Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 33651 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

Odp: Polityka
« Odpowiedź #75 dnia: 16 Lip 2010, 13:39:56 »
mnie ta wojna krzyzowa tak irytuje, ze wylaczam wszystko mezowi jak oglada, bo nie mam ochoty sobie cisnienia podnosic..
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

malybob

« Odpowiedź #76 dnia: 16 Lip 2010, 13:41:31 »
Z pierwszego linku
"Będziemy się modlić o to, żeby te osoby, które tam uczestniczyły, mogły odnaleźć szczęście"  - to chyba pozytywna postawa? Nie rozumiuem co jest w tym kontrowersyjnego.

szelma

• Gość
« Odpowiedź #77 dnia: 16 Lip 2010, 13:41:40 »
No ja na szczęście mogę sobie bardziej dawkować, ale zaliczam za każdym razem taki opad szczeny, że kiedyś mi chyba opadnie i tak zostanie...

Dodany tekst: 16 Lip 2010, 13:43:14
"Będziemy się modlić o to, żeby te osoby, które tam uczestniczyły, mogły odnaleźć szczęście"  - to chyba pozytywna postawa? Nie rozumiuem co jest w tym kontrowersyjnego.

Nie, to nie jest pozytywna postawa. To postawa, która wskazuje na to, że katolik nie akceptuje homoseksualisty takim, jakim jest, oraz uważa, że homoseksualista nie może być szczęśliwy. To tak jakby powiedzieć garbatemu w życzeniach urodzinowych, że będziemy się za niego modlić, żeby mu się plecy wyprostowały i mógł odnaleźć szczęście...
« Ostatnia zmiana: 16 Lip 2010, 13:43:14 wysłana przez szelma »

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 1652
  • 16.08.2008; Mam ® na strefowe grubasiństwo :-P
« Odpowiedź #78 dnia: 16 Lip 2010, 13:46:37 »
ta wojna krzyzowa

Ta pod Pałacem? No dla mnie to kolejny idiotyzm jest. Sorry, ale symbolem czego ma być krzyż postawiony w tym miejscu? Tego, że ludzie znosili tam znicze przez tydzień? Czy tam ktoś zginął w tym miejscu? Czy wydarzył się tam jakiś uznany przez Watykan cud? Kurczę, przecież w tym miejscu nie wydarzyło się absolutnie nic, co wymagałoby uświęcenia tego miejsca krzyżem!
Ludziom rozum zaczyna odejmować z tej nienawiści!
I dziwię się Kościołowi, że nie reaguje na to zdecydowanym NIE!  Bo jeśli Kościół nie zareaguje zdecydowanie, a krżyż zostanie usunięty (mam nadzieję), to to właśnie morze być ta kropla, o której pisałam wcześniej, że przy takich nastrojach tak niewiele trzeba Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth…

mayagaramond

« Odpowiedź #79 dnia: 16 Lip 2010, 13:46:59 »
Nie, to nie jest pozytywna postawa. To postawa, która wskazuje na to, że katolik nie akceptuje homoseksualisty takim, jakim jest, oraz uważa, że homoseksualista nie może być szczęśliwy. To tak jakby powiedzieć garbatemu w życzeniach urodzinowych, że będziemy się za niego modlić, żeby mu się plecy wyprostowały i mógł odnaleźć szczęście..

bingo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 16 Lip 2010, 13:49:08
Problem jest tylko taki, ze KK jako instytucja nie bardzo moze zajac inne stanowisko w sprawie homoseksualizmu albo np. aborcji.
« Ostatnia zmiana: 16 Lip 2010, 13:49:08 wysłana przez mayagaramond »
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #79 dnia: 16 Lip 2010, 13:46:59 »

effik

« Odpowiedź #80 dnia: 16 Lip 2010, 13:49:35 »
Z pierwszego linku

tylko niekoniecznie ktoś musi chcieć, żeby się za niego modlić.
podam przykład: koleżanka, która zaczęła walkę z szefem, bo zdjął krzyż w jej pokoju. i do tego momentu wszystko jest ok - ma prawo, to jej pokój, ona chce mieć krzyż.
ale przestało być ok, kiedy kupiła krzyż, zaniosła mu i powiedziała, że on kiedyś pozna moc tego krzyża i że ona się będzie za niego modlić.
sorry, no. może, proszę bardzo. ale po co krucjata?

malybob

« Odpowiedź #81 dnia: 16 Lip 2010, 13:52:32 »
O, przepraszam. To nie tak.
Np. ja znam i szanuje osoby niewierzace, ale jesli sa mi bliskie modle sie o ich nawrocenie, bo jako katoliczka uwazam,ze tylko wiara/zbawienie moze dac prawdziwe szczescie. I MZ byloby nienormalne gdybym uwazala inaczej.
To samo odnosnie homoseksualistow - uwazam - wciaz z pozycji osoby wierzacej - ze nalezy modlic sie o ich szczescie czyli o zbawienie. A wg KK pozostajac w zwiazkach homoseksualnych grzesza, wiec odsuwaja od siebie szczescie.
Innymi slowy - gdybym przyklaskiwala ich zwiazkom, paradom itp. de facto wg mojej wiary ZLE bym im zyczyla. I to dopiero bylby negatywne.

