Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 34130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

Polityka
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Kwi 2008, 11:12:02 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ZUZIA NIE MA LISTY KRAJOWEJ!!!!!!!!!!!!
wiem, chodziło mi o ogólne pojęcie rozdzielania głosów i nie znalazłam lepszego określenia  :-\

Co do okręgów jednomandatowych masz rację, ja też jestem za!! w wielu krajach uzdrowiło to scene polityczną. Głosuje się na osobę i do Sejmu nie wchodzą tym sposobem na barkach innych mierni politycy.
No właśnie - głosujesz na osobę i koniec. Bo często ludzie nie chcą wybierać partii tylko osobę (a wiadomo jak to u nas jest ze zmienianiem ugrupowań), którą znają/lubią/znają dokonania/wierzą, że zrobi coś dobrego.

doda

Polityka
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Kwi 2008, 12:11:20 »
może poprosimy zwierzątko, aby wyłączyła tę dyskusję do innego wątku? może ktoś jeszcze się włączy, temat ciekawy, taki społeczno - polityczny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marax

Polityka
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Kwi 2008, 14:02:44 »
czy to st temat o sluzbie zdrowie ?? bo ja chyba nie rozumiem o czym mowicie

vobi

• Gość
Polityka
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Kwi 2008, 15:36:13 »
może poprosimy zwierzątko, aby wyłączyła tę dyskusję do innego wątku? może ktoś jeszcze się włączy, temat ciekawy, taki społeczno - polityczny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
faktycznie, chyba warto - tylko jaki nadamy dyskusji tytuł? i do ktorej toto strefy wrzucic? takie porzadkowe pytania mi sie nasunely...

doda

Polityka
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwi 2008, 17:45:17 »
ja tam bym chcętnie porozmawiała o polityce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

Polityka
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwi 2008, 17:45:17 »

doda

Polityka
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Kwi 2008, 17:58:23 »
myślę, że wiele osób tu nie zajrzało, bo myslało, że o ubezpieczeniach rozmawiamy. ja sama zajrzałam do tego wątku z nudów, jak juz wszystko inne porzeczytałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

Odp: Polityka
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Kwi 2008, 18:18:26 »
o matko!!!!!!!!!!!!!
stałam się założycielem wątku i to o takim tytule Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj szok Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #32 dnia: 02 Kwi 2008, 18:19:25 »
bueheh Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a masz !
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

doda

« Odpowiedź #33 dnia: 02 Kwi 2008, 18:20:21 »
masz piwko Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #34 dnia: 02 Kwi 2008, 21:09:24 »
Polityka to ulubiony temat sporów Polaków. smutne ale prawdziwe
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #35 dnia: 02 Kwi 2008, 21:11:56 »
bueheh Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a masz !
chyba powinnam się pogniewać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #36 dnia: 02 Kwi 2008, 21:13:58 »
Zuzka, Ty, pogniewać?????????????? weź nie bluźnij dziewczyno:P

vobi

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Kwi 2008, 21:15:32 »
Polityka to ulubiony temat sporów Polaków. smutne ale prawdziwe

salsa, ale dlaczego smutne?

salsa

« Odpowiedź #38 dnia: 02 Kwi 2008, 21:17:37 »
Vobi-mam wrażenie , że ludzie nie potrafią spokojnie i rzetelnie rozmawiać o polityce - weź dwie osoby o różnych politycznie poglądach , posadź na przeciwko i każ rozmawiać-po 15 min staną sie śmiertelnymi wrogami
potwierdzone badaniami:)

vobi

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Kwi 2008, 21:19:01 »
salsa, moze dlatego ze przez kilkadziesiat lat glosne rozmawianie o polityce bylo dosc ryzykowne, teraz nadrabiamy braki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 02 Kwi 2008, 21:19:01 »

salsa

« Odpowiedź #40 dnia: 02 Kwi 2008, 21:20:21 »
Vobi, ciekawa teoria:) nie pozbawiona sensu:) ciekawe w czym jeszcze nadrabiamy braki;) ??

zuzia

« Odpowiedź #41 dnia: 02 Kwi 2008, 21:20:46 »
Vobi-mam wrażenie , że ludzie nie potrafią spokojnie i rzetelnie rozmawiać o polityce - weź dwie osoby o różnych politycznie poglądach , posadź na przeciwko i każ rozmawiać-po 15 min staną sie śmiertelnymi wrogami

no niestety jest to prawdziwe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i niewiele potrzeba by np. czlonkowie rodziny się o to pogniewali.
A wśród polonii to już tragedia jest.

