Kurczak trochę tajski

Zaczęty przez jo_miekka, 20 Kwi 2008, 17:30:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Nasz dzisiejszy obiad, nieco tajski.

Cebulkę zeszkliłam na oliwie z dwiema łyżkami zielonej pasty curry. Dodałam mleko kokosowe (100-150ml), zagotowałam. Do sosu wrzuciłam kurczaka pokrojonego w paski. Dusiłam całość, mieszając od czasu do czasu i obracając mięso, przez ok. 10 minut (aż sos się zredukuje i nieco zgęstnieje) Przyprawiłam łyżką soku z cytryny, pieprzem, imbirem, kolendrą, rozgniecionym czosnkiem.
Podałam z zieloną sałatą (i ziemniakiem, który niespecjalnie tu nie pasuje)
:chef:

mayagaramond

Ale jak ty taki obiad robisz, to mnie zapros nastepnym razem!

A ja bylam wczoraj w tajskiej restauracji, jadlam kaczke z czerwonym curry, papryka, bambusem i orzeszkami. Mniam :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jusia

jo ja już nawet nic nie bede mówić, ani chwalić, ja po prostu chłonę obraz...zdjęcia do Twojej przyszłej książki już są..... :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

abkasia


inkageo

Imagine there is no hate

natka

wyglada bosko :) a tak swoja droga to skad bierzecie te pasty carry, mozne to w PL normalnie kupic czy trzeba za morze sie wybrac ??? :D

jo_miekka

Można kupić normalnie: supermarkety, sklepiki lub stoiska z produktami orientalnymi. A poza tym zawsze jeszcze jest internet :)

jo_miekka

#7
dodaa84 jasne, że tak. Ta pasta w takich słoiczkach małych albo w saszetkach jest sprzedawana. A mleko w puszkach.
Pasta curry to nic innego jak miks przeróżnych orintalnych pyszności: trawy cytrynowej, galangalu, imbiru... Mniam
Wpisz w google.

zosanka

Jako, że wczoraj nam się spalił sandwich będę musiała zacząć gotować obiady ;) Właśnie wróciłam ze sklepu ze składnikami na tego kurczaka. Tylko, że przepis czytałam już dawno i jakoś mi się ubzdurało, że dodaje się pędy bambusa. Jak myślisz jo_miekka czy będą do tego pasować? Jak nie to proszę podać jakiś przepis, w którym wykorzysam te pędy :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

zosanka

#9
Kurczak się robi :) Tylko nie wiem czy nie kupiłam złych składników. Na mleczku pisze, że to składnik do  deserów, kaw i drinków. A pasta nie wydaje mi się pikantna :(
Ale mimo wszystko później wkleję foty :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

jo_miekka

zosanka  brawo pikne wyszło! A dobre było?! Bo nic nie piszesz i boję się, że nie smakowało  :-\

zosanka

Cytat: jo_miekka w 15 Maj 2008, 20:47:38
zosanka  brawo pikne wyszło! A dobre było?! Bo nic nie piszesz i boję się, że nie smakowało  :-\
smakowało, a jak mogło by nie :)
tylko inaczej niż się nastawiałam :D Kupiłam górę picia bo myślałam, że to piekielnie ostre i się rozczarowałam :D ale to nie zmienia faktu, że dobre było :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

zosanka

i oczywiście polewam za przepis :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

mayagaramond

A my poszlismy na obiad do tajskiej  :P  :D :D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

dodaa84 bardzo bardzo się cieszę i polewam za wytrwałość :)

dagi

jo_miekka polałam Ci za ten przepis, bo absolutnie zrewolucjonizował moją kuchnię ;)
w ogóle nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak pasta carry. Co prawda nie było w sklepie zielonej ale kupiłam czerwoną i wyszło ostro ale pysznie, mój M. był zachwycony i następnym razem będzie zielona a co  :drunk:
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

jo_miekka

dagi81 dziękuje bardzo, pasta curry to jest to (każda!) D

mika

Jo a czy paste curry tą zieloną dostane w takim zwykłym carrefourze?? a ten ryż jaśminowy to jak on wygląda?? i ile kosztuje (zarówno pasta jak i ryż) nie chce przepłacić bo pewnie znajde je w jakimś cholernie drogim sklepie i będę myślała że 20 zł za 100 g ryżu to dobra cena

jo_miekka

#18
Kochana, możesz dostać w zwykłym hipermarkecie, ja kupuję zwykle w Almie, bo mam blisko :)
Ryż jasminowy dostęony jest w sklepikach ze zdrową żywnością, ale to są takie wieeeelkie wory, jest też jasminowy "kupca", to co prawda nie to samo, ale też ok. Może też być do tego zwykły ryz albo np. brązowy. I też dobrze będzie :D

A, cena słoiczka pasty curry to ok. 7PLN (thai heritage)
Ryż nie pamiętam ile, bo dawno kupowałam ten wielki wór.

mika

ok to za pierwszym razem podam z brązowym bo akurat mam, no chyba że mi wpadnie w ręce w zwykłym hipermarkecie :D

jo_miekka


mika

Jo polewam będę szukać w sklepach :D

panikarola

moja pasta jakas jest bardziej ostra, myslalam, ze nam wypali twarz;D

lecz i tak pelna satysfakcja !!!

aha, i dalam kuminu zamiast kolendry - kurde, pomylilo mi sie....
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mika

kupiłam wczoraj paste i ryż jaśminowy, jutro kupię mięsko i w sobotę będę działać :D

twinnie77

Cytat: jo_miekka w 27 Maj 2008, 13:31:07
http://www.mniammniam.pl/sklep/index.php?act=det&id=1623

ryż jasminowy 1kg - 12zł

A jak się gotuje taki ryż? Kiedyś w TV widziałam, jak gotowali na parze w takim specjalnym naczyniu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login