Alkohole, alkohole...

Zaczęty przez importerka2008, 15 Kwi 2008, 11:19:41

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

importerka2008

Cześć Dziewczyny,

Potrzebuję Waszej rady w kwestii alkoholu na weselu (ok. 110 osób, w tym 10 dzieci, wesele jednodniowe). Goście zdecydowanie wódkowi, ale nie chcemy zrezygnować z innych alkoholi, gdyby ktoś jednak miał na nie ochotę.

Aktualna rozpiska wygląda tak:
Pan Tadeusz 0,5l/os - 110 butelek (liczymy kazdego gościa, łącznie z dziećmi i abstynentami). Dodatkowo wódka na tzw. bramki.
Johny Walker Red Label 0,7l - 6 butelek (2-3 os w towarzystwie piją wyłącznie to, a i N bardzo lubi, więc się nie zmarnuje jeśli zostanie)
Wino białe Murfatlar 0,75l - 10 butelek
Wino czerwone Rosenthaler Kadarka 0,75l - 10 butelek
Piwo Heineken Draft Keg 5l - 3 kegi
+ kilka karafek pysznego kremu z mleka skondensowanego i wódki - domowej roboty mojej teściowej - pycha, idealny dla ciotek

Tylko wódka będzie stała na stołach, reszta alkoholi na barku w bardzo łatwo dostępnym miejscu. Zastanawiamy się czy nie podnieść ilości wina, ale z drugiej strony w ubiegłym roku wychodziła za mąż siostra N i na dwudniowe wesele kupiła 8 butelek wina, z których 4 zostały. Skład osobowy gości ze strony N się nie zmieni, więc nie ma sensu kupować więcej wina. Goście z mojej strony też gustują w wódce.

Co o tym myślicie? Zmieniałybyście któreś ilości?

importerka2008

Cytat: dodaa84 w 15 Kwi 2008, 11:26:49
jak dla mnie cholernie dużo wódki.

Wiem, ale możesz mi wierzyć - Nie zostanie dużo. Nic nie poradzę. Głowy maja mocne jak cholera i bawia się jak szaleni, więc wszystko wytańczą. Byłam juz na kilku weselach w obu rodzinach, wódki szło w cholerę, a wszyscy wychodzili samodzielnie i w świetnych humorach. Przerażające  >:(

inkageo

Za dużo wódki, zostanie Wam pewnie 1/3... Teraz już ludzie tyle nie piją, byłam na 4 weselach w ciągu ostatnich 2 lat i piło się na nich z umiarem. A jak część osób będzie piła piwo/wino to już zupełnie mniej wódki pójdzie.
Imagine there is no hate

importerka2008

Cytat: inkageo w 15 Kwi 2008, 11:30:37
Za dużo wódki, zostanie Wam pewnie 1/3... Teraz już ludzie tyle nie piją, byłam na 4 weselach w ciągu ostatnich 2 lat i piło się na nich z umiarem. A jak część osób będzie piła piwo/wino to już zupełnie mniej wódki pójdzie.

Ustalaliśmy ilości wódki w odniesieniu do październikowego wesela siostry N. Skład w 70% będzie ten sam, a raczej od października wszyscy nie stali się abstynentami  :drunk:


mika

ja bym nie podawała piwa, ale to tylko moje zdanie

importerka2008

Cytat: dodaa84 w 15 Kwi 2008, 11:32:21
słuchaj, ale Wam wychodzi dużo ponad pół litra na łeb

Wiem, wiem, ale co ja zrobie, że oni tyle mogą...

importerka2008

Cytat: mika9983 w 15 Kwi 2008, 11:34:54
ja bym nie podawała piwa, ale to tylko moje zdanie

Zastanawialiśmy się czy nie zrezygnować z piwa, ale nawet jeśli go zostanie, to teściowa sprasza na niedzielę kilka osób do domu na takie mini-poprawiny. Wtedy piwo - jak znalazł.

ze_nitka

#7
Ilość alkoholu zależy wyłącznie od gości zaproszonych na wesele. U mnie np.: sporo gości pije wino i pewnie kupione zostanie 70 butelek 0,5 wódki (po poł litra na pare) i 60 butelek wina... chociaż tego wina to nie wiem czy nie za dużo... Wesela u mnie w rodzinie nie było już dawno...
Piwa też nie będę kupować

A jaką wódkę preferujecie... my pomyśleliśmy o Wyborowej ale nasi ojcowie się skrzywili i mówią że lepszy Smirnoff. Na wódkach się nie znamy ... może faktycznie lepszy ten Smirnoff...

magdalinska

jesli tyle pija, to wódke zostaw, ale wyrzuc piwo. Uwazam, ze przyjecie weselne to nie grill czy knajpka ;) w zamian za to dokup jeszcze wina, jak zostanie, to sie wypije pozniej

mollana

No nie wiem, ja byłam na weselu, gdzie było liczone 1litr na osobę i wszytko poszło:)) ale w tym było na bramki i na rozdanie na rozchodne, no i wesele z poprawinami.. No i goście pili tylko wódkę, ewentulanie niektórzy wina.

