Wanienki, butelki.... opinie

Zaczęty przez Lwica, 21 Kwi 2008, 15:19:02

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lwica

Słuchajcie naczytałam sie tego co nie miara. Teraz po emocjach ślubnych jest czas na szykowanie się do przyjścia na świat naszej córeczki  jupi Co do niektórych marek zdania są różne. Od lat Canpol, Avent wiem bo korzystałam z nich wychowując przez pierwsze 3 lata mojego siostrzeńa, potem bodąc opiekunką kilku wspaniałych szkrabów. Ale teraz jest kilka nowych firm. Może coś o nich wiecie

np. Baby Ono polecane są bardzo nożyczki. termometry, wkłady laktacyjne i takie tam

np. czy wiecie coś o wanienkach ONDA   http://www.allegro.pl/item343336373_wanienka_onda_okbaby_8_kolorow_2008_w_wa_.html
czytałam dużo pozytywnych opinii, nie wiem czy to tyko taki bajer czy rzeczywiście sie przydaje ( ja już mam wanienkę zwykłą najzwyklejszą po moim kochanym siostrzeńcu)

no i butelki firmy Tommee Tippee

Jak coś mi się przypomni to jeszcze będę pytać.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

zwierzatko_mojej_mamy

Dorotka1981 no to zaczynasz z kopyta ;) ledwo tydzien minal, a tu juz nastepny maraton ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Lwica

zwierzatko_mojej_mamy a bo tak już nie mogę się doczekać naszej słodziutkiej! A nie lubię na ostatnią chwile zostawiać takich spraw tym bardziej że teraz pogoda jeszcze taka sobie. A potem będzie coraz ładniej i cieplej więc będę korzystała z uroków pogody. Zresztą szykowanie dwóch pokoi mnie czeka.
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

lenka27

ja miałam zwykłą wanienkę (  no dobra, może nie zwykłą, bo miała takie fajne cztery łapy i korek na dnie i wydawało mi się to takie super - nic z tych rzeczy - łapy cały czas odlatały, a korek przeszkadzał a nie pomagał ) dlatego teraz mogę Ci doradzić - im prostrza, tym lepsza
wzięłabym tę którą już masz, zakupiłabym tylko gąbki, takie wyściółkowe, one się naprawdę przydają, dziecko nie lata i ma miękko ;)
a argumentuje to tym, że z takiej wanienki będziesz korzystać góra 5-6 miesięcy, a może nawet krócej - zobaczysz do trzeciego miesiąca dziecko to przewód pokarmowy, a potem się zaczyna - i kombinuje, chce siadać, obracać się ( ja syna chyba od 6 miesiąca kąpałam już w normalnej wannie, z w/w gąbkami na dnie)

a co do butelek - dorotka a chcesz karmić piersią?
kobiety w pierwszych dniach walczą z nawałem pokarmu i czasami niezbedny jest laktator i ja kupowałabym butelki, które do niego pasują
sama miałam ręczny aventu - do dziś na sam jego widok dostaję szału, a kupiłam razem z butelkami i służą mi one do dzisiaj ( w ogóle zakup laktatora uważam za totalny bezsens, lepiej wypożyczyć takowy w poradni)

mam kilka kubków niekapków tommee tippee i jestemz nich zadowolona
lenka

Kasia

to ja niemama sie wypowiem ;)

w końcu wiele z moich psiapsiół ma już dzieci :)

wanienka najlepsza taka zwykła, gładka bez żadnych korków itd

wyściółka gąbczasta jest dobra gdy np. co tydzień będziemy ją wymieniać na nową
- w gąbce gromadzą się bakterie i nie są one najhigieniczniejsze

aby dziecko się nie ślizgało wystarczy położyć na dno wanienki pieluszkę (taką tetrową) - mojej koleżance ktoś powiedział o tej pieluszce i ona władowała tam pampersa  lol  lol  lol

mika

popieram Kasie - pielucha tetrowa a nie żadne gąbeczki
co do butelek: to moje szwagierki korzystały z aventa i były bardzo zadowolone, ponadto jeśli któraś z naszych ciężarówek nie będzie chciała karmić piersią lub nie będzie miała pokarmu to warto kupić podgrzewacz (i tak warto nawet jak się karmi, bo później się przydaje) do butelek - ja go kupowałam dla bliźniaków więc mogę się wymądrzać - najbardziej uniwersalne są podgrzewacze aventu, do baby ono i canpola pasują tylko butelki tej firmy

magdalinska

ja tez nie mam dzieci, ale moj brat ma juz dwojke :) no wiec, oni dla pierwszego kupili takie wiadro do kapania, wyrzucili po pierwszej kapieli, kupili tradycyjna, normalna wanienke bez bajerów.
butelki - tez uzywaja avent. I wiecej nie wiem :)

