opercja laserowa oczu

Zaczęty przez mayagaramond, 26 Mar 2008, 18:04:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond



Moj maz planuje w tym roku operacje oczu, chce to zrobic albo w Monachium albo w Salzburgu (tutaj maja najnowszy sprzet). Ja probuje go namowic na operacje w PL, ale on nie bardzo chce. Byloby co prawda taniej, ale w razie komplikacji przerabane.

Czy ktoras z Was miala ta operacje i gdzie? I najwazniejsze jaka metoda, bo jest ich kilka. Za ile tez by mnie interesowalo (tutaj kosztowaloby go to 4200€ za wszystko).
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Cytat: mayagaramond w 26 Mar 2008, 18:04:44


Moj maz planuje w tym roku operacje oczu, chce to zrobic albo w Monachium albo w Salzburgu (tutaj maja najnowszy sprzet). Ja probuje go namowic na operacje w PL, ale on nie bardzo chce. Byloby co prawda taniej, ale w razie komplikacji przerabane.

Czy ktoras z Was miala ta operacje i gdzie? I najwazniejsze jaka metoda, bo jest ich kilka. Za ile tez by mnie interesowalo (tutaj kosztowaloby go to 4200€ za wszystko).

Ja bede robila w Warszawie, ale jeszcze nie teraz. Bardzo duzo moich znajomych robilo w Wawie i wszyscy zadowoleni i troche znajomych w Hiszpanii i tez zadowoleni.

Jedna kolezanka w PL i jeden kolega w ES mieli zwolnienia dluzsze po operacji ze wzgledu na tarczyce, reszta super. jeden nawet przyszedl nastepnego dnia do pracy i zasiadl do kompuetera jakdyby nic. Inna kolezanke bardzo denerwowalo swiatlo i chodzila w ciemnych okularach po domu przez 3 dni.

Wiem, ze w ES kosztuje kilkakrotnie wiecej niz w PL.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

H. jest dosc sceptyczny, nie dlatego, ze nie ma zaufanie do umiejetnosci lekarzy, tylko glownie ze wzgledu na aparature. A najnowoczesniejszy laser stoi akurat w Salzburgu.


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

mayagaramond,
a wiesz, że taką operację można zrobić tylko raz w życiu? i to jak wada wzroku jest ustatkowana tzn. nie zmienila się bodajże w okresie 1 roku?

mayagaramond

Cytat: zuzia w 26 Mar 2008, 20:01:51
mayagaramond,
a wiesz, że taką operację można zrobić tylko raz w życiu? i to jak wada wzroku jest ustatkowana tzn. nie zmienila się bodajże w okresie 1 roku?

tak wiem :) U H. sie wada juz od lat nie zmienia, kilka late temu operacji poddala sie tez jego siostra i wszystko jest OK.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mika

Moja koleżanka robiła w Warszawie jakieś 2 lata temu, jak uda mi się z nią skontaktować to zapytam o szczegóły, gdzie itp. z tego co pamiętam płaciła 2000 zł za jedno oko

mika

już wiem, koleżanka robiła tą operacje tutaj
http://www.mavit.com.pl/index.php?strona=kontakt
była i jest bardzo zadowolona,

riannka

mayagaramond

masz piwko za poruszenie tego tematu,
nurtuje mnie od jakiegoś czasu czy by nie zrobić sobie tej opeacji, ale mam tzw. suche oko, a przy tym nie wskazane, do tego nie wiem czy np. ciąża nie spowoduje 'nawrotu' wady

mayagaramond

Cytat: riannka w 27 Mar 2008, 09:08:50
mayagaramond

masz piwko za poruszenie tego tematu,
nurtuje mnie od jakiegoś czasu czy by nie zrobić sobie tej opeacji, ale mam tzw. suche oko, a przy tym nie wskazane, do tego nie wiem czy np. ciąża nie spowoduje 'nawrotu' wady

ze mnie zaden okulista, ale szwagierka zaszla w ciaze jakies 2, 3 lata po operacji, urodzila (bez cesarki) i wszystko jest OK.

A za piwko bardzo dziekuje i tez stawiam urodzinowe!
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

Moja ciocia robiła laserową korektę wzroku kilka lat temu bodaj w Katowicach. Z -8 do 0.
Ja też się zastanawiam, szczególnie, ze chyba wada mi się ustabilizowała. Przydał by mi się jakiś specjalista, który by rzetelnie ocenił czy warto

nionczka

Cytat: riannka w 27 Mar 2008, 09:08:50
mayagaramond

masz piwko za poruszenie tego tematu,
nurtuje mnie od jakiegoś czasu czy by nie zrobić sobie tej opeacji, ale mam tzw. suche oko, a przy tym nie wskazane, do tego nie wiem czy np. ciąża nie spowoduje 'nawrotu' wady