Uważam, że to zależy od gości i od tego czy pija inne alkohole czy wódkę.

mika

Cytat: magdalinska w 15 Kwi 2008, 11:46:46
jesli tyle pija, to wódke zostaw, ale wyrzuc piwo. Uwazam, ze przyjecie weselne to nie grill czy knajpka ;) w zamian za to dokup jeszcze wina, jak zostanie, to sie wypije pozniej

uważam tak samo, nawet jeśli ma to być dla gości którzy przyjdą na drugi dzień w odwiedziny to powinni się napić weselnej wódki, ew. wina które zostało z wesela a nie piwa

inkageo

Dlaczego piwo nie? Na naszym weselu było piwo i super się sprawdziło - nie wszyscy lubią wódkę, wino niektórzy piją tylko do obiadu, a na piwo było wielu chętnych (nie została nawet jedna butelka), szczególnie jak są goście z zagranicy. Teraz w weekend na weselu też było piwo w barze, można było wyjść z sali i odsapnąć, usiąść przy barze, pogadać i wypić piwo. Anglicy pili tylko piwo i wino musujące.
Imagine there is no hate

inkageo

Dodam, że nikt się nie zalał w trupa, nie było żadnych ekscesów, jak ktoś chce to dużo skuteczniej upije się wódką ;)
Imagine there is no hate

ze_nitka

Czyli klejny raz wychodzi ze wszystko zalezy od gosci...
Zaelazna zasad brzmi: lepiej niech będzie za dużo niż ma zabraknąć.

magdalinska

ja jakos nie jestem przekonana do piwa na weselach.... sorki   :P

mika

ja też nie jestem przekonana do piwa, ale jeżeli mają być np. właśnie tak jak Inka napisała Anglicy to ok, inna kultura inne zwyczaje

Kasia

3 kegi piwa to może być za mao

bo jak ktoś zacznie pić piwo to raczej innych alkoholi nie bedzie pił
a piwa piwosz potrafi i 5l przy dobrej zabawie wypić :)

więc raczej bym z piwa rezygnowała
no chyba że chcesz go kupić w gigantycznych ilościach

zresztą jak postawisz piwo to część wódkowych gości może właśnie je wybrać

i oby sie nie okazało że go zabraknie

bo wtedy goście raczej bedą się obawiali mieszać na maxa



kiedyś jakaś dziewczyna pisała że miała głównie gości winkujących
przy różnych okazjach raczyli sie tylko winkiem


a na weselu sama wóda poszła


bo wesele to dla niektórych jedyna okazja do picia wódki - na codzień mogą wybierać słabsze alkohole :)

mika

dokładnie tak jak Kasia pisze, podpisuję się pod tym wsystkimi kończynami

Kasia

wiem co piszę :)

znaczna część mojej rodziny i znajomych wogóle nie pije lub pije sporadycznie jakieś piwko lub winko

a na weselu się nie blokują i toastują :)

mika


Kasia

my planujemy kupić tylko wódkę i wino

wódkę po 0,5l na głowę


a z winem to kompletnie nie wiem ile i jakiego ???


mika

u nas na 25 osób było 10 butelek david concorde, 10 butelek blossom hill rożowego i 5 butelek białego wina, którego nazwy nie pamiętam, poszło 20 butelek przy czym u mnie połowa gości to kobiety, które piły tylko wino

importerka2008

Cytat: Kasia w 15 Kwi 2008, 12:39:44
3 kegi piwa to może być za mao

bo jak ktoś zacznie pić piwo to raczej innych alkoholi nie bedzie pił
a piwa piwosz potrafi i 5l przy dobrej zabawie wypić :)

więc raczej bym z piwa rezygnowała
no chyba że chcesz go kupić w gigantycznych ilościach

zresztą jak postawisz piwo to część wódkowych gości może właśnie je wybrać

i oby sie nie okazało że go zabraknie

bo wtedy goście raczej bedą się obawiali mieszać na maxa



kiedyś jakaś dziewczyna pisała że miała głównie gości winkujących
przy różnych okazjach raczyli sie tylko winkiem


a na weselu sama wóda poszła


bo wesele to dla niektórych jedyna okazja do picia wódki - na codzień mogą wybierać słabsze alkohole :)



Hm, racja. Przedyskutujemy jeszcze kwestię piwa. Czego oczy nie widzą...

Kasia

no własnie - czego oczy nie widzą


jak goście piwkowi nie bedą mieć piwa do picia to wybiorą wódkę albo winko

i wystarczy

raczej chyba nikt się nie nastawia że na weselu bedzie piwo, więc pretensji być nie powinno :)

dagi

Cytat: Kasia w 15 Kwi 2008, 12:47:03
a z winem to kompletnie nie wiem ile i jakiego ???
ja tez nie wiem, więc wszelkie sugestie mile widziane ;)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]