PM 2008 podróże poślubne- planowane i już zamówione.

Zaczęty przez mary, 25 Mar 2008, 12:48:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonja

Najlepsze jest to ze troche wyzej ja tez pisalam, że warto w msz sie podpytac czy zajrzec na strone - jestem ciotka dobra rada, tyle że sama z nich nie korzystam:)

sierpniowajulka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

Cytat: sierpniowajulka w 25 Mar 2008, 20:04:00Gdy wyjeżdżaliśmy na Bali, to oczywiście w necie krążyły komunikaty o zagrożeniu terrorystycznym na Bali (rodzice najbardziej się tym przejmowali). Do tego (tydzień przed wylotem) doszło zagrożenie tsunami (po trzęsieniu ziemi na Sumatrze). Na Bali o jednym i drugim nikt nawet nie słyszał. Nie było podwyższonego stanu gotowości itp.

Podobnie bylo w Kenii w grudniu/styczniu, duzo zamieszania, generalnie bardzo zla prasa w Europie byla, a na miejscu, owszem, byly zamieszki w wiekszych miastach i stalo sie kilka naprawde zlych rzeczy, ale ludzie zapomnieli, ze oni ciagle ze soba walcza, i na dobra sprawe pewne rejony nie sa tam najbezpieczniejsze caly czas. W zaden drastyczny sposob nie odczulismy podwyzszonego stanu gotowosci. Wiecej zamieszania zrobily brak informacji i domysly. 

konwalia

A co byście polecały, gdy to nasz pierwszy wyjazd i chcemy leżeć plackiem.
Chcemy lecieć na początku września i sami. Tunezja? Rodos? Jaka cena jest rozsądna?
Zawsze jeździmy ekipą nad polskie morze i pierwszy raz od 7 lat mamy spędzić dwa tygodnie sami :D

Kasia

konwalia Egipt jest dobry i do zwiedzania i do leżenia plackiem

jeżeli chcecie leżeć plackiem to zwróćcie uwagę na stan, wielkość basenów, czy jest plaża i jak daleko i JAKA plaża

w Egipcie w SSH nawet te tansze hotele mają wysoki standard, na miejscu jest bardzo tanio więc polecam Egipt :)

ceny Egiptu zaczynają sie mniej wiecej od 1700zł /os za 2tyg.
można znaleźć coś tańszego no i oczywiście droższego :)


jeżeli to miałby być pierwszy zagraniczny wyjazd to Tunezja też może być atrakcyjna
tylko trzeba wziąć lepszy hotel bo w Tunezji potrafi być padlinowato :(

mi Tunezja się nie podobała bo porównywałam ją do Turcji i Egiptu, w których to byłam wcześniej

ale myślę że jakby to był mój pierwszy wypad zagraniczny to bym tak nie narzekała :)

mary

Cytat: mayagaramond w 25 Mar 2008, 20:10:12
Moj szwagier jest milosnikiem Brazylii, zwiedzil juz chyba cala, ale najbardziej podoba mu sie Bahia. On nie lata przez zadne biuro podrozy, tylko rezerwuje oddzielnie lot i nocleg.

No i trzeba uwazac, pare tygodni temu byl na niemieckim forum watek o Brazylii i dziewczyny pisala, zeby nawet nie nosic obraczki ani spinki do wlosow ze swiecidelkami itp...(przede wszystkim w miastach jak Rio albo Sao Paulo) i po ciemku nie chodzic na piechote.
Wiem od szwagra, ze on w czasie podrozy sluzbowych przenosil sie z jednego wiezowac na drugi helikopterem...(za duze korki, zbyt niebezpiecznie)...
właśnie to mnie martwi, że Brazylia jest uznawana za jeden z najniebezpieczniejszych krajów  :(

kffiatek

A my zupełnie nie wiemy jeszcze co ze sobą "począć" po ślubie ;) Na większy wyjazd chcemy polecieć w przyszłym roku w sezonie do US, ale brak nam koncepcji na odpoczynek tuż po ślubie we wrześniu... Też nie traktujemy tego jakoś tak specjalnie, tylko jak zwykłą kolejną podróż :)

Trochę ścierają nam się koncepcje- ja optuję za Portugalią (nigdy nie byłam), Toskanią (uwielbiam) no i może czymś bardziej egzotycznym... Może wyspy zielonego przylądka? Nie chcemy leżeć i się smażyć cały czas, ale też pozwiedzać troszkę. Sardynia? Korsyka? Z kolei R. wolałby gdzieś dalej- Sri Lanka, Kenia pewnie by mu się spodobała ;) Może nie będę mu jednak o tym wspominać, bo ja jestem nerwowa i trochę się boję :( "Muzułmańskie" klimaty-Egipt, Turcja, Tunezja itp. odpadają dla mnie :/ Trudny wybór :(


sznapkowa

Ja polecam:
- Dubrownik w Chorwacji (tydzień)
- objazdówkę po Kalifornii (min. 2 tygodnie)

