Gdzie we wrześniu na wakacje za granicą ?? Turcja, Egipt polećcie coś :)

Zaczęty przez misiaczek187, 23 Mar 2008, 17:16:26

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

misiaczek187

No Panie która gdzieś była ?? Co może polecić ?? Z jakim biurem podróży i dogodne ceny :) ??

siog

Andaluzja:)
nigdy nie bylam z biurem podrozy wiec nie wiem.
Afryka tez super na te pore wrzesien/pazdziernik

Kasia

byłam i w Egipcie i w Turcji

oba kraje mogę polecić :)

w tym roku we wrześniu jedziemy do Turcji prawdopodobnie na objazdówkę :)


byłam z Triadą i nie mogę narzekać :)

wprawdzie w Turcji Triada zmieniła nam hotel ale ... na LEPSZY

jeździłam też z Sun & Fun i Eximem i też nie mogę powiedzieć nic złego

Tak naprawdę wszystko zależy od tego ile chcesz wydać i co chcesz robić na wyjeździe



sierpniowajulka

Byłam i w Turcji i w Egipcie. Co polecić? To zależy, jak wyobrażasz sobie podróż poślubną i co w czasie wyjazdu wolałabyś robić (siedzieć w hotelu i leniuchować czy raczej postawić na aktywny wypoczynek). Gdyby o mnie chodziło, to zdecydowałabym się albo na rejs statkiem po Nilu + tydzień nad Morzem Czerwonym albo na Oludeniz w Turcji (+dużo zwiedzania, ale wynajętym samochodem na własną rękę a nie autokarem z grupą ludzi. Są tam przepiękne miejsca, które lepiej odwiedzić w dwójkę niż z tabunem ludzi. I są miejsca, które trzeba zobaczyć, a których nie ma w ofertach wycieczek).
Co do biur, to nie polecam Exim Tours. Byłam z nimi na rejsie+odpoczynku w Egipcie. I o ile do samego rejsu nie mogę się przyczepić, to tydzień odpoczynku w wydaniu tego biura był istnym piekłem!
W Egipcie byłam jeszcze z Tui (polecam) i z Alfa Star (również, jak w przypadku Tui,  wszystko było ok. Jednak słyszałam, że w sezonie potrafią zamieniać hotele na gorsze niż w rezerwacji z powodu overbookingu. My byliśmy w drugiej połowie września z nimi, więc problem taki nie wystąpił).
W Turcji byłam z Tui (i znowu polecam) i z Vingiem (biuro działało wspólnie z Itaką. Wyjazd był ok. Teraz to już tylko Itaka. A sama Itaka jest rozczarowująca. Odwołali nam naszą podróż poślubną na Bali niecałe dwa tygodnie przed wylotem!).
Tui z wymienionych przeze mnie biur jest najdroższym, ale to nie znaczy wcale, że nie można tam znaleźć ciekawych ofert w atrakcyjnej cenie (warto sprawdzić, bo jednak to biuro oferuje wyższą jakość). :) Najtańsze są Alfa Star i Exim. A w jakiej cenie chciałabyś się zamknąć? I co byś za to chciała mieć (hotel jakiej kategorii, jakie wyżywienie?).
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

misiaczek187

Tzn chcemy jechać ze znajomymi w czwórkę lecieć najlepiej :) liczę tak do 1500 zł za osobę na tydzień i wolałabym raczej coś zobaczyć niż tylko leżeć na plaży :) no i dogadać się w miarę z tamtejszymi ludźmi :D chciałabym napewno basen przy hotelu albo kawałek plaży żeby nie cisnąć się jak ogórki :) i pogodę zagwarantowaną :D

marcheewka



W Egipcie bylam na przelomie września/ października, znośne temperatury aby coś pozwiedzać. W Tunezji chyba bym umarła z nudów.

