Opinie o thermomixie

Zaczęty przez inkageo, 04 Kwi 2008, 19:06:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

Ja tez nie gotuje więc chyba tez nie ma to sensu. Skoro tobie sam nie gotuje to mi też nie zechce :)

justynaaaa2

Cytat: marax w 07 Mar 2015, 22:39:10
Ja tez nie gotuje więc chyba tez nie ma to sensu. Skoro tobie sam nie gotuje to mi też nie zechce :)
Właśnie nie wiem na co ja liczyłam ;) no nie chce cholera sam gotowac ;)

marax

Cytat: justynaaaa2 w 07 Mar 2015, 23:00:55
Właśnie nie wiem na co ja liczyłam ;) no nie chce cholera sam gotowac ;)
i nie mów że cham jeden zakupów nie robi ? za tyle kasy to coś jednak mógły robić lol lol

wrobelek0403

Cytat: justynaaaa2 w 07 Mar 2015, 23:00:55
Właśnie nie wiem na co ja liczyłam ;) no nie chce cholera sam gotowac ;)
Cytat: marax w 07 Mar 2015, 23:05:09
i nie mów że cham jeden zakupów nie robi ? za tyle kasy to coś jednak mógły robić lol lol

hahahaah, kocham Was lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Ja uwielbiam gotować i mnie znowu do takiego sprzętu kompletnie nie ciągnie,  za to płyta na 5 palników to byłoby to,  i więcej garnków,  bo jak przychodzi do gości, to pożyczamy drugi duży garnek od Wróbla

cherry

Hej dziewczyny ja tez z tych niegotujacych (gotowanie raczej nie jest maja pasja), ale z termomixem sobie raze.
no troche trzeba sie na poczatku nauczyc gotowac z ta maszyna, ale potem to juz z gorki.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

Cytat: cherry w 08 Mar 2015, 14:13:55
Hej dziewczyny ja tez z tych niegotujacych (gotowanie raczej nie jest maja pasja), ale z termomixem sobie raze.
no troche trzeba sie na poczatku nauczyc gotowac z ta maszyna, ale potem to juz z gorki.
ja identycznie
przed posiadaniem thermomixa gotowałam niewiele
teraz nawet sama przerabiam przepisy z jadłonomii czy smakoterapii i robię w thermomixie
ja używam obecnie sprzętu codziennie - robię obiad na następny dzień (w tygodniu), co drugi dzień też gotuję zupę i raz-dwa razy w tyg robię jakieś ciasto - naszym hitem jest marchewkowe błyskawiczne z przepisowni
mój mąż codziennie robi soki, obłędny wychodzi z pietruszki

cherry

#182
Cytat: mika w 08 Mar 2015, 19:52:09mój mąż codziennie robi soki, obłędny wychodzi z pietruszki
mika - poprosze o przepis
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

1 pęczek natki pietruszki
1-1 i 1/2 cytryny obranej bez beztek i skórek, podzielonej na części
70-80 g cukru - dajemy miód albo ksylitol - mniej, ale ile to nie wiem bo mąż różnie sypie
100 g kostek lodu
500 g wody
wrzucasz pietruchę, cytrynę, cukier i kostki 30s/obr.10
dolewasz wodę i 10 s/obr. 10

zwierzatko_mojej_mamy

dziń dybry ;) zakładam, że wszystkie nadal zachwalacie to cudo? bo się zastanawiam lol jak juz marax masło i rosół robiła, to znaczy, że faktycznie to działa, nie? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jusia

Ale czy to jest tak, że teraz już masło tylko z termomixa zajada? Czy tylko tego używacie do gotowania? Wydatek niebagatelny, a zachłysnąć się na początku i odstawić później na półkę to chyba szkoda kasy...
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

magdalinska

ja cały czas mysle o nim.... :)

jusia

No ja też myślę,  tylko boję się że to będzie szał na początku,  a później oddam mamie, jak szybkowar
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

salsa

ja bardzo duzo uzywam, wielu rzeczy nie robiłam "tradycyjnie" juz od lat.
jak jadę na dłużej np do mamy to zabieram. Na wakacje autem tez zabieram, to mi mega ułatwia żywienie zwłaszcza mojej uroczej córki lol

zawsze mam w domu domowe kostki rosołowe, bułkę tartą z TM, czy owoce na domowe lody. Pizza czy tarta to chwila moment, odkad mam TM robimy w domu nawet pierogi, czego kiedyś bym się nie tknęła.
Ostatnio przerobiłam kilogramy warzyw od babci na kostki rosołowe i drugie tyle na zupy krem, ktore sobie pomroziłam
najfajniejsze jest to, ze TM sobie gotuje, miesza sieka itp a ja robie coś innego i tylko podchodze mu coś ponaciskac albo dorzucić do srodka

