Antybiotyk a ciąża

Zaczęty przez aja, 16 Kwi 2008, 08:44:38

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aja

Czy któraś z Was orientuję się co powoduje Unidox Solutab w przypadku niewiedzy istnienia ciąży a przyjmowania tego antybiotyku! wiadomo, że nie można go brać ale co jeśli ...
jakie są jego skutki?

zuzia

najlepiej poczytać ulotkę albo zapytac lekarza. Tak byłoby najbezpieczniej.

aja

na ulotce nie ma takich wiadomości jakich szukam a trzech lekarzy - u których byłam jakby  nie chcą mówić ... czuje sie jaby panowała zmowa milczenia i sie zastanawiam czy az tak źle jest czy nie chca stresować bo moze być zle albo dobrze

nionczka

Nie przejmuj sie Aja. Mojej kolezance lekarz powiedzial, ze lepiej dla rozwoju dziecka, zeby matka byla zdrowa i ze jesli trzeba dac antybiotyk to sie daje.

inny przyklad, kolezanka mojej kolezanki padla trupem kilka tygodni po porodzie bo nie pozwolili jej leczyc zatok w ciazy i rzucilo jej sie na mozg. Mas znalazl ja na czas, otwierali jej czaszke i wszytsko skonczylo sie dobrze, chociaz przez 3 tygodnie na nowo musiala sie uczyc mówic i koordynowac ruchy.
I zeby nie bylo, ja jestem anty antybiotykowa :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

vobi

aja, co masz na mysli "lekarze jakby nie chca mowic"??

nionczka

Aja, w ciazy jestes? Nie mamy Cie na liscie!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

ten antybiotyk to pochodna tetracyklin??

kamu2

Moja lekarka twierdzi że lepiej podać anybiotyk niż ma się rozwijac w organizmie jakies zapalenie.Jak byłam chora i lekarz pierwszego kontaktu nie chciał mi przepisac antybiotyku to moja gin sie wkurzyła bo przez to mi sie choroba ciągła 3 tygodnie i byłam chora 2 razy w przeciągu 2 miesięcy
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

abkasia

#8
 :o

aja

#9
Cytat: vobi w 16 Kwi 2008, 18:52:37
aja, co masz na mysli "lekarze jakby nie chca mowic"??
byłam na rozmowie u trzech i jak tylko sie pytam co mogło sie stać to żaden z nich nic mi nie powiedział.... nic ani słowa - juz sama nie wiem co mam myślec
f

zwierzatko_mojej_mamy

aja nie ryczy - spytam mamy dzisiaj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mika

Aja wszystko będzie dobrze

twinnie77

Cytat: aja w 17 Kwi 2008, 08:57:29
Cytat: vobi w 16 Kwi 2008, 18:52:37
aja, co masz na mysli "lekarze jakby nie chca mowic"??
byłam na rozmowie u trzech i jak tylko sie pytam co mogło sie stać to żaden z nich nic mi nie powiedział.... nic ani słowa - juz sama nie wiem co mam myślec
fakt faktem ze z własnej głupoty zapodałam sobie ten antybiotyk (zrobiłam sobie test ale nie wykazał ciązy) a sie okazało .....
no i rycze od wczoraj ;( bo się boję


Aja, nie martw się na zapas. Czy ciąża już potwierdzona??? Znam przypadki, kiedy dziewczyny nie wiedząc o ciąży wyrabiały najróżniejsze rzeczy, np. upijały się w trupa, a dzieciaczki są zdrowe. Trzymam kciuki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

aja ja cie nie chcialam nastraszyc... nie martw sie, wszystko bedzie dobrze...kobiety bardzo czesto nie wiedza ze sa w ciazy, biora rozne leki i potem dzieciaczki rodza sie zdrowe... nie martw sie na zapas..

aniak1211

aja
jak dziewczyny pisza,bedzie dobrze,
nie wiedzialas o ciazy jak bralas antybiotyk.
Bedzie dobrze.
Znam dziewczyny ktore w czasie ciazy upijaly sie co drugi dzien i rozne rzeczy zazywaly a urodzily bez problemow

