Dziewczyny,a czy któraś z Was była w Grecji głównie chodzi mi o Krete ??

Zaczęty przez misiaczek187, 14 Kwi 2008, 13:49:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misiaczek187

Ktoś ostatnio polecił mi właśnie Kretę miejscowość Chania czy któraś ma jakieś doświadczenia z tym krajem??
:)

ze_nitka

Misiaczek... Sonja była i w wątku o podróżach poślubnych umieściła dużo zdjęć i opisów z wysp greckich m.in. Krety...


sonja

Hehe zdjęcia usunęłam:)

Misiaczek Chania to podobno najpiękniesze miejsce na Krecie. Ja byłam w okolicach Heraklionu, ale teraz ciągnie mnie na Zachód właśnie. Niedaleko jest cudna różowa plaża Elafonissi i wąwóz Samaria. I powtórze po raz 100 Santorini obowiązkowo:)

OlaFasola

Ja byłam z moim N na Krecie w zeszłym roku. Byliśmy w Kissamos i zdecydowanie nie polecam tego miasteczka, jest brudne, zaśmiecone i generalnie mi sie nie podobało. My wypożyczyliśmy samochód i nie było problemów, że musimy siedziec na miejscu, ale takie auto to są spore koszty. Chania faktycznie jest piękna, jest tam bardzo urokliwy port i klimatyczne uliczki. Nie zwiedzaliśmy jej dokładnie, bo byliśmy tam wieczorem dwa czy trzy razy w celach spacerowo-konsumpcyjnych, ale robi bardzo pozytywne wrażenie. Jeśli chodzi o ten region to jak już tu było mówione jest do zobaczenia piękna plaża elafonisi (nie wiem czy tak to sie pisze) oraz balos - widoki nieziemskie, wąwóz, który nazywa się chyba samaria? - chociaż my go nie widzieliśmy, bo w czasie jak byliśmy na Krecie w tym wąwozie zginęło rodzeństwo z Wrocławia i nam sie odechcial zwiedzać.

rubin04

Misiaczek - my mamy rozpoznane częśc wysp z Cyklad: Paros, Antiparos, poros, naxos, Thira czyli Santorini, Milos i pewnie cos tam jeszcze.

Teraz w piątek płyniemy znów na Cyklady i planujemy: Agine, Hydre, Mykonos, i inne, a jak dobrze powieje to i Krete :)

Wiec ja to mogę o wyspach coś powiedziec :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

misiaczek187

No akurat Chanie mi ktoś polecił i jestem bardzo zainteresowana,faktycznie taki lepszy hotel tam to niezły wydatek,ale jak już jechać na wakacje to po to,żeby dobrze wspominać :)

wrobelek0403

ja byłam na krecie w Agia Pelagia. To połnocne wybrzeze niedaleko Heraklionu. Swietne miejsce wypadkowe na całe polnocne wybrzeze, a cisza i spokoj :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sweedee

My byliśmy 2 lata temu w Platanes, 7 km od Rethymno. Wypożyczyliśmy samochód w Autoway i zwiedziliśmy całą wyspę. A przed tym, przeszliśmy sie po lokalnych biurach podróży z pytaniem, co oferują, wzięliśmy ich ulotki, sprawdziliśmy na mapie, gdzie co jest i zwiedzaliśmy na własną rękę, co nas wyniosło o wiele taniej. Polecam te formę!
Chania jest przepiękna! Jak chcesz, to Ci podeślę fotki na pw.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

jusia

my byliśmy na naszym honejmunie własnie na Krecie, miejscowość: Malia , niedaleko Heraklionu, zrobiliśmy tak jak sweedee, tzn. tez wynajęliśmy samochód i tez zwiedzalismy wyspę na własną rękę, było fajnie, taniej i po prostu czulismy sie niezalezni ;)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

misiaczek187

sweedee

Przepraszam,że dopiero teraz ale jeśli można to poproszę kilka zdjęć z tej Krety bo chyba się przekonałam :) na pw

magoo

misiaczek187 

Kreta jest piękna i jest tam co zobaczyć. Także polecam wynajęcie samochodu i zwiedzanie na własną rękę.

elve

misiaczek187 my spędziliśmy naszą podróż poślubną na Krecie.
Chania jest piękna, ale nieco zaludniona.

