Opinie o thermomixie

Zaczęty przez inkageo, 04 Kwi 2008, 19:06:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Moja przyjaciółka wybiera się na pokaz i zastanawia nad kupnem, słyszałyście jakieś opinie o tym urządzeniu? Mi cena i forma sprzedaży poprzez pranie mózgów na pokazach w domach znajomych wydaje się troszkę podejrzana.. No i czy będzie się tego używać..czy dołączy do kurzących się cudów w piwnicy..
Imagine there is no hate

brawurka

ja nawet nie wiem co to jest, ale jak prezentacje w domu to pewnie badziewie typu owcze kołdry za 3000

inkageo

Imagine there is no hate

nionczka

#3
Cytat: inkageo w 04 Kwi 2008, 19:06:40
Moja przyjaciółka wybiera się na pokaz i zastanawia nad kupnem, słyszałyście jakieś opinie o tym urządzeniu? Mi cena i forma sprzedaży poprzez pranie mózgów na pokazach w domach znajomych wydaje się troszkę podejrzana.. No i czy będzie się tego używać..czy dołączy do kurzących się cudów w piwnicy..

Dla mnie beznadzieja. A podobno ulatwia zycie ludziom, ktorzy nie lubia/nie potrafia gotowac. W Hiszpanii bardzo duzo ludzi je ma i sa zadowoleni. Sa specjalne przepisy dla Thermomixa, ale mnie jakos nie przekonuje. Jesli sukces wielu potraw polega na stopniowym dodawaniu skladników jak mzoe wyjsc samczne danie jesli wrzucamy wszystko razem? Poza tym ja lubie gotowac i gotowanie mnie relaksuje, nawet jesli nie mam zbyt duzo czasu.

No i kosztuje majatek!
Ja mam super robot kuchenny, ktory bardzo ulatwia mi prace w kuchni, ale kucharza nie zastepuje, tylko pomocnika :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Ja mysle, ze te prezentacje sa bo ludzie nie znaja produktu. jest drogi wiec malo popularny. U nas mozna kupowac w normalnych sklepach z gwarancja, etc. Mysle, ze theromomix to nazwa handlowa, ale nie wiem czy sa rozne marki. Mysle, ze juz ma nasladowców.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

INKA moji rodzice kupili Termomix jakies 15 lat temu... Wtedy tez kosztował kupę kasy.

Teraz wzieliśmy w "leasing" bo rodzenstwo nie bardzo jest chetne do gotowania, tak jak i ojciec zresztą ;)

Jest absolutnie nieoceniony jeżeli chodzi i przygotowanie zup - kremów. Robią sie dosłownie mometalnie! Jest tez świetny jeżeli chodzi o rozdrabnianie, miksowanie, ubijanie itd.

Ja bardzo polecam, nam zamortyzował sie juz daaawno :D Mamy stary model.

Jeśli ktoś ma małe dzieci, to juz w ogóle świetna sprawa!

katgoli

Inkaego ja rowniez mam Thermomix i uwazam ze byl to jeden z najlepszych moich zakupow. Mam ten starszy model ale jestem super zadowolona. Gotuje w nim bardzo czesto - sredni 3-4 razy na tydzien. Wracamy z narzeczonym pozno z pracy a w tym cudzie udaje mi sie wyczarowac kolacje w pare minut. Gotuje czesto zupy, salatki, przerozne musy, desery itd itd. w sezonie grillowym jest niezastapiony. Mam wiele swietnych przepisow i udzielam sie nawet na niemieckim forum Thermomixa.

nionczka

Cytat: katgoli w 07 Kwi 2008, 12:18:47
Inkaego ja rowniez mam Thermomix i uwazam ze byl to jeden z najlepszych moich zakupow. Mam ten starszy model ale jestem super zadowolona. Gotuje w nim bardzo czesto - sredni 3-4 razy na tydzien. Wracamy z narzeczonym pozno z pracy a w tym cudzie udaje mi sie wyczarowac kolacje w pare minut. Gotuje czesto zupy, salatki, przerozne musy, desery itd itd. w sezonie grillowym jest niezastapiony. Mam wiele swietnych przepisow i udzielam sie nawet na niemieckim forum Thermomixa.

