fajny, darmowy program do NPR

Zaczęty przez zwierzatko_mojej_mamy, 26 Mar 2008, 11:03:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majeczka

url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

To jest już mój cały cykl, okres dostałam w najmniej spodziewanym momencie skoku temperatury..
Imagine there is no hate

mobka

Nie no Inka dla mnie jak najbardziej wszystko ok. I owulacja byla ok. 20-22 dnia cyklu, ale jak sie myle to niech dziewczyny mnie wyprostuja. Troche krotka ta druga faza, ale ja swoja tez nie za dluga mam. Znaczy sie mialam, jak nie bralam tabletek. W tym miesiacu tez nie biore, bo srednio sie czulam ostatnio i sprawdzam czy to przez tabletki. Z checia bym je odstawila, ale inne problemy zmuszaja mnie do ich brania :'( Odstawic moge tylko, jak bede starac sie o dziecko :(

inkageo

Ale muszę przyznać (i tu odpukać), że bez tabletek czuję się bosko. Nie miałam jeszcze ani raz migreny, okres jakby go nie było, z cerą nic się nie dzieje, humorów nie mam, mam nadzieję, że tak już zostanie ;) Kiedyś miałam koszmarne miesiączki, prawie mdlałam z bólu, wymiotowałam, a ten pierwszy okres po odstawieniu tabletek zupełnie bezbolesny.. Nawet po tabletkach miałam większe bóle brzucha.
Imagine there is no hate

panikarola

no prosze, jak fajnie, inka :D

a moze mnie ktos oswiecic, jak sie taki wykres interpretuje? skok temperatury to znaczy ze idzie owulacja, a druga faza cyklu to  jest ta po owulacji? nic z tego nie rozumiem, a jakbym rozumiala to moze bym sama zaczela...

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy.

jo_miekka

inkageo a nie mówiłam ?!  brawo

inkageo

Po tym skoku temperatury powinien być spadek, jak się jest pod kreską to już chyba koniec fazy płodnej, jak widać u mnie tego nie było ;)
Imagine there is no hate

jo_miekka

inkageo
znaczy jesteś płodna bez końca :D

elve

odstawiłam tabletki ponad miesiąc temu, okres niesety miałam znacznie bardziej bolesny niż jak je brałam. Ale przynajmniej był :P Ale do mierzenia temperatury nie mam cierpliwości... może termometr elektroniczny, jakie są wasze opinie?

vobi

Cytat: elvelve w 11 Maj 2008, 16:04:01
Ale do mierzenia temperatury nie mam cierpliwości... może termometr elektroniczny, jakie są wasze opinie?

elvelve, ale do mierzenia termometrem elektronicznym trzeba miec te sama cierpliwosc co do mierzenia "zwyklym"... Elektroniczny jest o tyle prostszy, ze pika jak sie skonczy pomar, no i w latwiej odczytac wynik. Ale mierzyc trzeba tak samo

elve

a to nie jest tak, że czaso pomiaru jest krótszy? a piknięcie jest akurat bardzo ok.

vobi

Cytat: elvelve w 11 Maj 2008, 19:43:42
a to nie jest tak, że czaso pomiaru jest krótszy?

aaa, o to Ci chodzi (sorry, nie zaczailam  :-[), faktycznie, pare minut krocej sie mierzy elektronicznym :)

martos82

Termometr elektroniczny moze byc, ale nie kazdy. Jest taki zalecany model do NPR z duza dokladnoscia i co najwazniejsze powtarzalnoscia wynikow. Zdaza sie jednak tak, ze wyniki z elektronicznego sa tak rozbiezne, ze nic z nich nie da sie odczytac. Pozostaje wtedy zwykly rteciowy lub rteciowy owulacyjny.

Do pomiaru podstawowej temperatury ciała można używać dobrego termometru elektronicznego.  Nowoczesne, dobre termometry elektroniczne takie jak np. elektroniczny termometr lekarski "Microlife MT 1622" (którego precyzja pomiarowa wynosi ok. 0,01oC), posiadają pamięć i krótki czas pomiaru.
Elektroniczny termometr lekarski "Microlife MT 1622" jest dostępny w aptekach, cena ok. 25,00 zł.

ze strony http://www.npr.prolife.pl/ptc.htm

Mozna jeszcze poczytac tu

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14906&w=12839333&v=2&s=0

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login







Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

martos82 dzieki, piwo ode mnie

inkageo

Hmmmm.... A jak w końcu wybuchnę? ;)
Imagine there is no hate

gioseppe

http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

mika

Inka znowu masz skok?? wybuchowe dziewczę z Ciebie lol

inkageo

Tylko że ten skok trwa już 10 dni.. Jednak coś ze mną nie tak ;)
Imagine there is no hate

brawurka

inka ty masz wykres jakbys w ciazy była!

mika

Cytat: brawurka132 w 03 Cze 2008, 12:18:53
inka ty masz wykres jakbys w ciazy była!

lol lol to samo ch ciałam powiedzieć  brawo

inkageo

Nie stresujcie mnie! Chcecie żebym sobie krzywdę zrobiła????
Imagine there is no hate

twinnie77

inkageo, radziłabym udać się po test do apteki :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Ej tam w ciazy od razu. Rozlegulowana jestes i tyle :-).
Nie stresujcie Inki.
A okres kiedy powinnas miec?

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Cholera ale się zdenerwowałam, gdybym paliła to bym teraz zapaliła. To nie może być ciąża! Nie może! Poprzedni cykl też miałam dziwny.. Też miałam wzrost temperatury aż do miesiączki. Kurde zaraz wylew ze złości dostanę ;)
Imagine there is no hate

mika

Inka leć po test!! kiedy powinnaś mieć okres??