Jeśli poszukujesz mniej turystycznych regionów z pustymi plażami polecam południe wyspy, okolice Matali. Na dodatek niezła baza wypadowa do podróży samochodem do różnych regionów

zosia2007

Cytat: jusia79 w 02 Maj 2008, 22:40:54
my byliśmy na naszym honejmunie własnie na Krecie, miejscowość: Malia , niedaleko Heraklionu, zrobiliśmy tak jak sweedee, tzn. tez wynajęliśmy samochód i tez zwiedzalismy wyspę na własną rękę, było fajnie, taniej i po prostu czulismy sie niezalezni ;)

jusia ja też bylam w Malii w podróży poślubnej, a w którym hotelu się zatrzymaliście?

misiaczek187

Niestety wybiorę się tam dopiero w przyszłym roku,ale chciałabym się zorientować co i jak. Pojedziemy albo w maju albo we wrześniu napewno z jakimś biurem podróży :) i tu kolejny problem :) z którym się wybrać ?? macie jakieś doświadczenia ??A może założe nowy wątek :)

OlaFasola

Co do biura podróży to ja mogę odradzić Itakę, właśnie z nimi byliśmy na Krecie. Byliśmy bardzo niezadowoleni. Zafundowali nam przeprowadzkę w połowie urlopu, a opis w katalogu niewiele miał wspólnego z tym co zastaliśmy na miejscu. Całą sprawę uratowało wynajęcie samochodu. Bo wyspa, przynajmniej jej zachodnia część, jest przepiękna.

zosia2007

misiaczek187 ja byłam z easytravel. Jest to małe biuro podróży, które specjalizuje się tylko w wyjazdach na Kretę lub Rodos. Wszystko było ok. Poza tym mój dobry kolega tam pracuje więc nie martwiłam się, że coś będize nie tak.

Ponadto maja atrakcyjne ceny. Ich wycieczki sprzedaje także ORBIS (oczywiście pod swoim logo) z ceną czasem nawet 2x wyższą.

Więcej info na: http://www.easytravel.pl/

jusia

zosia2007 my zatrzymalismy sie w Pheadra Beach, w sumie hotel OK (jak dostaniesz pokoj w nowej czesci), no i faktycznie jest przy samej plazy, rezerwowalismy przez portal wakacje.pl, a wycieczka byla wlasnie z Orbis Travel, w sumie to mam mieszane uczucia, bo zaraz po przyjezdzie spotkala nas niemila niespodzianka, a mianowicie okazało sie,z e nie ma nas na hotelowej liscie  :o :o zatem nie bylo dla nas pokoju i w ogole byl lekki stres, dostalismy pokoj w starej czesci z wyjsciem bezposrednio przed hotel i widokiem na sciane, ale nastepnego dnia przeniesli nas do nowej czesci budynku z ładnym widokiem i juz było OK
mysle, ze na Krete na pewno sie jeszcze wybierzemy, bo pieknie tam jest, ze hej :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zosia2007

Ale jaja - ja tez byłam w Phaedra Beach ;) Jeszcze jak mi powiesz,że byłaś koniec czerwca początek lipca to już wogóle :)

jusia

Cytat: zosia2007 w 26 Cze 2008, 09:28:13
Ale jaja - ja tez byłam w Phaedra Beach ;) Jeszcze jak mi powiesz,że byłaś koniec czerwca początek lipca to już wogóle :)
a nie :) byłam od 04.10 :) ale byłby numer :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zosia2007

Cytat: jusia79 w 26 Cze 2008, 09:29:49
Cytat: zosia2007 w 26 Cze 2008, 09:28:13
Ale jaja - ja tez byłam w Phaedra Beach ;) Jeszcze jak mi powiesz,że byłaś koniec czerwca początek lipca to już wogóle :)
a nie :) byłam od 04.10 :) ale byłby numer :)

a już myślałam :)

zosia2007

a nastepnym razem jak będziesz jechać na Krete to polecam easytravel - wyżej o tym napisałam. I jestem 100% pewna, że twoja wycieczka była właśnie z easytravel tylko sprzedana przez ORBIS w wyższej cenie :(

misiaczek187

No właśnie tym się martwię,bo rozpiętość cenowa jest porażająca TUI faktycznie dużo obiecuje,ale ceny też mają spore bo te 2000 zł to trzeba wydać na tydzień za osobę we wrześniu :)

elve

misiaczek ty wszystko planujesz z takim wyprzedzeniem?
Ceny w przyszłym roku mogą być całkiem inne, oferta hoteli też moze się zmienić. Albo traficie w ostatniej chwili na atrakcyjną ofertę....

byłam na wakacjach zarówno z drogimi jak i tanimi biurami podróży, jakoś nie widzę różnicy. z Neckermanem kiedyś niezłe przejścia mialam, natomiast do Triady (na której wielu psy wiesza) nie miałam zastrzeżeń