barcelona

Zaczęty przez elizapj, 08 Kwi 2008, 18:37:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suegro

Vicky Christina Barcelona :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Książki: Władca Barcelony Chufo Llorensa, Katedra w Barcelonie Ildefonso Falconesa, no i Cień wiatru itd. Zafona. Tyle mi się kojarzy :).

mayagaramond

L'auberge espagnol ;D

Cytat: sonja w 07 Mar 2011, 22:00:35Jakiekolwiek porady dot. zwiedzania i zwłaszcza jedzenia przyjmę z otwartym sercem

moja recepta na zwiedzania to poprostu chodzenie po miescie i zbaczanie z glownych ulic. Nie lubie chodzenia z przewodnikiem w reku ;D Co innego za reke lol.

Ale na pewno warto zobaczyc katedre w centrum z przepieknym parkiem (tylko koniecznie dlugie spodnie i cos na ramiona, bo nie wpuszczaja), park Güella, Sagragada Familia jest niby tez zelaznym punktem programu, ale mi sie w ogole nie podobala, no ale to kwestia gustu.

Wypadaloby tez isc na mecz ;D ;D

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

i jeszcze nocny pokaz fontann :) podobno super :)

sonja

#54
Barca nie gra w czasie mojego pobytu więc nic z tego.
Espanyol nie wiem, ale w ogóle mnie to nie wzrusza ;D

Jeszcze 2,5 tygodnia, ja z kolei jestem zwolenniczką skrupulatnego zwiedzania z przewodnikiem w ręce ;)
Zdecydowałam się na 4,5 dnia w samej Barcelonie i 1 dzień w Tarragonie.
Fontanny obowiązkowo będziemy oglądać. W ogóle jak patrzę na te moje plany to zdaje mi się, że z bólem nóg wrócimy i to ostrym ;)

Kasia

Cytat: sonja w 09 Mar 2011, 22:12:29Jeszcze 2,5 tygodnia, ja z kolei jestem zwolenniczką skrupulatnego zwiedzania z przewodnikiem w ręce wink

ja mam jeszcze inny sposób ;)
oprócz przewodników porad staram się namierzyć taki autobus obwożący turystów ;)
te autobusy z reguły ciekawa trase mają więc w razie braku pomysły gotowiec jest :D

szelma

Cytat: Kasia w 10 Mar 2011, 08:52:09autobus obwożący turystów

Aaaaa, nigdy, nigdy! :D My robimy tak: przeglądamy przewodniki przed wyjazdem i robimy (każdy swoją) listę miejsc, które chcemy zobaczyć. Potem układamy mniej więcej kolejność (w zalezności od położenia tych miejsc) i łazimy od jednego do drugiego - tak raczej na azymut i wyczucie niż z mapą w ręce :). Ten sposób sprawdził nam się już w wielu miejscach :).

suegro

Cytat: szelma w 10 Mar 2011, 08:57:28Aaaaa, nigdy, nigdy!

Ale Kasi chyba nie chodzi o wykupienie przejażdżki tylko inspirację dotyczącą miejsc "must see".

(a w styczniu byłaś na takiej przejażdżce :P, autobusem wodnym :P )
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cytat: suegro w 10 Mar 2011, 08:59:52a w styczniu byłaś na takiej przejażdżce

Albowiem zostałam przegłosowana :D. Z małżonkiem jest opcja nigdy-nigdy :D.

Anupka

Cytat: szelma w 10 Mar 2011, 09:02:12Albowiem zostałam przegłosowana

Nie pamiętam głosowania, czy to już było po muffinach? ;)
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

suegro

Anupka ja również nie pamiętam głosowania ani głosów sprzeciwu. :P :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: suegro w 10 Mar 2011, 08:59:52Ale Kasi chyba nie chodzi o wykupienie przejażdżki tylko inspirację dotyczącą miejsc "must see".
Ależ oczywiscie!!!!!!!!!! autobusem nigdy nie jechałam :)

