sałtka-brokuł, feta , migdały, mniam:)

Zaczęty przez jusia, 16 Sie 2007, 15:45:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Ja robiłam z mrożonych. Gotowałam na parze. Wyszło super.

talula

Cytat: jo_miekka w 21 Mar 2008, 09:16:24
Ja robiłam z mrożonych. Gotowałam na parze. Wyszło super.

Jo, a jak dlugo na tej parze? i rozumiem, ze mrozone wrzucałas?

jo_miekka

No aż będą takie w sam raz... Sprawdzać trzeba :)

ze_nitka

Ile tego czosnku trzeba dodać? Wrzuciłam 3 spore ząbki i jak dla mnie było za dużo. Tacie za to smakowało ;)

jo_miekka

No ja własnie tez trochę przegięłam. Na dwie paczki mrożonych brokułów dałam cztery ząbki i to było zdecydowanie za dużo. Nie żeby się nei zjadło, ale za dużo. Następnym razem dałam dwa takie większe i było ok, chociaż najpierw mi się zdawało, że nie czuć czosnku wcale.

mimbla

Jusia, właśnie dostałaś za sałatkę bezalkoholowe. Niestety zjadłam sama :-)

magdarynka

Zrobilam w sobote i w efekcje leje dwa piwka, jedno ode mnie a drugie od M. Strasznie nam smakowalo i pewnie zrobimy jeszcze
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Wlasnie kupilam brokuly bo za malo warzywek jem,dobre pomysly tu macie,
a ze nie mam fety to moze od ze_nitki zrobie :0)

vobi

Jusia, stawiam piwo/sok/herbate...a w Twoim stanie to moze bawarke najlepiej?  :D
Salatka szybka, prosta - i wyjatkowo smaczna!  brawo

zwierzatko_mojej_mamy

vobi - idzzesz Pani w pyry z ta bawarka ;D to trauma mojej mamy z ciazy ;) pluje se do dzis w brode, ze posluchala ciotek i pila :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

panikarola

wiecie, ze zepsulam te salatke :( brokul mi sie rozgotowal, dalam chyba za duzo fety i sosu, razem bylo jak bardzo gesta zupa - niezla, ale po trzech lyzkach mdla, wiec jednak dodalam migdalow i bylo lepsze. ogolnie srednio. chyba za bardzo chcialam zuzyc cala fete i jogurt.
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

inkageo

Ja też raz rozgotowałam brokuły i były strasznie wodniste. Teraz ich pilnuję jak oka w głowie ;)
Imagine there is no hate

panikarola

za brokula odpowiedzialny jest maz. mowie mu pilnuj, a ten gazete czyta, widze ze nie uwaza i jeszcze mowi tak, tak caly czas sprawdzam ;)
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

fijolek

Obiecałam sobie kiedyś że jak tylko przejdę od biernego czytania forum do pisania to jednym z pierwszych wątków, w którym zabiorę głos będzie wątek tej właśnie sałatki bo jest BOSKA :) 15 minut roboty a efekt piorunujący  :clapping:

noki

Cytat: jo_miekka w 19 Lut 2008, 12:03:34
Cytat: inkageo
Cytat: jo_miekkakuminu mielonego
Co to jest?

Taka przyprawa orientalna, zwana też często kminem rzymskim. Do kupienia w sklepach z żywnościa orientalną, chociaż widziałam też w geant.

mozna zastapic zwyklym kminkiem roztartym w mozdzierzu.

Cytat: jusia w 16 Sie 2007, 15:45:52
Ostatnio święci u mnie triumfy:)
Blanszujemy różyczki brokuła, dodajemy fetę w kostkach, polewamy jogurtem wymieszanym z łyżeczką majonezu i dużą ilością zmiażdżonego czosnku, sól i pieprz do smaku...posypujemy płatkami migdałów uprażonymi na masełku, volia:)
Polecam, pyszna i prosta:)

zgadza sie, pyszna :)
ja posypuje orzeszkami piniowymi

zwierzatko_mojej_mamy

noki no nie zgodze sie ;) az poszlam do kuchni i rozgryzlam kawalek kminu rzymskiego ;) to co innego zupelnie niz zwykly kminek, ktorego nienawidze ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdarynka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Paź 2008, 00:41:50
noki no nie zgodze sie ;) az poszlam do kuchni i rozgryzlam kawalek kminu rzymskiego ;) to co innego zupelnie niz zwykly kminek, ktorego nienawidze ;)
Zgadza sie, kumin to zupelnie inna bajka. Czemu mam wrazenie ze jestem w mniejszosci lubiacej kminek ???
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

oczxywiście, że kumin to coś innego niż kminek! zapch, smak, wszystko!
z nazwy tylko podobne

zosia2007

ooo ktos odgrzebal moja ulubiona salatke :)  moze dzis zrobie, bo juz dawno byla i zapomnialam jaka to pyszota :)

jusia

Cytat: zosia2007 w 21 Paź 2008, 10:06:05
ooo ktos odgrzebal moja ulubiona salatke :)  moze dzis zrobie, bo juz dawno byla i zapomnialam jaka to pyszota :)
a ja ostatnio zrobiłam na gorąco z makaronem i wyszedł całkiem fajny obiad :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zosia2007

Cytat: jusia w 21 Paź 2008, 14:47:05
Cytat: zosia2007 w 21 Paź 2008, 10:06:05
ooo ktos odgrzebal moja ulubiona salatke :)  moze dzis zrobie, bo juz dawno byla i zapomnialam jaka to pyszota :)
a ja ostatnio zrobiłam na gorąco z makaronem i wyszedł całkiem fajny obiad :)

no ja sie wlasnie dzis przymierzam do piersi (kurczakowych) z grilla wiec salatka bylaby jak znalazl :)

sputnik_sweetheart

uwielbiam kminek :)
kumin też znam, lubię do ryby na przykład
nie ma to jak bezsenność, jusiolku, robię dzisiaj Twoją sałatkę, brokuły wrzucę do parowaru :)

abkasia

a ja znam jeszcze taka: brokul zblanszowany, jajko na twardo, pomidor( w cwiartki, jajko tez)i chyba ogorek.. o matko zapomnialam.. :o :o i to z sosem majonezowo-jogortowo czosnkowym.. tez dobre.. brawo brawo, musze sprawdzic dokladnie jak ten przepis brzmial.. :shy:

tiliam

ja też zrobiłam
ale bez czosnku
może dlatego była trochę mdła
ale generalnie może być:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

noki

Cytat: magdarynka w 21 Paź 2008, 08:37:26
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Paź 2008, 00:41:50
noki no nie zgodze sie ;) az poszlam do kuchni i rozgryzlam kawalek kminu rzymskiego ;) to co innego zupelnie niz zwykly kminek, ktorego nienawidze ;)
Zgadza sie, kumin to zupelnie inna bajka. Czemu mam wrazenie ze jestem w mniejszosci lubiacej kminek ???

no to wychodzi na to, ze sie na kminku nie znam, bo to w nasionach co mam, jak rozetre, to pachnie i smakuje jak sproszkowany kumin  :oops: