusy i minusy.

rozanamama

Na samym początku staraj się nie dopajać dziecka, bo w tym czasie Twoje piersi będą produkowały bardzo dużo pokarmu, a nikt go nie zje i zaraz będzie zapalenie piersi, czyli coś, czego nie życzę nawet wrogowi

brawurka

twinnie na poczatek 1 butelka Ci wystaczy, a po niej zorientujesz sie czy pasuje czy nie, czy moze innej firmy kupic.

twinnie77

rozanamama, twoje rady są nieocenione, stawiam piweczko :)

W takim razie butelki te małe to chyba zbędny wydatek. A po szóstym miesiącu to jakie ilości podaje się dziecku w butelce? Bo widziałam butelki 260 i 340 ml.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rozanamama

Nie wiem, nie często dawałam małej coś innego niż cycka.
Sama z czasem dowiesz się, jakie są potrzeby Twojego dziecka. Nie kupuj akich dużych butelek na razie, ewentualnie później dokupisz, choć wątpię, 250 ml starcza w zupełności.

rozanamama


rozanamama

PS. O co chodzi z piwami? Czy ja też mogę postawić komuś piwo?

goga

rozanamama możesz - oczywiście :) jeżeli chcesz komuś je postawić to klikasz przy nicku tej osoby wyraz polej - i już :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

nionczka

Ja mozna nie dac dziecku wody przez 6 miesiecy??? Rany, nie wyobrazam sobie tego. Kiedy jest upal tez nie? Tylko mleko???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

brawurka

podobno dziecku to wystarcza, ale ja sobie tego nie wyobrazam. nie jestem zwolennicza publicznego karmienia piersia i np na plazy nie wyciagne cyca i nie dam majce, dam jej wode lub sok, a jak bedzie pora karmienia to sie gdzies schowam

aniak1211

brawurka132
Tez tak mysle,schowac sie z cycem a nie tak publucznie!

Znajoma z pracy,pamietam odwiedzila nas z dzieckiem,siadla na krzeselku,wywalila cyca wielkiego obwislego,a syn szefowej jak to zobaczyl to malo zawalu nie dostal,
w anglii bardzo malo kobiet karmi piersia,jak juz to nie publicznie!

brawurka

na poczatku zdarzało mi sie karmic przy kimś, ale raczej sie zsłąniałam, poprostu Maja leżała przy cycu 90% całego czasu, wiec jak ktos do nas przychodzil to gdybym miala z nia wychodzic, nie byloby mnie prawie wcale. teraz przy innej kobiecie we własnym domu moge karmic, ale nie w miejscu publiczym!!!

nionczka

Ja tez nie zamierzam karmic publicznie. W Hiszpanii zazwyczaj kobiety robia to dyskretnie, ale pamietam jak jeszcze bylam w Wawie na uniwerku to tam kilka wlasnie lubilo tak wywalic cyca w przejsciu do dziekanatu. Dla mnie to niesmaczne takie wystawianie sie na widok kolegów, kolezanek, wykladowców. Najgorzej bylo latem, przeciez na UW taki fajny kampus mamy, z laweczkami, na sloncu, w cieniu, w ustronnym miejscu a one jednak wolaly przy ludziach w ciasnym korytarzu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Z publicznym karmieniem to roznie bywa, przeciez jak  :baby:jest glodne to trzeba go nakarmic. Nawet i w parku. Mi to nie przeszkadza, pod warunkiem, ze kobieta nie lata z wywalonym cycem przez pol parku ;)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

foszek

Mozna to robic publicznie i dyskretnie zarazem.
Ostatnio widzialam babe karmiaca w konsulacie, do tej pory jestem pod wrazeniem, bo w zasadzie nie bylo widac co robi, tak dobrze miala dobrany stroj.

nionczka

Ale gdyby to karmienie mialo miejsce w parku to nie byloby zadengo problemu. Gorzej kiedy matki karmia dzieci wlasnie w miejscu pracy, na uczelni, w restauracji czy kawiarni. Ja rozumiem, ze dziecko ma swoje godziny jedzenia i moze byc glodne i dlatego poszukalabym bardziej ustronnego miejsca.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

Mnie takie publiczne wywalanie cyca też razi,co innego w dyskretny sposób.
Co do tej wody nam położne mówiły że jeśli jest upał jak najbardziej można dac dziecku troszeczkę wody źródlanej przeznaczonej dla dzieci.Wiem że moje koleżanki też dawały o ile się nie mylę o była glukoza.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

foszek

Skoro jestesmy przy karmieniu piersia... czy ktoras z dziewczyn uzywa tych specjalnych biustonoszy dla karmiacych? Wlasnie ogladam je w katalogu i zastanawiam sie nad ich praktycznoscia.