PM 2008 podróże poślubne- planowane i już zamówione.

Zaczęty przez mary, 25 Mar 2008, 12:48:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

mary jeszcze ja się wtrące napisz maile do paru polskich biur pośredniczących w wyjazdach z Niemiec: El mondo, Apollo tours czy Bon Voyage, na pewno zaoferują Ci coś fajnego

sonja

A i nie bój się tej flory całej;) to ostro przereklamowane;)

mary

sonja, dzięki za rady ;) Masz jakieś adresy www tych biur pośredniczących?

sonja

http://www.el-mundo.pl/ - tu jest b. fajna babeczka
http://bonvoyage.pl/rb/ - tu są takie lepsiejsze hotele
http://www.apollotour.pl/
i jeszcze niezastąpione www.tuitam.pl - oni mają ofertę tui i neckermanna więc można byc spokojnym

mary

Julka, świetne są te Twoje oferty:) Wielkie dzięki za chęci pomocy nam, niezdecydowanym ;) Zastanawiam się, czy na Sri Lankę trzeba się szczepić uprzednio?

mary


sonja

A dziękuję:) nacieszę sie chociaż wakacjami innych, bo my do zimy musimy czekac:(

sierpniowajulka

Mary, jakoś strasznie szczepić się nie musicie - nie ma żadnego obowiązkowego. Poniżej zestaw szczepień:

WZW A - wirusowe zapalenie wątroby typu A
szczepienie zalecane

WZW B - wirusowe zapalenie wątroby typu B
szczepienie zalecane (w zależności od charakteru pobytu)

ŻG - Żółta gorączka
szczepienie niekonieczne

BTP - błonnica, tężec, polio
szczepienie zalecane

DB - dur brzuszny
szczepienie zalecane

W - wścieklizna
szczepienie zalecane (w zależności od charakteru pobytu)

JZM - japońskie zapalenie mózgu
szczepienie zalecane (w zależności od charakteru pobytu)

MK - szczepionka meningo-kokowa (a+c)
szczepienie niekonieczne

Ja bym zaszczepiła się na WZW A i B oraz dur brzuszny.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

I dla wszystkich podróżniczek (bliższych i dalszych) tabele szczepień dla wszystkich krajów:
http://www.globtroter.pl/weekend/inne/szczepienia.phtml
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

Julka, Ty jesteś nieocenionym źródłem wiedzy podróżniczej ;)

foszek

Dziewczyny odradzam teraz Sri Lanka, niespokojnie tam teraz.
Dodatkowo pobieraja tam tez oplaty za fotografowanie.

Ninoczka, te straszenie na Dom.Rep. woda wcale nie jest takie przesadzone: oni do mycia, w kranach uzywaja deszczowki, w kazdym hotelu, dlatego wlasnie stoja w lazienkach te litrowe butelki.
W sumie jak sie stoluje w hotelu, nie je sie niemytych owocow, pije napoje z butelek, z lodem majacym dziurke w srodku, no i zalewa to % to nie taki diabel straszny :-)

Ja bylam 2 x na DOM zawsze oferata LM, wykupywana na niemieckim lotnisku. Jest taniej pod wrunkiem ze nie trafi sie na niemieckie wakacje, swieta. Wtedy taniej jest np z Holandii.
Do sprawdzenia opinii o hotelu i zobaczenia nie-reklamowych zdjec, polecam stronke: http://www.holidaycheck.de/

mary

Foszek, to fakt, zapomniałam o tym ważnym elemencie jakim jest spokój wew. kraju.
Brazylia wymaga pełno szczepień, a Portugalia tylko jednego. ;) Hmm

sonja

A Kenia też teraz bajecznie tania z podobnych względów. To moja ulubiona stronka, dobra jest też www.tripadvisor.com

foszek

Tutaj macie o aktualnej sytuacji na Sri Lance. Niestety po niemiecku:

Reisehinweise und Sicherheit   
DAS AUSWÄRTIGE AMT RÄT VON NICHT UNBEDINGT NOTWENDIGEN REISEN NACH SRI LANKA AB. Seit Beginn des Jahres 2008 hat die Zahl terroristischer Anschläge landesweit deutlich zugenommen, auch in Gegenden, die bislang als unproblematisch galten.

