Kurczak trochę tajski

Zaczęty przez jo_miekka, 20 Kwi 2008, 17:30:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

a co z tym mleczkiem kokosowym? ja mam curry jako przyprawe ale chy to juz nie bedzie to samo

mayagaramond

Cytat: maraxela w 14 Paź 2009, 13:58:42
a co z tym mleczkiem kokosowym? ja mam curry jako przyprawe ale chy to juz nie bedzie to samo

Robilam juz kurczaka bez pasty curry, ale z przyprawa do woka.

Mozesz tez zrobic duszonego w mleczku kokosowym. Marynujesz pokrojona piers kurczaka w sosie z limetki, czosnku, papryczki chilli i soli i pieprzu.

Na oliwie podsmazasz czosnek i cebule, dodajesz zamarynowane mieso, pokrojona papryke i np. cukinie czy co tam chcesz. Krotko smazysz. Dolewasz mleczko kokosowe i dusisz ok. 15-20 minut.



"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

emcia

zrobiłam ze śmietaną kokosową, bo nie zamieszałam przed wlaniem
i bez kolendry, bo strasznie śmierdzi , zasiałam sobie kiedyś i nie mogłam ścierpieć tego smrodku
dobre, było, aczkolwiek zupa tajska jo bardziej mi podchodzi

magoo


malybob

 :hello: Przez okolo rok nie pisalam na strefie, bo maz zalecil odwyk ;) Ale teraz musze napisac - kurczak popelniony, maz nie dal mu szansy dotrwania do jutra  :)
Kolor wyszedl mi kremowo- zielonkawy.

zwierzatko_mojej_mamy

ja paste curry tez mam, tylko mleka zapominam kupic zawsze i dlatego tak schodzi ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Rubin gdzie tą pastę kupiłaś? W Kauflandzie to tylko do butów znalazłam :D
Imagine there is no hate

mayagaramond

Naprawde nie ma u was w sklepach pasty curry? Tutaj jest w kazdym normalnym supermarkecie, a w Aldim i Co maja od czasu do czasu promocje i wtedy mozna sie obkupic w chinskie makarony, pasty, mleka kokosowe itp.

A jeszcze lepiej jest w Anglii, tam  chinskie/tajskie jedzenie bylo moim chlebem powszednim ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Ja mam pastę jeszcze z Anglii (strasznie ostrą - raz kurak mało co mi twarzy nie wypalił), ale tutaj raczej można znaleźć w każdym supermarkecie w kąciku z kuchnią azjatycką. Ostatnio znowu zrobiłam kuraka (bo ja dobra żona jestem! :P lol ) i był super :).

magoo

hmm a moja pasta nie jest za ostra  :hmm: ale byl tylko jeden rodzaj zielonej w sklepie to wzielam co bylo

mayagaramond

Powiem wam szczerze, ze sama nigdy przepisu na kurczka tajskiegi nie wstawialam, bo uwazalam, ze to i tak wszyscy znaja  i myslam, ze to tak, jabym wstawila przepis na kotleta schabowego ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

a bo Ty taka swiatowa jestes ;P w zyciu tego nie jadlam przed przepisem jo ;) jak nie wiedzialam o istnieniu pasty curry zielonej ;D ani w dowolnym innym kolorze lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Angie

Ja tez nie miałam problemu żeby kupić pastę curry. W wielu marketach
stoi na półce tam gdzie jedzenie orientalne :)

maya lol lol lol No myslę, że schabowy jest zdecydowanie bardziej popularny  :mocking: :mocking:

magoo

kurczaka tajskiego robilam, a schabowego jeszcze nigdy  :mocking:

justynaaaa2

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 26 Paź 2009, 12:22:45
a bo Ty taka swiatowa jestes ;P w zyciu tego nie jadlam przed przepisem jo ;) jak nie wiedzialam o istnieniu pasty curry zielonej ;D ani w dowolnym innym kolorze lol lol
ja też nie miałam pojęcia ;D jeszcze rok temu curry to dla mnie występowało tylko w postci żółtego proszku ;)

zwierzatko_mojej_mamy

co prawda schabowych tez nie robie lol lol ale wiedzialam jak wyglada :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

#91
Cytat: mayagaramond w 26 Paź 2009, 12:11:56
Naprawde nie ma u was w sklepach pasty curry? Tutaj jest w kazdym normalnym supermarkecie, a w Aldim i Co maja od czasu do czasu promocje i wtedy mozna sie obkupic w chinskie makarony, pasty, mleka kokosowe itp.
Maya nie zapominaj, że ja mieszkam na prowincji ;) A jak jestem we Wrocławiu, to myślę o butach i torebkach, a zapominam o składnikach na obiad ;)

Dodany tekst: 26 Paź 2009, 12:56:47

No i nadal nie wiem jak wygląda i smakuje ta pasta ;)
Imagine there is no hate

rubin04

INKA - chyba w Tesco kupiłam. w Auchan na 100% jest.

MAGOO - z dwojga lepiej dobrze ze w tę stronę, moja była piekielnie ostra i dałam jej "troche"  (no prawie cały słoik) wiecej co skończyło się potem płukaniem kurczaka na sitku by choc trochę mniej palił.. a uwierz mi że lubimy ostre..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

W Piotrach i Pawłach ;) też jest. I prawie pewna jestem, że i w Realu można dostać.

rubin04

Inka - zaraz zrobie zdjecie tej pasty.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

#95
w Tesco tez widzialam

Dodany tekst: 26 Paź 2009, 13:00:31

paste znaczy, nie kuraka tajskiego :D

inkageo

Imagine there is no hate

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Angie

#98
Moja zielona była ostra, bardzo ostra  :crazy:

to ta

http://taotao.pl/produkty_taotao/id,44,zielona_pasta_curry_taotao.html

magoo

chyba zaraz pojde i sprawdze moja..

ja dalam troche za duzo mleczka kokosowego i moze dlatego nie bylo ostre