Gdzie we wrześniu na wakacje za granicą ?? Turcja, Egipt polećcie coś :)

Zaczęty przez misiaczek187, 23 Mar 2008, 17:16:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jo_miekka

Marchewka, o to chodzi! :D
My robimy podobnie, ale najchętniej dokładamy jeszcze do tego rower jako środek transportu. Dla mnie to jest totalne szczęście i wolnośc niezmącona.
W podróży poślubnej byliśmy w Toskanii. Autem i domek był wynajety, ale też i budżet był większy niż zwykle, no i czas ograniczony długością urlopu... Jeździliśmy, gdzie chcielismy, keidy chcieliśmy i na jak długo chcieliśmy. Było bosko. Tylko rowerów żal... ;)

Kasia

Cytat: misiaczek187 w 26 Mar 2008, 09:32:48
A co do Egiptu to słyszałam,że można mieć tam problemy z żołądkiem  ::) wiecie coś o tym ??


w kazdym kraju mogą Cię spotkać dolegliwości żołądkowe

winna jest temu inna flora bakteryjna

w Egipcie te doleglowości mają akurat swoją potocxzną nazwę: ZEMSTA FARAONA :)
i dlatego też o dolegliwościach w Egipcie słychać najczęściej

jest jedna ważna zasada przy takich dolegliwościach

jak już dopadnie to:
Leczyć się tylko i wyłącznie lekami z miejscowej apteki !!!

nie kombinować z poskimi medykamentami, bywają nieskuteczne bo są one produkowane na "polskie" dolegliwości

w Egipcie apteki są dobrze zaopatrzone

nie trzeba mieć recept

rezydent poda konretne nazwy skutecznych leków - w Egipcie jest to ANTINAL


mi na wyjazdach sprawdza sie picie coca coli

misiaczek187

Dzięki za informację :) rozważę za i przeciw :) wódki nie pijam więc może być kłopot z odkażaniem żołądka  ::) a teraz polewam piwka za najcenniejsze informację  ;D

zosanka

zdiewczyny a czy Bułgaria wchodzi w gre jeszcze po 15 wrzesnia? bylam ostatnio w biurze podrozy i pani odradzala. Nam nie zalezy na wylegiwaniu sie na plazy. Chcemy cos pozwiedzac i pobyc we dwoje. Moze jakies konkretne miejsce polecicie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

mayagaramond

Cytat: zosanka w 14 Kwi 2008, 12:40:36
zdiewczyny a czy Bułgaria wchodzi w gre jeszcze po 15 wrzesnia? bylam ostatnio w biurze podrozy i pani odradzala. Nam nie zalezy na wylegiwaniu sie na plazy. Chcemy cos pozwiedzac i pobyc we dwoje. Moze jakies konkretne miejsce polecicie?

w zeszlym roku bylismy na poczatku wrzesnia w Chorwacji. Mieszkamy pod Salzburgiem i jechalismy samochodem, zatrzymalismy sie po drodze w Lijubljanie, pozniej byl szibenik, trogir i wyspa murtic. Bylismy tez w Splicie, ale to byla wycieszka z trogiru, bo blisko.

Noclegow zadnych nie mielismy zabukowanych, wszystko w ciemno.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zosanka

Kurcze ja jestem w podrozach takich dalszych ziloena. Ale znalazlam jeszcze taka oferte  http://www.triada.pl/prezentacja.php?SID=&AKCJA=HOTEL&idHotelu=&Lotnisko=11&TypWypoczynku=W&IdKatalogu=58&IdTurnusu=1353329
ale jakos podejrzanie tania chyba?
Na co wogole mam zwracac uwage jak wybieram oferty?

mayagaramond dzieki!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

mayagaramond

Cytat: zosanka w 14 Kwi 2008, 13:41:30
Kurcze ja jestem w podrozach takich dalszych ziloena. Ale znalazlam jeszcze taka oferte  http://www.triada.pl/prezentacja.php?SID=&AKCJA=HOTEL&idHotelu=&Lotnisko=11&TypWypoczynku=W&IdKatalogu=58&IdTurnusu=1353329
ale jakos podejrzanie tania chyba?
Na co wogole mam zwracac uwage jak wybieram oferty? mayagaramond dzieki!

Na ofertach katalogowych malo sie znam, bo my raczej we wlasnym zakresie wszystko organizujemy.  Pytanie 1. - gdzie jest dokladnie hotel? Bo jesli tam gdzie diabel mowi dobranoc, to przesiedzisz caly tydzien w hotelu, a kazdy ewentualny wyjazd bedzie wymagal niemniejszej organizacji niz sam urlop.
Znalazlam, hotel jest 5 km od centrum, jezdza autobusy do dubaju. Znasz niemiecki?

http://www.neckermann.de/reiseangebote/lou_lou_a.php

Aha, we wrzesniu jest chyba ramadan, ale nie mam pojecia jaki on ma wplyw na prace hotelu...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

sonja

Zosanka ja bylam w Bułgarii na przełomie sierpnia i września. Było naprawdę ciepło, ale dni deszczowe też się trafiły. Najlepiej tam się wybrać samochodem, Bułgaria jest przepiękna, zwłaszcza centrum. Zróbcie sobie wycieczkę po monastyrach - możecie się wzorować na tych objazdach z biur. Na wybrzeżu podobał mi się monastyr Aładża koło Złotych Piasków i Nessebar. Ach i Rumunia też jest piękna. Może zrobić sobie taki objazd:)

misiaczek187

To tak jak ja jestem tez zielona :) a już najbardziej martwi mnie fakt,że jesli zdecydujemy się na te wrzesień to nigdzie poza hotel się nie ruszymy bo oni mają ten  ramadan czy któraś z was była tam w tym okresie tzn.wrzesień w Turcji czy Tunezji albo Egipcie ??

sonja

Zosanka kliknij opłaty dodatkowe już tak tanio nie wychodzi:( ja ostatnio widziałam, że gdzieś tam nawet transfer z/na lotnisko mieli platny dodatkowo, absurd...

zosanka

sonja widzialam oplaty dodatkowe. Moim zdaniem i tak jest to jeszcze cena ktora moge rozwazyc :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

sonja

To jeszcze zajrzyj na Holidaycheck  i sprawdź co ten hotel wart:)

Kasia

zosanka eeeeeeeeeeeeeee fajna ta oferta :)

kurde gdybym wiedziała że triada taką superasną ofertę strzeli to bym sobiepaszport wymieniła - bo mam tą nieszczęsną ;) wiże Izraelską ;)

totaj ta sama oferta już po dodaniu opłat

cana za DWIE osoby :)

Kasia

a widziałyscie to w opisie tego hotelu:


UWAGA! Hotel położony jest w Emiracie Sharjah, w którym zabrania się sprzedaży alkoholu w hotelach i sklepach. Goście mogą przywieźć własne napoje alkoholowe, które będą mogli spożyć w wyznaczonych miejscach.


lol lol lol lol

zosanka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Mężczyźni działają na mnie bez przerwy, czasem na zmysły, częściej na nerwy...

jo_miekka

My bylismy w Toskanii na przełomie września i października. Było przepięnie. Idealnie ciepło, ale nie zbyt ciepło (a ja nie znoszę upałów!)
W większości miejsc ZERO turystów, w większych miastach po prostu mniejsze tłumy. Nad morzem - Viareggio - prawie nikogo prócz spacerowiczów (patrzyli na nas dziwnie, że się kąpiemy, a woda była cieplusia;))