Opinie o thermomixie

Zaczęty przez inkageo, 04 Kwi 2008, 19:06:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Cytat: aja w 23 Wrz 2014, 05:56:14
Salsa a Ty masz juz ten nowy model?

pytasz o ten cyber-termomix ktory wszedł 3 września?
nie , ja mam ten poprzedni, kupowałam w czerwcu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ddu

Nie widzę: Ile kosztuje?

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Cytat: ddu w 06 Mar 2015, 18:12:23Ile kosztuje?
Dużo!! Ale potwierdzam, warto!!
Swój (jeszcze na gwarancji) odkupiłam za duuuużo mniej. I też go wielbię ;)
Risotto wychodzi przepyszne!!

Nie mówię o tak przyziemnych kwestiach, jak gładziutkie hummusy, mielenie kaszy jaglanej i gryczanej na mąkę, lodach bezmlecznych, smoothies... Używam niemal codziennie.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

wrobelek0403

callja, wow, a więc kupiłas :D :D

fajnie, ze sie sprawdza :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

Ano kupiłam, choć wahałam się potężnie... P. zachwycony chyba bardziej ode mnie ;) Zwłaszcza tym, jak szczegółowe i konkretne są przepisy - bo ja zawsze coś zmienię, zmodyfikuję, ku jego zgrozie :P
Czyli, dla każdego coś miłego - dla niego konkret, dla mnie możliwość improwizacji :rotfl:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

ddu

callja, dziękuję za informację

jak sobie pomyślę, że zamiast miksera, blendera, młynka do kawy, maszyny do chleba, czegoś tam do robienia koktajli mogłabym mieć jedno urządzenie....
(ps. plotkarom nie muszę chyba wyjaśniać, skąd u mnie tyle elektronicznych gadżetów ;) )

justynaaaa2

Ja swój będę chyba sprzedawać, może ktoś chce odkupić ;)
Ja mam kohersena a nie termomixa, funkcje identyczne, trochę inny wygląd

ddu

o. czyli istnieją osoby niezadowolone z tej maszyny

cherry

Cytat: callja w 06 Mar 2015, 22:36:19Nie mówię o tak przyziemnych kwestiach, jak gładziutkie hummusy, mielenie kaszy jaglanej i gryczanej na mąkę, lodach bezmlecznych, smoothies... Używam niemal codziennie.
Cytat: ddu w 07 Mar 2015, 12:02:45jak sobie pomyślę, że zamiast miksera, blendera, młynka do kawy, maszyny do chleba, czegoś tam do robienia koktajli mogłabym mieć jedno urządzenie....
(ps. plotkarom nie muszę chyba wyjaśniać, skąd u mnie tyle elektronicznych gadżetów ;) )
hej dziewczyny potwierdzam, maszyna sie przydaje.
My tez odkupilimsy za duuuzo mniej niz kosztuje nowy termomix.
Ja mam dodatkowo tylko mixer reczny. W ksiazce sa tez przepisy na ciasta, wiec pewnie mixer tez jest zbedny.
Uzywam tez do robienia margarity jako ice crusher, mielenia ziaren na chleb i wyrabianie ciasta na chleb.
Przy tej maszynie opanowalam nawet ciasto drozdzowe (wczesniej mi nie wychodzilo).
U nas sie sprawdzilo: termomix stoi na blacie, jakbym miala wyjmowac za kazdym razem z szafki pewnie tak czasto by nie byl uzywany.
Z ta dostawka mozna tez gotowac na parze.



Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: justynaaaa2 w 07 Mar 2015, 12:44:59
Ja swój będę chyba sprzedawać, może ktoś chce odkupić ;)
Ja mam kohersena a nie termomixa, funkcje identyczne, trochę inny wygląd
pokaż tego swojego, jakiś link albo coś :) pokażę mamie.

justynaaaa2

Cytat: ddu w 07 Mar 2015, 16:51:55
o. czyli istnieją osoby niezadowolone z tej maszyny
Pisałam już gdzieś o tym
To nie jest kwestia niezadowolenia tylko ja chyba nie jestem grupą docelową ;) za mało gotuję żeby był on dla mnie pomocą a to co gotuję to szybciej i wygodniej mi zrobić tradycyjnie ;) od 2 miesięcy nie użyłam go ani razu
Zuzia 1 w kolejce jest charmelle, muszę tylko ten temat omówić z M., piszę teraz z tel ale jak wpiszesz w googlach kohersen to ci wyskoczy

callja

Cytat: cherry w 07 Mar 2015, 17:00:37Ja mam dodatkowo tylko mixer reczny.
U nas sie sprawdzilo: termomix stoi na blacie, jakbym miala wyjmowac za kazdym razem z szafki pewnie tak czasto by nie byl uzywany.
Miksera ręcznego (staruszka!!) używam dość często, bo wolę ubić nim np. omlet i umyć tylko mieszadła, niż cały TM lol lol

