kto robi ciasto drozdzowe?

Zaczęty przez panikarola, 05 Kwi 2008, 09:07:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

No, to zrobilam drozdzowe z przepisu didi i kruszonke tez :)

W smaku dobre, cukru idealna ilosc, tylko sliwek dla mnie za malo ;)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

Cytat: margareta w 13 Wrz 2013, 14:09:51
A to nie jest ciasto na pizzę? Z drożdżowego (takiego na tacce) z Carrefoura pizza wychodzi całkiem dobra.

nie, to jest takie w rulonach drożdzowe do słodkich wypieków.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


wrobelek0403

#53
kupiłam drozdze i sliwki :D tez tylko pomysle, który przepis wybrac :)

Dodany tekst: 15 Wrz 2013, 13:13:17

calljowe drożdzowe w piekarniku, no ciekawe co wyjdzie. :knuje:

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

no i niestety nie jest idealnie :/ w jedynym miejscu na srodku sie zapadło i jest troche zakalca, nie rozumiem, dlaczego tak dziwnie, tylko w jednym miejscu, reszta super wyrosła, jest mięciutkie i puszyste.

no nic, wykroje i zaniose do pracy to dobre :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Cytat: wrobelek0403 w 14 Wrz 2013, 15:38:00calljowe drożdzowe w piekarniku, no ciekawe co wyjdzie

Cytat: wrobelek0403 w 15 Wrz 2013, 21:17:39w jedynym miejscu na srodku sie zapadło i jest troche zakalca, nie rozumiem, dlaczego tak dziwnie, tylko w jednym miejscu, reszta super wyrosła, jest mięciutkie i puszyste
W tym jednym miejscu śliwki puściły więcej soku, czy co?? rzeczywiście dziwne :hmm:
Ważne że z większości ciasta jesteś zadowolona :D
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

wrobelek0403

Cytat: callja w 15 Wrz 2013, 22:29:14W tym jednym miejscu śliwki puściły więcej soku, czy co??

teraz mysle, ze moze tak byc. one nie były identycznie dojrzałe, jedne bardziej miekkie od drugich. :knuje:

zaniose jutro do pracy to sie okaze, czy dobre :D troche mi sie spiekło, ale bałam sie, ze sie nie dopiecze. aleP uwielbia przypieczone boczki, wiec bedzie zadowolony.

jak to mowią: pierwsze koty za płoty :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


wrobelek0403

rudasekawf aaa, Twoje drożdzowe na pewno wyszło bosko w całosci :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

#59
Cytat: wrobelek0403 w 15 Wrz 2013, 22:37:53rudasekawf aaa, Twoje drożdzowe na pewno wyszło bosko w całosci
drożdżowe wyszło dobre, ale niedawno ciasto cytrynowe po 60 minutach w piekarniku po rozkrojeniu (babka wyrosła pięknie ) wylało się dosłownie na blat lol lol do teraz nie wiem co było nie tak :P

wrobelek0403

#60
jak widac nawet mistrzom sie zdarza :D

przyznam, ze to pierwszy zakalec w moim zyciu ;) no i jeszcze niepozorne - porazka :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

#61
Cytat: wrobelek0403 w 15 Wrz 2013, 22:44:26jak widac nawet mistrzom sie zdarza
Skoro rudaskowi się zdarzyło, to ja czuję się usprawiedliwiona na 200%!! :D

Moje zakalce w kruchym (sic!) cieście to był hit hitów lol

Dodany tekst: 15 Wrz 2013, 22:06:25

Cytat: rudasekawf w 15 Wrz 2013, 22:40:19do teraz nie wiem co było nie tak
Wiele razy za pieruna nie wiedziałam co i jak...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /


callja

#63
Cytat: didi_loczek w 16 Wrz 2013, 11:01:36Niemożliwość stała się możliwa
A juści!!
Stąd twierdzę, że w kwestii zakalcowej osiągnęłam szczyt szczytów :rotfl:

wróbelku, i jak tam ocena organoleptyczna ciasta przez współpracowników?? :D
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

justynaaaa2

długo się broniłam widząc ten wątek, ale chyba nie mam wyjścia i muszę jutro upiec ;D ze śliwkami i kruszonką :)
wypróbuję callji przepis bo nie chce mi się wyrabiać ;D

didi_loczek

Ja drożdżowego nie wyrabiam, wrzucam do miksera, zamiesza na tyle żeby składniki się ładnie połączyły (teraz to robi KA, wcześniej mieszałam zwykłym, ręcznym mikserem z końcówką jak spiralka) i gotowe ;)

justynaaaa2

callja robię to drożdżowe z twojego przepisu z 1 str ale nie mogę się doczytać co się robi z cukrem  :hmm: wsypuję normalnie do mąki?

rudasekawf

Cytat: justynaaaa2 w 20 Wrz 2013, 18:08:26callja robię to drożdżowe z twojego przepisu z 1 str ale nie mogę się doczytać co się robi z cukrem  hmm wsypuję normalnie do mąki?
część do rozczynu, resztę zawsze mieszam z mąką

justynaaaa2

ok dzięki  :beer: tak myślałam

callja

rudasek mnie uprzedziła - i słusznie prawi!! polewam soczkiem :)

moja rada osobista - spróbuj (tak, jak radzę w przepisie) najpierw łyżeczką rozetrzeć drożdże z częścią cukru; po chwili drożdże zaczną rzednąć, "płynąć" - wtedy dolej ciepłe mleko, rozmieszaj całość i zostaw do wyrośnięcia :) mąki do tego "rozczynu" nie dodaję, nie ma potrzeby!!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /


wrobelek0403

rudasekawf fantastycznie wyglada :D


Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia



rudasekawf

Robiłam wczoraj i muszę powiedzieć, ze na prawdę pyszne. Nawet teściowa stwierdziła, że delikatne i pulchne.

Ciasto podzieliłam na dwie kulki (nie jak w przepisie) i zrobiłam dwa warkocze jeden z makiem (bez orzechów), drugi z serem. Z takiej ilości ciasta to wyszedłby warkocz gigant. Piekłam tylko 25 minut.

http://alba.blox.pl/2010/12/DROZDZOWY-WARKOCZ-Z-MAKIEM-I-ORZECHAMI.html