Deutschen Staatsangehörigen, die sich nicht nur vorübergehend in Sri Lanka aufhalten, wird empfohlen, sich bei der Botschaft zwecks Eintragung in die Deutschenliste zu melden.

Der seit Februar 2002 bestehende Waffenstillstandsvertrag zwischen der Regierung und der LTTE ist seit dem 16. Januar 2008 außer Kraft. Seitdem gab es in verschiedenen Landesteilen vermehrt Bombenanschläge mit vielen Toten, auch in der Hauptstadt Colombo, zuletzt bei einem Selbstmordanschlag im Hauptbahnhof. Es muss damit gerechnet werden, dass es zu einer weiteren Verschärfung der Sicherheitslage kommt, auch in Landesteilen, die bisher als unproblematisch galten. Insbesondere Colombo wird in Zukunft mehr gefährdet sein.

NÖRDLICHE, ÖSTLICHE UND SÜDÖSTLICHE LANDESTEILE:
Nachdem die Kampfhandlungen im Osten weitgehend zum Erliegen gekommen sind, hat dort die Armee die Kontrolle übernommen. Aber nach wie vor gibt es ein hohes Maß an Unsicherheit wegen der Anwesenheit paramilitärischer Gruppen und dem Wiedereinsickern von LTTE-Kampfern. Die jetzt beginnende Vorbereitung regionaler Wahlen wird zu gewalttätigen Auseinandersetzungen rivalisierender Parteien und Gruppen führen, so dass von Reisen in dieses Gebiet abgeraten wird. Der Krieg verlagert sich mittlerweile in den Norden, so dass auch die Gebiete südlich der Demarkationslinie bei Anuradhapura nicht mehr besucht werden sollten. Der Yala-Nationalpark ist nach Bombenanschlägen jetzt wieder geöffnet, von einem Besuch wird jedoch abgeraten. Die Halbinsel Jaffna kann nicht bereist werden.

ÜBRIGE LANDESTEILE UND HAUPTSTADT COLOMBO:
Seit Herbst 2006 hat es auch in den touristisch bevorzugten und vom ethnischen Konflikt bisher weitgehend verschonten Landesteilen im Süden und Südwesten (kulturelles Dreieck, Galle) Anschläge auf militärische Einrichtungen gegeben, die Todesopfer gefordert haben. Hiervon war - insbesondere seit Beendigung des Waffenstillstandes im Januar 2008 - mehrfach auch die Hauptstadt Colombo betroffen. Mit weiteren Anschlägen muss gerechnet werden.
Vor allem in Colombo ist die starke Präsenz des Militärs unübersehbar. Anordnungen der Sicherheitskräfte an den häufigen Sicherheits-Checkpoints müssen unbedingt befolgt werden. Militärische Einrichtungen und Militärkonvois sind immer wieder Ziel von Anschlägen und sind zu meiden.

Reisen über Land:
Nachtfahrten sind aus Gründen der Verkehrssicherheit außerhalb der Städte zu unterlassen; auf die häufig unbeleuchteten Verkehrskontrollpunkte auch innerorts ist besonders zu achten. Hauptverkehrsstraßen bieten eine höhere Sicherheit als weniger kontrollierte Nebenwege und sind deshalb vorzuziehen. Öffentliche Verkehrsmittel wie Bus und Bahn sollten aufgrund der Anschlagsgefahr gemieden werden.

Seereisen:
Aufgrund von immer wieder auftretenden Fällen von Piraterie in sri lankischen Gewässern wird insbesondere Seglern zur Vorsicht geraten.