Ale w podróż poślubna wybieramy się na tydzien na Kretę a we wrześniu marzy mi się Floryda.....

pinko

mam pytanie do  sierpniowajulka, na twojej galerii picasa widzialm zdjecia z naleczowa i kazimierza, na jednym widac pokoj hotelowy, chcialam zapytac o nazwe tego hotelu czy pensjonatu???? bo bardzo klimatycznie wyglada, dziekuje i pozdrawiam

mayagaramond

Cytat: mary_popins w 26 Mar 2008, 09:35:58

właśnie to mnie martwi, że Brazylia jest uznawana za jeden z najniebezpieczniejszych krajów  :(

jemu sie tam co prawda nigdy nic nie stalo, ale to nie jest kraj, w ktorym mozesz sobie chodzic gdzie chcesz. Ale NY tez nie albo LA (po zmroku robi sie w Downtown malo ciekawie)

Moja przyjaciolka jest od prawie roku w podrozy dookola swiata i wlasnie teraz zwiedza Argentyne i Chile. Chyba 2 lata temu byli w Ekwadorze, ta samam zasada: normalne ciuchy, zadnej bizuterii, wstajemy z kurami i z kurami chodzimy spac.

Sri Lanka u mnie odpada, tam od lat toczy sie wojna domowa. Do Egiptu wolami mnie nie zaciagna.

Z egzotyki chetnie pojechalabym do Malezji, Singapuru i do Omanu, ale mowic szczerze jeszcze tylu miejsc w Europie nie widzialam, ze Malezja i Co. poczekaja.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magda_s

my też na razie rozmyślamy dokąd się wybrać... Ja chciałabym zobaczyć Portugalię lub Indie, mój P. Armenię i Gruzję... Heh.

Na majową podróż (ktoś pytał) polecam Kretę - byliśmy w zeszłym roku jakoś w połowie miesiaca przez tydzień - pierwszy dzień był koszmarny - lało, wiało i było paskudnie, ale później cudnie - niby ok. 24 stopni, ale zupełnie inaczej się tę temperaturę czuło - wrócilismy opaleni i zadowoleni.

statystycznie w maju na Krecie pada 2 dni... ja mam zawsze to szczęście trafić na koszmarną pogodę :-(

rubin04

A my rozważamy albo Krym autem aż po Morze Azowskie, albo  moją ukochaną Syberie ale nie wiem czy Syberia nie upadnie ze wzgledu na to że mamy mało urlopu.. Tzn. urlopu mamy standardowa ilośc ale zdecydowalismy się w październiku wygrzewać kości na 2-tygodniowym rejsie po Wyspach Kanaryjskich....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sznapkowa

Słyszam że Krym jest boski i bardzo tani - tylko czy bezpiecznie tamjechać samochodem?

siog

Cytat: magda_s w 26 Mar 2008, 12:47:35
, mój P. Armenię i Gruzję... Heh.

marze o Gruzji!!!!!!!jest przepiekna!!!!!! teraz w planach podroz zycia we wrzesniu: Turcja, Iran i Gruzja! Caly miesiac na wlasna reke... tylko musze znalezsc przewodnika w Gruzji (chcialabym pojechac do Swaneti)

magda_s

doskonale dogadałbyś się z P. w takim razie :-) Tylko Iran i Turcję on już ma za sobą :-)

rubin04

sznapkowa

ja się niespecjalnie boję o bezpieczeństwo - Krym to nie Osetia Pólnocna czy czeczenia, poza tym znam język, mentalnośc a poza tym w sezonie tam sporo turystó jest.