Dodany tekst: 16 Lip 2010, 13:55:59

Ta pod Pałacem? No dla mnie to kolejny idiotyzm jest. Sorry, ale symbolem czego ma być krzyż postawiony w tym miejscu? Tego, że ludzie znosili tam znicze przez tydzień? Czy tam ktoś zginął w tym miejscu? Czy wydarzył się tam jakiś uznany przez Watykan cud? Kurczę, przecież w tym miejscu nie wydarzyło się absolutnie nic, co wymagałoby uświęcenia tego miejsca krzyżem!
Ludziom rozum zaczyna odejmować z tej nienawiści!
I dziwię się Kościołowi, że nie reaguje na to zdecydowanym NIE!  Bo jeśli Kościół nie zareaguje zdecydowanie, a krżyż zostanie usunięty (mam nadzieję), to to właśnie morze być ta kropla, o której pisałam wcześniej, że przy takich nastrojach tak niewiele trzeba Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Anupka, przechodzilam calkiem niedawno kolo Palacu Prezydenckiego. WCIAZ pala sie tam znicze, a nie palily sie tylko tydzien jak piszesz. I dlatego moim skromnym zdaniem - dopoki ludzie przynosza tam znicze, krzyz powinien zostac.
Przeniesienie w sumie tez byloby rozwiazaniem - tylko ,ze w tym momencie jest niestety gestem politycznym,a nie powinno nim byc.
« Ostatnia zmiana: 16 Lip 2010, 13:55:59 wysłana przez malybob »

szelma

• Gość
« Odpowiedź #82 dnia: 16 Lip 2010, 13:57:23 »
jesli sa mi bliskie modle sie o ich nawrocenie, bo jako katoliczka uwazam,ze tylko wiara/zbawienie moze dac prawdziwe szczescie

No i ja sobie nie życzę, żeby ktoś mi jeszcze w twarz mówił, że będzie się za mnie modlił, żebym odnalazła szczęście. Bo jestem ateistką z wyboru i jestem szczęśliwa. Ja nikogo nie przekonuję do mojego sposobu na zycie i nie wyobrażam sobie powiedzieć komuś, żeby odrzucił wiarę, bo tylko wtedy bedzie szczęśliwy, jeszcze wmawiając mu, że to dlatego, że dobrze mu życzę. Jeśli ktoś uważa się za szczęśliwego, to nie ma co narzucać mu mojego szczęścia. To jest wojujący katolicyzm wypraw krzyżowych i przymusowego nawracania. A my żyjemy w XXI wieku - parę rzeczy się zmieniło.

malybob

« Odpowiedź #83 dnia: 16 Lip 2010, 13:59:22 »
tylko niekoniecznie ktoś musi chcieć, żeby się za niego modlić.
podam przykład: koleżanka, która zaczęła walkę z szefem, bo zdjął krzyż w jej pokoju. i do tego momentu wszystko jest ok - ma prawo, to jej pokój, ona chce mieć krzyż.
ale przestało być ok, kiedy kupiła krzyż, zaniosła mu i powiedziała, że on kiedyś pozna moc tego krzyża i że ona się będzie za niego modlić.
sorry, no. może, proszę bardzo. ale po co krucjata?

Strasznie dziecinne... Przypomina mi to moja kolezanke, ktora miala "zal" do rodzicow (jak sobie to przypominala) ,ze ja ochrzcili.
Co komu szkodzi,ze inny sie za niego pomodli???? Jak nie wierzy, to tym bardziej powinno mu byc to obojetne,ze ktos jakis "wierszyk" (przepraszam za okreslenie) mowi myslac o nim...
Natomiast dziecinne jest tez MZ takie rzucanie w twarz - "w ramach zemsty sie za Ciebie pomodle" LOL 

Dodany tekst: 16 Lip 2010, 14:00:53
Ale, Szelma  - czy modlitwa za Ciebie jest narzucaniem Ci czegokolwiek? W jaki sposob?
O infantylnym "szantazowaniu" modlitwa pisalam wyzej, zgadzam sie,ze to nie na miejscu.
« Ostatnia zmiana: 16 Lip 2010, 14:00:53 wysłana przez malybob »

szelma

• Gość
« Odpowiedź #84 dnia: 16 Lip 2010, 14:03:33 »
czy modlitwa za Ciebie jest narzucaniem Ci czegokolwiek? W jaki sposob?

