fajny, darmowy program do NPR

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 26 Mar 2008, 11:03:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

martos82

Inka wg mojej wiedzy u Ciebie nie bylo jeszcze skoku temperatury - wykres na razie jest jednofazowy - nie bylo wiec jeszcze owulacji i nie ma jeszcze nieplodnosci poowulacyjnej. Jesli masz dlugie cykle ( zalezy jak dlugie ) to pewnie jeszcze poczekasz na skok. Skok powinien byc o ok. 0,2 stopnia

Ze stony Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR
trzy dni wyższej temperatury, które muszą być wyższe od sześciu poprzedzających skok, przy czym różnica między 3-cią temperaturą fazy wyższej a najwyższą z sześciu wynosić powinna minimum 0,2oC. Jeśli warunek ten nie jest spełniony, należy uwzględnić 4-tą temperaturę, która nie musi wykazywać takiej różnicy, wystarczy, by znajdowała się nad sześcioma poprzedzającymi skok. Dla łatwiejszego wyznaczenia tych dni, nad sześcioma temperaturami przed skokiem (0,025oC = 1 kratka)wykreśla się tzw linię pokrywającą.

No ale oczywiscie pelna wiedze da Ci obserwacja temperatury, sluzu lub/i szyjki.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

A jak się obserwuje szyjkę?
Imagine there is no hate

Kasia


zwierzatko_mojej_mamy

inkageo mojej mamy kolezanka sama sobie znalazla kilka guzkow - jak sie potem okazalo ok 15cm w glebi byly - do dzis nie wiemy, co ona tam robila, ze znalazla  lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

inkageo

Kurcze jak na oko? Chyba muszę się doszkolić..
Imagine there is no hate

Kasia

Cytat: inkageo w 19 Kwi 2008, 21:57:02
Kurcze jak na oko? Chyba muszę się doszkolić..


inka dotykiem sprawdzasz jaka jest szyjka

inkageo

O cholera, ale ona jest sobie w środku..;) Naciskanie na brzuch chyba nic tu nie pomoże ;) To tak jak badanie ręką czy nie mamy wrzodów na dwunastnicy? ;) Czy ja potrzebuję domowego aparatu USG? ;) Na stronie o npr w dziwny sposób przemilczeli metody badania szyjki :)
Zaskakuje mnie to npr :)
Imagine there is no hate

Kasia

inka kurdę palcem ;)


nie zmuszaj mnie do szczegółowego opisu  ;D

inkageo

Ale ja nie mam takich długich palców  :-[ Przecież palec + tampon to jeszcze "tam" nie dosięga ;)
Imagine there is no hate

Kasia

inka no to na to już nic nie poradzę ;)  hehehe

brawurka

inka wkładasz pacec, kucasz i po kilku razach na pewno bedziesz czuła różnice

rilla

hm ja mam zawroty głowy przy aplikacji tamponu a co dopiero przy takich badaniach:D chyba bym zemdlała:)

inkageo

Ja też prawie zemdlałam przy pierwszej w życiu aplikacji tamponu, normalnie mroczki przed oczami mi się pojawiły i pisk w uszach ;) Teraz jest git, ale na badanie szyjki się nie zdecyduję, jeszcze coś sobie uszkodzę paznokciami ;)
Imagine there is no hate

inkageo

Jak wbiłam sobie igły z kaktusa w rękę to zupełnie zemdlałam, więc nie jestem jednostką reprezentatywną ;) Ja nawet nie wyobrażam sobie mierzenia temperatury w miejscu innym niż pacha czy ostatecznie usta ;)
Imagine there is no hate

inkageo

Haha ;) W innych sferach jest ok ;)
Imagine there is no hate

brawurka

ha o to samo miałąm zapytać?:)

Kasia

inkageo to może niech mąż bada ;)

mary

 widzę, że temat się ciekawie rozkręca ;)
Inka, jak nie chcesz badać szyjki (ja też wolę nie) to temperatura + śluz i będzie git ;)

natka

Hmm...no ja tam biegla w npr nie jestem bo mierzyc mi sie tempki niechce ;) ale cos mi sie kojarzy ze w czasie plodnym szyjka powinna byc nizej i jak to mowi moja kolezanka powinna byc otwarta (niewiem jak ona to sobie sprawdza  :o ) a gdy dni plodne za nami( albo przed nami) to szyjka ucieka do gory...kurcze niewiem czy nie namieszalam ;) w kazdym razie trzeba glebiej pogmerac palcem :D zeby ja dotknac ;)

inkageo

A u mnie dalej duuupa. Temperatura zamiast rosnąć spada i innych objawów również brak (czyli sucho), a wg programu wzorcowa kobieta powinna mieć dzisiaj owulację ;)
Imagine there is no hate

natka

inkageo ale to twoj pierwszy cykl po odstawieniu pigulek..mogą wyjsc cuda..cierpliwosci, niech sie wszystko ustabilizuje

mary

Inka, te 10 lat tabletek mogło sprawić, że teraz masz wszystko poprzestawiane. Na pewno z czasem się unormuje ;)

vobi

inkageo, nam babka w poradni mowila, ze tak naprawde to dopiero 4-5 cykl PO odstawieniu tabletek anty mozna jakos sensownie interpretowac, wczesniej organizm troche wariuje bo sie "przestawia". Mysle ze na razie to mozesz sie co najwyzej wprawiac w pomiarach (i przyzwyczajac), ale z interpretacja wykresow to bym jeszcze troche poczekala.


inkageo

Imagine there is no hate

mary

Inka, dasz radę! Dzielna bądź ;)