Ciekawa jest jeszcze Turcja, a może Cypr? Albo wyspy greckie Rodos lub Kreta??

sonja

Za 1500 trudno będzie o przyzwoitą Grecję:( Egiptu przez tydzień się nie zwiedzi chocby nie wiem co. Może jednak ta Tunezja - np Djerba, świetny punkt wypadowy dla wycieczek na Saharę.

jusia

ja polecam Kretę, myślę, że wrzesień to wymarzona pora, bo już nie ma upałów, tydzień to wystarczająco by trochę poleniuchować na plaży i zwiedzić wyspę samochodem (my tak zrobiliśmy), byliśmy z Orbis Travel rezerwowaliśmy przez portal www.wakacje.pl, miejscowość Malia, hotel Pheadra Beach przy samiutkiej plaży
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

Kasia

Cytat: sonja w 24 Mar 2008, 19:29:34
Za 1500 trudno będzie o przyzwoitą Grecję:( Egiptu przez tydzień się nie zwiedzi chocby nie wiem co. Może jednak ta Tunezja - np Djerba, świetny punkt wypadowy dla wycieczek na Saharę.

przyzwoitej Grecji na pewno za ta kwotę się nie zwędzi ale przyzwoity Egipt na bank :)

polecam Egipt stacjonarny + jedna czy dwie wycieczki fakultatywne

przy tygodniowym pobycie to raczej tylko na jedną sie załapiecie - w takim razie polecam wyjazd do Sharm i wypad do Kairu :)
lub Hurgada z wypadem do Luxoru :)

w Egipcie raczej standard hoteli jest dobry , wypada to o niebo lepiej niż Europa

za te pieniądze nie odważyłabym sie jechać/lecieć do Europy, o nieeeeeeee !!!


Egipt ma tą przewagę nad Turcją że na miejscu jest cholernie tani :)
Turcja niestety taka tania nie jest ...




rubin04

hej, my za miesiąc lecimy do Grecji. Bierzemy tam jacht na 2 tyg. Wychodzi około 1700 -1800 zł za 2 tyg plus wyzywienie - zrzucamy się po 100 EUR od osoby - z tego śniadania i częśc obiadów zrobimy na jachcie. Pozoztałe obiady w knajpach (średnio  ok. 7-8 EUR za obiad z piwkiem). Przelot rezerwowaliśmy wczesniej wiec niecałe 400 zł za osobę.

jesienią mamy plan albo zwiedzić Wyspy Kanaryjskei jachtem przez 2 tyg. albo Portugalia+Maroko, oczywiście jachtem. Za 2 tyg czarteru zapąłcimy około 2 tys/osoba. W sumie jesli byś była ze znajomymi zainteresowana to zeknij na trasę i szczegóły: www.ocean.org.pl/plany08.html

My juz od 3 lat płaywamy i w ten sposób zwiedzamy, to dobra forma wypoczynku bo po po pierwszze mozemy dużo zwiedzić (teraz w Grecji odwiedzmy 12 wysp!) a po drugie nie ma nic przyjemniejszego niz wylegiwac się na słońcu na jachcie :)

Jesli będziesz zainteresowana to napisz na priv bo nie mamy jeszcze pełnego składu na jesień.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sierpniowajulka

to dwie przykładowe oferty (z niepewnej Itaki... niestety! Choć podejrzewam, że odwołania zdarzają się im na egzotycznych kierunkach, więc może nie jest źle?), które na Twoim miejscu wzięłabym pod uwagę:
http://www.itaka.pl/strony/2/i/603.php?SEARCH_HOTEL[wyloty]=WAW&SEARCH_HOTEL[pokoje]=DBL&SEARCH_HOTEL[wyzywienie]=H&
http://www.itaka.pl/strony/2/i/1843.php?SEARCH_HOTEL[wyloty]=WAW&SEARCH_HOTEL[pokoje]=DBL&SEARCH_HOTEL[wyzywienie]=A&
(tylko w Tabie brak jakiegokolwiek życia poza hotelem. Za to świetna baza wypadowa do Petry i Jerozolimy)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dagi

