PM 2008 podróże poślubne- planowane i już zamówione.

Zaczęty przez mary, 25 Mar 2008, 12:48:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sierpniowajulka

Cytat: wrobelek0403 w 11 Kwi 2008, 19:43:06
Cytat: sierpniowajulka w 11 Kwi 2008, 18:04:29

Jerozolima  jak najbardziej warte odwiedzenia, jeżeli wybieracie się do SSH!!!

nie watpie, ale w ciagu najblizszych 10 lat (nowy paszport) chcialabym sie wybrac do Iranu, z wiza izraelska w paszporcie moge o tym zapomniec ;)
Słyszałam, że w takich wypadkach wyrabiają po prostu nowy paszport.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: sierpniowajulka w 11 Kwi 2008, 20:18:13

Słyszałam, że w takich wypadkach wyrabiają po prostu nowy paszport.

oo, to ciekawe, musze sie dowiedziec :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

wrobelek - do Iranu? Wow, odwazna z ciebie dziewczyna :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

wrobelek0403 bez problemu wyrobisz nowy paszport :)

opłata będzie pomniejszona o niewykorzystane lata

czyli przykładowo
jeżeli paszport kosztuje 140zł
to każdy rok wychodzi po 14zł

czyli tracisz 14zł razy lata, które masz już wykorzystane

jeżeli to nowy paszport to stracisz tylko 14zł
jeżeli to paszport dwuletni to 28zł
itd.


dodatkowo na przejściu granicznym w Izraelu możesz poprosić o nie wbijanie wizy izraelskiej :)
mówisz NO STAMP PLEASE i jak nie trafisz na jakąś wyjątkową wredotę to Ci nie wbiją stempla do paszportu tylko na taką kartę wjazdową :)

wrobelek0403

Cytat: Kasia w 11 Kwi 2008, 21:16:43
wrobelek0403 bez problemu wyrobisz nowy paszport :)

opłata będzie pomniejszona o niewykorzystane lata

czyli przykładowo
jeżeli paszport kosztuje 140zł
to każdy rok wychodzi po 14zł

czyli tracisz 14zł razy lata, które masz już wykorzystane

jeżeli to nowy paszport to stracisz tylko 14zł
jeżeli to paszport dwuletni to 28zł
itd.


dodatkowo na przejściu granicznym w Izraelu możesz poprosić o nie wbijanie wizy izraelskiej :)
mówisz NO STAMP PLEASE i jak nie trafisz na jakąś wyjątkową wredotę to Ci nie wbiją stempla do paszportu tylko na taką kartę wjazdową :)


Kasia dzieki, stawiam piwko :)

a Iran to taki pomysl na przyszlosc - moze za rok - dwa :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wis

Baliśmy się czekać i polować na lasty bo bardzo ogranicza nas termin urlopu. Ostatecznie 2 dni po ślubie lecimy na tydzień do Turcji, Bodrum - hotel 5*, all incl więc myślę, że będzie fajnie.

sierpniowajulka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wis

Jeszcze nigdy w Turcji nie byłam :) Kocham Grecję ale chcę zobaczyć coś nowego...

sonja


wis

Cytat: sonja w 13 Kwi 2008, 13:41:31
Daleko z Bodrum do Grecji nie masz - Kos:))

Będziemy tam tylko tydzień... Mam zamiar plaszczyć tyłek na plaży z drinkiem w ręce ;) :d

siog

Cytat: mayagaramond w 11 Kwi 2008, 20:42:23
wrobelek - do Iranu? Wow, odwazna z ciebie dziewczyna :)

a ja do Iranu +Turcja +Gruzja juz we wrzesniu:)
Iran wyjatkowo bezpieczny i goscinny kraj!

mayagaramond

Cytat: siog w 13 Kwi 2008, 14:31:40
a ja do Iranu +Turcja +Gruzja juz we wrzesniu:)
Iran wyjatkowo bezpieczny i goscinny kraj!

Brzmi fajnie, szczegolnie gruzja, moja mama miala przyjaciolke gruzinke, ale jakos nigdy tam nie dojechalysmy...

Jelsi chodzi o Iran to ja boje sie zamachow, ale mowic szczerze to i do Londynu strach jechac...

Jak tam po urodzinach?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

Siog, super pomysł, chociaż ja do Iranu bardzo bym się bała, to nie jest chyba kraj zbyt życzliwy dla kobiet:(

ellena

My mamy już zarezerwowane 2 tygodnie w Bieszczadach w uroczym pensjonacie.

mary


mona_liza

Cytat: ellena w 22 Kwi 2008, 15:04:53
My mamy już zarezerwowane 2 tygodnie w Bieszczadach w uroczym pensjonacie.

juz Ci zazdroszcze!!! Kocham Bieszczady, ale fakt pogoda w tym zakątku ważne by dopisała...
Ja w podróż poślubną wybieram się w Tatry słowackie - takie są bynajmniej plany  :)

ellena

Mój P. już zapowiedział, że czy słońce, czy deszcz będziemy łazić po górach do upadłego :-) Trochę żałuję, że nie pojedziemy tam przed ślubem, może w końcu bym schudła :-)
Za to, żeby przytyć polecam właśnie Tatry, ale zimą :) nic tak nie "poprawia" sylwetki jak codzienne biesiadowanie przy piwie, po kilku zjazdach :-)

mary

ja mam alergie na chodzenie po górach ;) Dlatego robię to jedynie kilka razy w roku, jak N. już rozrywa, by połazić po górach. Podróż poślubna to dla mnie wyłącznie morze (ocean) i plaża, słońce - luzik ;)

mona_liza

mnie z kolei nudzi morze - fajnie jest przez 3 dni, ale na dłuższą mete zdecydowanie góry są dla mnie ciekawsze!

mary

Mona_liza - czy będą upublicznione wyniki z ankiety?

sonja

Ja tam rozbitym uczuciowo parom między górami a morzem zawsze polecam Maroko - tam i jedno i drugie:)

mary

ja nie jestem rozbita ;) Mnie Portugalia w pełni satysfakcjonuje :D

mona_liza

Cytat: mary_popins w 23 Kwi 2008, 17:37:04
Mona_liza - czy będą upublicznione wyniki z ankiety?

mary, wyniki będą udostępnione dla zainteresowanych, ale bez żadnych nicków, żeby była jasność  ;)

A tak w ogóle to kto nie wypełnij jescze ankiety niech nie zwleka! Im szybciej zrealizowane będzie badanie, tym szybciej przedstawie Wam wyniki  ;)
Potrzebuje jeszcze 20 ochotników!!!

mary