gdzie w Warszawie duży wybór okularów przeciwsłonecznych

Zaczęty przez golinda, 01 Kwi 2008, 12:24:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

tylko, żeby cena mnie nie powaliła (tak do 400zł toleruję)

siog

gdzie nie pomoge niestety... ale jak zobaczysz to zwroc uwage na okulary Brenda.  chociaz maja wiele sportowe fasony ale mialy tez kilka swietnych normalnych. Bardzo goraco polecam! one naprawde chronia oczy i maja swietne filtry, a nie jak wiele tylko barwione szklo... ceny z tego co pamietam ok 100 do 200 zl.  kiedys byly optica/vision??express w gal.mokotow i mialy tez stojak w marriott w tej rest sportowej. tyle co pamietam ;)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda


mayagaramond

Cytat: golinda w 01 Kwi 2008, 19:48:06
okulary to chyba jednak trzeba przymierzać :-)

raczej tak (mowie, jako okularnik :D), ale moze znajdziesz takie, ktore ci sie bede podobac za 800 zloty, a w necie znajdziesz je za 400.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Cytat: mayagaramond w 01 Kwi 2008, 22:25:03
raczej tak (mowie, jako okularnik :D), ale moze znajdziesz takie, ktore ci sie bede podobac za 800 zloty, a w necie znajdziesz je za 400.


no właśnie też tak pomyślałam, bo tam ceny są rzeczywiście niższe, w u polskiego optyka dior poniżej tysiąca pln to rzadkość, a na tej stronce ok. 100euro
tyle mogę zapłacić, ale nie tysiaka!

mayagaramond

Cytat: golinda w 01 Kwi 2008, 22:30:52
Cytat: mayagaramond w 01 Kwi 2008, 22:25:03
raczej tak (mowie, jako okularnik :D), ale moze znajdziesz takie, ktore ci sie bede podobac za 800 zloty, a w necie znajdziesz je za 400.


no właśnie też tak pomyślałam, bo tam ceny są rzeczywiście niższe, w u polskiego optyka dior poniżej tysiąca pln to rzadkość, a na tej stronce ok. 100euro
tyle mogę zapłacić, ale nie tysiaka!

w PL raczej nie oplaca sie kupowac nic z wyzszej polki, bo jest drogo. A nie wybierasz sie na jakas dienstreise?


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Cytat: mayagaramond w 01 Kwi 2008, 22:36:34
A nie wybierasz sie na jakas dienstreise?

na razie nic mi nie wiadomo, ale mój mąż częściej jeździ (głównie austria i niemcy) - może coś sobie upatrzę i mu zlecę ;)
jakiś czas temu kupiłam sobie okulary na lotnisku - Escada
wszyscy się z nich śmieją, więc chyba za dobrze nie wybrałam :D

mayagaramond

Cytat: golinda w 01 Kwi 2008, 22:45:07
na razie nic mi nie wiadomo, ale mój mąż częściej jeździ (głównie austria i niemcy) - może coś sobie upatrzę i mu zlecę ;)
jakiś czas temu kupiłam sobie okulary na lotnisku - Escada
wszyscy się z nich śmieją, więc chyba za dobrze nie wybrałam :D

takie mucha tse-tse?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

dokładnie takie, hehehe!
aż kiedyś mój kolega mi je zabrał, założył i powiedział: "zobacz, jak wyglądasz idiotycznie!" :D

mayagaramond

Cytat: golinda w 01 Kwi 2008, 22:58:08
dokładnie takie, hehehe!
aż kiedyś mój kolega mi je zabrał, założył i powiedział: "zobacz, jak wyglądasz idiotycznie!" :D

faceci chyba takich okularow nie lubia, H. tez sie z nich smieje. Ja uwazam, ze sa fajne, wyglada sie jak VIP, jeszcze trench, szpilki i gwiazda gotowa :D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia

JA kupiłam ostatnio polaryzacyjne w sklepie wędkarskim (N. jest maniakiem) i jestem super zadowolona :D

panikarola

a do takich okularow to mozna szkla korekcyjne wstawic? do takich markowych i fancy, bo do takichzwyklych to oczywiscie wiem ze mozna. one chyba maja szybke taki troche wygieta, to i szklo musialoby byc wygiete, dobrze mowie?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: panikarola w 02 Kwi 2008, 09:07:35
a do takich okularow to mozna szkla korekcyjne wstawic? do takich markowych i fancy, bo do takichzwyklych to oczywiscie wiem ze mozna. one chyba maja szybke taki troche wygieta, to i szklo musialoby byc wygiete, dobrze mowie?

oczywiscie, ze mozna. Moje zwykle okulary tez maja fancy oprawki, a szkla 3 dioptrie :) Slonecznych jeszcze sie nie dorobilam (tzn. mam ale bez szkiel korekcyjnych, bo ciagle szkoda mi kasy...)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

no mozna pod warunkiem, ze oprawka pozwala - do drutkow nie wstawisz moich 5 dioptrii nawet po kosztownym "wycienianiu" ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 02 Kwi 2008, 10:34:47
no mozna pod warunkiem, ze oprawka pozwala - do drutkow nie wstawisz moich 5 dioptrii nawet po kosztownym "wycienianiu" ;)

