Cywilizowane zabawy ślubne :o)

Zaczęty przez bu_hoooka, 18 Kwi 2008, 10:26:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

No właśnie wyszło źle. Tam były troszkę inne pytania, np. "a teraz bukiecik wędruje do najszczuplejszej pani" i tu dowcipniś wybrał oczywiście tą najbardziej przy kości, która się strasznie zawstydziła i pupurowa wyszła na środek. Dla pana z największym brzuchem i łysego też wyszło średnio fajnie.. Było też "dla pani z największym biustem". Kurcze to jest jednak natrząsanie się z naszego wyglądu..
Imagine there is no hate

inkageo

Jeszcze było chyba "dla pana z najmniejszym interesem, czy jakoś tak", no zespół bardzo fristajlował ;)
Imagine there is no hate

inkageo

No ale bez tego nie byłoby śmieszno, bo co ciekawego we wręczaniu bukieciku pani o czarnych włosach czy w czerwonej sukience ;) A jak była mowa o panu z największym brzuchem to cała sala rechotała.. A jak już wyszedł na środek to gawiedź była zachwycona ;)
Imagine there is no hate

alijka

Tez mysle ze mozna pozmieniac troszke w tej zabawie, ominac pare niezrecznych tekstow i bedzie ok. Ja na powno pomine fragment o tesciu bo bede miala dwoch, wiec byloby niezrecznie.

bu_hoooka

inka, rzeczywiście masz racje.. naigrawanie sie z wyglądu jest niesmaczne, ale bez tego byłoby mniej śmiesznie..

w związku z tym zabawa odpada. poszukam alternatywy albo wybiorę jakoś z opasłej listy trik26. a! trik26- zapomniałabym: nie ma chowania piwek do lodówki :P napisz ile jesteś w stanie wypić na raz, to poleje  8)
Just married...

mary

wszelkie zabawy po których ktoś może poczuć się ośmieszony z gruntu odrzucam. Chcę, aby każdy miał miłe wspomnienia z tego wesela życia ;)

trik26

Cytat: bu_hoooka w 22 Kwi 2008, 21:17:34
inka, rzeczywiście masz racje.. naigrawanie sie z wyglądu jest niesmaczne, ale bez tego byłoby mniej śmiesznie..

w związku z tym zabawa odpada. poszukam alternatywy albo wybiorę jakoś z opasłej listy trik26. a! trik26- zapomniałabym: nie ma chowania piwek do lodówki :P napisz ile jesteś w stanie wypić na raz, to poleje  8)
Wybieraj ile chcesz, o cały mój dobytek "zabowowo-weselny".
A co do piwek to ja mało piwkowa jestem i 2 to max

sznapkowa

Ja sama zabaw nie lubię. Na cudzych weslach nie uczestniczę i na ogół wychodzę sie przewietrzyć. Ale na swoim weselu ... coż to zupełnie inna sprawa. Będą ludzie kórych znam, rodzina, przyjaciele i można się powygłupiać. Myśle, że będzie standardowe rzucenie bukietem i ewentualnie jakieś rozpoznanie żony po kolanku, męża po uchu i to wszystko. Kareta i inne takie z punktu widzenia pary młodej może są ok, ale ja jako gość wynudziłabym się jak mops. Każdego bawi co innego, ale cokolwiek by to nie było nie powinno trwac dłużej niż 20 minut - potem już się robi mega nuda.

bu_hoooka

a ja sie z Wami podzielę doświadczeniami z wesela, na którym byłam ostatnio: otóż para młoda nie chciała absolutnie żadnych zabaw. do tego stopnia, ze krzywili sie nawet jak im kazano rzucić za siebie kieliszki po pierwszym toaście. oczepin tez nie było.. tzn. sprowadziły sie do tego, ze mama panny młodej zdjęła jej welon, dala ojcu a ojciec przekazał panu młodemu. i to wszystko było połączone z podziękowaniem dla rodziców... i przyznam sie trochę ze byłam tym wszystkim delikatnie zawiedziona.. tzn. każdy ma to co lubi i całkowicie szanuje ich wybór, ale patrzyłam pod katem swojego wesela i jakoś mi tak.. czegoś brakowało.. były takie momenty, ze goście nie mieli juz sil ani tanczyc ani jest i tak sobie siedzieli przy stolach- i wlasnie w takich momentach przydaloby sie sie lajtowego.. tzn nic w stylu zabawy z pompka z "Wesela", ale takiego kulturalnego.. dlatego teraz jestem pewna, ze ja chce cos miec. ale bez zmuszania: Ci co nie beda mieli ochoty, niech sobie chwilowo poszulaja zajec alternatywnych i juz :)