jusia

« Odpowiedź #42 dnia: 02 Kwi 2008, 21:25:07 »
potwierdzone badaniami:)
zgadzam się w zupełności, a badaniu mogę poddać moją godzille, ona w kółko o polityce klepie i tak strasznie różnicuje ludzi, na zasadzie, kto jest z nami, a kto przeciwko....okropność
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

salsa

« Odpowiedź #43 dnia: 02 Kwi 2008, 21:28:16 »
nie chce teraz nikogo urazić, ale  nie uważacie ze z tą polonią to jest jakies nieporozumienie?

nie moge zrozumieć, dlaczego ludzie, ktorzy mieszkaja na stałe od dziesiątek lat np w USA maja prawo do głosowania w naszych wyborach
5 mln ludzi ktorzy nie zamierzaja w Polsce życ, płacic podatków itp wybiera nam prezydenta
to ejst jakas paranoja
niektórzy to nawet juz nie pamietaja Polski, bo nie byli tu od lat
na ich zycie nie ma wpływu fakt, ze głosowali na kaczkę, a na nasze ma
ich bardziej dotyczy Parlament Stanów a nie Polski
i te ich wypowiedzi dla Polskich stacji-wypowiadają swoje sądy nie mają tak na prawdę pojęcia co sie tu dzieje
kuzynka niedawno wróciła ze stanów i opowiadała nam jakie pojecie o Polsce ma Polonia w Waszyngtonie
nie wiadomo czy śmiać się czy płakać

salsa

« Odpowiedź #44 dnia: 02 Kwi 2008, 21:30:04 »
Jusia-a to jest jeszcze inna sprawa-miłe rodzinne spotkanie, obiad, niedziela, urodziny, swieto-zamiast zając sie czyms co ludzi jednoczy-NIe, trzeba się szarpać i wywrzeszczać o politykę
byłam kiedys na weselu, gdzie się dwóch wujków pobiło, bo jeden był prawiczek a drugi lewiczek:P+ wódka do tego:)Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #45 dnia: 02 Kwi 2008, 21:33:22 »
nie chce teraz nikogo urazić, ale  nie uważacie ze z tą polonią to jest jakies nieporozumienie?

nie moge zrozumieć, dlaczego ludzie, ktorzy mieszkaja na stałe od dziesiątek lat np w USA maja prawo do głosowania w naszych wyborach
5 mln ludzi ktorzy nie zamierzaja w Polsce życ, płacic podatków itp wybiera nam prezydenta
to ejst jakas paranoja
niektórzy to nawet juz nie pamietaja Polski, bo nie byli tu od lat
na ich zycie nie ma wpływu fakt, ze głosowali na kaczkę, a na nasze ma
ich bardziej dotyczy Parlament Stanów a nie Polski
i te ich wypowiedzi dla Polskich stacji-wypowiadają swoje sądy nie mają tak na prawdę pojęcia co sie tu dzieje
ja tą sprawę znam dość dobrze. I nie piszę tu o teściach bo oni do Polski wracają i wbrew pozorom sytuacja w Polsce ma wplyw na ich życie.

Ale znam osoby, które są tam 20 czy nawet więcej lat i...... decydują co będzie w Polsce! Mają zupelnie inne wyobrażenie o Polsce niż jest w rzeczywistości. Patrzą na to przez pryzmat kraju w którym mieszkają etc.
Tylko, że im jest latwiej - nie ponoszą konsekwencji swoich wyborów!

vobi

• Gość
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Kwi 2008, 21:33:47 »
nie chce teraz nikogo urazić, ale  nie uważacie ze z tą polonią to jest jakies nieporozumienie? nie moge zrozumieć, dlaczego ludzie, ktorzy mieszkaja na stałe od dziesiątek lat np w USA maja prawo do głosowania w naszych wyborach
5 mln ludzi ktorzy nie zamierzaja w Polsce życ, płacic podatków itp wybiera nam prezydenta to ejst jakas paranoja

tez tak mysle...

salsa

« Odpowiedź #47 dnia: 02 Kwi 2008, 21:35:43 »
cieszę się, ze nie tylko ja tak myślę:)

jusia

« Odpowiedź #48 dnia: 02 Kwi 2008, 21:49:00 »
z własnych obserwacji widzę, że Ci zwolennicy prawicy to jednak bardziej zajadli w sporach (piszę myśląc o godzilli oczywiście i jej środowisku katolicko- konserwatywnej inteligencji)

salsa

« Odpowiedź #49 dnia: 02 Kwi 2008, 21:51:39 »
jusia, jak zawsze - celna uwaga, tez mam takie obserwacje