Allgemeine Vorsichtsmaßnahmen   
FOTOGRAFIEREN/FILMEN: Für Eintritt und Aufnahmen in den alten Ruinenstädten und besonderen Sehenswürdigkeiten (Anradhapura, Kandy, Nalanda, Polannaruwa, Sigiriya) werden Gebühren erhoben. Das gleiche gilt auch für bestimmte Tempel. Für den Besuch (einschließlich Fotografiererlaubnis und Parkgebühren; Modellstehen neben religiösen Statuen nicht gestattet) der alten Ruinenstädte ist der Kauf eines Inclusive-Tickets möglich beim Central Cultural Fund, 212/1 Bauddhaloka Mawatha, Colombo 7 (Mo bis Fr 8.30-16.15 Uhr), sowie direkt bei den Kiosken des Cultural Triangle am jeweiligen Ort; Gebühr ca. 30 US-$.
Erlaubnisscheine sind auch erforderlich für die Animal Sanctuaries und Nationalpark; Näheres über Department of Wild Life Conservation, 493, T.B. Jaya Mawatha, Colombo 10, Tel.       (0094 11) 269 13 21 , 268 82 61
TRINKWASSER: Nur abgekochtes und gefiltertes WASSER trinken (auch beim Zähneputzen darauf achten), auf Mineralwasser (in maschinell verschlossenen Flaschen) ausweichen.
RAUCHEN/ALKOHOL: Seit dem 1. Dezember 2006 ist das Rauchen und das Trinken von Alkohol in öffentlichen Gebäuden und an öffentlichen Plätzen verboten. Verstöße gegen das neue Gesetz werden mit einer Geldstrafe oder sogar Gefängnis bestraft.

SPERR-NOTRUF: Deutsche können ihre EC-Karten, Kreditkarten, Handys und einige andere elektronische Berechtigungen über die Sperr-Notruf-Nummer ++49 116 116 (aus dem Ausland neben ++49 116 116 auch ++49 30 4050 4050 wählbar) rund um die Uhr sperren lassen. Der Anrufer wird mit den Herausgebern der jeweiligen Medien verbunden, sofern diese sich dem Sperr-Notruf angeschlossen haben. Eine Liste der angeschlossenen Herausgeber ist im Internet unter www.sperr-ev.de zu finden.

sonja

Mary ja jeszcze polecam Maroko jeśli nie byliście. Mi się przeokrutnie podobało, a i jest tam na tyle bezpiecznie, że samemu można pojeździc i ludzie przemili:)) tylko ten lipiec , może byc gorrrrrąca (ja byłam w lutym;)

sonja

Jakby jakieś wątpliwości do danego kraju były i bezpieczeństwa w nim to można do msz przedzwonic czy na stronie sprawdzic

mary

Sonja, Maroko na początku lipca- odpada ze względu na temperatury.
No i oczywiście nie będziemy pchać się w okolice niepokoi wewnętrznych. Kenia też odpada.

sonja

Nie no rozumiem:) to maroko to na przyszłośc, najlepiej na zimę z resztą:)

mary

no właśnie. A my chcemy koniecznie zaraz po ślubie lecieć :)

sierpniowajulka

http://www.msz.gov.pl/Ostrzezenia,dla,podrozujacych,14800.html
tutaj są wszystkie aktualne ostrzeżenia dla podróżujących Polaków. Warto zaglądać, ale nie warto aż tak bardzo się przejmować. Gdy wyjeżdżaliśmy na Bali, to oczywiście w necie krążyły komunikaty o zagrożeniu terrorystycznym na Bali (rodzice najbardziej się tym przejmowali). Do tego (tydzień przed wylotem) doszło zagrożenie tsunami (po trzęsieniu ziemi na Sumatrze). Na Bali o jednym i drugim nikt nawet nie słyszał. Nie było podwyższonego stanu gotowości itp.
Foszku, sprawdzisz komunikaty dla mnie o Bali na tej niemieckiej stronie? Jestem ciekawa...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

Cytat: sonja w 25 Mar 2008, 19:47:59
A Kenia też teraz bajecznie tania z podobnych względów. To moja ulubiona stronka, dobra jest też www.tripadvisor.com

???

