Szparagi, szparagi

Zaczęty przez mayagaramond, 20 Kwi 2008, 17:09:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Cytat: goga w 21 Kwi 2008, 19:58:55
kocham szparagi mniam!!!! ale jak zrobić żeby nie mieć łykowatych - można tak w ogóle ???

a jadła któraś z was skorzonerę ???

Tak, w DE jest dosc popularne, to taki zimowy szparag. Pycha.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

goga

no właśnie - jadałam w dzieciństwie - bardzo mi smakowało, a teraz nie mogę dostać :(
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

jo_miekka

Słowo sie rzekło. Szparagi sezamowe:

jusia

jo_miekka aż mi slinka cieknie, jakie Ty piękne, apetyczne zdjęcia robisz :) a ja szparagów nigdy nie jadlam, u mnie jeszcze chyba nawet nie ma, zawsze na targu są takie wynędzniałe, a kosztują strasznie duzo....ale może się skusze, dzięki Wam poszerzam swoje kulinarne horyzonty ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

mayagaramond

A ja wlasnie robie risotto ze szparagami :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mika

Maya wpadam na obiad !!!!

mayagaramond

Cytat: mika9983 w 24 Kwi 2008, 13:27:13
Maya wpadam na obiad !!!!


no dobra, podziele sie z Toba :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

twinnie77

Widziałam dzisiaj w naszym osiedlowym warzywniaku świeżutkie szparagi z okolicznych pól. Pęczek 0,5 kg za 13 zł. Pogoda jest ok, więc mam nadzieję, że za tydzień już będzie można się delektować szparagami!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

ta moja Lódź to jakaś zacofana jest, nigdzie jeszcze nie widziałam szparagow  :o, czy one smakuja podobnie do fasolki szparagowej? jak ja bym zjadła takiej młodej kapustki i młodych ziemniaczków, ale nie sprowadzonych z Grecji  :(
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

mayagaramond

Cytat: jusia79 w 25 Kwi 2008, 12:29:35
ta moja Lódź to jakaś zacofana jest, nigdzie jeszcze nie widziałam szparagow  :o, czy one smakuja podobnie do fasolki szparagowej? jak ja bym zjadła takiej młodej kapustki i młodych ziemniaczków, ale nie sprowadzonych z Grecji  :(


z fasolka raczej nie maja nic wspolnego. Zobacz czy sa w sloikach, to chociaza sprobujesz.

Wlasnie wygrzebalam test o szparagach, jury kosztowalo szparagi z roznych regionow Niemiec, z PL i Wegier. Szparagi ze slaska zajely 4 miejsce (5,90 na 10 mozliwych punktow) , na 1. sa szparagi z Turyngii (7,79 na 10 mozliwych), wegierskie zajely 7 miejsce (4,64 na 10)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: mayagaramond w 25 Kwi 2008, 12:49:33
Cytat: jusia79 w 25 Kwi 2008, 12:29:35
ta moja Lódź to jakaś zacofana jest, nigdzie jeszcze nie widziałam szparagow  :o, czy one smakuja podobnie do fasolki szparagowej? jak ja bym zjadła takiej młodej kapustki i młodych ziemniaczków, ale nie sprowadzonych z Grecji  :(


z fasolka raczej nie maja nic wspolnego. Zobacz czy sa w sloikach, to chociaza sprobujesz.

Wlasnie wygrzebalam test o szparagach, jury kosztowalo szparagi z roznych regionow Niemiec, z PL i Wegier. Szparagi ze slaska zajely 4 miejsce (5,90 na 10 mozliwych punktow) , na 1. sa szparagi z Turyngii (7,79 na 10 mozliwych), wegierskie zajely 7 miejsce (4,64 na 10)

A nawarskich tam nie ma???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: nionczka w 25 Kwi 2008, 14:00:57
A nawarskich tam nie ma???

nie, byly tylko szparagi z roznych regionow Niemiec, z Polski i Wegier. Szczerze mowiac sprzedawane tutaj zagraniczne szparagi nie sa dobrej jakosci. Suche koncowki, szparagi sa cienkie itp. Takie supermarketowe.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

twinnie77

Właśnie dostałam cynk, że u znajomego rolnika szparagi już są po 12 zł za kilogram!!! Mniamo :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

 :chef:

Musze sie pochwalic, zrobilam salatke ze szparagow, truskawek, rucolli i mozarelli. Pycha.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mika

Maya ja pierdziele!!!!
wkleiłaś z netu przyznaj się lol lol lol
a na serio zaraz wpadam na wyżerke wygląda to przepysznie

mayagaramond

Cytat: mika9983 w 06 Maj 2008, 13:06:34
Maya ja pierdziele!!!!
wkleiłaś z netu przyznaj się lol lol lol
a na serio zaraz wpadam na wyżerke wygląda to przepysznie

