kosmetyczny hit

Zaczęty przez mika, 31 Mar 2008, 08:33:25

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

Cytat: rudasekawf w 17 Cze 2021, 19:50:37
W kremie do twarzy mam 50, chodziło mi bardziej o cos na makijaz. Zamówiłam LA ROCHE POSAY Anthelios SPF50+ 75ml mgiełka. Zobaczymy czy warto.
MAM TĄ MGIEŁKĘ, JEST SPOKO, ALE UWAŻAJ NA OCZY BO POTRAFI SZCZYPAĆ. Totalnie nieszczypiący jest ISDIN pediatrics https://e-melissa.pl/produkt/fotoprotector-isdin-pediatrics-transparentny-spray-ochronny-spf-50-250-ml,52251.html?gclid=Cj0KCQjw5auGBhDEARIsAFyNm9Fg69XjayQMrtpFaDKQMU0VDihWJz13pRANNUMW1gPnw_RGs7-hGrcaAmh7EALw_wcB

zosia2007

#626
Angie, teraz basiclab mają nowy SPF do cery mieszanej w stronę tłustej, emulsja, nie krem. Jest lżejszy
Dla cer mieszanych polecam:
VICHY: https://www.vichy.pl/ochrona-przeciwsloneczna/uv-age-daily-fluid-przeciw-fotostarzeniu-sie-skory-spf50-ochrona-przeciwsloneczna/p40960.aspx
albo dwa niedostępne w pl:
Martiderm - najlepszy jaki kiedykolwiek miałam ale trochę drogi, dostępny w hiszpańskich aptekach lub czasem na amazonie można trafić https://www.caretobeauty.com/pl/martiderm-proteos-screen-spf50-40ml/
Loreal, dostępny czasem na notino.pl - tylko musi być ten "sensitive fluid, nie mleczko https://www.notino.pl/garnier/ambre-solaire-mleczko-do-opalania-twarzy-spf-50/

Oczywiście, żaden nie szcypie w oczy, jest lekki, twarz po aplikacji się nie świeci i ma wysokie PA

callja

Zosia, dzięki za ten Isdin, muszę wypróbować, gdy skończę Purles (też 50-tka w sprayu) - szczypie trochę, no i jeśli dostanie się/spłynie do ust, wtedy bleeee... Gorzki.
Na razie uważam przy aplikacji.

A propos, czy po sprayach też świecicie jak szyby?? Bo ja tak :/

Krem mam Oblepikche z Naturą Siberica, filtr tylko 20, ale ładnie się wchłania, na to reaplikuję spray.

Chętnie zapytałbym z kolei o żel/spray przeciw komarom i kleszczom, który się nie klei, nienawidzę tej lepkości na skórze, i jeszcze te tłuste ślady na meblach po lada dotknięciu :crazy:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

malutenka

Ja się świecę po absolutnie każdym filtrze i używam mgiełki matującej bo inaczej wyglądam jakbym się olejem posmarowała

calla

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)


callja

Ale tu ciiiiiisza!!
No to napiszę cosik ;)