nionczka

Mi tez sie wydaje, ze im prostsza tym lepsza. Moja kolezanka ma taka specjalna nakladke na wanienke, na ktorej male dziecko moze spokojnie lezec. Kiedy troche pdorosnie, juz nie musi tego uzywac.
A moj kolega (ojciec trojaczków) uzywa wiaderka i jets bardzo zadowolony. Mówi, ze tak im latwiej. Tylko, ze on ma wanne wiec niedlugo bedzie mógl je w niej kapac. Tym bardziej, ze teraz sa takie super krzeselka do wanny dla dzieci.
Ja napewno kupie normalna plastikowa wanienke bo my nie mamy wanny i bedzie nam musiala sluzyc do czasu keidy dziecko bedzie mozna kapac pod prysznicem, albo do przeprowadzki do innego kraju gdzie mieszkania maja wanny.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Co do butelek. Moje doswiadczenie z czasów kiedy byla opiekunka. Jesli podgrzewasz wode lub mleko w butelce w mikrofalówce, zwroc uwage, zeby butelka nie byla za wysoka. My mielismy takie problemy na wakacjach, ze butelki nie wchodzily do mikrofali i trzeba bylo kupic nowe.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Lwica

Dlatego sie pytałam czy ktoś miał z tym styczność np z tą wanienką. Ja tam jestem przyzwyczajona do najzwyklejszej. Siostrzeńca w takiej kąpałam bardzo krótko zresztą bo urodził się 4,5 kg i 60 cm długi. I po jakimś czasie sie ciężko go w wanience kąpało przeniosłam się na wannę. A tak czytałam na e- mama tyle zachwytów nad tą wanienką że myślałam że zapytam. Zostaje przy mojej ślicznej zwykłej prostej niebieskiej wanience.
Cytat: lenka27 w 22 Kwi 2008, 08:05:38
a co do butelek - dorotka a chcesz karmić piersią?
Oczywiście że tak  jeśli tylko będę mogła to jak najdłużej. Laktator mam od koleżanki jakby był potrzebny to ewentualnie dokupię razem z butelkami Tommee Tippee bo moją chrześnice karmiłam ostatnio tymi butelkami i wydają mi sie bardzo fajne. 
Kiedy życie daje ci sto powodów do płaczu, pokaż mu, że masz tysiąc powodów do uśmiechu!

brawurka

używam butli Avent, bardzo dobra, wanienka zwykła, maja już jest bez gąbek i pieluch, chlapie strasznie:) smoczki mam różne, nuka są jakieś takie małe i się odciskają, canpol nawet okej ale brzydkie, a tommee tippee są drogie, prawie takie same są firmy Nuby

lenka27

ok pieluchy tertrowe są fajne, gomadzą mniej bakteri ale też są płaskie
podkładając gąbkę miałam pewność, że młodego nie utopię ( kąpałam zazwyczaj sama)
i wymieniałam ją w miarę często, dzięki bogu jej koszt ( 6.99 w auchan ) pozwalał mi na to
a podgrzewacze avent i canpol nie do końca są dobre, przynajmniej moim zdaniem, gdyż nie trzymają temperatury - nagrzewają się dość szybko i dość mocno
karmiłam piersią więc do mleka ich nie potrzebowałam, a teraz, gdy czasami w nocy młody chce pić, mam przygotowaną wodę w miare ciepłą cały czas o stałej temp. a podgrzewacz też mam po kuzynce, jakiś noname, ale bardzo sobie chwalę, więc kupując takowy zwróć na  to uwagę koniecznie
lenka

mika

nasz avent trzyma temperature, bliźniaki są karmione sztucznie bo szwagierka od początku nie miała pokarmu i ten podgrzewacz często jest użytkowany, jedzenie podgrzewa bardzo szybko, ma 3 stopnie podgrzewania i trzyma temperature bo butelki jedna po drugiej podgrzewałam i było ok

lenka27

może ja miałam jakąś trefną sztukę - nie mogłam zostawić butelki na noc, tak by trzymał mi temperaturę ( nie za wysoką )  przez całą noc, zawsze woda ( ta w butelce) była przegrzana, nawet na najniższym ustawieniu, na zmianę z zimną, gdyż po pewnym czasie automatycznie się wyłączał   
lenka

foszek

Dziewczyny, zobaczylam dzisiaj ta wanienke i sie zakochalam....
Jeszcze musze sie przespac i pomyslec o jej praktycznosci.