Oczywiscie, a zebyscie sie nie poznaly, poprosilam zwierzaka, zeby talerz wyciela i postawila na moim stole ;D


Mika - juz zjadlam... :-[
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magdarynka

mayagaramond pochwal sie jeszcze przepisem bo ja mam straszna ochote na truskawki w innej formie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

wiedziałam że Zwierzak też robi takie przekręty lol lol lol

mayagaramond

Cytat: magdarynka15 w 06 Maj 2008, 13:16:50
mayagaramond pochwal sie jeszcze przepisem bo ja mam straszna ochote na truskawki w innej formie

Nie ma sprawy - szparagi obieramy, kroimy w poprzek na trzy, gotujemy w solonej i ocukrzonej wodzie z odrobina masla. Truskawy umyc i pokroic wzdluz na plasterki. Umyc rucole (na 1 osobe wzielam dwie garscie) i wysuszyc. Koniecznie, zeby woda nie rozwodnila sosu.

Sos: sok pomaranczowy, troche rosolku, ocet winny bialy, musztarda i syrop jablkowy (ja mialam akurat syrop do zubrowki), sol, pieprz, cukier.

Proporcji nie podam, bo robilam na oko, najpierw zmieszalam sok z musztarda, dodalam troche rosolku, pozniej octu itp.

Salate ukladamy na glebokim talerzu i polewamy odrobina sosu i mieszamy, na salate ukladamy cieple szparagi (zimne tez moga byc, ale jak sie cieple to mozarella sie rozpusci), polewamy czesci sosu kawalki mozerelli i truskawki. Polewamy reszta sosu. Dobrze jak salatatka troche postoi, moja stala moz10, moze 15 minut.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magdarynka

Cytat: mayagaramond w 06 Maj 2008, 13:28:54
Cytat: magdarynka15 w 06 Maj 2008, 13:16:50
mayagaramond pochwal sie jeszcze przepisem bo ja mam straszna ochote na truskawki w innej formie

Nie ma sprawy - szparagi obieramy, kroimy w poprzek na trzy, gotujemy w solonej i ocukrzonej wodzie z odrobina masla. Truskawy umyc i pokroic wzdluz na plasterki. Umyc rucole (na 1 osobe wzielam dwie garscie) i wysuszyc. Koniecznie, zeby woda nie rozwodnila sosu.

Sos: sok pomaranczowy, troche rosolku, ocet winny bialy, musztarda i syrop jablkowy (ja mialam akurat syrop do zubrowki), sol, pieprz, cukier.

Proporcji nie podam, bo robilam na oko, najpierw zmieszalam sok z musztarda, dodalam troche rosolku, pozniej octu itp.

Salate ukladamy na glebokim talerzu i polewamy odrobina sosu i mieszamy, na salate ukladamy cieple szparagi (zimne tez moga byc, ale jak sie cieple to mozarella sie rozpusci), polewamy czesci sosu kawalki mozerelli i truskawki. Polewamy reszta sosu. Dobrze jak salatatka troche postoi, moja stala moz10, moze 15 minut.


Mniam. Lampka wina do tego dla Ciebie  :drunk:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka


mayagaramond

Cytat: jo_miekka w 06 Maj 2008, 15:27:27
Maya, cudo! Robię!

jestem zaszczycona  :)

:drunk:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

Maya, polewam również i daj se spokój z tymi zaszczytami.
I zdjęcia rób bliższe! :)

A poza tym, to kiedy planujesz robić swojego ptaka w pomarańczach czy też pomarańcze w ptaku? Bo ja marzę, żeby to zobaczyć!
Chociaż pwnie nigdy nie będzie mi dane zrobić. :)

salsa

Maya, bardzo  podoba mi sie przepis na sałatkę szparagowo-truskawkowo - rukolową;)

nie omieszkam wypróbować;)
ale to juz chyba jak wrocę, pytanie czy bedą jeszcze szparagi:P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: jo_miekka w 06 Maj 2008, 15:53:15
A poza tym, to kiedy planujesz robić swojego ptaka w pomarańczach czy też pomarańcze w ptaku? Bo ja marzę, żeby to zobaczyć!
Chociaż pwnie nigdy nie będzie mi dane zrobić. :)

Moze niedlugo zrobie z tym, ze nie moga brac calego kurczaka, bo H. nie lubie jak widac, ze to byl kurczak...Wiem dziwne, ale coz. Ryby w calosci tez nie lubi, musze zawsze odciac glowe, pletwy...


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"