Taniochy (albo ogólnie kosmetyki ciutek droższe, ale nadal drogeryjne) dziękim którym zdarza mi się ostatnio NAWET umalować, bo idzie to szybko:
- na twarz
https://www.rossmann.pl/Produkt/Podklady/AA-My-Beauty-Power-podklad-rozswietlajacy-nr-01-Vanilla-30-ml,376876,8545
Tfu tfu tfu, byle nie zapeszyć!! Konsystencja kremu nawilżającego, nie wchodzi w zmarchy, NIE ZASTYGA => żółtą tonację "gaszę" różowawym w odcieniu pudrem, krycie porządne, brak efektu maski. Wklepuję palcami (korektory też), nie ma potrzeby zabawy z gąbeczką czy pędzlem, bo wszystko pięknie i bezsmugowo się wtapia. Łapcie póki promka trwa ;)
- pod oczy:
* w kącik wewnętrzny + dolinę łez, jaśniutki i chłodny odcień (najjaśniejszy)
https://www.hebe.pl/essence-korektor-do-twarzy-20-5ml-000000000000322125.html
Lekko stygnie, ładnie kryje, nie zasusza, tanie jak barszcz!!
* pod "resztę oka" i na powiekę:
https://www.rossmann.pl/Produkt/Korektory/JOKO-Nature-of-Love-korektor-nr-01-10-ml,380211,8547
Dorwałam na promce, też nie stygnie = mniej włazi w zmarchy, ciut za ciemny, więc utrwalam go + całą twarz:
- https://sklep.vipera.com.pl/pl/p/COS-MEDICA-Rozany-Derma-Puder-Sypki-ANTI-AGING%2C-Cera-Dojrzala-transparentny-11g/1761
Półmat bez apierowego efektu, pod okiem też sprawje się bez zarzutu.
- na policzek/konturowanie oka:
https://www.rossmann.pl/Produkt/Roze/JOKO-Nature-of-Love-roz-do-policzkow-nr-01-4-g,380262,8548
Też dorwałam na promce. Fajny, naturalny efekt.

Piszę tego posta, bo "zrobienie skóry" to u mnie najdłuższy + najbardziej rozczarowjący etap, bo większość podkładów czy kremów BB nie lubi się z moją skórą. Często było tak, że po pierwszym olśnieniu (np. 24 ore od Deborah) potem było niefajnie, podkłąd warzył się, ciastkował, spływał, na kilometr widać było że się POmalowałam nie umalowałam, etc. Dlatego teraz - byle nie zapeszyć!! i może znowu zacznę robić sobie jakiś mejkap na co dzień, bo teraz zdarzało mi się to raz na miesiąc ;)

I przy okazji pytanie: jeśli stosujemy krem z filtrem, to czy pod niego należy oprócz serum nałożyć warstwę "zwykłego" kremu?? Już głupieję od sprzecznych informacji, ile to warstw kosmetyków powinnam na siebie nakładać, zwłaszcza, gdy pycho odczuwa już wyraźnie wpływ grawitacji :/
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

inkageo

Callja dzięki!
Ja jak używam kremu z filtrem to zawsze odpuszczam już inne kremy czy serum.
Imagine there is no hate

callja

inka, dzięki za opinię!!
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

feeling.good

Macie do polecenia jakiś krem nawilżający, który sprawdza się zimą? Mam potwornie suchą skórę, a moje kremy nie dają teraz rady. Najlepiej coś dostępnego w galeriach/aptekach. Dziękuję!

szelma

feeling.good, u mnie Hydraphase Intense Riche się sprawdza z La Roche Posay.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

calla

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

salsa

feeling.good, a kładziesz pod krem kwas hialuronowy ? ja odkąd kupuje czysty kwas w buteleczce i kładę pod krem to mam super nawilzoną skorę - a krem uzywam adekwatnie do potrzeb cery dojrzałej i mojego wieku
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

callja

#638
salsa, mnie kwas hialuronowy ślizgał się po skórze, i ewentualnie zasychał na niej w glutoskorupę... Nijak się nie wchłaniał.
Kremu używam teraz z bakuchiolem, 40+ (Bielenda), pod spód serum, teraz glow Eveline, ale fajne ma też Ava. I Revuele, taniocha (tylko trzeba patrzeć na składy, bo niektóre nie są w 100% czyste).

