Kurczak trochę tajski

Zaczęty przez jo_miekka, 20 Kwi 2008, 17:30:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 22 Mar 2009, 21:44:24
ja mialam zgnilozielona paste ;D

No ja tez taka mam. I dalas 2 lyzki jak w przepisie???
A moze mleczka dalam za malo? Juz sama nie wiem.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

zwierzatko_mojej_mamy

calla przykro mi, ale nie pamietam ile ;( wiem, ze dalam wiecej wszystkiego, bo skladniki zalalam 300 ml mleka
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

calla

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 22 Mar 2009, 22:02:25
calla przykro mi, ale nie pamietam ile ;( wiem, ze dalam wiecej wszystkiego, bo skladniki zalalam 300 ml mleka

Nstepnym razem dam wiecej mleka i zobaczymy co wyjdzie :-)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

salsa

chyba musze zrobić tego kurczaka zeby wziąć  udział w ankiecie na zieloność ;)

a w ogole to w Tesco (przynajmniej w Krakowie na Kapelance) jest bardzo duza przecena na wszelkie tajskie i inne azjatyckie bajery do gotowania. a ze używam duzo, to juz sie zaopatrzyłam
- 30 % ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

jakies dziwne te pasty macie - jakbym dala swojej pol sloiczka, to by mi trzewia wypalilo lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

ale mi zrobiłyście smak na tego kurczaka  :crying: chyba nie mam wyjścia jak jutro w sklepie zakupić składniki ;D
a 2 tygodnie temu miałam w leclercu tajski tydzień i wszystko było tańsze, że tez nie pomyślałam  :stupid:

zwierzatko_mojej_mamy

no ja mam w saszetce ;D postuluje przywiezienie past curry na zlot i porownanie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

ani z jednej, ani z drugiej ;D taka saszetka ze sklepu orientalnego - tak daje po garach, ze starcza na miesiac spokojnie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka

Jejejej, ale jaja!

Zdjęcie jest moje. Kurcaak nigdy mi się nie "zazielenił" od pasty.
Nigdy też nie było to danie ostre.
Robię zawsze z tej pasty Tahi Heritage, którą pokazała Doda.
Szczerze mówiąc nigdy używałam innej, bo ta jest w Almie, a Alma jest blisko...

Ale to pouczające i polewam wszystkim.


justynaaaa2

Oswiadczam, że mój kurczak również NIE jest zielony :) pastę dałam Thai tą z linka ok. 4 małych łyżeczek na małą puszkę mleka (165 ml.) i 1,5 piersi kurczaka (mogłam dać 2)  ;)
trochę mi się za dużo sypnęło pieprzu, więc było dosyć ostre, ale bez przesady ;) sama pasta nie jest aż taka ostra :)
kolor bliżej nieokreślony, ale na pewno nie zielony  :mocking: trochę jaśniejszy jak na zdjęciu jo

calla

#60
doda nie tylko Twoj ;-)
Kurcze, moglam zrobic fotke jakie mi wyszlo.
Lekko ostre bylo, ale nie bez przesady. Maz wola, zebym jeszcze raz zrobila bo mu smakowalo, to zrobie fote.
Ale na mojego nosa, to chyba za malo mleczka dalam.

Dodany tekst: wto 24 mar 2009 20:33:04 GMT-1

Podejscie drugie.
Mniej pasty + wiecej mleczka = jasniejsze i mniej pikantne.

Bede robila z wieksza iloscia pasty, bo bylo smaczniejsze. Mam gdzies kolor ;-)

A ponizej to, co mi dzisiaj wyszlo, jeszcze na patelni:
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

szelma

Ale wyszedł zielony czy taki brązowy jak na zdjęciu? Bo wiesz - brązowy się nie liczy ;). Zielony musi być lol. Bo zielony to kolor nadziei - nadziei na super smacznego kurczaka jo :D.

sonja

Mi wyszedł taki jak Calli i był pyyyszny :D nawet J., który twierdzi, że kokosa to on niet smakował, że aż mu się uszy trzęsły :)

twinnie77

W końcu zrobiłam tego kuraka.....

Bomba!!!
Mężowi bardzo smakowało, ja jestem wniebowzięta :) Polewam za przepis!!!

A, u nas kolor taki jak na zdjęciu calli :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#64
 :rotfl:jo_miekkasluchaj czy do twojego kurczaka tajskiego moge dodac zamiast zielonej pasty carry zeilone pesto ? kuzwa pomylilam sie w sklepie  :stupid: :stupid: :stupid:

mayagaramond

Cytat: maraxela w 14 Paź 2009, 12:52:22
:rotfl:jo_miekkasluchaj czy do twojego kurczaka tajskiego moge dodac zamiast zielonej pasty carry zeilone pesto ? kuzwa pomylilam sie w sklepie  :stupid: :stupid: :stupid:

mozesz, ale nie bedzie kurczak tajski tylko wloski ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

maraxela będzie zupełnie inny smak ;) ale pewnie dodać możesz :D

Angie

ja też mam głupie pytanie o imbir i kolendrę  :blush:  Czy to można jakos w proszku kupić ?  :blush:

mayagaramond

Cytat: Angelos w 14 Paź 2009, 13:15:06
ja też mam głupie pytanie o imbir i kolendrę  :blush:  Czy to można jakos w proszku kupić ?  :blush:

pewnie, ze tak.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

Angelos tak normalnie w dziale z przyprawami masz :)

jo_miekka

#70
Angelos imbir jest normalnie mielony w trebkach. Kolendra zwykle w ziarnach, wtedy trzeba umoździeżyć albno jakoś zmielić.
Ale równie dobrze może byc bez kolendry.

Marax hehe pewnie, że możesz. Otruć się nie otrujesz, a nawet może być dobre :D

Angie

maya, justyna :beer: Nigdy nie używałam w kuchni to nie wiem  :blush:

mayagaramond

Cytat: maraxela w 14 Paź 2009, 12:52:22
:rotfl:jo_miekkasluchaj czy do twojego kurczaka tajskiego moge dodac zamiast zielonej pasty carry zeilone pesto ? kuzwa pomylilam sie w sklepie  :stupid: :stupid: :stupid:

tylko nie dodawaj wtedy imbiru. Ugotuj makaron, podsmaz pokrojone na kawalki mieso. Zmieszaj wszystko razem (juz nie gotuj).

Z kurczaka mozesz tez zrobic roladki faszerowane pesto, jak ci sie chce.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Angie

jo :beer:

Zbieram się juz dłuższy czas żeby zrobić :) Będzie w weekend :)

justynaaaa2

#74
Cytat: jo_miekka w 14 Paź 2009, 13:17:28
Angelos imbir jest normalnie mielony w trebkach. Kolendra zwykle w ziarnach, wtedy trzeba umoździeżyć albno jakoś zmielić.
Ale równie dobrze może byc bez kolendry.

a ja zawsze sypię te ziarna  :hmm: one miękną i w ogóle ich nie czuć w tym sosie :) wydawało mi się, że tak musi być ;D
ale dla mnie kolendra musi być, bo ona daje smak, bez niej jest inne ;)