kto robi ciasto drozdzowe?

Zaczęty przez panikarola, 05 Kwi 2008, 09:07:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

callja

wróbelku, tu wcześniej jest mój stareńki przepis - słowo harcerki, że wyrabiać nie trzeba, mieszasz tylko mikserem, a ciasto pycha :)
ech, nie dla mnie już, a z bezglutenowej mąki nie wychodzi takie smaczne :(
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /


wrobelek0403

magoo zapytaj :) bede po kolei próbowac.


callja, rudasek dzieki :beer:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Narobilyscie mi ochoty na to drozdzowe ciasto. I jeszcze ze sliwka...

Zrobilabym, bo juz dawno nic nie pieklam. Tylko kto to bedzie jadl...??
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

Cytat: calla w 11 Wrz 2013, 09:39:36
Narobilyscie mi ochoty na to drozdzowe ciasto. I jeszcze ze sliwka...

Zrobilabym, bo juz dawno nic nie pieklam. Tylko kto to bedzie jadl...??

ja lol lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

Cytat: calla w 11 Wrz 2013, 09:48:33
wrobelek0403 przyjedziesz? ;)

najblizszy lot o 16.50, ale boje sie ze miejsc juz nie mają :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Cytat: wrobelek0403 w 11 Wrz 2013, 09:51:48
najblizszy lot o 16.50, ale boje sie ze miejsc juz nie mają :D

mozesz pozniejszym :D
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

cherry

calla u mnie nastepny pociag o 10:26 byla bym na Hbf o 14, ale czy ciasto bedzie juz gotowe  :knuje:
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Cytat: cherry w 11 Wrz 2013, 10:08:10
calla u mnie nastepny pociag o 10:26 byla bym na Hbf o 14, ale czy ciasto bedzie juz gotowe  :knuje:

w 3 godziny na pewno ;)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)


wrobelek0403

#36
didi_loczek ale ze co???? :blush: jak zobaczyłam Twoj przepis to sie prawie osliniłam :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

didi_loczek

Cytat: wrobelek0403 w 11 Wrz 2013, 08:39:50
magoo zapytaj :) bede po kolei próbowac.
callja, rudasek dzieki :beer:

A mi się piwko nie należy? ;)

Spoko, z tym fochem to taki żart ;)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

mam glupie pytanie...
Jak zrobic kruszonke?? Wyrobic ciasto recznie, wrzucic do zamrazalnika i zmarzniete trzec na tartce z grubymi oczkami?

Nigdy w zyciu jeszcze kruszonki nie robilam ;)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

didi_loczek

calla ja nie zamrażam. Po zrobieniu (ręką ugniatam masło z cukrem i mąką), rozkruszam nad ciastem palcami. :)

rudasekawf

Cytat: calla w 12 Wrz 2013, 13:24:38Jak zrobic kruszonke??

Mąkę do miseczki, cukier do miseczki - wymieszać. Dodać masło, albo rozdrobnione palcami takie twarde wgnieść do mąki i cukru, albo rozpuścić i wlać do mąki i cukru i ugnieść rękami.

calla

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

Cytat: didi_loczek w 12 Wrz 2013, 12:44:12
calla ja nie zamrażam. Po zrobieniu (ręką ugniatam masło z cukrem i mąką), rozkruszam nad ciastem palcami. :)

robie tak samo, a jak sie za bardzo klei, to posypuje sobie dłonie maką :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

mam sprawdzony przepis na kruszonkę

taka sama ilość mąki cukru oleju i..wiórków kokosowych - wymieszać reką, posypać ciasto i gotowe :)  nie ma siły żeby nie wyszło :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

wrobelek0403

to to wychodzi jakas posypka kokosowa, blech ;) nie cierpie kokosów :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

goga

ja też nie lubię kokosów - ale zrobiłam na próbę i jest naprawdę dobre - kokosów nie czuć - spróbuj :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 10 Wrz 2013, 14:42:49wiem, ze to profanacja i zbrodnia, ale ... uzywałyscie kiedys tego gotowego ciasta drożdzowego z lidla??
raz, z ciekawości. Jest tak beznadziejne, że chyba drożdżowe bardziej być nie może - wyrasta może na 10cm w górę, jest całkiem bez smaku, więcej nie kupię.

wrobelek0403

Cytat: malutenka w 13 Wrz 2013, 12:02:31
raz, z ciekawości. Jest tak beznadziejne, że chyba drożdżowe bardziej być nie może - wyrasta może na 10cm w górę, jest całkiem bez smaku, więcej nie kupię.


malutenka dzieki :beer: myslalam, ze jak francuskie zjadliwe, to i drozdzowe bedzie w miare. a tak to wole jednak upiec :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

margareta

Cytat: malutenka w 13 Wrz 2013, 12:02:31
raz, z ciekawości. Jest tak beznadziejne, że chyba drożdżowe bardziej być nie może - wyrasta może na 10cm w górę, jest całkiem bez smaku, więcej nie kupię.
A to nie jest ciasto na pizzę? Z drożdżowego (takiego na tacce) z Carrefoura pizza wychodzi całkiem dobra.