a brakiem oczepin zawiedziona bylam najpewniej dlatego, ze to byla ostatnia moja szansa na zlapanie welonu  :P
Just married...

zuzia

Cytat: bu_hoooka w 13 Maj 2008, 15:21:50
a brakiem oczepin zawiedziona bylam najpewniej dlatego, ze to byla ostatnia moja szansa na zlapanie welonu  :P

no nie.... daj szansę innym :)

Kasia

#85
Zabawa dla hazardzistów

Zabawa polega na tym, ze prowadzący proponuje dwóm chętnym grę o 100zł. Stawia na środku sali krzesło, na krześle kładzie banknot i na próbę mają go przedmuchać w tym samym momencie na stronę przeciwnika. Kto przedmucha, banknot jego. Ale jak wspomniałem to była próba i
dopiero teraz mogą wygrać te pieniądze, teraz zawiązuje się im oczy i gdy klęcza znowu przed krzesłem gotowi do dmuchania, zabiera się banknot i stawia talerz z mąką. Na hasło start dmuchają co sił nie wiedząc, że są juz cali w mące.


Zabawa w pociąg

Wszyscy idąsobie w kólku, najpierw trzymają sie za biodra, potem za kolana, za kostki, a na końcu prowadzący im dziękuje i mówi - proszę sobie usiąść - i oczywiście wszyscy siadają na podłodze - a mieli siąść do stołu.


Taniec na leżąco

Wybiera się ok. 5 chętnych par (może być więcej i nie koniecznie pary jako mąż i żona, mogą byc nawet obcy dla siebie ludzie) do konkursu tańca. Każda z tych par określa się jaki rodzaj muzyki chce zatańczyc np. dyskotekowa, czacze, kantry, tango lub walca (pełna dowolność - zależy co mają muzycy). Potem wszystkie pary oprócz jednej muszą wyjść za drzwi(tak żeby nic nie widzieli). Do pary podchodzi prowadzący, kładzie na podłodze kawałek( koca, prześcieradła lub obrusu) i muszą ten taniec jaki wybrali odtańczyć na leżąco. Ubaw po pachy gwarantowany. Wszyscy są szalenie zdziwieni ale nikt nie odmówił. Potem para młoda obdarowuje zwycięzców butelką wódki.


Taniec wykupny


Zabawa ma swoje miejsce najczęściej po oczepinach. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki i siadają sobie pod sceną, Para Młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w tej zabawie mogą tańczyć z Parą Młodą, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą należy uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wcześniej określony cel(np. kołyska, wózek lub podróz pośluba).


Marynarki


Wybieranych jest kilka par. Mężczyzna musi mieć ze sobą marynarkę. Zabawa polega na tym, iż wybrane pary tańczą, a na podany przez orkiestrę znak, mężczyzna zdejmuje z siebie marynarkę, przywleka ją na lewą stronę i zakłada ją ponownie. Partnerka może mu w tym pomagać. Para, która to wykona jako ostatnia, odpada. Konkurs kończy się, kiedy pozostanie tylko jedna para.


Buteleczka

Panu Młodemu zawiązuje się oczy, a na sznureczku( długim do ziemi) uwiązuje się np: długopis i stawia się przed nim butelkę... młoda ma za zadanie tak pokierowac mlodym aby trafił do butelki długopisem... jak już trafi Wodzirej mówi tak:''i tak będzie oto wyglądała noc poślubna''.