Zaczęło się od linka z TVN, gdzie pan z Frondy powiedział drugiemu panu, że będzie się za niego modlił, żeby odnalazł właświcą drogę i szczęście. Oznacza to w moim rozumieniu, że powiedział mu prosto w twarz, że jego przekonania są błędne i złe, a on sam nie jest szczęśliwy. Oczywiście z powodu przekonań religijnych.

Uważam to za niedopuszczalne i już.

malybob

« Odpowiedź #85 dnia: 16 Lip 2010, 14:08:22 »
MZ zalezy z jaka intencja to powiedzial - jesli miala byc to "zemsta" to zgadzam sie z Toba - niedopuszczalne. Jesli szczerze - to ok. Czy tylko homoseksualisci moga mowic to co mysla?

Swoja droga, w artykule jest info,ze niby 60 procent mieszkancow Warszawy jest za parada. Szkoda,ze po prostu nie przeprowadzono referendum w tej sprawie...

wrobelek0403

« Odpowiedź #86 dnia: 16 Lip 2010, 14:09:08 »
Strasznie dziecinne... Przypomina mi to moja kolezanke, ktora miala "zal" do rodzicow (jak sobie to przypominala) ,ze ja ochrzcili.

nie moja droga, to wcale nie jest dziecinne. to jest jedynie odwazne przeciwstawianie swoich pogladów tym, które kiedys jej narzucono gdy nie miała mozliwosci ich wyrazic, bo wogole ich jeszcze nie posiadała.

i podpisuje sie pod wszystkim co powiedziała szelma. niestety w debacie publicznej "szczere mowienie o modliwtwie" jest tylko pewnym hasłem znaczącym - tylko my -katolicy mamy monopol na prawde i szczescie.

ze przypomne - muzułmanie uwazają dokladnie tak samo ...
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

szelma

• Gość
« Odpowiedź #87 dnia: 16 Lip 2010, 14:10:45 »
Szkoda,ze po prostu nie przeprowadzono referendum w tej sprawie...

Jasne, ale tylko jeśli byłoby też referendum w kwestii procesji na Boże Ciało... To jest parada - nie zmiana prawa, na temat której musiałby wypowiedzieć się naród.

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
« Odpowiedź #88 dnia: 16 Lip 2010, 14:11:02 »
Szkoda,ze po prostu nie przeprowadzono referendum w tej sprawie...

Dlaczego zakładasz, ze te 60% jest "niby"?

salsa

« Odpowiedź #89 dnia: 16 Lip 2010, 14:11:40 »
Stawianie krzyża przed Pałacem Prezydenckim od początku było dla mnie zachowaniem co najmniej dziwnym - po pierwsze dlatego, ze nie tam wydarzyła sie tragedia , po drugie to jest miejsce urzędowania prezydenta jako organu państwowego a nie jego prywatny dom, a po trzecie to stawia to w niezręcznej sytuacji osoby,które nie są wierzące, a które chciałby uczcić po swojemu pamięć zmarłych

poza tym to trochę takie kupczenie krzyżem

Pałac Prezydencki nie jest miejscem kultu religijnego, a krzyż nie jest symbolem władzy państwowej
tak jak Polska nie jest krajem wyznaniowym ale świeckim (przynajmniej z założenia) - wiec stawienia krzyża w takim miejscu jest po prostu nie na miejscu  
« Ostatnia zmiana: 16 Lip 2010, 14:14:34 wysłana przez salsa »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #89 dnia: 16 Lip 2010, 14:11:40 »

wrobelek0403

« Odpowiedź #90 dnia: 16 Lip 2010, 14:12:42 »
salsa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

• Gość
« Odpowiedź #91 dnia: 16 Lip 2010, 14:13:07 »
Czy tylko homoseksualisci moga mowic to co mysla?