Zaleca sie po ciazy i porodzie bo moze sie pogorszyc wzrok. Chodze na angielski z okulista, ktory operuje i go podpytuje :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Mi okulistka powiedziala, ze zarobilam 0,75 dioptri przez 3 lata to w moim wieku (wtedy mialam 26) uznaje sie, ze wada sie ustabilizowala.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bozena.dp

moja siostra i kuzynka miały robione te zabiegi w Katowicach, a metod jest kilka, dokładnie 3 chyba, cen nie pamiętam, ale zapytam
ja też chciałam sobie to zrobić, już z 8 lat temu, ale nie mogę :( :( :(  kiedyś miałam wirusowe zapalenie rogówki (w 8 klasie podstawówki) i jak sie okazało zostały mi jakieś 'blizny'/'rany' na tej rogówce i nie mogą mi tego zrobić, rogówka mogłaby się uszkodzić jeszcze bardziej, a na to nie mogę sobie pozwolić, bo to moje zdrowsze oko! powiedzieli mi wtedy, ze nawet soczewek nie moge nosić :(
no ale to było 8 lat temu, musiałabym sie tam znowu wybrać, bo może się już coś zmieniło, może da się coś zrobić...

golinda

Cytat: mayagaramond w 26 Mar 2008, 18:04:44
Ja probuje go namowic na operacje w PL, ale on nie bardzo chce

rozumiem, że ma wysokie ubezp. na życie i chcesz go wyprawić na tamten świat? ;-)

zwierzatko_mojej_mamy

golinda nie ma sie co smiac - nasze katowice pod tym wzgledem to chyba czolowka swiatowa ;) ja tez mialam takie plany, zeby skonczyc z tymi 5 dioptriami no i to wlasnie w rozslawionych katowicach, rodzic nie bede raczej naturalnie - wlasnie przez te glupie oczy, wiec to mnie nie trzyma, ale najbardziej mnie przeraza to, ze oni to robia na zywca ;) chyba bym umarla ;) szycie reki na zywca - prosze bardzo, ale dlubanie w oczach, ktorych nie moge zamknac, zeby nie widziec, bo wlasnie w nich dlubia to chyba ponad moje sily ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia

moja siostra miala operowa wade wzroku w poznaniu:) i nareszcie zobaczyla listki na drzewach:)

panikarola

abkasia, gdzie ty sie ostatnio podziewasz??
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

malutenka

Cytat: abkasia w 01 Kwi 2008, 21:56:34
moja siostra miala operowa wade wzroku w poznaniu:) i nareszcie zobaczyla listki na drzewach:)
Listki na drzewach zobaczyłam po ubraniu okularów :D ja się zbieram na to od prawie roku i zebrać się nie mogę. Boję się tego 'grzebania w oku'

zwierzatko_mojej_mamy

malutenka5 a czy Ty sloneczko nie jestes aby za mloda na taka operacje? mi na pewno kazali poczekac do ponad 21 lat, albo i dluzej! bo do ktoregos tam roku zycia oko sie zmienia (nie w sensie poglebiania/polepszania wady/wzroku) tylko w sensie normalnego rozwoju oka
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malutenka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 02 Kwi 2008, 11:10:40
malutenka5 a czy Ty sloneczko nie jestes aby za mloda na taka operacje? mi na pewno kazali poczekac do ponad 21 lat, albo i dluzej! bo do ktoregos tam roku zycia oko sie zmienia (nie w sensie poglebiania/polepszania wady/wzroku) tylko w sensie normalnego rozwoju oka
A ja 21 lat to już skończyłam hoho... zaraz będzie 22:D u mnie wada nie ruszyła się od jakichś 5 lat i mogłam iśc na zabieg od stycznia 2008, ale... dam sobie skokój na razie. Okulary i soczewki nie są najgorsze na świecie :)

abkasia

panikarola mmmm jak milo ze ktos zobaczyl moja mala aktywnosc na forum ostatnio...
stawiam piwko:) jupi,
malutenka moja siostra miala duzo wade wzroku i w okularach listkow nie widziala tylko zielono plame:)

panikarola

a dziekuje!!! to ja Tobie tez! a czemu jest mala ostatnio?
Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

abkasia

panikarolajakos poprostu czasu mi braklo...i wiele sie dzialo.. ze do kompa nie siadalam:) ale nadrobie:) ploty

malutenka

Cytat: abkasia w 03 Kwi 2008, 10:51:02
malutenka moja siostra miala duzo wade wzroku i w okularach listkow nie widziala tylko zielono plame:)
to samo miałam :)

kotabma

moj brat mial operacje w katowicach, bezplatnie na kase chrych 9wtedy jeszcze byly kasy)
wczesnij mial robione "blokady" w legnicy u "ruskich" jak ich wojska stacjonowaly w naszym kraju.
te blokady byly potrzebne zeby zbyt szybko mu nie pogarszalo sie a pozniej kilka lat czekal az przestanie rosnac i byla wlasciwa operacja
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login