Taniec w kółeczku


Zespół gra walca, a wszyscy goście tańczą w dużym kole. W czasie walca zespół nakazuje wykonywać następujące czynności:

    * panowie biorą na ręce partnerkę
    * łączymy się po dwie pary
    * łączymy sie po następne dwie pary (czyli razem 4 pary)
    * panie tańczą w środku kół
    * panowie łapią się mocno za rece
    * panie siadają na rękach i łapią panów za szyje
    * panowie tańczą w środku kół
    * panowie odwracają się i tańczą z panią do której się odwrócili, zatrzymujemy muzykę i partnerzy stają naprzeciw siebie, a zespół w dalszym ciągu nakazuje wykonywać dalsze czynności i wskazywać palcem -moja głowa - twoja głowa - moje ucho - twoje ucho - mój nos - twój nos moja broda - twoja broda - moja pierś twoja pierś

Na koniec panowie klękają na kolano i dziękują swoim partnerkom za taniec.


Taniec na gazecie

Para dostaje gazetę i tańczy na niej, po chwili składa się gazetę na pół i znowu na pół. Wygrywa para, która dłużej utrzyma się na jak najmniejszym kawałku gazety.



Przechodzenie pod sznurkiem


Do tej zabawy potrzebny nam będzie kawałek sznurka, linki itp. długości około 3-4 m. Wybieramy z gości weselnych kilka par. Dwóm osobą każemy stanąć na środku sali, ze sznurkiem rozciągniętym między sobą. Pozostałe osoby stają po jednej stronie rozciągniętego sznurka.Zabawa polega na tym, że w takt muzyki granej przez orkiestrę, wszystkie pary tańczą i w międzyczasie przechodzą pod rozciągniętym sznurkiem, raz w jedną, a następnie w drugą stronę. Osoby, które tzymają sznurek, trzymają go na początku wysoko, ale z każdym przejściem wszystkich tańczących par na drugą stronę obniżają go coraz niżej. Osoby tańczące ze sobą muszą trzymać się caly czas siebie, nie mogą się puścić. Odpada para, która dotknie sznurka lub w trakcie przechodzenia pod sznurkiem nie będzie się trzymać między sobą. Oczywiście wygrywa ta para, która zostanie na samym końcu.


Fanty

Orkiestra wybiera kilka osób - najlepiej 6 - 8. Następnieustawiane są krzesła, na których siada Młoda Para. Zadaniem wybranych osób jest przyniesienie wymienionego przez prowadzących konkurs, przedmiotu i położenie go przed młodymi. Fanty są zależne od pomysłowości orkiestry. Mogą to być: począwszy od zapałek, zegarków, szminek, pasków do spodni, grzebieni, butów, marynarek, również różnego rodzaju warzywa i owoce, gaśnice, koła samochodów, teściowe. Każdy z uczestników musi przyniesć takiego samego fanta, a osoba, która zrobi to ostatnia odpada z gry. Często tutaj zdarza się, że orkiestra zbyt daleko posuwa się w podsuwaniu niekonwencjonalnych zadań, co wprawia w zakłopotanie uczestników zabawy. Zdarzyło nam się, że kilku uczestników wesela zostało rozebranych do bielizny, co naszym zdaniem nie jest najlepszym pomysłem.


Taniec z figurami

Wodzirej zaprasza do tańca, w kółeczku tańczymy. Panowie okręcają panie, panowie klęczą panie tańczą wokół panów i takie tam... A żeby było sprawiedliwie to w pewnym momencie wodzirej każe uklęknąć paniom (panie myślą, że teraz panowie będą tańczyć wkoło nich...), a wodzirej mówi: panowie stają naprzeciwko klęczących pań(muzyka cichnie) tak własnie panie chciałyby podziękować panom za taniec.