ostatnio robiłam w nim też ciastolinę i nawóz do wrzosów

kocham i nie oddam
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jusia

"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

salsa

jusia, są osoby, ktore pewnie załują zakupu - ja ich nie znam, ale na pewno są :P

ktos powie, ze nie ugotujesz sobie w tym zupy na zapas, na 3 dni z rzedu - to prawda, ale ugotowanie zupy w tym zajmuje tak mało czasu i jest tak bezproblemowe, ze ja mam codziennie świeżą :) albo taki sos boloński, samo sie robi, trzeba tylko czasem ponaciskać.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

callja

#191
salsa, nawóz do wrzosów?! No tak, nie jestem na grupie FB, to nie mam takich niusów ;)
Nie korzystam z TM tak często, jak mogłabym, ale u mnie wolnowar swoje robi ;) Ale TM nie oddałabym za nic, genialna rzecz.

Chyba tylko justyna pozbyła się czegoś na wzór TM, pozostałe raczej zadowolone :hmm:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

golinda

Cytat: mika w 08 Mar 2015, 19:52:09obłędny wychodzi z pietruszki

hehe, kwestia gustu. koleżanka mi do pracy przynosiła ;)

malutenka

Cytat: salsa w 24 Sie 2018, 09:02:30odkad mam TM robimy w domu nawet pierogi, czego kiedyś bym się nie tknęła.
To mnie bardzo zaciekawiło, bo temat zup totalnie nie nasz, nie jemy, nie jedliśmy.
Czy on wycina ciasto, napełnia farszem i skleja w pierogi?

zwierzatko_mojej_mamy

czy wszystkie brałyście w całości, czy na raty?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

calla

salsa, napisz proszę jak wygląda robienie sosu bolonskiego. Widziałam na YouTube, że babka co chwile coś mieszala, dodawala i przyciskala. I odnioslam wrażenie, że i tak trzeba stać w tej kuchni podczas gotowania.
Trochę mnie to zniechecilo, bo myślałam, że mi czas zaoszczedzi.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

callja

Cytat: malutenka w 24 Sie 2018, 15:49:17temat zup totalnie nie nasz, nie jemy, nie jedliśmy
Oj, ja jestem zupowe dziecko, bbbbb lubię ;)

Cytat: malutenka w 24 Sie 2018, 15:49:17Czy on wycina ciasto, napełnia farszem i skleja w pierogi?
Oj, świstak już nie siedzi i nie zawija, niestety ;)
To co powyżej musisz zrobić sama, ale ciasto zostanie wyrobione idealnie bez żadnej Twojej ingerencji. Sypiesz/wlewasz składniki, włączasz program wyrabiający ciasto i po jakimś czasie wyciągasz idealnie wyrobione, cieplutkie (program "chlebowy" lekko podgrzewa, żeby zinstensyfikować puchnięcie glutenu + ewentualnie drożdży).
A propos, to chyba Ty podawałaś kiedyś przepis na ciasto pierogowe na maślance?? Cztery części maki na jedną część maślanki?? Dobrze kojarzę??
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

golinda

Cytat: callja w 24 Sie 2018, 17:32:13To co powyżej musisz zrobić sama, ale ciasto zostanie wyrobione idealnie bez żadnej Twojej ingerencji.

zrobić farsz i ciasto to jest bułka z masłem - najgorzej jest je zlepić tak, żeby się nie rozpadły, żeby były grubiutkie z cieniutkiego ciasta. to jest sztuka :)

malutenka

Cytat: callja w 24 Sie 2018, 17:32:13A propos, to chyba Ty podawałaś kiedyś przepis na ciasto pierogowe na maślance?? Cztery części maki na jedną część maślanki?? Dobrze kojarzę??
Ja to robię na oko, dolewam maślanki do mąki i wyrabiam ciasto aż nie będzie takie jakie chcę :)

salsa

Dla mnie najgorsze co może być to robienie ciasta na cokolwiek
Więc ciasto i farsz TM
Walkowanie mąż, podobno lubi
Potem razem wycinamy i lepimy, to lubię robić

Co do smaku zup to TM to tylko garnek, od Ciebie Doda zależy co tam wrzucisz, ja gotuje dużo po swojemu, pod  nasze smaki, zupy z książek są zbyt mdle, łagodne.
Tak samo przeróżne sosy do makaronu też sama sobie wymyslam
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)