to tez jest dobre jak ktoś jest nieprzygotowany, nie ma przewodnika

z reguły na ulotce jest mapa centrum, miasta ;) i pokazane wszelkie miejsca które warto zobaczyć, oczywiście nie wszystkie ;)

nieraz punkty sprzedaży biletów na te autobusy sa bardziej dostepne niz informacja turystyczna, do której tez najcześciej kieruję swoje pierwsze kroki :) czesto z tej mapy autobusowej dowiaduje się gdzie jest informacja turystyczna lol





w barcelonie ten autobus jest na bank ;) wiem bo moja kolezanka nim jechała :)

justynaaaa2

Cytat: Kasia w 10 Mar 2011, 09:24:40
w barcelonie ten autobus jest na bank ;) wiem bo moja kolezanka nim jechała :)
mój M. jak był teraz z bratem też jechali ;D

Kasia

no moja koleżanka była "na chwile" i innej mozliwosci zobaczenia czego sie da nie miała ;)
lepszy autobus niz siedzenie kilku godzin na lotnisku pod barceloną

szelma

Cytat: suegro w 10 Mar 2011, 09:20:18ja również nie pamiętam głosowania ani głosów sprzeciwu.

Jakie sklerotyczki :P. Ginkgo biloba musicie spożywać :P.

A co do inspiracji to jednak wolę się przygotować :). Jeszcze nigdy nie jechaliśmy gdzieś tak, żeby zobaczyć absolutnie wszystko, więc woleliśmy działać według listy z tym, co chcemy koniecznie zobaczyć :). Ale każdemu wedle upodobań :).

Anupka

Cytat: szelma w 10 Mar 2011, 09:46:15Ginkgo biloba musicie spożywać

Znam ciekawsze rzeczy do spożycia  :rotfl:
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

aaa sonja jeszcze jest jakiś ładny park z labiryntami zrobionymi z krzaków :D

sonja

golinda a widzisz mocno zastanawiałam się czy tam iść i to co napisałaś przeważa szalę na tak :) dzięki!
justa koniecznie muszę go znaleźć :)
szelma my robimy podobnie, tylko chyba jeszcze dokładniej wszystko rozpisujemy.


nionczka

Buuu, Barcelona. zazdroszcze! Ile bliskich mi osob tam mieszka!
Z literatury jeszcze Eduardo Mendoza, moj ukochany. Np. Miasto cudow (o ile taks ie nazywa po polsku).
Ja mam super ksiazke, ktora napisal z siostra Barcelona Modernista, ale  nie wiem czy jest po polsku. widzialam tez specjalne przewodniki sladami cienia wiatru.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

a kto pamieta taki film o studentach z Erazmusa w Barcelonie. francuski chyba... swietna komedia

mayagaramond

Cytat: siog w 12 Mar 2011, 00:35:42a kto pamieta taki film o studentach z Erazmusa w Barcelonie. francuski chyba... swietna komedia


pisalam o niej wyzej "L'auberge espagnon"
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

goga

ten autobus w Barcelonie to jest dobra rzecz w sumie - bilet ważny na dwa dni - wsiadasz gdzie chcesz - wysiadasz gdzie chcesz - nie musisz w metrze latac i szukac odpowiedniej linii, ja sobie go bardzo chwaliłam - wsiadłam przy oceanarium - wysiadłam np. na stadionie - potem znowu ze stadionu do kolejnego miejsca, które chciałam zobaczyć itd
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

salsa

Chciałam załozyc watek o Barcelonie a my juz taki mamy :)

zamierzam go przejrzeć, ale jesli chcecie mi cos powiedzieć przed 10 maja (wylot) to chetnie posłucham :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

sonja

Chyba nie ma o tym tu mowy, ale ja polecam bardzo klasztor Pedralbes. Jest położony z dala od centrum, ale bardzo piękny. Takie zacisze w wielkim mieście.
Niedaleko jest też pałac z ciekawym muzeum porcelany.

Jak chcesz to na zamkniętych wkleję Ci moje zdjęcia?

salsa

jasne !! oczekuje :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)