Dyscypliny sportowe

Pary losują karteczki, na których są wypisane dyscypliny sportów:

    * łyżwiarstwo figurowe
    * jazda konna
    * walka karate

(można jeszcze coś wymyślić) pary mają zadanie zaprezentować te dyscypliny (ubaw po pachy)



Rodzinne sto lat

Po kilku pierwszych tańcach, w czasie przerwy, prosimy całą rodzinę pana łodego o powstanie. Panowie nalewają wódkę, następnie cała rodzina śpiewa sto lat i pije za zdrowie rodziny pani młodej. Dziękujemy rodzinie pana młodego i o to samo prosimy rodzinę pani młodej. Później śpiewamy ogólne sto lat dla pary młodej. Jeżeli wesele jest filmowane możemy umówić się z kamerzystą aby stanął na podwyższeniu, tak aby objąć cały parkiet, a my prosimy gości po jakimś wesołym tańcu aby na nasze raz, dwa, trzy bardzo głośno krzyknęli w kierunku kamery swoje imię!



Krzesła inaczej

Zgłasza się na ochotnika czterech panów. Ustawia się 4 krzesła oparciami do siebie, tak żeby oparcia tworzyły kwadrat. Każdy z Panów siada na krześle. Zdejmuje marynarkę i wiesza ją na oparciu. Orkiestra prosi, żeby panowie przeszli o dwa krzesła w prawo. Siadają, zdejmują krawat i wkładają do kiesonki marynarki( widaomo, że nie własnej). Następnie przesuwają soę o trzy krzesła w lewo, tam zdejmują but i zostawiają go obok krzesła. Dalej o 6 krzeseł w prawo i tam zostawiają w bucie skarpetkę. Potem jeszcze robie ze dwa niepełne okrążenia. Ktory pierwszy się ubierze wygrywa butelkę.


Pociąg


Zabawa organizowana jest z reguły tuż przed oczepinami lub w trakcie zabawy weselnej. Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki" następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Orkiestra, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.: we Francji KanKana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca itd. (w rytm odpowiedniej muzyki) ilość krajów i utworów, zależy zarówno od inwencji twórczej naszej orkiestry (której z pewnością nie braknie!), no i wytrzymałości gości.


Zakręcony

Do tej zabawy niezbędny jest kijek np. od szczotki no i kilku odważnych. Zasady zabawy są bardzo proste: należy wypić setkę wódki, przykładając czoło do kijka obiec go 10 razy dookoła, a następnie szybciutko dobiec do oddalonej na drugim końcu sali Pary Młodej, która trzyma nagrodę.



Świstaki

W tym konkursie niezbędna jest znajomość gwizdania. Uczestnicy dostają do wypicia kieliszek 100 gram, po którego uprzednim opróżnieniu muszą zagwizdać. Zawartością kieliszka powinna być drobno zmielona bułka tarta. Pierwszy, któremu ta sztuka się uda dostaje nagrodę.


Chłopiec czy dziewczynka

Jeszcze jedna zabawa weselna w cyklu zabaw oczepinowych. W zabawie bierze udział Para Młoda, która siada do siebie placami na krzesełkach, w tym czasie kapela przygrywa krótkie melodie. Na znak orkiestry lub po zakończeniu utworu Nowożeńcy odwracają się do siebie, jeżeli obydwoje obejrzą się w tą samą stronę, to znaczy, że będzie chłopiec jeśli w przeciwne to dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy, ile dzieci chce mieć Para Młoda.


Poznajmy sie

Zabawa typowo oczepinowa przeznaczona dla Pary Młodej. Po oddaniu welonu i muszki Nowożeńcy mają pokazać czy się dobrze zdążyli poznać w okresie narzeczeństwa. Do konkursu przystępuje Para Młoda i grupa osób płci obojga. Najpierw sadza się w rzędzie kilka Pań z Panną Młodą w środku a Pan Młody z zawiązanymi oczami ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie, ale zdarzają się przypadki rozpoznawania po nosie, udach, lub biuście. Zabawę powtarza się, aż do rozpoznania osoby szukanej. Po odnalezieniu Panny młodej role się zamieniają Pan Młody siada wśród Panów na krzesełkach, a zadaniem Pani Młodej jest odnalezienie ukrytego małżonka, rozpoznając go po wymienionej części ciała. Najczęściej w tym przypadku tą częścią ciała jest nos, ale zdarzają się przypadki, gdzie rozpoznaje Pana młodego po pępku, pośladkach lub po pocałunku.



