Wanienki, butelki.... opinie

Zaczęty przez Lwica, 21 Kwi 2008, 15:19:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mika

ja bym brała czerwone i materac gryka-kokos

marax

dziecko widzi kolory i je rozroznia nie widzi szczegolow ale to tylko kilka pierwszych tyh.-ja bym jednak byla za zielonym co do materaca to kregoslup dziecka ksztaltuje sie od samego poczatku i ja bym radzila oszczedzic na lozeczku niz na materacu(nie ma co wydawac duzo pieniedzy na lozeczko bo moze sie okazac ze maly wogole nie bedzie chcial tam sypiac)

dragonfly

Cytat: maraxela w 19 Paź 2008, 12:57:36
dziecko widzi kolory i je rozroznia nie widzi szczegolow ale to tylko kilka pierwszych tyh.-ja bym jednak byla za zielonym co do materaca to kregoslup dziecka ksztaltuje sie od samego poczatku i ja bym radzila oszczedzic na lozeczku niz na materacu(nie ma co wydawac duzo pieniedzy na lozeczko bo moze sie okazac ze maly wogole nie bedzie chcial tam sypiac)
co? nie w lozeczku?  what what what what to chyba do wyboru podloge albo sofe bedzie mial.... bo na pewno nie w moim lozku; no i od poczatku bede chciala trzymac w oddzielnym pokoju, o ile bede miala sile wstawac do karmienia i lazic do drugiego pokoju, jak nie to tylko dopoki tata nie wroci ;)

dragonfly

marax myslisz, ze czerwone lozeczko bedzie walio mlodego po oczach (kurde, ja mowie o tym dziecku jakby to chlopiec byl - a jak to dziewczynka? ;) )

nionczka

#104
A od kiedy czerwony to ostry kolor? To jeden z podstawowych kolorów i wcale nie daje po oczach :-)
Mi sie podobaja oba, oba kolory naleza do moich ulubionych. A reszta jaka badzie?

A poza tym wcale tak duzo tego czerwonego nie ma, przeciez to sa szczebelki tylko. Niektore dzieci maja wiecej mocnych kolorów przed oczami w bezowym drewnianym lozeczku :-)

Materac ZAWSZE powinno sie miec dobry, ale nie dajmy sie tez zwariowac.

Dragon, dziecko powinno spac w lozeczku i nie ma ze nie chce. Jak go nie nauczysz zasypiac w lozeczku tylko na rekach, z Wami w lozku, w wózeczku, przed TV, w samochodzie, etc... to bedziesz miala niezly cyrku przez najblizsze pare lat.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

Cytat: nionczka w 19 Paź 2008, 13:12:01


Dragon, dziecko powinno spac w lozeczku i nie ma ze nie chce. Jak go nie nauczysz zasypiac w lozeczku tylko na rekach, z Wami w lozku, w wózeczku, przed TV, w samochodzie, etc... to bedziesz miala niezly cyrku przez najblizsze pare lat.
ale nionczka, ja nawet nie biore pod uwage opcji "nie w lozeczku"... jak bedzie mialo 18 lat to niech spi gdzie chce, poki co to ja decyduje ;)

nionczka

Cytat: dragonfly w 19 Paź 2008, 13:15:49
Cytat: nionczka w 19 Paź 2008, 13:12:01


Dragon, dziecko powinno spac w lozeczku i nie ma ze nie chce. Jak go nie nauczysz zasypiac w lozeczku tylko na rekach, z Wami w lozku, w wózeczku, przed TV, w samochodzie, etc... to bedziesz miala niezly cyrku przez najblizsze pare lat.
ale nionczka, ja nawet nie biore pod uwage opcji "nie w lozeczku"... jak bedzie mialo 18 lat to niech spi gdzie chce, poki co to ja decyduje ;)


To tak jak ja!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#107
jasne jasne pogadamy zobaczymy -jak bedziecie sie sie slaniac ze zmeczenia to mysle ze zmienicie zdanie -dziecko potrzebuje bliskoci to jego psychiczna potrzeba.Bylo sobie rpzez 9 miesiecy przy was a tu nagle won do drugiego pokoju do czerownego lozeczka .Nie sadze zeby to bylo latwe do osiegniecia ani bezbelesne zarowno dla matki jak i dla dziecka.Ja planuje miec dziecko w sypalni w lozeczku stajacym kolo lozka-nie mam zamiaru co godzine leciec przez pol domu do drugiego pokoju -usnac bym nie mogla jakbym nie wiedziala co sie z dzieckiem dzieje.takiego niemowlaka trzeba kontrolowac -czy sie nie zawinie w koldre i sam nie udusi -czy nie placze bo cos go boli .W drugim pokoju to jednak nie to samo co dziecko pod kontrola wzroku

