Wrocław na weekend

Zaczęty przez jusia, 18 Kwi 2008, 10:59:34

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

ponieważ dużo na forum Wrocławianek, to proszę o garść informacji, co warto zobaczyć, gdzie pójść zjeść i w ogóle gdzie się zatrzymać, nigdy nie byłam we Wrocławiu i zawsze jak planuję go odwiedzić to coś niespodziewanego mi wypada, więc mój apetyt na to miasto wzrasta :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

rubin04

#1
Jusia,

napisz co  Cie interesuje - spacer? Muzeum? Galeria? Puby? Goraca czekolada?

Romantyczny spacer - tylko na Ostrów Tumski, najlepiej wieczorem jak zmierzcha się - wtedy pan latarnik chodzi i ręcznie zapala lampy gazowe.. bardzo sympatyczny widok..

Z galerii, choc wielbicielką sztuki jestem przeciętna, to polecam Panorame Racławicką. Co by nie poiwiedziec - robi duże wrażenie!

A jak bedziecie na Ostrowie Tumskim - w Katedrze mozna na wierze widokową się wybrac i zobaczyc Wroclaw z wysokości.

O Rynku nie wspominam bo to oczywiste, ale zapytajcie o Dzielnice 4 Świątyń - okolice ul. Włodkowica (obok Rynku). To  tzw. żydowska dzielnica, piekna synagoga pod Białym Bocianem tam jest.. A w przerwie spaceroania wejdź do Mleczarni - knajpka przy synagodze. Mozna tam dobry koktail mleczny wypic!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Najlepsza czekolade na goraco pilam w Soul Caffe, mala kawiarenka przy placu Solnym, na Rynku.
Sam plac jest w sobie atrakcja, tu mozsz przez cala dobe, 365 dni w roku kupic kwiaty !!
Jezeli bedziesz z mezem, polecma Ci http://www.piwnicaswidnicka.com/ Uwielbiam piwo tam serwowane, wlasnej produkcji swiezutkie, z pajda chleba ze smalcem...
Rubin a jak sie nazywa ten kosciol przy rynku, kolo Jasia i Malgosi, tam tez jest punkt widokowy??
Ja chce tez do Wroclawia !!

marax

restauracje mexico bar kolo rynku mnia mniam mniam pychota

inkageo

Też lubię tą knajpkę, to jest ul. Rzeźnicza :)
http://www.mexicobar.com
Imagine there is no hate

rubin04

Foszek - to Koscioł Garnizonowy, św. Elżbiety.
Palił się ostro w chyba w okolicach 1980 roku.
I z ciekawostek - jak robisz tam slub to usłyszysz, że za ślub to co łaska masz wrzucić do skrzynki w kościele :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

I tez lubie Mexico Bar..
Kiedyś tam upiłam sie Tequilą tak, że 2 lata nie patrzyłam nawet na etykietkę od tego trunku.. No ale wtedy okazja była wyjątkowa - okazało się ze mój młodszy, wówczas, 18 letni brat będzie miał dziecko.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

#7
a ja CI polecam piątek wieczór w casablance
i lunch w kanjpce na tej ulicy (chyba wiezienna) wiem ze sie idzie nie do uniewrku:
chyba wiezienna, w kanjpce wiszą z sufitu łyzki i widelce a w karcie ejst koltail warzywny zielony i czerwony
czeka sie długo, ale warto
ceny groszowe:)

na pierwszym zdjeciu widac  wejscie
to jedne drzwi wczesniej niz ta flaga włoska:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rilla

my się chcemy wybrać ze znajomymi na długi weekend... mam więc pytanie, gdzie można dostać tani nocleg?

OlaFasola

#9
Nocleg lepiej rezerwować wczesniej, bo Wrocław ostatnio zrobił sie bardzo popularny, a jest stosunkowo mało hosteli i tanich hoteli. Ja mogę polecić te w których zatrzymywali się znajomi. Wszystkie maja podobne ceny i są zlaokalizowane bardzo blisko ścisłego centrum: www.mleczarniahostel.pl, www.hostelcinema.pl, www.cinnamonhostel.com, www.avantgardehostel.pl, www.centrumhostel.pl, www.nathansvilla.com.

Co do miejsc gdzie można smacznie zjeść, to podpisuję się pod Mexicobarem, miła atmosfera, smacznie i tanio. Bardzo polecam Pod papugami, jedzenie bezkonkurencyjne - mieści się w sukiennicach na rynku, na ulicy Rzeźniczej też jest parę knajpek z dobrym jadłem,  Ceglarnia i jeszcze pare innych.