Wózek

Tej zabawy chyba nikomu nie trzeba opisywać, ale dla formalności niech będzie. Zabawa ma swoje miejsce najczęściej po oczepinach. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki i siadają sobie pod sceną, Para młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w tej zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą należy uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wózek dla swojego dziecka.



Podaj dalej

Zabawa weselna często organizowana na początku wesela podobno pomaga szybciej poznać się wszystkim osobom znajdującym się na przyjęciu. Zabawę zaczyna Para Młoda przekazując sobie pocałunek, następnie pocałunek przekazywany jest dalej przez całą salę od jednego gościa do drugiego, aż wróci do Pary Młodej.



Balony

Zabawa weselna z balonikami przybiera różne formy i postacie, ograniczę się tutaj do opisu dwóch najczęściej spotykanych. - Wybieranych jest kilka par, którym wręcza się niezbędne instrumenty: balon, pompka do pompowania materacy. Zasada jest prosta; Panowie trzymają wężyki od pompek, na które natknięte są baloniki, pompki leżą na krzesełkach; Panie mają za zadanie jak najszybciej napompować balony przez siadanie na krześle (pompce) do momentu jego pęknięcia. W drugim przypadku wybierane są pojedyncze osoby, które mają nadmuchać balona. Wygrywa podobnie jak w pierwszym przypadku osoba, której balon pierwszy pęknie.



Kareta

Zabawa w karetę - organizowana jest zazwyczaj w trakcie oczepin - do zabawy weselne potrzeba 9 osób, które reprezentują: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnice, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda). Ta zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za niezareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiednio dobranym opowiadaniu zabawa potrafi rozweselić do łez zebranych gości.



Zabawa z krzesłami

Ten konkurs organizowany jest w kilku wersjach, zasada jest jednak jedna: do konkursu staje kilka osób lub par, które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce "zawodnicy" zajmują wolne miejsca. Osoba, dla której nie starczy miejsca odpada. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa. W zależności od wersji zabawy może ona się odbywać w różny sposób np.: Na krześle należy usiąść z osobą lub fantem, który wymieni orkiestra (krawat, kucharka, rajstopy...) Przy zabawie z osobą towarzyszącą miejsce musi zająć Para tańcząca.




Lambada

Tą zabawę najczęściej organizuje się w trakcie wesela, ale można spotkać ją w grupie zabaw oczepinowych. Do zabawy dobiera się dowolnie dużą grupę osób płci obojga i ustawia się je na przemian Pan, Pani... w kółku. Następnie pląsając rozpoczyna się taniec w kółko trzymając się za rączki. Zespół muzyczny w trakcie zabawy przerywa co chwilę taniec i pyta o poszczególne części ciała np. rączki były? na co biorący udział w zabawie odpowiadają stosownie do sytuacji. Po każdym pytaniu następuje zmiana części ciała, za którą biorący udział w zabawie się trzymają. Uwaga!!! Zabawa raczej dla osób pełnoletnich :)



Konkurs tańca

Do konkursu staje kilka par. Orkiestra prowadząca zabawę często dobiera sobie sędziów w postaci Pary Młodej lub Świadków. W zabawie wygrywa para, która najdłużej wytrwa na parkiecie. W zależności od wersji tej zabawy weselne może ona przybrać formę siłową, lub zręcznościową:
- w wersji siłowej orkiestra zmusza partnerów do coraz trudniejszych figur, np.: z partnerką na rękach, w przysiadzie, itp.
- w wersji zręcznościowej tańczącym daje się np. balon, który umieszczany jest między różnymi częściami ciał tańczących. Para, która zgubi balon odpada.
- inna odmiana wersji zręcznościowej to taniec z marynarką, w którym partnerzy na wybrany znak zamieniają się marynarką. Ostatnia para odpada.