Kiedyś używałam zimowego kremu z Mixa, i fajny był, ale teraz jego skład bywa oceniany kontrowersyjnie.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

salsa

#639
callja, ja  mam taki kwas w buteleczce, jak woda i to ma bardziej konsystencje jak tonik, wchłania sie szybko, na to serum (tez mam teraz z Avy ) i na to krem
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Cytat: callja w 15 Gru 2021, 13:30:06salsa, mnie kwas hialuronowy ślizgał się po skórze, i ewentualnie zasychał na niej w glutoskorupę... Nijak się nie wchłaniał.
mam podobnie, sam sie nie wchłania.
Dlatego najpierw tonik a potem kwas merdam z kremem. Daje radę :)


feeling.good

Cytat: salsa w 15 Gru 2021, 12:57:45
feeling.good, a kładziesz pod krem kwas hialuronowy ? ja odkąd kupuje czysty kwas w buteleczce i kładę pod krem to mam super nawilzoną skorę - a krem uzywam adekwatnie do potrzeb cery dojrzałej i mojego wieku

jeju, nie. Ja dopiero od kilku miesięcy używam regularnie kremów ;) A Wy tu o kwasie i serum piszecie :D

calla

#642
Cytat: feeling.good w 15 Gru 2021, 13:53:01
jeju, nie. Ja dopiero od kilku miesięcy używam regularnie kremów ;) A Wy tu o kwasie i serum piszecie :D

To w takim razie polecam jeszcze serum nawilzajace z Miya lub jesli dostaniesz w rossmannie Alterra z granatem.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

salsa

feeling.good, a uzywasz toniku po myciu ? jak zmywasz twarz? bo wiesz - w naszym wieku prawidłowa pielegnacja to podstawa :P

po umyciu twarzy uzywasz toniku, potem juz w zaleznosi od potrzeb - ja nakładam kwas h rano i na to krem , a wieczorem po toniku kwas h, na to serum z wit C i na to krem na noc
jak mam mocniejszy mejkap to najpierw go rozpuszcam wmasowując w twarz olej ze słodkich migdałów i dopiero potem zmywam, skora to uwielbia

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

feeling.good

Nie używam toniku  :wstyd:
Najpierw używam płynu micelarnego, później myję twarz pianką.

salsa

#645
pianki są super, tez uzywam

tonik przywraca ph skorze po oczyszczaniu  i przygotowuje na przyjecie kosmetyków pielegancyjnych jak serum, krem itp

gdzie jest Zoska ja sie pytam - kogos jeszcze nie uswiadomiła na strefie ?? :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


zosia2007

#647
Cytat: salsa w 15 Gru 2021, 14:35:42
pianki są super, tez uzywam

tonik przywraca ph skorze po oczyszczaniu  i przygotowuje na przyjecie kosmetyków pielegancyjnych jak serum, krem itp

gdzie jest Zoska ja sie pytam - kogos jeszcze nie uswiadomiła na strefie ?? :D
Hehe, tak, to prawda. Tonik przywraca naturalne pH po myciu. Ale teraz jest multum delikatnych myjaczy po których nie trzeba używać toniku ;)
Ale trzeba sprawdzać aby te myjacze właśnie nie zmieniały pH skory a domyślały makijaż i brudy ;)
Feeling z kwasem hialuronowym różnie bywa. Moja skóra toleruje tylko w toniku/psikadle. Żel z kwasem hialuronowym może być za ciężki i może zapychać. Mnie zapycha ;)
Polecam pod krem serum z wit c, najlepiej jako tetrapalmitynian askorbylu bo w tej wersji nie podrażnia
No i na to porządny krem nawilżający. Nie musi być tłusty, ważne aby dobrze nawilżał. Dla bardzo delikatnych skór i mocno przesuszonych polecam kremy cica, np la roche posay, bioderma, svr

mobka

#648
A macie jakieś serum z  wit c, którego nie trzeba trzymać w lodowce? Kupiłam z basiclab i nie używam, bo lodowka jest piętro niżej niż łazienka ;)
I jestem jak feeling, tez mało co używam. Po ostatnim oczyszczaniu twarzy u kosmetyczki, zainwestowałam w tonik 😂

zosia2007

Ja używam albo z pH doctor albo z mary Kay na zmianę - oba są jako tetra