Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 34136 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vobi

• Gość
Odp: Polityka
« Odpowiedź #50 dnia: 02 Kwi 2008, 21:53:07 »
ja az tak traumatycznych przezyc "u cioci na imieninach"  nie mam... kloca sie ciotki, wujki itd. ale tak... bez obrazania i skakania sobie do oczu, najwyzej lekka uraza komus przez chwile z oczu patrzy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #51 dnia: 02 Kwi 2008, 22:43:10 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Vobi-mam wrażenie , że ludzie nie potrafią spokojnie i rzetelnie rozmawiać o polityce - weź dwie osoby o różnych politycznie poglądach , posadź na przeciwko i każ rozmawiać-po 15 min staną sie śmiertelnymi wrogami
potwierdzone badaniami:)

ale na czym mialaby polegac rzetelna rozmowa? Zeby rzetelnie rozmawiac trzeba sie na danej sprawie znac i to dobrze. Nie oszukujamy sie  - ile ludzi czyta, rozumie programy wyborcze i potrafi na nie krytycznie spojrzec?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

« Odpowiedź #52 dnia: 02 Kwi 2008, 22:48:46 »
Maya-ci co maja wiedze to dopiero skaczą sobie do oczu-walka na fakty i akty:P
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #53 dnia: 02 Kwi 2008, 23:06:56 »
Maya-ci co maja wiedze to dopiero skaczą sobie do oczu-walka na fakty i akty:P

bo maja argumenty nie do zbicia? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #54 dnia: 03 Kwi 2008, 10:14:01 »
hehe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
rozmowa o polityce jak jakżda inna, czasem emocjonuje, czasem nie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj poza tym rzadko kiedy rozmawia się o polityce jako takiej, ale częściej o jakiś sprawach, którymi politycy akurat się zajmują Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj my nawet tu na strefie miałyśmy kilka całkiem "niepolitycznych" rozmów, a skakałyśmy sobie do oczu równo.

w moim towarzystwie często i dużo rozmawia się o polityce, a ja widzę w tym same plusy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj czasem bywa gorąco, ale właśnie wtedy jest fajnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

co do większego zacietrzewienia przy prawicowości i lewicowości - nie zgadzam się z jusią. skrajna prawica jest moim zdaniem tak samo zacietrzewiona i przekonana o swojej nieomylności jak skrajna lewica.jest na uniwersytecie warszawskim kilka wydziałów z mocno lewicującym zapleczem (WDiNP, IS) i to tam można usłyszeć takie kategoryczne stwierdzenia wygłaszane na zajęciach, że "lewicowość to postęp", etc.
kiedyś chodziłam na seminarium z filozofii prawa do prof. szyszkowskiej i to dopiero była masakra - antyklerykalizm, "lewicowa postępowość" , pacyfizm i "tolerancja" - jako obowiązujące i jedynie słuszne poglądy. 

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 03 Kwi 2008, 10:14:01 »

nionczka

« Odpowiedź #55 dnia: 03 Kwi 2008, 10:15:11 »
Tak jak debaty w TV. Ogladalismy hiszpanska debate. Jeden nie wiedzial co mówi na tematy europejskie (w tych akurat sie orientuje), drugi opowiedal bzdury na temat ekonomii (na ktorej zna sie moj maz), ale ze cala reszta nie miala pojecia o niczym ocenialo sie jak kto wypadl w debacie, czy byl przekonujacy, spokojny, etc. Nie tresc merytoryczna. Zenada!

A i jeszcze kazdy mial swoje wlasne statystyki :-)
« Ostatnia zmiana: 03 Kwi 2008, 10:17:12 wysłana przez nionczka »

nionczka

« Odpowiedź #56 dnia: 03 Kwi 2008, 10:16:20 »
Ja na WDiNP mialam jedne zajecia z babka, ktora na jednych zajeciach wydawala sie stara komunistka na kolejnych prawicowa czarownica. Byla w tym swietna bo nikt z grupy nie wiedzial jakie ona moze miec poglady. U innych widac to bylo od pierwszego zdania :-)

doda

« Odpowiedź #57 dnia: 03 Kwi 2008, 10:19:47 »
noinczka - trzeba było ją wpisać w google i sprawdzić!!!!! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nionczka

« Odpowiedź #58 dnia: 03 Kwi 2008, 10:20:49 »
noinczka - trzeba było ją wpisać w google i sprawdzić!!!!! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Jo, teraz nie pamietam jak sie nazywala. Mialam z nia stosunki panstwo-kosciól, cos takiego.

doda

« Odpowiedź #59 dnia: 03 Kwi 2008, 10:25:50 »
mój maz opowiadał jak u niego na zajęciach (na stosunkach międzynarodowych) prowadzący wywalił za drzwi kolesia, który skrytykował starego komunistę, prof. Kukułkę, który jest darzony czcią w tym instytucie. żenada.