jusia

moja koleżanka wkładała do wanny tzw. foczke, która unieruchamiała dziecko i zapewniała bezpieczeństwo i zdecydowanie ułatwiało kąpiel
foczka wygląda tak:
http://www.allegro.pl/item359138340_wanienka_stojak_foczka.html#photo
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

foszek

Tez ta ogladam, skoro to juz w boju wyprobowane to moze tez sie na to skusze.
A ta wanienke chyba kupie, bedzie pozniej robila za mini-basenik w lecie.
W sumie ogladam katalogi ale jeszcze nic nie kupilam, czekam na przeprowadzke ipozniej chyba zacznie mi sie szalenstwo
Gorzej jestze mam zrobic liste prezentow dla dziecka, no i nic a nic mi sie to nie podoba :(

lenka27

Cytat: foszek w 07 Maj 2008, 20:55:41
Dziewczyny, zobaczylam dzisiaj ta wanienke i sie zakochalam....
Jeszcze musze sie przespac i pomyslec o jej praktycznosci.
foszek to jest dokładnie wanienka którą miałam
i tak samo sie w niej zakochałam, ale jak pisałam wcześniej, te nogi odlatają
i nie jeden raz wybiłabym sobie na nich zęby, poza tym moja miała korek, który przeszkadzał
znaczy się obcierał...
tyle ode mnie:)
lenka

kamu2

Ostatnio mieliśmy zajęcia z kąpania na szkole rdzenie i faktycznie doradzali że najlepsze są tradycyjne jak najzwyklejsze wanienki,te foczki też też polecali.
Ja kupiłam już butelki z tommy tippe i smoczki też z tej firmy,resztę rzeczy typu szczoteczka do włosów,termometr do kąpieli z baby one.Dam wam link do kolesia od którego kupowałam,uważam że ma dobre ceny,bo jak obleciałam sklepy w cz-wie to u niego zdecydowanie było taniej.
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4222926&p=1
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

foszek

Wczoraj ogladalam program o butelkach dla dzieci.
Ponoc te plastikowe maja wlasciwosci rakotworcze, w Kanadzie rozpoczeto wycofywanie ich ze sprzedazy.
W DE tego nie robia, ale zalecaja podgrzewanie wszystkiego w szklanych i przelewanie ewentualnie do plastikowych (np  herbake na spacer)
Ale jezeli sie zauwazy jakas malenka chocby ryske na butelce plastikowej, powinna ona zostac natychmiast wyrzucona

twinnie77

A ja szukam wanienki ze stelażem. Strasznie podoba mi się ten stelaż

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


z taką wanienką

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Cena trochę mnie odstrasza, jeszcze muszę to przemyśleć. A, to firma Bebe Jou http://www.bebejou.poltrade.pl/bbjproduct.php?color=52
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Ja kupilam buteleczki i smoczki AVENT,
ale siostra mowi ze smoczki sa niedobre bo sa plaskie,kupila mi nuk i jest roznica.
twinnie77
Bardzo praktyczne sa te stojaki.
Mi sie takie cudo podoba,pod przewijakiem jest wanienka

twinnie77

O tych plastikowych butelkach czytałam na forum gazety. Kontrowersyjna sprawa, ale ja też myślę, że jednak szkło jest lepsze. Tylko czy uda się znaleźć dobre szklane butelki z fajnymi smoczkami anatomicznymi, np. takimi jakie ma Tommee Tippee.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

twinnie77

Ja muszę mieć stojak, bo dziecko będzie na początku 'mieszkać' u nas w sypialni, a nie mamy tam żadnego stołu ani ławy. A wiadomo, że nie będę latać z dzieckiem po całym mieszkaniu. Jedyne miejsce w którym mam stół to duży pokój, nawet w łazience nie miałabym gdzie maleństwa umyć, bo mam małą pralkę i prysznic. Więc stelaż obowiązkowo muszę kupić.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rozanamama

Nie kupuj przypadkiem wanienki Fisher Price, mała, niewygodna i przez środek idzie kawałek plastiku, nie da się w tym dziecka kąpać...
Wanienka najprostsza najlepsza + do środka tzw. foczka, czyli taki plastikowy stelaż.
Butelek nie używałam, ale miałąm kupione Avent i Dr. Brown, poczytaj o nich, były polecane 2 lata temu. Od Campola trzymam się  z daleka- same niewypały, niestety. Grzechotki pękają, wysypują się z nich kulki, butelki zakręcach lekko a potem trzeba prosić chłopa o odkręcenie.
Wkładki laktacyjne polecam droższe, bo te z Bell się rozwarstwiają przy odrobinie mleka. Swietne były Chicco, Avent. Naprawdę polecam.
Jak masz jakieś pytanie- pytaj, jestem młodą mamą.