nionczka

Ja planuje miec dziecko w lozeczku w naszej sypilani, ale tylko przez jakies 3-4 m-ce gora. Dopóki trzeba ja bedzie karmic co 3 godziny. Potem przeniesmy ja do jej pokoju.
Ale w lozku z nia spala nie bede. To wiem napewno.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#109
Moim zdaniem ciezko znalesc dziecko ktore bedzie spalo spokojnie bez kontaktu chodzby wzrokowego z wami-bez poczucia ze ktos jest przy nim.To jego podstawowa potrzeba bliskosci na tym gruncie tworzy sie cala psychika czlowieka,poczucie wlasnej wartosci,bezpieczenstwa,milosci .To nie pies ktorego mozna zostawic na dworze z mysla-a niech sobie piszczy ma bude to niech tam spi-pies mnie nie wzrusza chociaz drzwi forsuje codziennie,no ale dziecka placzacego to bym zostawic nie umiala.Dziecko bedzie plakac bo was potrzebuje bo rozpoznaje wasz glos (dziecko rozpoznaje wasz glos juz w waszym lonie) rozpoznaje wasz zapach-nikt inny nie uspokoi dziecka tak jak matka dziecko sie oszukac nie da.

giga

Cytat: maraxela w 19 Paź 2008, 13:20:22
jasne jasne pogadamy zobaczymy -jak bedziecie sie sie slaniac ze zmeczenia to mysle ze zmienicie zdanie -dziecko potrzebuje bliskoci to jego psychiczna potrzeba.Bylo sobie rpzez 9 miesiecy przy was a tu nagle won do drugiego pokoju do czerownego lozeczka .Nie sadze zeby to bylo latwe do osiegniecia ani bezbelesne zarowno dla matki jak i dla dziecka.Ja planuje miec dziecko w sypalni w lozeczku stajacym kolo lozka-nie mam zamiaru co godzine leciec przez pol domu do drugiego pokoju -usnac bym nie mogla jakbym nie wiedziala co sie z dzieckiem dzieje.takiego niemowlaka trzeba kontrolowac -czy sie nie zawinie w koldre i sam nie udusi -czy nie placze bo cos go boli .W drugim pokoju to jednak nie to samo co dziecko pod kontrola wzroku
Zgadzam się  z tym co mówi maraxela.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

Cytat: mika w 19 Paź 2008, 12:56:49
materac gryka-kokos
ja tez :)
a kolor wolalabym zielony bo jest bardziej neutralny


nie wydaje mi sie ze to takie proste ale bardzo chcialabym, zeby  udalo sie nauczyc spac w lozeczku ;)
w naszej sypialni; potem planujemy przeniesc lozeczko do oddzielnego pokoju ale na pewno nie tak wczesnie ze wzgledu na rozklad mieszkania i wygode jaka teraz mamy - kiedys bedziemy musieli po prostu nasze biuro zmienic na dziecinny :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

marax

ja tu caly czas mowie o lozeczku w pokoju rodzicow tez nie ejstem za tym zeby dziekco spalo z nami w lozku.biorac pod uwage ze mamy juz w tym lozku jamnika ktory rzadna sila nie chce sie dac wygnac

dragonfly

Cytat: maraxela w 19 Paź 2008, 13:20:22
jasne jasne pogadamy zobaczymy -jak bedziecie sie sie slaniac ze zmeczenia to mysle ze zmienicie zdanie -dziecko potrzebuje bliskoci to jego psychiczna potrzeba.Bylo sobie rpzez 9 miesiecy przy was a tu nagle won do drugiego pokoju do czerownego lozeczka .Nie sadze zeby to bylo latwe do osiegniecia ani bezbelesne zarowno dla matki jak i dla dziecka.Ja planuje miec dziecko w sypalni w lozeczku stajacym kolo lozka-nie mam zamiaru co godzine leciec przez pol domu do drugiego pokoju -usnac bym nie mogla jakbym nie wiedziala co sie z dzieckiem dzieje.takiego niemowlaka trzeba kontrolowac -czy sie nie zawinie w koldre i sam nie udusi -czy nie placze bo cos go boli .W drugim pokoju to jednak nie to samo co dziecko pod kontrola wzroku
marax, no to teraz juz nie wiem o czym gadamy.... ;) ja nie planuje wywalic mlodego od razu do drugiego pokoju, prawdopodobnie bede tak zmeczona, ze najchetniej podlaczylabym sie do jakiejs dojarki i karmila przez rurke bez potrzeby wstawania ;). ja nie chce tylko pasozyta w moim lozku. koniec. kropka. najchetniej od razu przyzwyczajalabym jednak do spania w oddzielnym pokoju (zaraz obok naszej sypialni).... na pewno chce zeby mlode spalo u siebie jak m wroci (mlode bedie mialo z 4 m-ce wiec powinno byc ok).... takie plany - jak wyjdzie - zobaczymy ;)
a psu w lozku nigdy bym nie pozwolila spac... pies mysli ze jest panem i wladca i nie zna swojego miejsca.



