Protokół przedślubny - kiedy?

Zaczęty przez mary, 25 Mar 2008, 11:09:15

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mary

Dziewczyny, w ten piątek zamierzaliśmy udać się rano do USC a wieczorem do proboszcza na spisanie protokołu. Będzie to dokładnie na 3 mies. przed ślubem. Głównie nasze tempo wynika z faktu, że do 31 są ważne stare dowody osobiste. Myślicie, że ten protokół spisywany dokładnie na 3 mies. przed to nie za wcześnie?

mika

z tego co pamiętam to protokół przedślubny jest tylko dla księdza, my go spisywaliśmy nawet bez dokumentów z usc, które są ważne 3 miesiące, a jedynie z odpisami aktu chrztu które z tego co pamiętam są ważne 6 miesięcy... moim zdaniem to nie za wcześnie

mary

zastanawiałam się czy proboszcz nam nie powie "po co tak wcześnie" ;)
Dokumenty w USC też z powodu dowodów załatwiamy najszybciej jak tylko można. Świadectwo chrztu muszę mieć do piątku. Mamy też zaświadczenia o odbytych naukach, poradni i dniu skupienia. Świadectwa maturalne z oceną z religii są. Pamiątka z bierzmowania- zaraz poszukam. To chyba wszystko?

mika

nam ani świadectwa ze szkoły ani z bierzmowania nie były potrzebne, zaświadczenie o naukach daliśmy w dniu ślubu bo tam też było miejsce na podpisy księdza przy spowiedzi

mary

my już mamy zaświadczenie o naukach, więc je damy od razu. Myślisz, że nie będziemy jedyną parą, która tak szybko przyjdzie spisać protokół?

mika

myślę że nie, lepiej wcześniej niż za późno ;)

mary

a na spisanie protokołu należy się wcześniej umówić?

mika

to chyba zależy od ksiedza, my jak przyszliśmy w godzinie pracy kancelarii to nam ksiądz powiedział żebyśmy przyszli po mszy świętej o 18 a on będzie czekał... to trochę trwa więc nie chciał zabierać czasu pracy kancelarii w którym musi przyjać też innych parafian

mary

u nas w kancelarii pisze, że sprawy przedślubne załatwia się tylko w piątki. Tylko nie wiem, czy się trzeba zapowiedzieć wcześniej.

rilla

my dopiero dzisiaj idziemy spisać, bo miałam problem ze świadectwem chrztu z innej parafii... i się stresuję, że to za późno:( w oddatku okazuje się, że ostatnie dni skupienia w KAtowicach rpzed czerwcem są w niedzielę najbliższą, a my wtedy nei możmey:)

rilla

aha mary w usc w KAtowicach zaświadczenie dostaje się dopiero po tygodniu, więc i tak będziecie musieli to donieść...

mary

Rilla, ja już USC mam załatwione ;)
Nie wiem jak to jest z dniem skupienia, my mieliśmy kurs w katedrze u Malickich (polecam!!!), który zawierał w sobie i poradnie i dzień skupienia - takie 3 w 1 ;)

rilla

hm my robimy wszystko osobno:( bo termin w KAtedrze nam nie odpowiadał... został nam właśnie dzięn skupienia, i w tą niedzielę jest ostatni przed 1 czerwca:D nei wiem jak to załatwimy...

mary

Rilla, a sprawdzałaś we wszystkich parafiach? Pamiętam, że u nas często ogłaszali, że są nauki i coś tam na Załężu.

inspiracja

My idziemy spisac protokol w sobote, dzien wczesniej stuknie rowne 3 m-ce do dnia slubu. Koniecznie musimy isc jak najszybciej, zeby zaklepac godzine mszy, w koncu wszystko juz jest poustawiane pod 13:00, zaproszenia w wiekszosci rozdane.