Salatki? Jak sie robi salatki w Thermomixie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli

Cytat: nionczka w 07 Kwi 2008, 12:21:24
Cytat: katgoli w 07 Kwi 2008, 12:18:47
Inkaego ja rowniez mam Thermomix i uwazam ze byl to jeden z najlepszych moich zakupow. Mam ten starszy model ale jestem super zadowolona. Gotuje w nim bardzo czesto - sredni 3-4 razy na tydzien. Wracamy z narzeczonym pozno z pracy a w tym cudzie udaje mi sie wyczarowac kolacje w pare minut. Gotuje czesto zupy, salatki, przerozne musy, desery itd itd. w sezonie grillowym jest niezastapiony. Mam wiele swietnych przepisow i udzielam sie nawet na niemieckim forum Thermomixa.

Salatki? Jak sie robi salatki w Thermomixie?

ja robie np. salatki warzywne, surowki lub salatke z ziemniakow czy z kapusty

jest wiele przepisow na sosy do salatek

nionczka

Ja nadal nie rozumiem. Z tego co mi wytlumaczono i pokazano wrzuca sie tam skladniki, ustawia program i gotuje. Ale salatek jakos sobie nie wyobrazam. Czyli wrzucasz pokrojone warzywa i on je miesza? Czy wrzucasz warzywa w calosci i on je kroi i miesza?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

riannka

Posiadam thermomix od pół roku, dałam się namówić i nie żałuję.
Pomijając fakt że nie mam jeszcze kuchenki więc pełni doskonale jej rolę, do tego nie posiadam także różnych kuchennych sprzętów typu mikser, wyciskarka do owoców itp nie będę posiadała - to urządzenie świetnie je zastępuje.
Bardzo lubię gotować, a T. w tym nie przeszkadza, jedynie pomaga. Dużo oszczędzam na czasie.
Najczęściej gotuję na parze, w 20 minut wszystko razem ziemniaki, mięso lub rybę i za górze warzywa.  Bardzo lubię sosy a moje faworytki z T. to zupy kremowe, pychota.
Nie lubię zagniatania ciasta, T. super to robi za mnie - nie wiem jak musiałabym się starać żeby takie zrobić jak w T.
Ze już nie wspomnę o alkoholowych kombinacjach...... mmmmm
Mogłabym tak długo......

Ninoczka
sałatka: wrzucam składniki w kawałkach, np. marchewka na pół, wg zasady na dnie najbardziej twarde, na górze najdelikatniejsze i T je sieka 10 s i gotowe.



nionczka

Cytat: riannka w 07 Kwi 2008, 18:22:31
Posiadam thermomix od pół roku, dałam się namówić i nie żałuję.
Pomijając fakt że nie mam jeszcze kuchenki więc pełni doskonale jej rolę, do tego nie posiadam także różnych kuchennych sprzętów typu mikser, wyciskarka do owoców itp nie będę posiadała - to urządzenie świetnie je zastępuje.
Bardzo lubię gotować, a T. w tym nie przeszkadza, jedynie pomaga. Dużo oszczędzam na czasie.
Najczęściej gotuję na parze, w 20 minut wszystko razem ziemniaki, mięso lub rybę i za górze warzywa.  Bardzo lubię sosy a moje faworytki z T. to zupy kremowe, pychota.
Nie lubię zagniatania ciasta, T. super to robi za mnie - nie wiem jak musiałabym się starać żeby takie zrobić jak w T.
Ze już nie wspomnę o alkoholowych kombinacjach...... mmmmm
Mogłabym tak długo......

Ninoczka
sałatka: wrzucam składniki w kawałkach, np. marchewka na pół, wg zasady na dnie najbardziej twarde, na górze najdelikatniejsze i T je sieka 10 s i gotowe.




Ok, wreszcie zrozumialam. Ja do wiekszosci tych funkcji mam robota plus kuchenke. Wiec Thermomix to jak robot plus kuchenka?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

nionczka wyczytalam ze to 21 w 1 a nie 2 w 1 ;)

Thermomix zastępuje 21 urządzeń.