Za to ręczny blender poszedł w odstawkę zupełnie, podobnie młynek do kawy i maszyna do mleka roślinnego. Tę ostatnią chyba sprzedam :hmm:

A stała dostępność TM na blacie, bez konieczności domontowywania tysięcy przystawek, jest super sprawą!! Od lat mam w domu np. duży malakser Zelmera a używałam go bbb rzadko - konieczność wywlekania poszczególnych części, montażu, kłopotliwe mycie (nie mam zmywarki) sprawiało, że szlag mnie przysłowiowy trafiał... Niestety malaksera nie sprzedam, bo to prezent od teściowieńki, która często a słodko dopytuje, czy aby na pewno używam go wystarczająco często :crazy:
Chętnie bym się go pozbyła, bo teraz przy TM malakser jest mi absolutnie niepotrzebny.

"Kiciuś" (KA) podoba mi się niesamowicie (przede wszystkim wizualnie... te kolory niesamowite!!) , ale na szczęście na nic więcej nie mam już miejsca na blacie lol Poza tym droga to zabawa.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

callja

Cytat: zuzia w 07 Mar 2015, 17:58:05pokaż tego swojego, jakiś link albo coś :) pokażę mamie.
Jest jeszcze wersja polska, nazywa się chyba speedcook, i też można go odkupić używanego... ponoć jakość ok.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Kasia

Callija jak masz thermomixa to KA chyba byłby juz dublem :knuje: no chyba ze dla dekoracji.

callja

Cytat: Kasia w 07 Mar 2015, 20:41:53jak masz thermomixa to KA chyba byłby juz dublem
W dużej mierze masz rację, KA byłby przydatny wyłącznie do robienia ciast ;)
To dlatego piszę, że kiciuś podoba mi się głównie z powodów czysto wizualnych ;) Chociaż KMix chyba jeszcze śliczniejszy jest:
http://www.a-more.es/data/productos/z_kmx80.jpg
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

marax

#166
justa ile chcesz za ten swoj ?
Chyba nie powinnam zadawać tego pytania bo nawet nie mam pojęcia co znaczy słowo melakser . Murzynek czyjejś cioci wyrośl mi na 2 cm do góry, ciasto marchewkowe na całe 1,5 ,.............


goga

marax, ja też miałam obawy do marchewkowego - ale robiłam z przepisu w necie, pani pokazała na filmie i wyszło super - może spróbujesz jeszcze raz ;)  no i nam odpowiadało, bo lubimy "mokre" ciasta ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

marax

ogólnie mi wszystkie ciasta nie wychodzą i kończą sie porażką .

goga

W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

callja

Cytat: marax w 07 Mar 2015, 21:48:58ogólnie mi wszystkie ciasta nie wychodzą i kończą sie porażką .
Nawet takie "bez pieczenia"?? Spód z biszkoptów albo herbatników ugniecionych z masłem, na to krem z budyniu ugotowanego na "kubusiu" + masło - i hop na spód, gdy ostygnie zalewasz wierzch krzepnącą galaretką.
Nie musisz się wtedy bać, ze coś nie wyrośnie...

U mnie z ciastami był duży problem, gdy z przedpotopowej kuchenki gazowej "przesiadłam się" na nowiućką elektryczną. Takie zakalce mi wtedy wychodziły, że matko rety...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

marax

Mąż powiedział juz mi żebym sobie odpuściła bo staje się nerwowa . Chyba muszę zjeść snikersa :)

justynaaaa2

Muszę się poważnie zastanowić nad sprzedażą, bo M. Zapowiedział że nigdy więcej już go nie namówię
z drugiej strony nie wierzę żebym nagle zaczęła aż tak gotować skoro przez tyle lat nie gotowałam
Dajcie mi czas do namysłu przez weekend ;)

Cytat: marax w 07 Mar 2015, 21:37:05
ja jestem straszną gadżeciarą np teraz właśnie zamawiam coś takiego na płyn do naczyń
http://mykitchen.pl/Dozownik-do-mydla-C-Pump-Joseph-Joseph-bialo-zielony?gclid=Cj0KEQiA4OqnBRDAj9aazvPji9ABEiQANq28oKY6NLEPi7xO4fRfBApZ1EcVyir2M7tY4CKol1IuBbEaAqae8P8HAQ
Bardzo fajne są produkty tej firmy :) ja mam deskę do krojenia tą dwustronną i durszlak i do nowego mieszkania pewnie jeszcze coś kupię ;)

marax

u ciotki widziałam ten dozownik super jej się sprawdza. Co do deski to ja mam taką łamana z dwóch stron i niestety ale odpadła rączka po kilku miesiącach.