Paszport po ślubie ???? - ile jest ważny????

Zaczęty przez gdziezby, 02 Kwi 2008, 20:33:23

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gdziezby

Tak jak w temacie. Zupełnie zapomniałam wymienić, no bo wszędzie na dowód z nowym nazwiskiem. A tu wyjazd poza UE i   chyba będę musiała w trybie przyspieszonym wyrabiać. Wiecie? :-)
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.


gdziezby

Zonk nie ma już trybu przyspieszonego wlasnie wyczytalam...:/ Cudownie!
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

zuzia


salsa

gdziezby, bedzie ok:)
moj męzuś ostanio wymieniał swoj i przy okazji zapytał sie czy : jak ja mam do 2012  wazny ale jestem po slubie, to czy musze wymienic
powiadziano mu ze teoretycznie powinnam ale rownie dobrze mogę spokojnie nim sie posługiwac do wygaśnięcia jego waznosci, nie bedzie żadnego problemu
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

vobi

Cytat: salsa w 02 Kwi 2008, 20:43:49
powiadziano mu ze teoretycznie powinnam ale rownie dobrze mogę spokojnie nim sie posługiwac do wygaśnięcia jego waznosci, nie bedzie żadnego problemu

Wlasciwie w jaki sposob celnicy czy ktokolwiek moga wpasc na to, ze masz nowe nazwisko? Tyle ze np. bilet na samolot trzeba wtedy wykupic na "stare" nazwisko.

gdziezby

#6
Serio??????????Ja to taka praworządna jestem to nie wiem, może mają jakies tajemne moce. A od ślubu minęło ponad pół roku, ekhmmm....i teraz sie przypomnialo...ciekawe ile jeszcze takich niespodzianek.
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

zuzia

Cytat: gdziezby w 02 Kwi 2008, 20:56:25
Serio??????????Ja to taka praworządna jestem to nie wiem może mają jakies tajemne moce. A od śłubu minęło ponad pół roku, ekhmmm.... 

ja lecialam poza UE 1,5 roku po ślubie. Powiedziano mi, że ok. tylko bilet muszę mieć na stare nazwisko :)

elizapj

ja jestem 5 m po slubie...latam srednio co 3 tygodnie (90% poza UE) i problemow nie mam...ale owszem bilety zawsze kupuje na panienskie

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

ja ostatnio jechalam poza Unie, mam stary paszport, ale podwojne nazwisko i nie bylo zadych problemow. A skad wiedza ze mamy inne nazwisko? Straz graniczna ma takie bazy danych, ze wiedza wszystko :)

mary

Na paszport czeka się prawie miesiąc. Na panieńskim możesz podróżować pod warunkiem posługiwania się panieńskim nazwiskiem. Nie powinno być ŻADNYCH problemów. To mówię ja, urzędnik ;)

zuzia


Kasia

ze strony prawnej jest tak jak mary napisała :)

a praktycznie
to jeżeli przy rezerwacjach, zakupie biletów itd podasz nazwisko z paszportu to możesz śmiało ruszć w drogę :)

magda_ok

A kiedy beda wydawane nowe, biometryczne? Bo ja chyba poczekam z wymiana paszportu do tego czasu...

gdziezby

Piwko dla urzędnika, dzięki Mary! :-) Chociaż zaraz po wyjeździe zmienię, obiecuję ;-)
Nawet świnka może wejść na drzewo kiedy jest chwalona.

riannka

#15
Cytat: salsa w 02 Kwi 2008, 20:43:49
moj męzuś ostanio wymieniał swoj i przy okazji zapytał sie czy : jak ja mam do 2012  wazny ale jestem po slubie, to czy musze wymienic
powiadziano mu ze teoretycznie powinnam ale rownie dobrze mogę spokojnie nim sie posługiwac do wygaśnięcia jego waznosci, nie bedzie żadnego problemu
za tą wiadomość masz piwo dobra kobieto :)

zuzi
także polewam, bo wypróbowała :)

lecę za 2 miesiące do męża i zastanawiałam się jak to będzie - bo bilet kupiłam na stare nazwisko - takie jak w paszporcie