I nie uwazam, jakoby te 3 m-ce to było za wczesnie. Najwazniejsze, zeby wszystkie potrzebne dokumenty mialy wymagalna waznosc. Zaden ksiadz nie powinien udzielac jakichkolwiek komentarzy.

rilla

my godiznę mamy już zarezerwowaną, dostaliśmy zezwolenie ze swojej parafi, żeby w tej w której bierzemy ślub spisać protokół... ja miałam przeboje z moim aktem chrztu, teraz mam dobry, więc możemy iśc dopiero teraz:(

Dni skupienia są w diecezji katowickiej raz na kwartał - tzn w jednym miesiacu. Były cały marzec, ale mój N. mówił, że mamy czas.. Nio i nie mamy:/ głupia sytuacja, bo jestem na niego z leksza zła... Nio nic, najwyżej będziemy jeździć do innej diecezji...

mary

inspiracja, to Wy już macie zaproszenia wydrukowane mimo, że godzina nie ustalona z księdzem?? A co, jak się okaże, że 13:00 już zajęta?
Ja rezerwowałam godzinę 15.10.2007 w pierwszym dniu, gdy można było zamawiać intensje na 2008. I już wtedy nasza planowana 14:00 była zajęta.

magdarynka

Nam ksiadz powiedzial ze mamy pokazac sie na poczatku roku i protokol spisywalismy na poczatku lutego
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

ale czy musieliście go uprzedzić telefonicznie, że się wybieracie w danym dniu?

inspiracja

Cytat: mary_popins w 25 Mar 2008, 12:26:44
inspiracja, to Wy już macie zaproszenia wydrukowane mimo, że godzina nie ustalona z księdzem?? A co, jak się okaże, że 13:00 już zajęta?
Ja rezerwowałam godzinę 15.10.2007 w pierwszym dniu, gdy można było zamawiać intensje na 2008. I już wtedy nasza planowana 14:00 była zajęta.

dziwne to, wiem... ale juz kiedys pisalam o naszym proboszczu, ktory prowadzi jakas chora polityke, zgodnie z ktora dokladna godzine slubu mozesz ustalic jedynie podczas spisywania protokolu- NIE WCZEŚNIEJ (?) Interweniowalismy kilkakrotnie, ale wg niego 3 m-ce wystarcza na zalatwienie wszystkich drugoplanowych spraw (czyt. sala, foto, zaproszenia) - masakra jakas, ale co zrobic? Oboje z P. nalezymy do tej wlasnie parafii i nie bedziemy cyrkusowac z jej zmiana przez widzimisie panujacego. Dlatego musimy stawic sie na farze punkt 9:00 i jako pierwsi tego dnia spisac protokol- wtedy bedzie pewne, ze nasza 13:00 jest jeszcze wolna. Oby...

inspiracja

I nie bedziemy sie jakos specjalnie umawiac na spotkanie z ksiedzem w tej sprawie, bo zgodnie z zamieszczona info, protokol spisywany jest w soboty od godz. 9:00 :)

mary

no! Powodzenia zatem! :)
Szkoda tylko, że w takim stresie musicie czekać do soboty.

magdarynka

Mary wszystkie formalnosci zalatwialismy w godzinach otwarcia kancelarii, nie umawialismy sie na konkretna date i nie dzwonilisny wczesniej
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inspiracja

Cytat: mary_popins w 25 Mar 2008, 12:44:08
no! Powodzenia zatem! :)
Szkoda tylko, że w takim stresie musicie czekać do soboty.

dzieki za wsparcie mary :)

mam male pyt. odnosnie Dni Skupienia...
to chyba nie ma wiekszego znaczenia, w ktorej parafii sie w nich uczestniczyło, prawda?
My wybieramy sie w te ndz do Katowic wlasnie :)
Acha, i jak to wyglada? Trzeba sie gdzies zgłosic po ten papierek (przed? po mszy?) ?

rilla

hehe my też:D na Dąbiu są... mają trwać 2 godziny:) Ksiaz na początkuma nam wszysko powiedziec, mam być pogadanka, pozniej spowiedz i msza:) zadnych zgłoszen nie ma, dzownilam do ich Kancelarii dzisiaj:) wiec spokojnie inspiracja, damy rade:D