hipodensyjna struktura tkankowa

Zaczęty przez bu_hoooka, 22 Mar 2008, 09:54:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bu_hoooka

Kobitki,

czy któraś z Was orientuje się czym jest hipodensyjna struktura tkankowa?? tak napisali na wyniku badania USG nerek, a w internecie na ten temat prawie nic nie ma :(
Just married...

marax

DEFINICJA


w obrębie badanego obszaru odnosi się do wartości charakterystycznych dla prawidłowych struktur tkanki . Zwiększony współczynnik osłabienia promieniowania (w.o.p.) określamy jako hiperdensyjny, a zmniejszony – jako hipodenzyjny.

taka jest definicja  ;) ;) ;) ;) ;) ;) chodzi o to ze tkanka zdrowa pod wplywem padajacych na nia promieni daje nam okreslony jednorodny obraz, jezeli cos jest innaczej wysyconE tz mocniej (opszar hiperdensyjny) lub slabiej (obszar hipodensyjny) to uznajemy to za patologie i roznicujemy .W kazdym naRzadzie szukamy czegos innego.W nerkach taki obraz moga dawac torbiele zmania niegrozna prawie kazdy ma chociaz jedna-to moze samoistnie zniknac.Gozej jezeli torbiele sa mnogie wtedy istnieje taki zespol jak -zespol wielotorbielowatych nerek.Nie wiem jaki doklanie jest wynik badania ale podejzewam ze to zmany pojedyncze i same sie wcholona.Wesolego alleluja zatem :):)

bu_hoooka

dziękuję bardzo za wyjaśnienia :o) a jeszcze jedno..: co to może znaczyć jeżeli na wyniku badania jest napisane, że ta hipodensyjna struktura tkankowa ulega wzmocnieniu kontrastowemu?? moja mama miala usunięta torbiel w nerce. teraz robila badanie kontrolne i wlasnie takie dziwy wypisali nam na wyniku, a jej się oczywiscie juz po glowie najczarniejsze mysli klebią, bo nic z wyniku nie rozumie..
Just married...

marax

to znaczy ze po podaniu kontrastu sie uwidacznia - a co to oznacza dla twojej mamy nie mam pojecia, nie znam histori choroby, nie wiem dlaczego robila usg nerek itd a po 3 nie jestem radiologiem i tak dokladnie nie potrafie ci pomoc .

bu_hoooka

Just married...