Nie martw sie

aja

#15
dziękuję Wam za miłe słowa ale i tak jestem na siebie potwornie zła

vobi

Cytat: aja w 17 Kwi 2008, 18:57:17
chyba mam sie czym martwić....  :(

aja, przestan o tym myslec, zamartwianiem sie mozesz dziecku zrobic znacznie wiecej szkody, niz antybiotykami!

vobi

a tak w ogole to gratuluje :) zdradzisz w ktorym jestem tygodniu?

twinnie77

Cytat: aja w 17 Kwi 2008, 18:57:17
dziękuję Wam za miłe słowa ale i tak jestem na siebie potwornie zła
jak sobie teraz tak przypominam to i na solarium byłam - co gorsze chora byłam zawalone miałam oskrzela i katar ( ale bardzo szybko przeszedł) potem znów mnie połamało ze przez 4 dni wstać z łóżka nie mogłam!!! tak potworny ból mi wlazł pod łopatki....  no i ten antybiotyk (6 tabletek przez 9 dni)
PIĆ alkohol tez piłam, zjadłam ze trzy kawałki sushi
przecież to jakaś porażka maxymalna
chyba mam sie czym martwić....  :(


Większość kobiet zanim dowie się o ciąży robi różne rzeczy niewskazane dla ciężarnych (chyba że w czasie starań też przestrzega reguł). Nie martw się, bo naprawdę twój stres o wiele bardziej szkodzi maleństwu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonatina

#19
Aja nie martw się, ja też nie wiedząc, że jestem w ciąży brałam antybiotyk, który na ulotce miał napisane że nie zaleceany kobietom w ciąży szczególnie w I trmestrze!!!, byłam chora, miałam robiony rentgen zatok, piłam alkohol...
I też zamartwiałam się jak szalona, tego nie da się uniknąć. Ale pamiętaj ważne jest pozytywne myślenie!!! Teraz dbaj o siebie i o dzidzię. Ja od początku chociaż czasem dopadały mnie czarne mysli miałam w głowie tylko jedno - Dzidziuś jest zdrowy!!!

aja

Dzięki!!!  staram się - pozytywnie myśleć i zmienić swoje myślenie...
a więc dwóch lekarzy twierdzi, że to ok. 6 tc a jeden że wygląda mu to na 4 tc
najgorsze jest to ze zawsze byłam pesymistką więc najpierw myśle o najgorszym....

foszek

aja, dziewczyna na innym forum rowniez przyjmowala ten lek i urodzilo jej sie zdrowe dziecko.
Co do glupot robienia w ciazy: ja praktycznie nie pije alkocholu, a pech chcial ze pod koniec grudnia wieczorowa pora przychodzila na mnie ochota na wino musujace, wiec wypijalam ok 2-3 lampek codziennie przez ok tydzien. Az maz sie smial, ze cos ze mna nie tak. No i zeczywiscie, okazalo sie 2 tyg pozniej ze jestem w ciazy, jaka ja bylam zla na siebie !! Nie mowiac juz o zabawach z kotem, jedzeniem surowego miesa... narazie wszystko jest w porzadku, wiec i ty sie nie zamartwiaj, bo to moze rowniez szkodzic dziecku. Bylo i sie juz nie odstanie, wazne jest zebys teraz wlasciwie o siebie dbala ! Wiec glowka do gory :)

aniak1211

Ja tez pilam nie wiedzac ze jestem w ciazy,czy bylam na solarium.
Nie ma co sie zamartwiac

aja

Cytat: foszek w 18 Kwi 2008, 13:26:44
dziewczyna na innym forum rowniez przyjmowala ten lek i urodzilo jej sie zdrowe dziecko

tylko ciekawe ile go brała - może krótko... jeśli faktycznie to 6 tc to zaaplikowałam go w 4 tygodniu ...
do tego mam temperature
alkohol przy tym to pikuś!

foszek

aja, ona brala i przed ciaza, i pozniej juz w trakcie dostala poprawke bo miala jakies problemy z plucami... musze odnalesc ten watek i jeszcze raz go przeczytac.