dragonfly

Cytat: nionczka w 19 Paź 2008, 13:12:01
A od kiedy czerwony to ostry kolor? To jeden z podstawowych kolorów i wcale nie daje po oczach :-)
Mi sie podobaja oba, oba kolory naleza do moich ulubionych. A reszta jaka badzie?

a reszta to w sumie zadna, bo nie planujemy jakiegos specjalnego pokoju dzieciecego na razie, wyprowadzamy sie z tego mieszkania za rok, a potem jeszcze nie wiadomo... ten czerwony pasuje bardziej do naszej sypialni a zielony do study room (ktory to bylby pokojem dziecinnym chwilowo) ale w sumie to czerwony tez moglby byc.... posciel jak posciel - co tam akurat mi sie pod reke nawinie, nie planuje malowania sciam ani tapetowania, za to mlode bedzie mialo fajne plakaty na scianie :)



foszek

Kolor czerwony jest kolorem pobudzajacym, moze byc ci trudno usypiac dziecko w takim lozeczku. Ja bym wziela zielony uspokajacy....

aja

#116
kupiłam wanienkę!
pojechałan z nastawieniem że chcę zwykłą dużą wanienkę i nic innego a wyszłam z inną - tak mnie nakręcił sprzedawca że  aż teraz jestem zła! bo normalnie przeszkadzał mi w zakupach - nie mogłam spokojnie się porozglądać po tym sklepie!
i kupiłam z jakimiś profilami  ???  tak ją zachwalał że ach i och - no zobaczymy! http://www.allegro.pl/item463168692_ok_baby_onda_evolution_zobacz_kolory_na_zywo.html

marax

zrob foto albo znajdz na necie pokazuj

brawurka

od zawsze uwazalam ze maja musi spac w swiom lozeczku. 1 noc ryk, zasypiala na reku,odkladalam do lozeczka i RYK, 2 noc to samo az sie poddalam, maja spala z nami w lozku i ladnie zaczela przesypiac noce. chodzilo tez o moja wygode, nie chcialo mi sie co chwile wstawac, wyciagac ja,karmic,odkladac itd.ok 3-4 miesiaca postanowilam klasc ja w lozeczku.teraz wyglada to tak ze maja spi do 4 w lozeczku,a potem ze mna. musi sie przytulic bo inaczej o 5 pobudlka.
warto planowac co i jak ma wygladac,zycie i tak potem plany skoryguje,ale gdybym nie planowała maja "weszłaby mi na głowe", a tak chociaz teraz spi sama.w nowym  mieszkaniu bedzie miala swoj pokoj i mam nadzieje ze tam bedzie spac.
aha zasypa na moim łózku i ją przekładam

dragonfly

dobra, a ja zamowilam dzisiaj to zielone lozeczko :)
pasi do reszty i jest git :)

marax

calkiem fajnie wyglada ta wanienka tylko troche droga jak na ceny wanienek porownuje ze zwyklymi

aja

Cytat: maraxela w 30 Paź 2008, 07:55:03
troche droga jak na ceny wanienek porownuje ze zwyklymi
ale to allegro - w sklepie/hurtowni  kosztowała 60 zł tzn. i tak drożej niż zwykła bo te są od 25 zł chyba... nawet na allegro są bardzo różne ich ceny

doris8008

Cytat: aja w 30 Paź 2008, 08:13:10
Cytat: maraxela w 30 Paź 2008, 07:55:03
troche droga jak na ceny wanienek porownuje ze zwyklymi
ale to allegro - w sklepie/hurtowni  kosztowała 60 zł tzn. i tak drożej niż zwykła bo te są od 25 zł chyba... nawet na allegro są bardzo różne ich ceny

aja, a zakupy robiłaś gdzieś w Wawie? szukam właśnie namiarów na sklep/hurtownię

gioseppe

Cytat: dragonfly w 29 Paź 2008, 23:16:17
dobra, a ja zamowilam dzisiaj to zielone lozeczko :)
pasi do reszty i jest git :)
łuuuu, ale bedzie ladnie ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

aja

Cytat: doris8008 w 30 Paź 2008, 09:14:30
a zakupy robiłaś gdzieś w Wawie?

wiesz co jeżdziłam specjalnie pod Otwock! ale opłacało sie bo i ceny konkurencyjne nawet bez rabatu!
oczywiście czym większe zakupy tym llepszy rabat!

jeśli moge komus pomóc z okolic Wawy to służę rabatem 8% w świecie Dziecka - zawsze coś!