Orientacyjne ceny robotów , które zastępuje Najmniejsza Kuchnia Świata:

* sokowirówka 285zł
* malakser 390zł
* młynek do kawy 90zł
* garnek do gotowania mleka (ze stali chromo-niklowej) 130zł
* sokownik 175zł
* czajnik do gotowania 150zł
* mikser do koktaili 160zł
* mikser do wyrabiania ciasta 290zł
* maszynka do gotowania jajek 95zł
* waga elektroniczna 165zł
* maszynka do mięsa 270zł
* inhalator 190zł
* podgrzewacz do butelek dziecięcych 75zł
* kuchenka elektryczna 95zł
* jogurtownica 290zł
* maszynka do produkcji masła 250zł
* młynek do mielenia ziarna 570zł
* maszyna do lodów 900zł
* maszyna do cappuccino 750zł
* rozdrabniacz (do cukru, orzechów, czekolady) 230zł

Razem: 5.570,00 zł

Ile czasu TM potrzebuje by przygotować co nie co....

* w ciągu 1 - 3 minut przygotowuje każdy rodzaj ciasta
* w ciągu 10 sekund przygotowuje każdą surówkę warzywną i owocową
* w ciągu 10 - 60 sekund przygotowuje wszelkiego rodzaju napoje
* w ciągu 10 - 20 minut przygotowuje zupy kremowe i tradycyjne
* w ciągu 3 - 5 minut przygotowuje rozmaite sosy
* w ciągu 6 - 10 minut przygotowuje marmolady i dżemy

ale również potrafi przygotować:

* pasty (rybne, warzywne, mięsne, itp.)
* pasztety, farsze
* majonez, keczup, przecier pomidorowy
* placki ziemniaczane
* masy do ciast, budyń, serki homogenizowane
* koktajle, jogurty
* lemoniady, kompoty
* lody, desery
* napoje alkoholowe
* kawę cappucino, kawę mrożoną
* odżywki dla dzieci

A także:

* miele - ziarna zbóż, kawę, bakalie, mak, kukurydzę, ryż, pieprz, sezam, mięso zmrożone, bułkę czerstwą
* rozdrabnia - owoce, warzywa, cebulę, czosnek
* proszkuje - cukier, cynamon, gałkę muszkatołową,anyż,gożdziki, wanilię itp.
* sieka - natkę pietruszki,zioła
* ubija - pianę z białek, bitą śmietanę, masło
* kruszy - koski lodu

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

riannka

Zwierzaku masz piwko,
od wczoraj się zbierałam żeby wyliczyć sprzęty które może zastąpić thermomix.
Dzięki!

Inka
swoją drogą myślę że pokochałabyś to urządzenie ;) jak moja koleżanka dla której gotowanie to była czarna magia. Przy czym to inne sprzęty pokryłby kurz ;)

inkageo

Ja z tych wszystkich urządzeń wymienionych przez zwierzątko używam tylko miksera, czajnika bezprzewodowego i kuchenki ;) No bo że ten garnek zastąpi porządny ekspres do kawy to nie chce mi się wierzyć ;)
Za 1500 zł mogłabym go kupić, ale ani grosza więcej ;)
Imagine there is no hate

nionczka

Ale ja mam wiekszosc tych funkcji w robocie: :chef:

* sokowirówka 285zł
* malakser 390zł
* młynek do kawy 90zł
* garnek do gotowania mleka (ze stali chromo-niklowej) 130zł
* sokownik 175zł
* czajnik do gotowania 150zł
* mikser do koktaili 160zł
* mikser do wyrabiania ciasta 290zł
* maszynka do gotowania jajek 95zł
* waga elektroniczna 165zł
* maszynka do mięsa 270zł
* inhalator 190zł
* podgrzewacz do butelek dziecięcych 75zł
* kuchenka elektryczna 95zł
* jogurtownica 290zł
* maszynka do produkcji masła 250zł
* młynek do mielenia ziarna 570zł
* maszyna do lodów 900zł
* maszyna do cappuccino 750zł
* rozdrabniacz (do cukru, orzechów, czekolady) 230zł

Poza tym czym rózni sie rozdrabniacz do orzechów od rozdrabiancza do ziaren? I dlaczego cos co mieli cukier mialoby kosztowac 230PLN??? a za 900 PLN to ja moge sobie kupowac lody codziennie przez caly rok :-)

Kto robi lody, maslo albo jogurty?