marcheewka a byliście z jakimś biurem podróży czy na własną rękę, pytam bo my się właśnie chcemy wybrać w tym roku we wrześniu na podróż poślubną do Hiszpanii ale raczej Katalonia :)
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

marcheewka

Cytat: dagi81 w 25 Mar 2008, 08:20:13
marcheewka a byliście z jakimś biurem podróży czy na własną rękę, pytam bo my się właśnie chcemy wybrać w tym roku we wrześniu na podróż poślubną do Hiszpanii ale raczej Katalonia :)

W Hiszpanii byliśmy na własną rękę, z namiotem. Przejechaliśmy całe wybrzeże od Barcelony po Kadyks. Byliśmy tez w Granadzie, Sevilli, no i na jednodniowym wypadzie do Maroka. Polecam, jeśli ktoś lubi takie wyjazdy. Zaplanowaliśmy wszystko sami, tzn. trasę, miejsca do zobaczenia i orientacyjne noclegi na kempingach. Żadne biuro podrózy nie zagwarantowałoby nam tylu atrakcji, więc zorganizowalismy sobie sami. Koszt trzech tygodni dla dwóch osób zamknłł sie w 7 tys. (wszystko)
W tym roku wybieramy sie na objazd Grecji.

marcheewka

Cytat: rubin04 w 24 Mar 2008, 20:23:21
hej, my za miesiąc lecimy do Grecji. Bierzemy tam jacht na 2 tyg. Wychodzi około 1700 -1800 zł za 2 tyg plus wyzywienie - zrzucamy się po 100 EUR od osoby - z tego śniadania i częśc obiadów zrobimy na jachcie. Pozoztałe obiady w knajpach (średnio  ok. 7-8 EUR za obiad z piwkiem). Przelot rezerwowaliśmy wczesniej wiec niecałe 400 zł za osobę.

jesienią mamy plan albo zwiedzić Wyspy Kanaryjskei jachtem przez 2 tyg. albo Portugalia+Maroko, oczywiście jachtem. Za 2 tyg czarteru zapąłcimy około 2 tys/osoba. W sumie jesli byś była ze znajomymi zainteresowana to zeknij na trasę i szczegóły: www.ocean.org.pl/plany08.html

My juz od 3 lat płaywamy i w ten sposób zwiedzamy, to dobra forma wypoczynku bo po po pierwszze mozemy dużo zwiedzić (teraz w Grecji odwiedzmy 12 wysp!) a po drugie nie ma nic przyjemniejszego niz wylegiwac się na słońcu na jachcie :)

Jesli będziesz zainteresowana to napisz na priv bo nie mamy jeszcze pełnego składu na jesień.

Rubin, to coś dla mojego N! On ciągle marzy o takim rejsie, namawia mnie już od początku naszej znajomości.  :)

kamelia04.08.2007

mój brat był w październiku w Tunezji, pogoda super, jak się zna francuski to się można bez problemu dogadać. Ceny w miarę przyzwoite.


Mi się marzy Andaluzja, no ale to nie na nasz budżet jeszcze...Andaluzja jest na pewno dobra na wrzesień
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

marcheewka

Cytat: kamelia04.08.2007 w 25 Mar 2008, 11:42:50
mój brat był w październiku w Tunezji, pogoda super, jak się zna francuski to się można bez problemu dogadać. Ceny w miarę przyzwoite.


Mi się marzy Andaluzja, no ale to nie na nasz budżet jeszcze...Andaluzja jest na pewno dobra na wrzesień

Tak, zdecydowanie wrzesień.