Sznurek

Zabawa weselna wymagająca dużo odwagi :). Na jednym końcu sali stawia się butelkę alkoholu, na drugim końcu ustawiają się zawodnicy. Na znak orkiestry zawodnicy zaczynają układać na podłodze sznurek z ubrań które mają na sobie. Wygrywa osoba która pierwsza ułoży sznurek tak długi żeby sięgnął do postawionej po drugiej stronie butelki. Nie ma co ukrywać, dobrze jest mieć wtedy na sobie dużo ciuchów.:) zabawa zimowa ;)



Druga twarz

Tą zabawę często łączy się z innmi zabawami tak aby obie osoby w parze miały możliwość się wykazać. Tak więc wybieramy cztery pary. Do zabawy należy przygotować dwie pary pończoch. Panowie siadają na krzesełkach, a Panie zakładają Panom pończochy na głowy. Para młoda występuje w roli jury i ma za zadanie wybrać najzabawniejszą twarz wesela. Zabawa polega na tym że Panie kolejno zdejmują panom pończoszki z twarzy, ciągnąc za węzełek zawiązany na końcu każdej pończoszki.



Kuszenie Adama

Zabawa dosyć stara i powoli zanikająca, ale wydaje mi się, że warto o niej napisać kilka słów. Do zabawy potrzebne jest kilka par i tyle samo jabłek, oraz kawałek sznurka. Jabłka wiążemy na sznurku za ogonki. Panie trzymają jabłka na sznurkach, a Panowie mają za zadanie zjeść jabłko bez pomocy rąk. Czym dłuższy sznurek i większe jabłko, tym większy problem z jego zjedzeniem.



Buciki weselne

Ta zabawa weselna jeśli tak można ją nazwać ma swoje miejsce na samym początku oczepin. Goście zabierają buty Parze młodej podczas zdejmowania welonu i muchy. Zadaniem Pana Młodego jest wykupienie bucików małżonki i swoich alkoholem. Często do tej sytuacji można usłyszeć przygrywki orkiestry w stylu: "Panie Młody nie bądź Felek wykup młodej pantofelek, pantofelek jest malutki i kosztuje litra wódki.



Jajko

Ta zabawa weselna wymaga dużej zręczności i delikatności podczas jej trwania :). W zabawie biorą z reguły udział dwie pary - Para Młoda i Świadkowie, lub nowo wybrana Para Młoda. Do zabawy potrzebne są dodatkowo dwa krzesełka i dwa jajka. Na krzesełkach najpierw stają panowie, a panie mają za zadanie przełożyć jajko przesuwając je w nogawkach z jednej nogawki do drugiej. Po wykonaniu tej operacji role się zamieniają, Panie stają na krzesłach, a panowie mają za zadanie przełożyć jajko od dołu pod sukienką i wyjąc je na wysokości dekoltu. Oczywiście w tle leci odpowiednia muzyka. Planując taką zabawę warto mieć coś na przebranie :)



Wałek

Zabawa weselna podobna trochę do wcześniej opisanego LAMBADA. W zabawie bierą udział wszyscy chętni goście, stając w kółku na przemian pan, pani, pan, pani... Zabawę rozpoczyna Para Młoda. Celem zabawy jest podawanie sobie wałka od osoby do osoby tak aby nie upadł na podłogę. Wałek trzymany jest w zależności od wersji: pod brodą, pod pachą, lub miedzy kolanami. Do przekazywania wałka nie wolno używać rąk. Osoba która zgubi wałek odpada z zabawy weselne.



zwierzatko_mojej_mamy

Kasia dajze spokoj - to ja juz wiem co to za cywilizowana zabawa  bedzie u mnie - kazal mi sie tajemniczo nauczyc dyrygowac - czyli KUR...A czuje w ledzwiach, ze to bedzie z celowaniem i noca poslubna..... o dzizas.....  what  :hammer:
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

nata79

Kasia, wow, imponujaca liste zrobilas :) Moze cos wykorzystam :) Generalnie nie chce, by oczepiny trwaly zbyt dlugo, bo to podobno rozwala cala impreze. No,ale bez zabaw oczepinowych ani rusz :) Polewam Kasi!

Kasia

byłam w sierpniu na weselu gdzie były dwie zabawy
Poznajmy sie i Lambada

goście byli zawiedzeni ze zabrakło konkursów
wiec warto zadbać aby chociaż jeden konkurs byli przeprowadzony