Ja podobnie jak Inka nie ufalabym kawie, ktora nie jest zrobiona w prawdziwym ekspresie.

Nie lubie udziwnien, a maszyna do gotowania jajek do takich dla mnie nalezy. Przeciez malo jest rzeczy latwiejszych niz gotowanie jajek!

Co to za durne ceny w ogole sa? Maszyna do robienia lodów 900 pln a kuchenka 95 pln?

Ten post nie jest atakiem na Thermomix tylko na te durna argumentacje, ktora znalazla Zwierzatko :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli

Cytat: nionczka w 08 Kwi 2008, 10:23:18

Kto robi lody, maslo albo jogurty?

Ten post nie jest atakiem na Thermomix tylko na te durna argumentacje, ktora znalazla Zwierzatko :-)

nionczka ja robie lody np. bananowe - pycha

masla jeszcze nie robialam ale bardzo czesto majonez.

Argumentacja co ile kosztuje i co Thermomix zastepuje jest rzeczywiscie durna przyznaje ale w moim przypadku bylo tak ze jak kupilam Thermomix nie mialam zadnych innych urzadzen oprocz czajnika na wode i mixera i tak zostalo do dzis. Thermomix w zupelnosci mi do wszystkiego wystarcza. Tym sposobem zaoszczedzam duzo miejsca.

Aha a jezeli chodzi o kawe to uwazam ze napewno Thermomix nie zastepuje expresu- ja mam Philips Senseo.

mika

ja dopowiem tylko tyle że choruje na niego od dawien dawna, moja koleżanka go ma, jak idę do niej w gości to się zawsze zachwycam tym robotem... ona ma roczne dziecko i mówi że gdyby nie ten robot to by tylko non stop stała przy garach, bo mały jest alergikiem i może jesć praktycznie rzeczy gotowane na parze, a ten robot za nią robi praktycznie wszystko

zwierzatko_mojej_mamy

nionczka skopiowalam opis z oferty sprzedazy - wiec wiadomo, ze ceny moga byc dziwne ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

riannka

Cytat: nionczka w 08 Kwi 2008, 10:23:18
Kto robi lody, maslo albo jogurty?

ja robię :)

kupiłam to urządzenie ze względu na dietę mojego męża, dzięki temu dokładnie wiem co jemy, nawet przyprawy - mieszanki sama robię że nie wspomnę o kostkach rosołowych :)

spragnienie

#20
moi rodzice maja termomix (chyba już z 10 lat)
u mnie używa się go b. często - kilka razy w tyg.
nawet ja - 2 lewe ręce i 0 chęci do gotowania- robię sobie zupę pieczarkową (wcale nie wrzuca się wszystkiego na raz ;)) i inne pierdoły
b. lubię ciasto na pizzę i pierogi z thermomixa, ciasto drożdzowe też
ta nadstawka do gotowania na parze też jest super (nie wiem jak teraz wyglada, ja mam poprzedni model)- ale wiadomo, ktoś musi lubic warzywa czy rybke na parze, ja lubię ;)
u mnie w domu nie wyrzuca się pieczywa - z z suchych bułek mama robi bułkę tartą
fajnie i szybko się kruszy lód czy robi koktajl owocowy (mniam)
trudno napisać co się szybciej robi, bo ja jestem tak przyzwyczajona, że nie wiem co ułatwia hehe zanim mielismy t. to jeszcze nie gotowalam ;)
ale ostatnio bylam u koleżanki i jej tato tarł ziemniaki na tarce na placki ziemniaczane, ja wolę prostsze rozwiązania ;)

oczywiscie samo posiadanie thermomixa jeszcze wszystkiego nie zrobi - moja 1 ciocia gotuje prawie codziennie na nim, a u 2.giej leży zakurzony jak cała reszta kuchni ;)
jak ktoś lubi gotować (ja nie) to może być to produkt faktycznie nie dla niego, trudno uogólniać

jestynka

a ile kosztuje ten termomix?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

chyba z 4000, w de na ebayu jest za 800/900€, zalezy od modelu.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jestynka

dzięki, myślałam, że trochę mniej :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

katgoli

Cytat: jestynka w 11 Kwi 2008, 08:52:32
dzięki, myślałam, że trochę mniej :)

starszy model mozna juz kupic uzywany za duzo mniej