kamelia04.08.2007

teoretycznie powinnaś wymienić (bo zmieniły się twoje dane), ale nie znalazłam w ustawie, żeby paszport tracił ważność, bo obywatel zmienił nazwisko. Spokojnie powinnaś przekroczyć granicę na dotychczasowym paszporcie. Nawet jakby jakiś wariat się przyczepił i stwierdził z sufitu, ze nieważny, to jest art. 35 ustawy o dokumentach paszportowych, który stwierdza, że utrata ważności dokumentu paszportowego nie pozbawia jego posiadacza prawa wjazdu na podstawie tego dokumentu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Do domu spokojnie wrócisz (jeśli mieszkasz w PL)  ;)

Opłata za nowy paszport jest uzależniona od tego ile jest jeszcze ten stary paszport ważny.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

kamelia04.08.2007

Cytat: riannka w 03 Kwi 2008, 14:31:46
bilet kupiłam na stare nazwisko - takie jak w paszporcie

nic nie będzie, wszystko będzie dobrze, będziesz się przy tym posługiwać tym paszportem i gra muzyka  :D

ja też kupuję bilet na stare nazwisko, bo drugi człon się nie mieści w rubryce. Przy odprawie pokazuję dowód osobisty, wymieniony już po ślubie. jeszcze nikt się nie przyczepił, nawet we FR (tfu tfu)
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

mary

Cytat: zuzia w 03 Kwi 2008, 13:00:46
Cytat: mary_popins w 03 Kwi 2008, 12:53:10
To mówię ja, urzędnik ;)

a nie Jarząbek? ;D

Jarząbek później, w pierwszej kolejności urzędnik ;)

mary

Cytat: dodaa84 w 03 Kwi 2008, 13:04:33
ja czekałam na paszport 2 tyg!!!!


a kiedy go wyrabiałaś? Bo odkąd są zdjęcia biometryczne paszporty załatwia W-wa i raczej się przy nich nie da zakombinować z terminem, choć ja na swój czekałam krócej, ale wiecie, nie może szewc zawsze bez butów ;)

salsa

a to teraz się chwal-dokąd  lecisz?? ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nika

 ile czeka się na wyrobienie paszportu? Nie możemy przez to zaplanować podróży poślubnej. stare paszporty niestety nie wchodzą w grę bo nie wymienilismy ich jeszcze (podobnie jak prawka) odkąd zameldowaliśmy się w nowym mieszkaniu:( 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
url=http://www.slub-wesele.pl]Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: nika w 03 Kwi 2008, 16:13:03
ile czeka się na wyrobienie paszportu? Nie możemy przez to zaplanować podróży poślubnej. stare paszporty niestety nie wchodzą w grę bo nie wymienilismy ich jeszcze (podobnie jak prawka) odkąd zameldowaliśmy się w nowym mieszkaniu:( 

a co ma piernik do wiatraka? w sensie - przecież nie musisz mieć nowego paszportu jak się meldujesz!

mary

paszport nie zawiera w sobie danych dot. meldunku. Bez obaw ;)

kamelia04.08.2007

Cytat: nika w 03 Kwi 2008, 16:13:03
ile czeka się na wyrobienie paszportu? Nie możemy przez to zaplanować podróży poślubnej. stare paszporty niestety nie wchodzą w grę bo nie wymienilismy ich jeszcze (podobnie jak prawka) odkąd zameldowaliśmy się w nowym mieszkaniu:( 

ad. 1. ja czekałam ok miesiąca (Piaseczno/W-wy)
ad. 2. nie widzę przeszkód do planowania podroży poślubnej, skoro obecny paszport jest ważny
ad. 3. stare paszporty nie wchodzą w grę, jeśli termin ważności już minął, jeśli utraciliście obywatelstwo polskie i inne przesłanki z art. 38. W pozostałych przypadkach paszport jest WAżNY
ad. 4 paszport wydaje (zgodnie z ustawa) wojewoda właściwy ze względu na miejsce zameldowana. Paszport nie traci ważności jeśli zmienisz miejsce zameldowania. Możesz mieszkać za granica za stałe i mieć WAżNY paszport wydany przez Wojewodę Mazowieckiego.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane