czytania na ślubie

Zaczęty przez mary, 26 Mar 2008, 10:27:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mary

wybieracie sobie same czytania na Mszę ślubną?
Nam bardzo pasował na I czytanie fragment z księgi Rut ("gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę...), ale niestety jest zbyt krótki.
A Wy co miałyście/będziecie miały?

elve

Mieliśmy tylko jedno czytanie z NT, z listu do Koryntian, typowe, ale wybraliśmy z premedytacją, bo wiele dla mnie znaczy. W lekcjonarzu jest wybór czytań na taką okazję..

mary

na II czytanie planujemy Hymn o miłości z Listu do Koryntian. Nie mam tylko pierwszego czytania, ze Starego Testamentu.

mignon

Ja bym chciała fragment z Pieśni nad pieśniami. "Połóż mnie jak pieczęć na swym sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu (...) Bo jak śmierć potężna jest miłość...". Mam nadzieję, że nie będzie problemu.

kamelia04.08.2007

można pod adresem przyszłej teściowej zadedykować księgę rodzaju z fragmentem o tym, że opuści mężczyzna ojca swego i matkę swoja i połączy się żona tak ściśle aż staną się jednym ciałem. (Rdz 2, 24)

Jest jeszcze na ten temat w nowym testamencie ale nie wiem gdzie.

A tak na poważnie to słyszałam ten fragment już na kilku ślubach.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

golinda

u mnie czytał mój brat fragment pierwszego listu do Koryntian
,,Gdybym (...)miłości (...) nie miał,
stałbym się jak miedz brzęcząca(...)
(...)Gdybym też miał dar prorokowania(...)
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym(...)

to był dla mnie bardzo wzruszający moment - super, że to zrobił!

blackcofffeee

Ja właściwie standardowo ze ST Pieśń nad pieśniami Pnp 2, 8-10 14-16; 8, 6-7 a z NT też Pieśń nad Pieśniami "Hymn o Miłości" 1 Kor 13. Ten drugi fragment chciałabym  abyśmy przeczytali wspólnie z ukochanym. To było by z naszej strony takie dzielenie się miłością, naszym doświadczeniem... Zasugerowałam to M. i nawet mu się spodobało. Jednak jeszcze nie podjęliśmy decyzji czy tak zrobimy. Może jednak to za duży dodatkowy stres, więc po co to sobie robić? Z drugiej strony to czytanie jest tak piękne i mądre...

blackcofffeee

Mary, tak w ogóle to  znalazłam w internecie wybór czytań ślubnych. Jak byś była zaintersowana to podaj maila to prześle.

feeling.good

blackcofffeee...też bardzo bym prosiła. (buszka71@o2.pl) :):):)

rubin04

blackcofffeee Wrzuc tutaj link.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

blackcofffeee koniecznie prześlij ;)


marcheewka

Dziewczyny, a to trzeba czytać samemu?? Ja nie chcę, wolałabym aby to ksiądz, albo jakiś ministrant zrobił.

mary

nie trzeba samemu nic czytać. Blackcofffeee po prostu tak chce ;)

mary

fakt, pięknie to musiało wyglądać, ale jak dla mnie-stres nadmierny. Czytałam II czytanie na ślubie siostry i ledwo dałam radę dokończyć - już mi się chciało śmiać. Typowy u mnie objaw przy stresie ;)

wisienka

moj zdecydowany faworyt na pierwsze czytanie ....


Czytanie z Pieśni nad Pieśniami.

Ukochany mój! Oto on! Oto nadchodzi! Biegnie przez góry, skacze po pagórkach.

Umiłowany mój podobny do gazeli, do młodego jelenia. Oto stoi za naszym murem, patrzy przez okno, zagląda przez kraty.

Miły mój odzywa się i mówi do mnie: "Powstań, przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź!

Gołąbko moja, ukryta w zagłębieniach skały, w szczelinach przepaści, ukaż mi swą twarz, daj mi usłyszeć swój głos! Bo słodki jest głos twój i twarz pełna wdzięku". Mój miły jest mój, a ja jestem jego.

On mi powiedział: "Połóż mnie jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Otchłań, żar jej to żar ognia, płomień Pana.

Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki".

rozważam nawet możliwość przeczytania tego fragmentu na moim ślubie ...piękne ::)

mary

doda, domyślam się, jak to musiało pięknie być :)

siog

Cytat: wisienka w 26 Mar 2008, 22:26:48
moj zdecydowany faworyt na pierwsze czytanie ....


Czytanie z Pieśni nad Pieśniami.

Ukochany mój! Oto on! Oto nadchodzi! Biegnie przez góry, skacze po pagórkach.

Umiłowany mój podobny do gazeli, do młodego jelenia. Oto stoi za naszym murem, patrzy przez okno, zagląda przez kraty.

Miły mój odzywa się i mówi do mnie: "Powstań, przyjaciółko ma, piękna ma, i pójdź!

Gołąbko moja, ukryta w zagłębieniach skały, w szczelinach przepaści, ukaż mi swą twarz, daj mi usłyszeć swój głos! Bo słodki jest głos twój i twarz pełna wdzięku". Mój miły jest mój, a ja jestem jego.

On mi powiedział: "Połóż mnie jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Otchłań, żar jej to żar ognia, płomień Pana.

Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki".

rozważam nawet możliwość przeczytania tego fragmentu na moim ślubie ...piękne ::)


piekne! mialam to czytanie tylko po ang:)

asko8

siog
hej
ja wlasciwie jestem juz na 100 % pewna ze to
tez strasznie mi sie podoba
pozdrawiam

Agaaa

blackcofffeee dziekuje za maila. Masz piwko ode mnie.

wrobelek0403

wisienka, piekne jest to czytanie, ale pozostawie wykonanie profesjonalistom ;) ja poryczałabym sie jak bobr  :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

martos82

Mi tez najbardziej spodobalo sie czytanie z Piesni nad Piesniami i tez mysle, zeby je przeczytac na mszy osobiscie :)

Zastanawia mnie to, ze w Tym zestawieniu nie ma Hymnu o milosci? Hymn o milosci jest pierwszym czy drugim czytaniem?
A co z Ewangelia? Ja tez mozna wybrac?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kubiss-is-me

wisienka również dziękuje za link.

O czytaniu na naszym ślubie jeszcze nie myślałam, aż do teraz. Naprawdę nie wiem, jak to teraz zrobić. Czytanie samej podoba mi się, ale ten stres...pomyślę. Super, że ten temat powstał.

blackcofffeee

Z tego co się orientuje Pieśń nad pieśniami ta o nadchodzącym ukochanym to Stary Testament czyli pierwsze czytanie, potem powinien być psalm do odczytania lub odśpiewania, a potem kawałek z Nowego Testamentu i tu może być Pieśń nad pieśniami z Hymnu o miłości z Listu do Koryntian... Ufff! Ale to skomplikowane... ;)