Tak?  H. ma cienke oprawki i ma chyba 4 albo 5 dioptrii. Dodam tez, ze jego szkla kosztowaly chyba dwa razy tyle co moje...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

mayagaramond mozliwe - ja zrezygnowalam z dalszego wycieniania jak osiagnelam cene 500 zl za jedno szklo :D i wybralam oprawki takie grube i zielone ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

ale ja bym chciala takie duuuze sloneczne, takie to zaslaniaja cala twarz i po bokach i u gory tez nic nie wpuszczaja swiatla. na razie mam takie ze stojaka na ulicy na 15 zl i sa najlepsze, ale strasznie brzydkie. moze byc gruba oprawka, cienki drucik takiego czegos raczej nie uchwyci. wiec do takich chyba jednak zwykle szlo nie wystarczy. chcialam takie u optyka w zeszlym roku zamowic, niestety znalezlismy tylko oprawki jakies gucci i calosc kosztowala kolo 1000 zl. no i na pewno musze pocieniac, bo mam 4 dioptie w plusie, to jest denko od butelki jak jest niepocienione. fu.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: panikarola w 02 Kwi 2008, 11:20:03
chcialam takie u optyka w zeszlym roku zamowic, niestety znalezlismy tylko oprawki jakies gucci i calosc kosztowala kolo 1000 zl. no i na pewno musze pocieniac, bo mam 4 dioptie w plusie, to jest denko od butelki jak jest niepocienione. fu.

1000 za wszystko? Oprawki plus szkla? Jesli tak to moje okulary +/- tyle kosztuja. To sie wydaje duzo, ale ja nosze je codziennie i wtedy 250€ /366 dni ( a ja mam swoje okulary juz ponad rok i jak bede zmieniac to raczej tylko szkla, a nie oprawki) to raptem niecale 0,70€. Jedak na sloneczne troche mi tej kasy szkoda, ale bede musiala zamowic, bo nie moga nosic soczewek, wiec normalne okulary odpadaja. U nas sa czasem promocje, wiec moze cos znajde.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

siog

Cytat: golinda w 01 Kwi 2008, 22:30:52

, w u polskiego optyka dior poniżej tysiąca pln to rzadkość,

zapomnijcie o diorach,chanelach itd itp, okulary tych marek chlam.
jak juz wydac kase to wylacznie Ray Ban, klasyka i realna ochrona oczu. lub poszukac wsklepach sportowych. reszta to barwione szklo ktore zniczszy oczy

mayagaramond

Cytat: siog w 02 Kwi 2008, 13:14:21
Cytat: golinda w 01 Kwi 2008, 22:30:52

, w u polskiego optyka dior poniżej tysiąca pln to rzadkość,

zapomnijcie o diorach,chanelach itd itp, okulary tych marek chlam.
jak juz wydac kase to wylacznie Ray Ban, klasyka i realna ochrona oczu. lub poszukac wsklepach sportowych. reszta to barwione szklo ktore zniczszy oczy

ja moge kupic oprawki jakiekolwiek, bo i tak musze miec robione szkla...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

Cytat: siog w 02 Kwi 2008, 13:14:21
Cytat: golinda w 01 Kwi 2008, 22:30:52

, w u polskiego optyka dior poniżej tysiąca pln to rzadkość,

zapomnijcie o diorach,chanelach itd itp, okulary tych marek chlam.
jak juz wydac kase to wylacznie Ray Ban, klasyka i realna ochrona oczu. lub poszukac wsklepach sportowych. reszta to barwione szklo ktore zniczszy oczy

siog, ale te szkla to ja i tak chce zmieniac na korekcyjne, bo mam wade wzroku. wiec pozostaje kwestia samej oprawki, a przy oprawce to jest taka roznica, czy ray ban czy chlam?

maya, no na zwykle okulary to sie zgadza, chodziaz i tak preferuje tak raczej kolo 500, plus minus 25% w gore, ale na sloneczne to mi troche szkoda. ale pewnie i tak kupie jak nie znajde nic innego, bo nienawidze, jak mnie razi slonce.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

mayagaramond

Cytat: panikarola w 02 Kwi 2008, 14:30:03
maya, no na zwykle okulary to sie zgadza, chodziaz i tak preferuje tak raczej kolo 500, plus minus 25% w gore, ale na sloneczne to mi troche szkoda. ale pewnie i tak kupie jak nie znajde nic innego, bo nienawidze, jak mnie razi slonce.

slonecznych nie nosi sie na okraglo, wiec oprawki moga byc tez i tansze/gorszej jakosci. A jest w PL Fielmann? Oni czasem maja fajny design, a oprawki nie sa drogie. A zreszta Ty chyba jezdzisz dosc czesto do Berlina? Rozjerzyj sie tam, kup oprawki, a szkla zrobisz w PL (bo szkla w PL sa tansze).

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

panikarola

dobry pomysl! fielman mi sie znudzil... polewam Ci! i siog tez!
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.