Informacja dla osób planujących podróż do Kenii

2008.03.05
W związku z osiągnięciem, w dniu 28.02.2008 r. porozumienia ws. rozwiązania powyborczego kryzysu politycznego w Kenii i poprawą ogólnego stanu bezpieczeństwa w tym kraju, przestaje obowiązywać komunikat z ostrzeżeniem dla osób wyjeżdżających do Kenii. Niniejszy komunikat ma charakter informacyjny i nie może stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń.

Piotr Paszkowski
Rzecznik Prasowy


ze strony: http://www.msz.gov.pl/Informacja,dla,osob,planujacych,podroz,do,Kenii,15561.html

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#96
Moj szwagier jest milosnikiem Brazylii, zwiedzil juz chyba cala, ale najbardziej podoba mu sie Bahia. On nie lata przez zadne biuro podrozy, tylko rezerwuje oddzielnie lot i nocleg.

No i trzeba uwazac, pare tygodni temu byl na niemieckim forum watek o Brazylii i dziewczyny pisala, zeby nawet nie nosic obraczki ani spinki do wlosow ze swiecidelkami itp...(przede wszystkim w miastach jak Rio albo Sao Paulo) i po ciemku nie chodzic na piechote.
Wiem od szwagra, ze on w czasie podrozy sluzbowych przenosil sie z jednego wiezowac na drugi helikopterem...(za duze korki, zbyt niebezpiecznie)...

My bylismy samochodem w Chorwacji, przy okazji zahaczylismy o Ljiubljane. Bylismy w Szibeniku, Trogirze i Splicie. Nie wytrzymalabym na urlopie 2 tygodnie w jednym miejscu.

W tym roku jedziemy do Hiszpanii, pare dni w Barcelonie, a pozniej na polnoc.

Mielismy jechac na Sardynie, ale po przejsciach na Ischii 2 lata temu na razie troche boje sie wyspy i Wloch ;) Ale juz od wielu osob slyszalam, ze nigdzie w Europie nie ma tak pieknych plaz jak na Sardynii.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

Julka a to spoko, bo ceny nadal niskie:) jak ostatnio się orientowałam to było niebardzo

sierpniowajulka

Dobra, znalazłam komunikat podobny do Foszkowego (tyle, że po Polsku):

Komunikat Rzecznika Prasowego MSZ z dnia 14 stycznia 2008 r.
W związku z pogorszeniem się bezpieczeństwa na terytorium Sri Lanki Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP sugeruje obywatelom polskim ograniczenie do niezbędnego minimum podróży do tego kraju, a w przypadku gdy wyjazd jest konieczny zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu.

ze strony: http://www.msz.gov.pl/index.php?form_id=40&argv[command]=bazy%2Fpokaz&argv[form_id]=40&argv[action]=result&argv[kraj]=125&argv[res_width]=1280&argv[res_height]=1024&argv[cms_3web_test_cookie]=test&argv[PHPSESSID]=9356ff5cf85dce5d15f0c72b3f1da9a7&argv[cms_3web_site]=fdcd4108d07ec23149f41109fad32319&portlet=bazy%2Fpokaz
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

Cytat: sonja w 25 Mar 2008, 20:12:18
Julka a to spoko, bo ceny nadal niskie:) jak ostatnio się orientowałam to było niebardzo
bo to się tak szybko zmienia... dlatego napisałam wyżej, że warto śledzić te komunikaty, ale (jeżeli nie dzieje się nic naprawdę niepokojącego) to tak bardzo się nimi nie przejmować. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login