Angie

« Odpowiedź #60 dnia: 04 Kwi 2008, 12:03:16 »

Jo, teraz nie pamietam jak sie nazywala. Mialam z nia stosunki panstwo-kosciól, cos takiego.

Czyżby dr Górowska?? Bo ona uczy tego przedmiotu. Tylko że u nas na zajęciach poglądy wygłaszała raczej z gatunku tych lewicowych.
Nionczka studiowałaś na WDINP??
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nionczka

« Odpowiedź #61 dnia: 04 Kwi 2008, 12:18:24 »

Czyżby dr Górowska?? Bo ona uczy tego przedmiotu. Tylko że u nas na zajęciach poglądy wygłaszała raczej z gatunku tych lewicowych.
Nionczka studiowałaś na WDINP??

Byc moze Górowska, to nazwisko swojsko mi brzmi. Przedmiot nazywal sie chyba Stosunki wyznaniowe w Europie i mialam go na podyplomowych.

Anupka

• Wiedżma ze słowotokiem
  • Ilość polubień: 0
  • Ilość piw: 1652
  • 16.08.2008; Mam ® na strefowe grubasiństwo :-P
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Lip 2010, 17:52:53 »
ja pierdole, powiedzcie, ze ja snie   

Dziadek Komorowskiego był bolszewikiem o nazwisku Szczynukowicz. Zabijał Polaków w Bitwie Warszawskiej. Potem uciekł z naszej niewoli, wyrżnął całą szlachecką rodzinę Komorowskich. Potem ukradł ich nazwisko. Teraz jego wnuk Bronisław udaje Polaka - ogłasza.

Więcej... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wróbel, pozwoliłam sobie zacytować Cię tutaj, na polityce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A w kwestii samego cytatu  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Na usta, już po słowach niecenzuralnych ciśnie się pytanie: co się stało z tymi ludźmi? Pomijając już poglądy polityczne, jakim cudem można w ogóle wpaść na wymyślenie takich głupot?!
I nie winię tych ludzi spod krzyża - oni sami tego nie wymyślili...wystarczy posłuchać ich odpowiedzi

"ja nie oglądam tych mediów, tylko swoich mediów, no wiadomo jakich.. i oni tam powiedzieli jak to było naprawdę"

"Tusk Zyd, "żydowski rząd", "nowy prezydent bolszewik nie jest moim prezydentem,nie jest prezydentem wszystkich Polaków.. jakby był Kaczyński, to przecież byłby prezydentem wszystkich Polaków"

To są takie straszne głupoty, że aż nie chce się wierzyć...Cholerne Radio Maryja sieje bardzo groźną propagandę, robi ludiom wodę z mózgów i nikt z tym nic nie robi...

Mam czarne myśli, że nastroje są tak już podgrzane, że prędzej czy później to wybuchnie i dojdzie do jakichś zamieszek...

przecież to tak niewiele trzeba Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth…

ishka82

« Odpowiedź #63 dnia: 15 Lip 2010, 19:35:35 »
Mojej mamie ręce opadły, jak od sąsiadki usłyszała, że Polską teraz rządzi "Rusek z Żydem" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Już nawet jej się nie chciało rozmawiać, tłumaczyć...ale została wielce skrytykowana za głosowanie na ruskiego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

malybob

« Odpowiedź #64 dnia: 15 Lip 2010, 20:40:08 »
A mnie zastanawia, dlaczego wszystkiemu zawsze jest winne Radio Maryja...
Az z ciekawosci sluchalam pare razy i jakos nie mam traumy. Mnie tylko nie odpowiadala forma audycjji, ktorych sluchalam, ale przekaz byl po prostu katolicki i to bynajmniej nie polityczny. A najczesciej jak wlaczam to po prostu jest modlitwa..
Coz jest wiec takiego zlego w tymze Radio? Czy tylko ja akurat mam szczescie i w dobra pore je wlaczam?

