Opinie o thermomixie

Zaczęty przez inkageo, 04 Kwi 2008, 19:06:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marlen_ka

zwierzatko_mojej_mamy, o to to

Cukru zawsze mniej, cytryny czosnku i cebuli więcej.

magdalinska

ja tylko cukru mniej, reszta tak jak każe. Ale ja nie umiem doprawiac, wiec dla mnie te ich podpowiedzi są idealne

konwalia

Ja nie widzę u siebie potrzeby. Mam kitchenaida i kocham. Gotuję z głowy i lubię kuchenkę gazową..no nie przekonam się.

mobka

A nie, to smakowo o co innego mi chodziło. Bardziej o to, czy jak coś jest robione (gotowane, duszony itd) dość krótko, to czy ma to smak jakiego oczekuję.


mobka

#279
A ja się skusiłam. Jutro będę miała. Zobaczymy czy będę regularnie używać.

Angie

Mobka miałaś pokaz?   I jak?

malutenka

Ja się też będę się decydować pewnie gdzieś w marcu.

mobka

Miałam i wzięłam. Już stoi u mnie na blacie. A najbardziej przekonał mnie opcja, ze mogę oddać przez 14dni ;)

Podoba mi się Cookidoo i to, ze TM leci sam krok po kroku. Napisze więcej po tygodniu używania.

magdalinska

napisz, ciekawa jestem czy bedziesz zadowolona. ja po ponad roku dalej jestem nim zachwycona :D to najlepszy sprzet w moim domu

mobka

Cytat: magdalinska w 06 Sty 2022, 13:11:46
napisz, ciekawa jestem czy bedziesz zadowolona. ja po ponad roku dalej jestem nim zachwycona :D to najlepszy sprzet w moim domu

A co polecisz z fajnych rzeczy do zrobienia?

magdalinska

Cytat: mobka w 06 Sty 2022, 15:07:59
A co polecisz z fajnych rzeczy do zrobienia?
to jest pyszne https://cookidoo.pl/recipes/recipe/pl/r708064
dobra https://cookidoo.pl/recipes/recipe/pl/r621557
i ta tez https://cookidoo.pl/recipes/recipe/pl/r621552
nuggetsy z 2 sosami, kurczak w ciescie pomidorowym, kurczak po koreańsku bardzo dobry, kurczak w sosie paprykowym nawet dobry, tarta z kurczakiem, minicalzone, argentyńskie empanadas pyszne, Stroganow, pieczone pierożki z kapustą (z barszczem), co tydzień mamy pizze :D  z przeppisu "ciasto na pizze" (mąke daje Basie na włoską pizze), szybki sos pomidorowy do pizzy, zupa gyros - czesto robie, tylko smietany nie daje w ogole, bo mdła jest wtedy
ciasta brownie z gruszkami, tarta cyrtynowa z bezą - pyszna, rolada bezowa
to tak na szybko, co mi przychodzi do głowy

magdalinska

 :D w 2021 najczesciej robilam ciasto na pizze  :rotfl:


mobka

Już najpierwsza uwagę - w przepisach jest masa cebuli. Masa! I do tego to szklenie cebuli jest za krótkie, ona zostaje niemalże surowa. Dzisiaj robiłam szakszuke i dałam 80g ze 100-150 i to już  było mega dużo. Na pokazie rozbiłam sałatkę wielowarzywna i to samo. Gulasz z indyka tez. Także mój wniosek jest taki - mniej cebuli. I dwa razy proces szklenia i siekania ;)

zwierzatko_mojej_mamy

:D ja tam cebuli walę tyle, ile mówią, nawet przekraczam, to samo z czosnkiem :D ale faktycznie od zawsze, jak każą dać w połówkach, to daję w ćwiartkach, też wolę bardziej posiekane ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

ja cebuli daje tyle ile lubie i nie patrze w przepisy , czosnek przekraczam zawsze, bo oni daja tyle co nic
szklenie od zawsze ustawiam na 5 min 100 st x 2 obr - nie zwracam juz uwagi na to ile jest w przepisach bo według mojego doswiadczenie to jest tyle, ile mi pasuje

ja czesto w TM gotuje na oko, według swojego mniemania, przepisów w tym domu chyba nikt sie nie trzyma :P nawet sos do pizzy przerobiłam i ta moja wersja mi bardziej pasuje
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdalinska

tez mi sie wydawało na poczatku, ze tylko cebula i cebula, ze powariowali, teraz daje ile kaza ;)
własnie jem zupe gyros z kurczakiem

tiliam

Ja cebule tez przekraczam zazwyczaj, czosnek to zawsze daje więcej - nie zmieniam czasu rumienienia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

mobka widziałam, ze jestes zadowolona ;) i tak, trzeba uwazac, mi 5kg wskoczyło ;)

mobka

Bo jest ok :) drozdzowe super, wszelkie bułki, bułeczki. A'la Hindus spoko, łosoś na parze, fajna tajska zupa. Jest ok :)

ishka82

Dziewczyny, w sierpniu kupuję TM :) Tylko mam dylemat...samego TM, czy TM z tym friend? Czyli z drugim naczyniem i podkładką...można wtedy działać na dwa gary :) Jak myślicie?

magdalinska

Ja nie mam frienda, czasami brakuje mi drugiego naczynia i moze kiedys dokupie, ale samo naczynie, a nie frienda.

Kasia

ISHKA a lubisz gotować, stać przy garach, robić kilkudaniowe posiłki?
TM pewnie nie zwiększy zasadniczo Twojej miłości do stania w kuchni - tak wiec ocen po stanie faktycznym.
Poza tym jesteście najczęściej we dwie w domu. Tm w wersji podstawowej pewnie będzie dla Was wystarczający ;)

ishka82

Lubię gotować, nawet bardzo :) I na co dzień nie gotuję dużo, ale...nie raz co innego dla siebie, a co innego dla D., poza tym zdarza mi się gotować hurtem, by pomrozić i powekować, dla A., żeby miał w trasie i dla D., żeby miała na szybko jak sama odgrzać. No i ona lubi piec...muffiny, ciasta, rozkręca się w kuchni. Na wczorajszym pokazie widziałam, ze ten Friend wiele ułatwia i dlatego mnie kusi. Tym bardziej, że od razu taniej niż dokupywać. Aczkolwiek już sam TM droooogi, a z tym baaardzo droooogi lol

inkageo

A nie chcesz lidlomixa? Za połowę ceny i na allegro można też na raty.
Teraz nowy wyszedł:
https://www.lidl.pl/c/mc-smart/s10012147
Imagine there is no hate