Nie na wasz budżet, szkoda... nasz też przekraczała, ale udalo sie zrobić to inaczej. No ale, co kto lubi :)

kamelia04.08.2007

Cytat: marcheewka w 25 Mar 2008, 12:35:27
[nasz też przekraczała, ale udalo sie zrobić to inaczej. No ale, co kto lubi :)

a jak? jeśli można wiedzieć (chodzi mi oczywiście, czy znaleźliście tańsze rozwiązanie)
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

misiaczek187

A co do Egiptu to słyszałam,że można mieć tam problemy z żołądkiem  ::) wiecie coś o tym ??

elve

My byliśmy na Krecie, na przełomie września i października... ciepło ale bezpiecznie dla rudzielca, puste plaże...

jo_miekka

W każdym kraju o takim klimacie można mieć problemy z żołądkiem. To jednak zupełnie inny klimat, inna zywność, inna woda... Ja miałam takie przejścia łagodne w Turcji. Mój Mąż w Libii. A po pobycie na Krymie myślałam, że mam cholerę.... ;)

inkageo

Ja nawet miałam w Egipcie ;) I to tak nie do końca z żołądkiem, bardziej z jelitami ;) Są tam do kupienia leki - np. antinal, które pomagają wrócić do zdrowia ;)
Imagine there is no hate

marcheewka

Cytat: kamelia04.08.2007 w 25 Mar 2008, 17:14:10
Cytat: marcheewka w 25 Mar 2008, 12:35:27
[nasz też przekraczała, ale udalo sie zrobić to inaczej. No ale, co kto lubi :)

a jak? jeśli można wiedzieć (chodzi mi oczywiście, czy znaleźliście tańsze rozwiązanie)

Pisałam już o tym. Wybieramy kraj, planujemy trasę, miejsca do zobaczenia, zwiedzenia itp. Kupujemy przewodniki, pakujemy samochód, zabieramy namiot i jedziemy.
Śpimy na kampingach, które w większości na zachodzie sa bardzo komfortowe (jak dla nas oczywiscie) Ważne, żeby była czysta łazienka, ciepła woda, prąd i kilka drzewek.

No ale jak już zaznaczyłam, co kto lubi. My lubimy takie włóczęgi, nie rezerwujemy noclegów, bo czasem zmieniamy trasę lub długość pobytu. Wychodzi taniej niż w hotelach, dzięki czemu można wydać wiecej kasy na różne atrakcje podczas pobytu.

marcheewka

Cytat: misiaczek187 w 26 Mar 2008, 09:32:48
A co do Egiptu to słyszałam,że można mieć tam problemy z żołądkiem  ::) wiecie coś o tym ??

jeśli pijesz surową, niebutelkowaną wodę, lub soki z ich lodem, to mozesz mieć problemy. Ja zapobiegawczo stosowalam kieliszeczek wódki po posiłku :-)
A, na mnie nie działaly żadne środki z Polski, najlepiej kupić na miejscu ich środek na biegunkę. Na mnie podziałał tak dobrze, że jeszcze po powrocie mnie trzymał :-)

jo_miekka

Bardzo dobrym środkiem na takie sprawy jest NIFUROKSAZYD. Jest na recepte, ale jak się Pani w aptece powie, że się jedzie w tropiki, to zwykle dają. Mnie to wyleczyło z tej krymskiej cholery.

Marchewka, sądząc po opisie spędzania wakacji, jesteśmy w jednej druzynie :D

marcheewka

Cytat: jo_miekka w 26 Mar 2008, 09:51:22


Marchewka, sądząc po opisie spędzania wakacji, jesteśmy w jednej druzynie :D


:)
Dla nas to wygoda - jedziemy gdzie chcemy, kiedy chcemy, itp. Jeśli bardzo sie nam podoba, zostajemy dłużej, jeśli nie nawet sie nie zatrzymujemy. Tak było w Hiszpanii. Mielismy zatrzymać sie na Costa Blanca, ale gdy zobaczylismy te betonowiska jechaliśmy całą noc do naszego ukochanego  Cabo de Gatta.