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 15 Lip 2010, 20:40:08 »

doda

« Odpowiedź #65 dnia: 15 Lip 2010, 21:51:40 »
jest tam chyba sporo polityki jednak, antysemityzmu, ksenofobii, jest nawoływanie do głosowania na konkretnych kandydatów, etc.
więcej nie pamiętam, bo dawno nie słuchałam.

sonja

« Odpowiedź #66 dnia: 15 Lip 2010, 22:17:19 »
Małybobie, a na rozmowy niedokończone może przypadkiem trafiłaś? Jeśli nie to polecam, żeby dowiedzieć się jakie są audycje w RM. Gdyby nie było w tym radiu antysemityzmu to nie byłoby procesów ze Związkiem Wyznaniowym Gmin Żydowskich w Polsce, które toczyły się bardzo długo. O naciąganiu biednych staruszek nie wspomnę.

malybob

« Odpowiedź #67 dnia: 16 Lip 2010, 09:58:52 »
To jakis cykl - rozmowy niedokonczone? Nie wydaje mi sie,zebym sluchala. Wlasnie o takie info mi chodzilo, dzieki, poslucham i wyrobie sobie opinie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bo niestety, najczesciej to slysze tylko ogolniki - Radio jest antysemickie itp. itd. Bo tak wszyscy mowia.. Ale ja chce sie przekonac jak jest naprawde..

szelma

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: 16 Lip 2010, 10:02:22 »
Skądś się jednak biorą cytaty z RM i tym podobne kfiatki... No chyba że to żydowska Wyborcza to wymyśla wszystko...

Ciekawa jestem, jakie są argumeny tych ludzi za tym, że ci wszyscy ludzie typu Tusk, ludzie z GW itd. są Żydami. To jest jakieś czyste wariactwo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

mayagaramond

« Odpowiedź #69 dnia: 16 Lip 2010, 10:04:30 »
Ciekawa jestem, jakie są argumeny tych ludzi za tym, że ci wszyscy ludzie typu Tusk, ludzie z GW itd. są Żydami

po co argumenty? Przeciez sa to ogolnie znany fakty, jak te ze ziemia jest okragla i owce daja welne, a krowy mleko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

• Gość
« Odpowiedź #70 dnia: 16 Lip 2010, 10:05:06 »
No i im nikt nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj.

Dodany tekst: 16 Lip 2010, 10:50:20
Ale masakra: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj I ktoś taki reprezentuje Polskę w świecie...
« Ostatnia zmiana: 16 Lip 2010, 10:50:20 wysłana przez szelma »

vobi

• Gość
« Odpowiedź #71 dnia: 16 Lip 2010, 11:08:22 »
malybob, i jak tam Twoje wrazenia, zapoznalas sie blizej z RM? Dalej uwazasz ze jest katolickie, rozmodlone i niepolityczne?

wrobelek0403

« Odpowiedź #72 dnia: 16 Lip 2010, 11:47:47 »
szelma no wlasnie miałam podrzucic ten link.

mnie najbardziej rozbił tekst pt:

Czy należy wyrzuć słowo "tolerancja" ze słownika? - dopytuje "Polska The Times". - Tak. Są takie słowa, które pauperyzują nasz język i umysł - odpowiada Legutko. - Tolerancja do nich należy.

wiecie co, no normalnie rece i cycki opadaja. to jest poziom debaty publicznej, to mowi osoba, która rzekomo jest jakims autrytetem???? juz zapomniała ja skonczył sie brak tolerancji dla innosci w III Rzeszy, RPA, jak to wyglada do tej pory w USA i skad sie bierze nienawisc do niewiernych w krajach bliskiego wschodu?????

no chyba, ze tolerancja dla wyznan tak, tolerancja dla "gejow" nie. Czyli znow wracamy do starej znanej zasady, ze wszyscy sa rowni, ale niektorzy sa rowniejsi. Pan Legutko powinien sobie przeczytac gwoli przypomnienia "Folwark zwierzecy"....
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

malybob

« Odpowiedź #73 dnia: 16 Lip 2010, 12:56:19 »
Tylko ,ze w dzisiejszym swiecie slowo "tolerancja" ma wiele odcieni.
I ja coraz czesciej dochodze do wniosku,ze tolerancyjna nie jestem.

Vobi- jeszcze nie, chwilowo czasu brak, a naprawde chce posluchac chociaz kilku audycji. o przeczytanie paru cytatow moze jedynie wypaczyc obraz calosci (w koncu za pomoca paru cytatow i z Biblii mozna zrobic krwawa ksiege...).

szelma

• Gość
« Odpowiedź #74 dnia: 16 Lip 2010, 12:58:53 »
slowo "tolerancja" ma wiele odcieni

Zawsze miało. Nigdy nie jest się tolerancyjnym na wszystko, wszystko, bo to oznaczałoby tolerancję dla zabójców itd. Ja nie jestem tolerancyjna dla tak zaślepionych swą nietolerancją osób jak szanowny prof. Legutko.

Dodany tekst: 16 Lip 2010, 13:38:07
I ech... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

I jeszcze to ech... Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Chyba przestanę czytać wiadomości...
« Ostatnia zmiana: 16 Lip 2010, 13:38:07 wysłana przez szelma »