Jak zwiedzać, to napewno stare miasto, rynek, kościół garnizonowy z wieżą widokową, Ostów Tumski, katedra, panorama racławicka, Hala stulecia i park szczytnicki, a tam również ogród japoński, aula na Uniwersytecie Wrocławskim. Jak pisała Rubin - była dzielnica żydowska - bardzo klimatyczna z piękną synagogą i jeszcze wiele innych miejsc :)

rubin04

W Mleczarni pokój 2 osobowy to 200 zł. Wiem, bo zamawiałam dla gosći na czerwiec.
Ale to jest w samym centrum :)

Pod Papugami jakos nie lubie - jak dla mnei tam jest jakos tak mało wrocławsko..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

a coś studenckiego?:) jak w KRakowie pokój za 15 zł w akademiku na Oleandry?:d

OlaFasola

Można wynająć pokój w mieszkaniu, wtedy to jest około 35 zł za noc, to są mieszkania dla studentów studiów zaocznych głównie, ale znajomi równiez z takiego noclegu korzystali. Tu jest za to większy problem ze znalezieniem czegoś w ścisłym centrum. W hostelach na które podałam namiary miejsce w pokojach dzielonych to około 40-45 zł. Czy mozna w akademikach to niestety się nie orientuję.



marax

Cytat: rilla84 w 19 Kwi 2008, 17:34:58
my się chcemy wybrać ze znajomymi na długi weekend... mam więc pytanie, gdzie można dostać tani nocleg?


cos slyszalam ze te moje zakonnice u ktorych chce meiszkac wypozyczaja pokoje za 10 zl :) ale nei wiem czy przypadkiem nie tylko dla kobiet dowiem sie

rubin04

Hotel Europejski przy Dworcu Głownym maił chyba reklamę wywieszoną o tanich noclegach, moze tam warto sprawdzic..

Poza tym jest Hostel na ul. Legnickiej koło 1 maja, i jakis Hostel tez jest na Kazimierza, blizej Galerii Dominkiańskiej - jutro jak będe jechac do prac to spojrze gdzie dokładnie.

A tu masz wyszukiwarkę Hosteli - my tak w Atenach teraz rezerwowaliśmy przez tę stronę:

http://www.hostelbookers.com/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

spragnienie

jak zwykle ja z opóźnieniem, ale chcialam napisać o noclegach
niedrogo i w samym centrum jest nowy nathanhostel
świdnicka, przy rynku ;)
może komuś się przyda to info, wiec wklejam linka
http://www.nathansvilla.com/wroclaw.html

jusia

spragnienie dzieki  :drunk: ja mam nadzieje kiedys wreszcie dojechac do Wroclawia, bo na razie to miasto urasta juz w mej wyobrazni do jakiejs mitycznej Ziemi Obiecanej, juz mamy jechac i cos nam wypada, i tak w kołko :(
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

spragnienie

jusia, zapraszamy  :drunk:

claridad

Zdecydowanie zapraszamy :)
Ja osobiście polecam jeszcze wizytę w Spiżu w Rynku - absolutnie subiektywnie - najlepsze piwo we Wrocławiu. Rozmaite smaki i rodzaje - pszeniczne, miodowe, jasne, ciemne itd.
Zwłaszcza w upalne dni nie lada atrakcja :)

spragnienie

mmmmhh
sama się muszę przejśc na pszeniczne do Spiża
dawno nie piłam :)

claridad

Cytat: spragnienie w 06 Lip 2008, 01:01:35
mmmmhh
sama się muszę przejśc na pszeniczne do Spiża
dawno nie piłam :)

Ja też, ja też, ja też! :)
W tym sezonie letnim jeszcze w Spiżu nie bylam :) Pszeniczne na cieple lato najlepsze :)

salsa

Spragnienie , czy Ty czytałaś nasza rozmowę o Wrocku by night 18-19 lipca??????????????


jak nie to bardzo proszę przeczytać piątek wieczór  i dziś (DOKŁADNIE)  po czym się ustosunkować!!!!!!!!!!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

spragnienie

aaaaaaaaa
salasa dopiero teraz to widze ?!?
ale wtedy i tak mnie nie bylo, ani na forum, ani bym się nie mogla spotkać :(


://///