sałtka-brokuł, feta , migdały, mniam:)

Zaczęty przez jusia, 16 Sie 2007, 15:45:52

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jusia

Ostatnio święci u mnie triumfy:)
Blanszujemy różyczki brokuła, dodajemy fetę w kostkach, polewamy jogurtem wymieszanym z łyżeczką majonezu i dużą ilością zmiażdżonego czosnku, sól i pieprz do smaku...posypujemy płatkami migdałów uprażonymi na masełku, volia:)
Polecam, pyszna i prosta:)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zwierzatko_mojej_mamy

jusia79,  mój wujek przywiózł ją ostatnio na Wielkanoc - coś PYSZNEGO! wciągnęłam ją jak odkurzacz ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jusia

podbijam "moją" sałatkę, dziś ją również zrobiłam, pychota, może jeszcze ktoś się skusi ;-)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

inkageo

Ale fajny przepis :) Proszę tylko o wyjaśnienie jak się "blanszuje" ;) Mogą być mrożone brokuły?
Imagine there is no hate

jusia

Cytat: "inkageo"blanszuje"
to rodzaj obróbki cieplnej żywności polegającej na zanurzeniu na kilkadziesiąt sekund we wrzątku lub włożeniu do zimnej wody, doprowadzeniu do stanu wrzenia i wyjęciu.

Po blanszowaniu produkt żywnościowy schładza się zimną wodą, aby zapobiec dalszemu działaniu wysokiej temperatury.
Cytat: "inkageo"Mogą być mrożone brokuły?
pewnie, że tak :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

mayagaramond

Na pewno zrbie w tym tygoniu uwielbiam i brokuly i fete! Piwo dla jusi  :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

jo_miekka

jusia79, zaskakujesz mnie Pani coraz bardziej :)
To musi być cudne. Brokuł + czosnek -> najlepsze połączenie!

golinda

to dzisiaj zrobię...a jutro nikt mnie nie będzie chciał całować  :mrgreen:

[ Dodano: 19-02-2008, 09:21 ]
w chińskiej knajpie dają brokuły z czosnkiem - to jest jakiś rodzaj sosu na maśle głównie chyba, ale lekko zagęszczony i z czosnkiem i przyprawami - miodzio! ;-)

[ Dodano: 19-02-2008, 09:21 ]
p.s. i one są na ciepło

jo_miekka

Cytat: "golinda"w chińskiej knajpie dają brokuły z czosnkiem - to jest jakiś rodzaj sosu na maśle głównie chyba, ale lekko zagęszczony i z czosnkiem i przyprawami - miodzio!  
p.s. i one są na ciepło

Ja robię takie brokuły orientalne na ciepło:

Na oliwie rozgrzewaną wrzucam trochę kuminu mielonego, trochę świeżo startego imbiru, ze trzy ząbki czosnku.
I jak zacznie poachnieć daję w to ugotowane na parze brokuły. A potem sypię sezamem uprażonym. Pycha!

inkageo

Cytat: "jo_miekka"kuminu mielonego
Co to jest?
Imagine there is no hate

jo_miekka

Cytat: "inkageo"
Cytat: "jo_miekka"kuminu mielonego
Co to jest?

Taka przyprawa orientalna, zwana też często kminem rzymskim. Do kupienia w sklepach z żywnościa orientalną, chociaż widziałam też w geant.

golinda

sałatkę z koleżanką zrobiłyśmy - bardzo dobra
no i ten smak czosnku w ustach - bezcenny!  :mrgreen:

mimbla

Dobrze mówi, dać jej wódki! Temat zrobił się wesoły, a i sałatka obiecująca.

jusia

ha! to się dopiero sałatka zrobiła popularna ;) powiem nieskromnie: moje koleżanki się nią dziś zażerały  :mrgreen:  możecie ją nazywać "sałatką jusi" ;-)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

golinda

maraxela,


ale i tak bardziej mi smakowała Twoja sałatka (ta z kurczakiem i awokado - zresztą pewnie innej nigdy w życiu nie zrobiłaś :-DDD )

inkageo

Zrobiliśmy właśnie sałatkę, WYSZŁA :) Brokuły mi trochę wypiły sos i musiałam zrobić drugą porcję, ale więcej problemów nie było ;) Jest bardzo dobra :) Popijamy martini :)
Imagine there is no hate

ze_nitka

Ja znam inną sałatkę z brokułem w roli głównej:
Ze 4-5 pomidorów kroimy w połówki ćwiartek (1/4 to ćwiartka a 1/8 to ...? ), układamy na półmisku. Ze 4 jajka ugotowane na twardo kroimy tak ja pomidory (1/8), kładziemy na pomidory. Na to kładziemy różyczki brokułów blanszowanych. Polewamy sosem, który składa się z majonezu, śmietany, dużej ilości pieprzu i soli. (tego sosu powinno być ok. pół szklanki). Stawiamy na stół i jemy ;)

Smacznego :)

golinda

Cytat: "ze_nitka"1/4 to ćwiartka a 1/8 to ...?

to ósemki

goga

Miałam wczoraj gości i zaserwowałam im przepisy z forum

1 chili con carne (to moje ;-)  )
2. kurczaka z jajkiem i żółtym serem, smażonego w formie małych placuszków
3. sałatkę Jusi :!:  :!:
4 różne inne duperele ogóreczki, grzybki ble ble ble..........
potrawa nr 1,2 i 3 zeżarta prawie do końca, a po sałatce to co niektórzy chcieli miskę wylizywać :shock:  dobrze że miałąm zapas :lol:
więc sałatka Jusi (myślę że możemy ją tak oficjalnie nazwać) święci triumfy :mrgreen:  :mrgreen:
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

inkageo

Imagine there is no hate

jo_miekka

Jusia, zrobiłam już dawno a nie napisałam: pycha! Jedno z najlepszych połaczeń smakowych! Uwielbiam!

jusia

Cytat: jo_miekka w 16 Mar 2008, 09:08:10
Jusia, zrobiłam już dawno a nie napisałam: pycha! Jedno z najlepszych połaczeń smakowych! Uwielbiam!
no cóż miód na moje serce lejesz ;) szkoda, że nie jestem autorką tej smakowitej receptury  :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

talula

Jusia, a ja dzis ja zrobilam rano i zaniosłam do pracy na spotkanie przedswiateczne..no i zrobiłam nia furore!;)

Powiedz mi jeszcze, czy uzywasz brokuł mrożonych czy świezych i jak dlugo je blanszujesz?

chcę ją powtorzyc na świeta...

jusia

talula ja robiłam tylko z surowych, ale z mrożonymi też trzeba by spróbować, myślę, że efekt byłby ten sam, ile blanszuję? no tak od zagotowania to z pięć minut, wolę jak są miękkie, ale nie ciapa..
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

goga

Najlepsze są brokuły gotowane na parze i zachowują piękny kolorek
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)