dla rękodzielniczek - instrukcje robienia welonów :D

Zaczęty przez callja, 20 Kwi 2008, 13:18:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

callja

Wyszperane w necie - może się przyda??

Zważywszy, że koszt tiulu na trzymetrową mgiełkę to około 20 zł, a w salonach żądają za takowy złotych polskich conajmniej 200 - może zechce się nam co poniektórym zabawić w rękodzielniczki?? Miłego ścibolenia  ;)

http://www.wegotgame.net/jen/veils.html
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

karolkaw11

popieram pomysł "ścibolenia",
fajny efekt 'mieniącego się deszczu' można uzyskać z maleńkich kamyczków svarowskiego,
paczka 50 sztuk do  własnoręcznego naprasowania kosztuje około 40 zł
efekt jest boski

callia  :drunk:

elizapj

dzieki callja:)
polalam
ja wlasnie planuje sama
bo choc widzialam kilka prawie takich jak chce....chce sie tez pobawic probujac roznych opcji, gesciej rzadziej marszczony, etc.
moge to osiagnac jedynie robiac welon sama...

no chyba ze nagla znajde ten idealny:)
na pewno sie te instrukcje przydadza...choc ja planowalam po prostu robic metoda prob i bledow:)

polalam 2x bo link idzie na moj blog:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

tachogti

Tiulu mam 5 metrow i bedziemy z Mama scibily z tego dwa welony - koscielny i weselny, czyli do ramion i 4 metrowy ;D dzis zakupilam grzebyki i zastanawiam sie czy obrebiac czy nie ;D piwko za linek dla autorki!
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

emcia

Z nieba mi spadlyscie, wlasnie mialam zakladac taki watek!!!
kupiłam 3,5 metra tiulu i myślę jak zrobic z tego welon 2 w 1 czyli dlugi odpinany od krotkiego.

rilla

Cytat: tachogti w 22 Kwi 2008, 20:25:48
Tiulu mam 5 metrow i bedziemy z Mama scibily z tego dwa welony - koscielny i weselny, czyli do ramion i 4 metrowy ;D dzis zakupilam grzebyki i zastanawiam sie czy obrebiac czy nie ;D piwko za linek dla autorki!

gdzie kupiłam tiul i grzebyki? bo ja chyba sobie jednak kupie i zrobie, bo z babkami z Madonny się nie dogadam:/

callja

Tiul i grzebyki można kupić w hurtowniach materiałów ślubnych (powinnaś coś takiego znaleźć spokojnie w swoich stronach). W "zwyklych" sklepach o biały tiul ciężko, no chyba że w sklepach specjalizujących się w materiałach na suknie taneczne. Grzebyki bywają czasem w pasmanteriach. Ja ze swojej strony służę namiarami na takową full-opcjową hurtownię specjalizującą się w tkaninach ślubnych, ale niestety we Wrocku (zdaje się, ze tam materia na welon kupowała inkageo). Ale jeśli nie byłoby innej opcji, to zawsze można kupić tiul we Wrocławiu i przesłać Tobie ;) Albo sprowadzić za posrednictwem stronki hurtowni - zapakują i wyślą :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

rilla

Cytat: callja w 03 Maj 2008, 22:42:31
Tiul i grzebyki można kupić w hurtowniach materiałów ślubnych (powinnaś coś takiego znaleźć spokojnie w swoich stronach). W "zwyklych" sklepach o biały tiul ciężko, no chyba że w sklepach specjalizujących się w materiałach na suknie taneczne. Grzebyki bywają czasem w pasmanteriach. Ja ze swojej strony służę namiarami na takową full-opcjową hurtownię specjalizującą się w tkaninach ślubnych, ale niestety we Wrocku (zdaje się, ze tam materia na welon kupowała inkageo). Ale jeśli nie byłoby innej opcji, to zawsze można kupić tiul we Wrocławiu i przesłać Tobie ;) Albo sprowadzić za posrednictwem stronki hurtowni - zapakują i wyślą :)

dzieki:) tachoti jest z KAtowic wiec chcialam meić mniej roboty:) jutro będę szukać tiul, ja potrzebuję takie jasne ecrue... zoabcyzmy cyz się uda

wis

Rilla, ja taki jasny ecru tiul kupiłam na allegro :)

elizapj

dla panien mlodych kt szukaja materialow do welonu w wawie polecam hurtownie na naleczowskiej. ogromny wybor koronek, tiuli i organzy! i jeszcze pewnie kilku innych.
fajna jest tez hurtownia na tanecznej oraz alexis na biezunskiej.
ale najwiecej pod welon na naleczowskiej!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wis

A ja dziś będę robić długą mgiełkę.
Powiedzcie mi, jaka długość ?? Welon ma się za mną ciągnąć po ziemi (z sukni wywalam tren, jedną z falban więc będzie gładsza) w kościele :)

elizapj

Cytat: wis w 07 Cze 2008, 13:16:50
A ja dziś będę robić długą mgiełkę.
Powiedzcie mi, jaka długość ?? Welon ma się za mną ciągnąć po ziemi (z sukni wywalam tren, jedną z falban więc będzie gładsza) w kościele :)
podobno najladniej wyglada gdy welon konczy sie jakies 20-30cm za koncem sukni, czy z treneme czy bez...
ale chyba z czym czujes sie wygodniej:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wis


tachogti

Dzis sie dowiedzialam ze zamiast do grzebyka welon mozna przymocowac do spinki "automatu" malej i tez podobno jest super ;)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

wis

A ja się dziś dowiedziałam, że moje kuzynki (10 i 13 lat) w lipcu będą druchnami na ślubie siostry ich mamy. I mają uszyte piękne identyczne sukienki... I postanowiłam je (kuzynki w ich sukienkach) wykorzystać po raz drugi na moim ślubie :D Będą mi niosły welon  jupi

vansen

To mnie zainspirowałyście  ;)  Do ślubu zostało jeszcze trochę czasu, ale jestem w gorącej wodzie kąpana więc jutro jade do hurtowni i będę ścibolić :)

effik

Hehe, fajny wątek dziewczyny  :thumbup:
Ja welonu raczej nie będę mieć - a gdybym miała, pewnie nie ufałabym swoim możliwościom  :rotfl:
ale Wam życzę powodzenia (tym, co zostały, bo wątek dość stary ;) :D )

vansen

Fakt! Wątek stary, ale mnie jakoś zainspirował ;) już wszystko dzisiaj kupiłam  :jejeje: Teraz DO DZIEŁA!  ;)

Zuza

  :hello:

I mnie tez zainspirowal!

I tak mialam kupic tiul na dekorowanie kosciola, wiec dokupie troche lepszego i zrobie sobie welonek :bravo:

Musi sie udać!

callja

Powodzenia, uda się na pewno :) Frajda gwarantowana - a jaka będziesz potem z siebie dumna!!! przetestowane ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

sobieska

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!! ta stornka juz nei dziala :((( czy ktos zna jakies inne stronki DIY ?

Norka

Ja sobie ściągnęłam taką obrazkową instrukcję, może Ci trochę ułatwi. Na ostatnim zdjęciu (prawie) gotowy welon.

sobieska


aandzia019

a ja dziewczyny bede miec 2 welony na 2 osobnych grzebykach jeden 70/100 do pasa a drugi 2,5 m oczywiscie w oby dwu pujde do kociola apotem na sama potańcówke zdejme ten dłuższy oczywiscie welony bogato przyozdobie swiecidełkami i koralikami bo mam skromna sukienke bez trenu