co po macierzyńskim?

Zaczęty przez jusia, 27 Mar 2008, 19:05:16

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brawurka

u mnie sie troche pokomplikowalo, bo tesciowa poszla do pracy, jak jade do szkoly to moja mama musi brac urlop w pracy, a potem... w czerwcu skończe studia i mam nadzieje ok stycznia 2009 pójść do pracy, a Maja albo z opiekunką, albo z tesciową chyba ze nadal bedzie pracowała. juz kiedys o tym gadaliśmy, gdyby zostawała z tesciową to płacilibyśmy jej za opieke.

sonatina

Ja planuję przez rok zostać w domu. Potem zobaczymy. Na pomoc mojej mamy nie liczę. To młoda kobieta, pracuje, ma liczne zainteresowania. Żyje intensywnie i choć wiem, że będę mogła liczyć na chwilową opiekę np. raz w tygodniu to nie obciążyłabym jej dłuższym obowiązkiem.
Co innego teściowa.... jest na rencie i siedzi w domu. Jednak mój mąż nie zgadza się na to aby ona zajmowała się dzieckiem twierdząc, że jest za bardzo schorowana.
Żłobek raczej odpada. Pracuję zawsze popołudniami i kiedy idę do pracy to żłobki akurat zamykają. Zresztą takiego maluszka oddać do żłobaka... nie chcę. Co innego przedszkole - to obowiązkowo. Tak więc na razie nie ma jeszcze 100% postanowienia. Zobaczymy jak to będzie.
Mój dyrektor np. ostatnio planował mi dodatkowe obowiązki na wrzesień przyszłego roku szkolnego, bo skoro rodzę w lipcu to wg niego sprężę się i wrócę do pracy już we wrześniu :).Eh, ci faceci.

Kata

My też dużo o tym rozmawialiśmy i wyszło nam że stać nas będzie tylko na żłobek, ale wolelibyśmy tam oddać większe dziecko - tzn. macierzyński, potem zaległy urlop i 2-3 miesiące bezpłatnego wychowawczego i wtedy dziecko by szło do żłobka mając 8-9 miesięcy. Ale jak już przyjdzie co do czego to ciężko będzie się z dzieckiem rozstać, ale cóż szara rzeczywistość zmusza do takiego postępowania
Pozdrawiam

Kata

brawurka

nie kazała sobie płacić, ale uważam, ze tak byłby najlepiej, gdybym zatrudniałą opiekunke to bym płaciła, wole płacić babci, nie tyle co opiekunce, ale tak zeby na jakas przyjemnosc wysarczało


brawurka

koleżanka mojej teściowej (lat 50) jest prababcią, to się nazywa młoda prababcia:))

nionczka

Najmlodsza babcia Portgalii ma 32 lata!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

A moja tesciowa ma prawie 70 :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kata

Cytat: nionczka w 28 Mar 2008, 19:45:45
A moja tesciowa ma prawie 70 :-)

a moja się zbliża do 80-tki  :)
Pozdrawiam

Kata

bozena.dp

ciekawy temat
ja też się dużo nad tym zastanawiałam i podobnie jak Kasia chciałabym zostać z dzieckiem w domu conajmniej rok, chyba że będę zmuszona iść do pracy zaraz po macierzyńskim (choć nie wyobrażam sobie zostawiać takiego maleństwa) to wtedy dziecko oddałabym tylko i wyłącznie pod opiekę mojej mamie, która nie pracuje... mam jednak nadzieje, że nie będzie takiej konieczności - czas i życie pokaże ;)