usg

Zaczęty przez panikarola, 11 Kwi 2008, 17:03:33

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

panikarola

dziewczyny, szczegolnie maraxela, czy usg jest bardzo dokladnym badaniem? czy jest mozliwe, ze nie widac na nim jakichs zmian narzadu typu cysta?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jo_miekka

panikarola z tego, co wiem, to dużo zależy od sprzętu a poza tym także od lekarza niestety... Nie każdy widzi wszystko. Słyszałam o "przeoczonej" cyście o średnicy 5cm :(

marax

usg-ciezko powiedziec czy to badanie dokladne.Sama wiesz ajk to wyglada na monitorze(kupa plamek),to badanie bardzo nie obiektywne.W bardzo duzej mierze zalezy od tego kto je wykonuje ile lat ma doswiadczenia i w czym sie specjalizuje.Ja bym ci na pewno nie zobaczyla tam nawet cysty majacej z 10 cm,bo nie mam poprostu takiej praktyki .No i zalezy od tego jakim sprzetem dysponuje osrodek

panikarola

hmmmm, chyba powtorze. jedna cyste bardzo wyrazna mi to badanie wykrylo, ale zupelnie nie tam, gdzie teoretycznie powinna byc. ja sama nie widzialam tam nic wiecej, a wieku i jakosci sprzetu to nie umiem ocenic. dziekuje, polewam piwko!!!!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Basia

ja miałam inną sytuację..
przy badaniu wykryto u mnie cyste wielkości kurzego jaja. Dostałam skierowanie na usg, które teoretycznie nic nie pokazało...
komu wierzyć?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

panikarola

Basia, i co zrobilas? poszlas na inne badanie?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

Basia

Nie byłam na kolejnym badaniu. wróciłam do lekarki która zlecała badania. A ona właściwie nic nie powiedziała, coś tam wymamrotała i stwierdziła że wszystko jest w porządku..
co mialam robić? zachowywac się jak hipochondryczka?

ja często mam kobiece problemy. Przeszłam przez wiele gabinetów z różnym efektem. Jeden lekarz doprowadził mnie do regularnych omdleń.... Teraz nie wierzę już w dobrych ginekologów!

Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

panikarola

masz, Basia, polewam Ci na pocieszenie! ja pojde do drugiego, tylko innego, ktory mi zleci jeszcze raz to badanie tylko odplatnie. a co tam!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

dzidzia101

Maraxela, pytalam juz na plotach ale pewnie nie zauwazylas. Wspominalas o jakiejs pani profesor (w zwiazku z twoim guzkiem)
Czy to jest ginekolog? Przyjmue prywatnie? Dobre USG robi? Bo chyba powinnam jeszcze kontrolne USG przed zabiegiem zrobic..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

abkasia

basia ja tez polewam, na poprawe humoru, i powrot wiary!!

Basia

panikarola  
dzięki!

ja wogóle uważam że każdy dobry ginekolog powinien mieć usg w gabinecie. A nie żeby trzeba było jeszcze gdzieś łazic i stać w kolejkach!

Znałam takiego jak mieszkałam w Katowicach. Ku mojemu zdziwieniu nie mogę takiego znaleźć w Warszawie... :-\
jak mi się to w końcu uda to dam znać!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

Basia


dziękuję Dziewczyny!

chyba dzisiaj się upiję!
będzie akurat, bo humor mam dzisiaj do bani!
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

marax

Cytat: dzidzia101 w 16 Kwi 2008, 14:52:44
Maraxela, pytalam juz na plotach ale pewnie nie zauwazylas. Wspominalas o jakiejs pani profesor (w zwiazku z twoim guzkiem)
Czy to jest ginekolog? Przyjmue prywatnie? Dobre USG robi? Bo chyba powinnam jeszcze kontrolne USG przed zabiegiem zrobic..


pani prof niestety wyjechala zagranice juz pol roku temu :(:( kuzwa.Dowiedzialam sie od znajomych o innym lekarzu musze sie tam umowic - ale nie wiem czy jest dobry czy nie to tlyko z polecenia innych