Czy homoseksualiści na paradzie czy gdziekolwiek mówią, że tylko homoseksualizm jest jedynym akceptowalnym sposobem na zycie, który daje szczęście? Nie. Oni chcą, żeby był JEDNYM Z WIELU akceptowalnych sposobów. Taka mała, malusieńka różnica.

wrobelek0403

« Odpowiedź #92 dnia: 16 Lip 2010, 14:15:21 »
dodam cos jeszcze - KK chce by wszyscy zyli wg jego reguł, wogole nie ptzyjmujac do wiadomosci, ze sa ludzie niewierzacy, innego wyznania. mniejszosci seksulane nikomu nie mówia - zostan gejem/llesbijka. oni jedynie chca zyc po swojemu i miec prawa takie same jak ludzie heteroseksualni.

salsa

« Odpowiedź #93 dnia: 16 Lip 2010, 14:16:03 »
MAlybob a co byc powiedziała, gdyby homoseksualista zaczął się modlic za Ciebie zebyś się wreszcie nawróciła na szczęśliwą drogę i została lesbijką ? i powiedziałby Ci to poważnie prosto w twarz?

albo składał CI takie życzenia świąteczne....

wrobelek0403

« Odpowiedź #94 dnia: 16 Lip 2010, 14:16:29 »
szelma napisałysmy to samo jednoczesnie  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

• Gość
« Odpowiedź #95 dnia: 16 Lip 2010, 14:16:51 »
salsa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A małybob mówi, że przeniesienie krzyża byłoby gestem politycznym. Cóż, postawienie go tam naruszyło granicę (kolejny raz...) pomiędzy sferą państwową i religijną. Ci, którzy go tam postawili, wprowadzili ten krzyż w sferę polityki. Więc niech teraz nie rozpaczają, że to krok polityczny.

Dodany tekst: 16 Lip 2010, 14:17:28
wrobelek0403, ano kropka w kropkę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.
« Ostatnia zmiana: 16 Lip 2010, 14:17:28 wysłana przez szelma »

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
« Odpowiedź #96 dnia: 16 Lip 2010, 14:19:17 »
WCIAZ pala sie tam znicze, a nie palily sie tylko tydzien jak piszesz. I dlatego moim skromnym zdaniem - dopoki ludzie przynosza tam znicze, krzyz powinien zostac.

Nie ma znaczenia, ile te znicze się tam palą. To jest centrum miasta, budynek państwowy, nie kościelny. Tych zniczy także nie powinno tam być Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Jestem temu przeciwna tak samo, jak budowaniu pomników, stawianiu krzyży i zapalaniu zniczy przy drogach, w miejscach, gdzie ktoś rozbił się samochodem i zginął na miejscu. Bo to jest zwyczajnie niebezpieczne dla innych kierowców - odwraca uwagę.  Ale nawet jeśli się już upierać, to w tych miejscach przynajmniej faktycznie ktoś zginął.

To co uprawia się pod Pałacem, to wyraz niezdrowej histerii, moim zdaniem. Ulica i instytucja państwowa, to nie miejsce na stawianie zniczy.

I co to w ogóle za szantaż, że nie odejdziemy, póki nie postawią pomnika? Komu? Z jakiego powodu? Przecież tam się nikt nie rozbił!

Pójdźmy dalej, ściągnijmy na Krakowskie Przedmieście wrak samolotu.

salsa

« Odpowiedź #97 dnia: 16 Lip 2010, 14:20:13 »
mnie razi Krzyż przed pałacem tak samo jak razi krzyż w urzędzie w szkole itp (nie ma to nic wspólnego z moja wiarą - jej obecnością lub brakiem)

co boskie to Bogu co cesarskie Cesarzowi.....

malybob

« Odpowiedź #98 dnia: 16 Lip 2010, 14:21:35 »

Dlaczego zakładasz, ze te 60% jest "niby"?

Bo nie mam dowodow,ze jest inaczej.
Zdecydowana wiekszosc z mojego otoczenia jest przeciw.

Dodany tekst: 16 Lip 2010, 14:21:39
Jasne, ale tylko jeśli byłoby też referendum w kwestii procesji na Boże Ciało... To jest parada - nie zmiana prawa, na temat której musiałby wypowiedzieć się naród.
« Ostatnia zmiana: 16 Lip 2010, 14:21:39 wysłana przez malybob »

szelma

• Gość
« Odpowiedź #99 dnia: 16 Lip 2010, 14:21:56 »
mnie razi Krzyż przed pałacem tak samo jak razi krzyż w urzędzie w szkole itp

Voila - otóż właśnie. I to tak samo jak z krzyżami w Sejmie czy w niektórych szkołach - postawiono ludzi przed faktem dokonanym, a teraz jest oburzenie, że ktoś chce krzyż zdjąć czy przenieść, bo to przeiceż krzyż!

Ciekawe, dlaczego w sprawie krzyża pod Pałacem referendum nie było...

I Anupce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj , bo mądrze gada.