Tani Krym był jeszcze jakies kilka lat temu, teraz już gorzej, no ale wciaz taniej niz zachód Europy :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

Cytat: pinko w 26 Mar 2008, 11:30:49
mam pytanie do  sierpniowajulka, na twojej galerii picasa widzialm zdjecia z naleczowa i kazimierza, na jednym widac pokoj hotelowy, chcialam zapytac o nazwe tego hotelu czy pensjonatu???? bo bardzo klimatycznie wyglada, dziekuje i pozdrawiam
Pinko, to była Willa Uciecha w Nałęczowie: http://www.uniquehotels.pl/pl/hotel/willauciecha
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

lenka27

Naprawę baardzo klimatycznie w tej Uciesze:)
gdy czytając ten wątek zapytałam mojego N., czy nasze dziecię będzie mogło wraz z rodziami uczestniczyć w podróży poślubnej usłyszałam stanowcze NIE >:( >:( >:(
i teraz właśnie rozważamy kompromis - czy najpierw rodzice, zaraz po ślubie hen hen daleko by zapomnieć o całym bożym świecie ( i to chyba będzie brazylia) a potem powtórka z tymże blliżej - bo z młodym, czy dokładnie na odwrót:):):)
tak to właśnie jest jak się czasami zaczyna od drugiej strony ( mam na myśli najpierw dziecko, potem ślub)
i zastanawiam się gdzie pojechać z tym naszym maluchem, myślałam o jakiejś wyspie przygotowanej właśnie na rodzinne imprezy, ale niestety nie udało mi się jeszcze na nic takiego trafić pomimo wcześniejszych  obietnic biur podróży - mam tu na myśli kretę, hiszpanię i bułgarię - ale może ja faktycznie trafiałam na trefne wycieczki...:(
lenka

mary

lenka27 lecicie do Brazylii? Z jakiego biura i dokąd dokładnie?

mayagaramond

Co do urlopu z dzieckiem, to ja jestem przeciwna plazowaniu sie z dzieckiem i dalekim podrozom.

Nie wiem na ile ci to interesuje, ale w Austii sa tzw. Babyhotel, gdzie sa zajecia wlasnie pod katem rodzicow z dziecmi, sa na miejscu wozki i tez babysitter. Rozumiem, ze Austria w zasadzie nie podchodzi pod kraj egzotyczny, ale ma na prawde przepiekne krajobrazy.

Poza tym rewelacyjne i zdrowe jedzenie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

Ja z dzieckiem (hehe) polecałabym wyspy greckie - do 3 godzin lotu, bezpiecznie, ludzie dobrze nastawieni do dzieciaków i dobre jedzenie:)

sonja

A co do zabaw i zajęć spójrzcie na oferty Scana - klub Scanbo i Tui - program dziecięcy się chyba Baadingo nazywa

nionczka

Cytat: lenka27 w 26 Mar 2008, 17:16:47
Naprawę baardzo klimatycznie w tej Uciesze:)
gdy czytając ten wątek zapytałam mojego N., czy nasze dziecię będzie mogło wraz z rodziami uczestniczyć w podróży poślubnej usłyszałam stanowcze NIE >:( >:( >:(
i teraz właśnie rozważamy kompromis - czy najpierw rodzice, zaraz po ślubie hen hen daleko by zapomnieć o całym bożym świecie ( i to chyba będzie brazylia) a potem powtórka z tymże blliżej - bo z młodym, czy dokładnie na odwrót:):):)
tak to właśnie jest jak się czasami zaczyna od drugiej strony ( mam na myśli najpierw dziecko, potem ślub)
i zastanawiam się gdzie pojechać z tym naszym maluchem, myślałam o jakiejś wyspie przygotowanej właśnie na rodzinne imprezy, ale niestety nie udało mi się jeszcze na nic takiego trafić pomimo wcześniejszych  obietnic biur podróży - mam tu na myśli kretę, hiszpanię i bułgarię - ale może ja faktycznie trafiałam na trefne wycieczki...:(


Lenka na Kanarach, glownie Playa Blanca na Lanzarote sa cale hotele nastawione glównie na matki z dziecmi, niemowleta i ciezarówki. W cenie masz nawet pure dla dzieci, wanienki w wyposazeniu, etc.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

murena79

My kilka dni po ślubie lecimy do Egiptu. Zdecydowaliśmy sie na Rejs po Nilu. Egipt w maju jest fantastyczny. Już sie nie możemy doczekać

lenka27

naprawdę kanary brzmią świetnie ! muszę poszperać...
i gwoli ścisłości - z dzieckiem właśnie gdzieś niedaleko, austria nie jest głupim pomysłem, choć przyznaję, że znam ją głównie z wyjazdów narciarskich
a do mary_popins - my naprawdę jesteśmy dopiero w strefie bardzo, bardzo planowania, ślub bierzemy za półtora roku :):):) ale mam znajomych, którzy bardzo czesto do brazylii latają na kitesurfing i właśnie ich opowieści skłoniły mnie do wybrania się tam
oczywiście dowiem się z jakich biur ( i czy w ogóle ) korzystają i co mogą polecić, tylko znając życie zajmie mi to kilka dni :)
lenka